Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764380 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bézé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6330 Dátum: 2012.04.20 12:16:04 »
Sziasztok!

Az avensis versómba kellene bal első féknyereg. A szerelőm 42 ezerért tud felújítottat.
Ti honnét szereztek alkatrészeket, tudtok ajánlani vmi jó helyet?

Köszi

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6331 Dátum: 2012.04.21 14:14:36 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem SOS.

Fékbetétet cseréltem elől 1999-es 1.6 Avensis I.-en és az összeszerelés után, egyszerűen nincs fékhatás! Bemegy a pedál tövig és alig fog a fék! Hiába nyomkodom, nem keményedik fel a pedál!

Ugye a fékdugattyú vissza lett nyomva, hogy beférjen az új betét, de hidraulikus részhez hozzá sem lett nyúlva!

Van ötlete valakinek mi lehet? Légteleníteni kellene egy betét cseréjekor?

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6332 Dátum: 2012.04.21 14:50:20 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem SOS.

Fékbetétet cseréltem elől 1999-es 1.6 Avensis I.-en és az összeszerelés után, egyszerűen nincs fékhatás! Bemegy a pedál tövig és alig fog a fék! Hiába nyomkodom, nem keményedik fel a pedál!

Ugye a fékdugattyú vissza lett nyomva, hogy beférjen az új betét, de hidraulikus részhez hozzá sem lett nyúlva!

Van ötlete valakinek mi lehet? Légteleníteni kellene egy betét cseréjekor?

Szia


Olajszint meg van benne?
Ex IS300 tulaj :)

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6333 Dátum: 2012.04.21 15:25:49 »
Szia


Olajszint meg van benne?


Igen, sőt ahogy vissza lett nyomva a fékmunkahenger, úgy teljesen színig lett a fékolaj tartály!

Viszont a fékolaj nem a legfrissebb, kicsit mint ha "géles" lenne...

Azóta próbáltuk légteleníteni a keréknél, de alig jön ott fékolaj és mintha a fékmunkahenger sem dolgozna, a pedál meg egy kicsit kemény, majd beesik, ha jár a motor ha nem!

Az ABS bezavarhat?

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6334 Dátum: 2012.04.21 15:36:20 »

Igen, sőt ahogy vissza lett nyomva a fékmunkahenger, úgy teljesen színig lett a fékolaj tartály!

Viszont a fékolaj nem a legfrissebb, kicsit mint ha "géles" lenne...

Azóta próbáltuk légteleníteni a keréknél, de alig jön ott fékolaj és mintha a fékmunkahenger sem dolgozna, a pedál meg egy kicsit kemény, majd beesik, ha jár a motor ha nem!

Az ABS bezavarhat?


ABS szerintem nem.

Munkahengerek működnek vissza mennek rendesen?

Esetleg egy olajcserét érdemes lenne csinálni.
Ex IS300 tulaj :)

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6335 Dátum: 2012.04.21 17:22:55 »

ABS szerintem nem.

Munkahengerek működnek vissza mennek rendesen?

Esetleg egy olajcserét érdemes lenne csinálni.

A munkahenger meg sem mozdul nagyon, a fékpedál szinte ellenállás nélkül mozog, olyan mint ha üres lenne a tartály, pedig nem.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6336 Dátum: 2012.04.21 17:45:43 »
Én a pedál résznél is körbe néznék, csak azért mert ez az amire a legkevésbé gondol az ember...
Főfékhenger? Szervo? A pedálnyomásra van valahol bármi reakció amiből kizárható a pedálmechanika elromlása?

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6337 Dátum: 2012.04.21 17:58:38 »
Én a pedál résznél is körbe néznék, csak azért mert ez az amire a legkevésbé gondol az ember...
Főfékhenger? Szervo? A pedálnyomásra van valahol bármi reakció amiből kizárható a pedálmechanika elromlása?

De a fékbetét csere előtt nem volt semmi baja!

Bár ha jobban belegondolok, mindig olyan volt, hogy hideg motornál - nem tudom mi köze hozzá - a fék sokkal lentebb fogott, mikor már üzem meleg a motor, pár km után fentebb fogott és jobban adagolható volt a fék!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6338 Dátum: 2012.04.21 18:06:34 »
Szerintem a főfékhenger lesz. Azért gondolom, mert az már nagyon régóta nem lett annyira megmozgatva mint most, hogy visszanyomtátok az összes munkahengert...

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6339 Dátum: 2012.04.21 18:30:43 »
Szerintem a főfékhenger lesz. Azért gondolom, mert az már nagyon régóta nem lett annyira megmozgatva mint most, hogy visszanyomtátok az összes munkahengert...

Olaj nem folyik el sehol, az utastérben sem. Szerinted a karmantyúja meghalt? Vagy levegős?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6340 Dátum: 2012.04.21 20:41:17 »
Igen, mert úgy tudom, hogy ha a pedál légtelenítés után is benyomható akkor vagy a főfékhenger vagy a kerékhez közeli fékhenger karmantyúja lehet kopva, törve, stb, vagy a tömítések vagy a csövek... de mivel azt mondod, hogy nincs folyás sehol, ezért a rendszeren belül lehet a hiba. Ha belegondolsz akkor ezek az alkatrészek már régóta nem lettek mozgatva, most viszont visszanyomtátok.

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6341 Dátum: 2012.04.21 21:03:49 »
Igen, mert úgy tudom, hogy ha a pedál légtelenítés után is benyomható akkor vagy a főfékhenger vagy a kerékhez közeli fékhenger karmantyúja lehet kopva, törve, stb, vagy a tömítések vagy a csövek... de mivel azt mondod, hogy nincs folyás sehol, ezért a rendszeren belül lehet a hiba. Ha belegondolsz akkor ezek az alkatrészek már régóta nem lettek mozgatva, most viszont visszanyomtátok.

Logikusan hangzik... de még mindig csak azt nem értem, hogy a fékolaj ha elindul vissza a keréktől a tartályba, az hogy tud ilyen galibát okozni?

Amúgy próbáltuk légteleníteni, de nem sikerült. Egyszerűen fel sem keményedik a pedál és a munkahenger légtelenítőjén SEMMI fékolaj nem jön és meg sem mozdul a dugattyú a féknyeregben!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6342 Dátum: 2012.04.21 21:35:47 »
Elöl vagy hátul nem mozdul a dugó?

oszy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6343 Dátum: 2012.04.21 22:03:03 »
Sziasztok márkatársak!

Szeretném megkérdezni, h találkoztatok-e már olyan hibával ('98 - Avensis - 1.6 - 110LE), h kihagy néha egy henger, de mindig ugyanaz.
Sajnos az enyém mostanában sokszor csinálta, így nekiálltam cserélgetni a dolgokat. (Ja, mindig balról a második henger csinálja)

Szóval. Rotor és elosztófedél ellenőrzés. Gyertyák cseréje. Gyújtókábelek cseréje. Most jött a fojtószelep állás érzékelő.

A hiba ugyanúgy fennáll. :( Amit még mondtak, az a holtpont jeladó. Ez következik, hacsak Ti nem tudtok vmi más ötletet adni.

KÖSZÖNÖM!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.21 22:07:26 írta oszy »

Chapry

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6344 Dátum: 2012.04.21 22:06:21 »
Elöl vagy hátul nem mozdul a dugó?

Az első féknél, ahova vissza lett nyomva a munkahenger, ott is maradt!

A hátsó fékek nem lettek szétszedve...