Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764487 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6915 Dátum: 2013.02.08 08:19:40 »
Ha a stílusod tényleg sportos, tehát, szeretsz rövid féktávokat venni, akkor normális esetben a fékjeid is egyformány kopnak.
Ezt a %-os arányt hogyan állapítottad meg? Voltál vele fékhatásmérésen? Ott, ha jól emlékszem, 20%-nál nem szabad nagyobb eltérésnek lenni a két oldal (jobb-bal) között. Ha nagyobb az eltérés, akkor a komoly gond, azonnal szerelőt és problémamegoldást kíván!  :excl:

Az Avensis tudtommal nem a legjobb fékeket kapta, ezért, ha csere előtt állsz, mindenképpen valami - a gyáritól eltérő - jobb minőségű tárcsát érdemes beszerezni. Ilyen pl. a Ferodo tárcsa Ferodo Premier betétekkel. Ez nem hajlamos sem a hullámosodásra, sem a megégésre, de jók a tapasztalatok az ATE-val, vagy - ahogy FUBA is javasolta - a Bremboval is.

Én a minap néztem a vaterán, van olyan mart lyuggatott féktárcsa (japán), ami típusspecifikusan jó a T22-es Avensisre és 17.000Ft/db az ára. Nem olycsó, de a megfelelő betétekkel biztos nagyot harap.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6916 Dátum: 2013.02.08 08:57:09 »
Sziasztok Fórumtársak!

Pár napja hallottam először egy nyiszorgó, cicergő hangot a motortérből indítás után. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, automatikusan betudtam a laposszíj feszítőjének, gondoltam majd szólok a szerelőnek, hogy a következő szervizre szerezzen be egyet, mert cserélni kell azt is. Ma meghallgattam és bizony nem a laposszíj környékéről jön, hanem a generátor felől (nem lehet összekeverni, mert a motor utastér felőli oldaláról jön a hang).
Van valakinek konkrét tapasztalata D4D motor generátorával? Igazából az érdekelne, hogy milyen súlyos lehet a hiba (csapágyak, esetleg teljes felújítás, vagy csak feszítsek a szíjon).

Üdv:
BF

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6917 Dátum: 2013.02.08 09:37:54 »
Hello!

Nekem is előjött ez a hiba, november körül. Mi a feszítettség nem megfelelőségére gondoltunk. De nagyon kicsit lehetett csak igazítani rajta. A szíjnak látszólag nincsen baja,de lehet kicseréltetem. Akkor lehet nem is a szíjat kéne nézegetnem? :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6918 Dátum: 2013.02.08 09:55:49 »
Hello!

Nekem is előjött ez a hiba, november körül. Mi a feszítettség nem megfelelőségére gondoltunk. De nagyon kicsit lehetett csak igazítani rajta. A szíjnak látszólag nincsen baja,de lehet kicseréltetem. Akkor lehet nem is a szíjat kéne nézegetnem? :)

Nem tudom, még csak tapogatózni próbálok.
Először megfigyelem, hogy indítás után valamennyi idővel csökken-e, elmúlik-e a hang. Esetleg megméretem a töltőáramot indítás utáni nyiszorgáskor, meg akkor, amikor nincs hangja. Nyilván indítózás után van terhelés a generátoron, nem is kicsi, amíg visszatölti az indítózáskor akkuból kivett energiát. Utána már csak a fedélzeti fogyasztók maradnak, ami azért eggyel kisebb nagyságrend. A nagy terhelés mellett akár az ékszíj vs. ékszíjtárcsa is adhatja a hangot, azért gondoltam pici feszítésre is, de azt meg nem érdemes túlzásba vinne, mert könnyen kukázhatja az ember a csapágyat is...

Meglátjuk, a lényeg hogy erre indulok. Majd írom ha van valami infó.

Egyéb tapasztalat?

Üdv:
BF

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6919 Dátum: 2013.02.08 15:36:27 »

Úgyhogy azon már meg sem lepődök, hogy a felvetődött gázpedál problémámra rögtön "típushibát" emlegettek...

Úgyhogy mégegyszer elnézést, ha valakit esetleg megbántottam. Továbbra is érdekel, akinek már volt tapasztalata a gázpedál-fennkadással kapcsolatban... Mindenesetre ismét elkezdtem spórolni...

Megbántásról nincs szó, és nem fogod elhinni de nekem is(mint sok más itt lévő cartársnak) volt már egy pár használt autóm, mondjuk Opel nem (szerencsére):devil:
Viszont megint van egy kis félreértés, a "típushibát" a Toyota visszahívás keretében rendezi(rendezte) INGYENESEN!!!! :tt2: Csak ezt szerettem volna tisztázni, de mint már írtam előzőleg is, nincs harag és további sok sikert kívánok a kocsival kapcsolatban.

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6920 Dátum: 2013.02.09 19:43:34 »
Megbántásról nincs szó, és nem fogod elhinni de nekem is(mint sok más itt lévő cartársnak) volt már egy pár használt autóm, mondjuk Opel nem (szerencsére):devil:
Viszont megint van egy kis félreértés, a "típushibát" a Toyota visszahívás keretében rendezi(rendezte) INGYENESEN!!!! :tt2: Csak ezt szerettem volna tisztázni, de mint már írtam előzőleg is, nincs harag és további sok sikert kívánok a kocsival kapcsolatban.
Szia! Akkor minden rendben :-)
Tényleg elnézést tőled is és a többiektől is az esetleges toyota-fikázó indulatokért, de én annak idején nagy reményekkel és ajánlással vettem meg ezt a kocsit, és óriási csalódást okozott. És már nem csak az előző tulajok és a kopás által tönkretett dolgokról van szó. Minél jobban megismertem a kocsit, annál több gyári megoldás nem tetszett, és mindig feltettem/felteszem a kérdést, hogy "ez a híres japán minőség?" köszi akkor több nem kell... A szerelőm, aki mindenféle típussal foglalkozik, ő is mindig el van képedve bizonyos dolgokon (pedig ő még szereti ezt az autót, nyilván, neki pénzt hoz rendszeresen :-)))))

Köszönöm a jókívánságokat, rám fér és a kocsimra is... Neked is minden jót :-))

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6921 Dátum: 2013.02.09 19:47:37 »
Sziasztok Fórumtársak!

Pár napja hallottam először egy nyiszorgó, cicergő hangot a motortérből indítás után. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, automatikusan betudtam a laposszíj feszítőjének, gondoltam majd szólok a szerelőnek, hogy a következő szervizre szerezzen be egyet, mert cserélni kell azt is. Ma meghallgattam és bizony nem a laposszíj környékéről jön, hanem a generátor felől (nem lehet összekeverni, mert a motor utastér felőli oldaláról jön a hang).
Van valakinek konkrét tapasztalata D4D motor generátorával? Igazából az érdekelne, hogy milyen súlyos lehet a hiba (csapágyak, esetleg teljes felújítás, vagy csak feszítsek a szíjon).

Üdv:
BF

Szia!
De örülnék, ha ennyi bajom lenne csak :-))) 2009-ben vettem a kocsimat, nyáron. Az első télen én is megijedtem, mert nekem is nyikorgott valami, de csak addig, amíg hideg a motor. Bemelegedés után teljesen elmúlik. Mondom ezt jelenidőben, mert azóta is innen ismerem fel, hogy tél van :-))))
Ez már így megy lassan 4. éve, és 45.000 km óta. Ezzel kapcsolatos állapotromlás nem volt. Idán nyáron került sor a generátor szíj cserére, de ezzel is ugyanaz a szitu. Azt javasolta a szerelőm, hogy a kétágú bricostore létra tetejéről tojjak reá... :-))))
Persze csak azután tojok reá, miután szerelő mondta... Érdemes azért megnézetni...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6922 Dátum: 2013.02.09 20:23:11 »
Sziasztok Fórumtársak!

Pár napja hallottam először egy nyiszorgó, cicergő hangot a motortérből indítás után. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, automatikusan betudtam a laposszíj feszítőjének, gondoltam majd szólok a szerelőnek, hogy a következő szervizre szerezzen be egyet, mert cserélni kell azt is. Ma meghallgattam és bizony nem a laposszíj környékéről jön, hanem a generátor felől (nem lehet összekeverni, mert a motor utastér felőli oldaláról jön a hang).
Van valakinek konkrét tapasztalata D4D motor generátorával? Igazából az érdekelne, hogy milyen súlyos lehet a hiba (csapágyak, esetleg teljes felújítás, vagy csak feszítsek a szíjon).

Üdv:
BF
Nekem is ilyen volt: generatorcsapágycsere lett belőle. A dieselnél a generátorral feszitik (pajszerral :D) az ékszijjat. Nekem valószinűleg gyárilag nagyon megfeszítették, azért lett csapágyas. Én a márkaszervizben voltam , stetoszkoppal behatárolták, pontossan honnan jön a hang. Cak-pak a csapágycsere 20eFt volt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6923 Dátum: 2013.02.10 20:02:16 »
Szia ngyrpd!

Legolcsóbb megoldás megtanulni azt, hogy nagyobb terhelések után nem tartjuk a féken a lábunkat.
Legjobb, ha sosem, kivéve fékezéskor. Rossz szokás. Arról nem beszélve, hogy a mögöttem lévőket vakítja a féklámpa fénye.
music     

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6924 Dátum: 2013.02.10 22:48:18 »
Legjobb, ha sosem, kivéve fékezéskor. Rossz szokás. Arról nem beszélve, hogy a mögöttem lévőket vakítja a féklámpa fénye.
Avensis-ünknél ezt nem ilyen egyszerű megtenni mivel automata, ha nem nyomnám a féket elindulna, kivenni meg minden lámpánál/megállásnál nem fogom "D"-ből "N"-be, csak azért, hogy ne kelljen a féket nyomni. Persze kézi váltósnál nem kell a féken állni.
Az meg, hogy a mögöttem lévőt vakítaná a féklámpa...
Erre én az olasz vezetési stílus első szabályát szoktam alkalmazni  :D :
The Gumball Rally (1976) Ha valaki nem ismerné, hatalmas film!
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.10 22:55:23 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6925 Dátum: 2013.02.10 23:06:48 »
Az automata nyilván más. De azoktól a falra mászom, akik pirosnál állva sík úton is fékeznek.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6926 Dátum: 2013.02.11 02:59:23 »
Az meg, hogy a mögöttem lévőt vakítaná a féklámpa...
Alapbol engem sem zavar, de egyszer sikerult egy orat allnom a dugoban egy LED feklampas C-Max mogott, aki mindig a fekre allt. Az beleegett az emlekezetembe  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6927 Dátum: 2013.02.11 10:34:07 »
Megbántásról nincs szó, és nem fogod elhinni de nekem is(mint sok más itt lévő cartársnak) volt már egy pár használt autóm, mondjuk Opel nem (szerencsére):devil:
Viszont megint van egy kis félreértés, a "típushibát" a Toyota visszahívás keretében rendezi(rendezte) INGYENESEN!!!! :tt2: Csak ezt szerettem volna tisztázni, de mint már írtam előzőleg is, nincs harag és további sok sikert kívánok a kocsival kapcsolatban.
Anélkül, hogy vitát akarnék kezdeni, ez az állításod nem teljesen igaz.
Én pl. sokat harcoltam, hogy a szintén típushibának számító szétolvadó fényszóró-foglalatom cseréjét ingyenesen rendezzék és bizony nagyon beintettek, mert már túl voltunk a garancia időn.
És OFF-ként azt is megjegyezném, hogy az általad leszólt, még ma is meglévő, 30 éves Opelembe, hatszor nagyobb futásteljesítmény mellett még most sem kell a két olajcsere között olajat töltenem, nemúgy mint a Toyotába ahol 50ezer kilométeres korban a két olajcsere között, a teljes cseremennyiséget mégegyszer bele kell folyatnom.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6928 Dátum: 2013.02.11 11:07:17 »
Anélkül, hogy vitát akarnék kezdeni, ez az állításod nem teljesen igaz.
Én pl. sokat harcoltam, hogy a szintén típushibának számító szétolvadó fényszóró-foglalatom cseréjét ingyenesen rendezzék és bizony nagyon beintettek, mert már túl voltunk a garancia időn.
És OFF-ként azt is megjegyezném, hogy az általad leszólt, még ma is meglévő, 30 éves Opelembe, hatszor nagyobb futásteljesítmény mellett még most sem kell a két olajcsere között olajat töltenem, nemúgy mint a Toyotába ahol 50ezer kilométeres korban a két olajcsere között, a teljes cseremennyiséget mégegyszer bele kell folyatnom.
Ne haragudj, de ez így ebben a formában nagyon kevés infó és nem jellemezheti magát a márkát.
Nem írtad, milyen olajat használtál addig, hol cseréltetted, hogy vezetted az autót, milyen körülmények között használtad, stb.
Az, hogy egy fényszórót nem javítottak neked garanciaidőn túl, nem értem miért probléma? Lejárt a gari, ilyen aprósággal nem valószínű, hogy foglalkozni fognak. Ellenben, megjegyzem, hogy az említett olajfogyasztást vvt-i motorok tekintetében 7 év/180.000km futás teljesítményig garanciában, ingyen cserélték. Erre sem előtte, sem azóta nem volt példa a többi gyártónál, pedig az Opelek Ecotec motorjai és a VW új TSI motorjai is híresek az olajevésről...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6929 Dátum: 2013.02.11 12:12:02 »
Anélkül, hogy vitát akarnék kezdeni, ez az állításod nem teljesen igaz.
Én pl. sokat harcoltam, hogy a szintén típushibának számító szétolvadó fényszóró-foglalatom cseréjét ingyenesen rendezzék és bizony nagyon beintettek, mert már túl voltunk a garancia időn.
És OFF-ként azt is megjegyezném, hogy az általad leszólt, még ma is meglévő, 30 éves Opelembe, hatszor nagyobb futásteljesítmény mellett még most sem kell a két olajcsere között olajat töltenem, nemúgy mint a Toyotába ahol 50ezer kilométeres korban a két olajcsere között, a teljes cseremennyiséget mégegyszer bele kell folyatnom.

Itt van egy kis félreértés, de hát ez a lényeg, ezért írogatunk itt egymásnak, hogy kiderüljenek a dolgok, igaz?  :clap:
Szóval, szerintem a típushiba és a gyári visszahívás között van egy kis különbség. Azért mert típus hiba valami, még nem biztos hogy a gyár visszahívást kezdeményez. Ha ilyen (fényszóró foncsor) problémád van, érthető hogy nem akarjak ingyen elhárítani a hibát, viszont sok olyat hallottam hogy normális (és ezen van a hangsúly) márkakereskedés elengedte akár a felét is az új lámpáknak.
Érdekes, hogy pont az olajfogyasztást írod példának, amit ugyebár a Toyota márkaszervizekben fűzött motorblokk cserével orvosoltak, mégpedig INGYEN! Függetlenül a futott KM-tol vagy évtől ::)
Nem fogom leszólni az Opelt(eddig sem tettem) mert saját tapasztalatom nincs a típussal, de kíváncsi vagyok hogy hasonló esetben ez a gyár mit lépett volna. Valószínűleg semmit.