Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764390 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4140 Dátum: 2010.09.16 19:42:58 »
Ma feltűnt, hogy a szellőzés, ha ki van kapcsolva a klíma, a leghidegebb ("LO") állásban is meleg levegőt fúj. A langyosnál definitíve melegebbet. Eddig ez nem tűnt fel  :hmmmm: ... Sosem fújt igazán hűvöset, de ez a mai egyértelműen jóval melegebb volt, mint a kinti levegő. Tehát mintha fűtötte volna.

Mi ez  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4141 Dátum: 2010.09.16 21:02:48 »
Lehet hogy beszorult a lamella ami a meleg illetve a hideg levegő útját illetve keverékét szabályozza.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4142 Dátum: 2010.09.16 21:30:57 »
Ma feltűnt, hogy a szellőzés, ha ki van kapcsolva a klíma, a leghidegebb ("LO") állásban is meleg levegőt fúj. A langyosnál definitíve melegebbet. Eddig ez nem tűnt fel  :hmmmm: ... Sosem fújt igazán hűvöset, de ez a mai egyértelműen jóval melegebb volt, mint a kinti levegő. Tehát mintha fűtötte volna.

Mi ez  :?: ?

Kisérteties, hogy nekem tegnap volt ugyanilyen élményem. Nekem úgy 3-4 fokkal melegebbet fújt. Aztán nyomtam egy auto üzemmódot, és minden rendbe jött. Azóta nincs baj. Hm.
Zsono

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4143 Dátum: 2010.09.16 21:38:07 »
Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
Kialudta magát, müxi :D
Szóval reggel megmondtam neki, hogy Xanyi kicseréli, ha nem kapja össze magát és láss csodát most működik  :lol:
Remélem csak valami átmenti agyzavar lehetett a compiban.
nekem a nyaralás alatt néhányszor olyat csinált, hogy a szellőző, ha feltekertem csutkára, visszavette magát, hiába jelezte azt, hogy maxon megy a ventillátor. és onnantól nem lehetett állítani többet,  se fel, se le. de ha kikapcsoltam, aztán vissza, működött. talán a klímával akadt össze valami, de azóta nem volt gondja. igaz nem is fújatom azóta maxon...
Ez ugye automata klíma? És nyáron csinálta, tehát nem csak fűtés, szellőztetés volt, hanem klímázás, ugye? Csak mert ugyanez volt nálam is a hibajelenség és egy klímatöltés megoldotta. Hiányzott kb 200 g közeg a rendszerből és így védte magát a szerkezet.
Gabe 254.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4144 Dátum: 2010.09.16 23:14:16 »
Ma feltűnt, hogy a szellőzés, ha ki van kapcsolva a klíma, a leghidegebb ("LO") állásban is meleg levegőt fúj. A langyosnál definitíve melegebbet. Eddig ez nem tűnt fel  :hmmmm: ... Sosem fújt igazán hűvöset, de ez a mai egyértelműen jóval melegebb volt, mint a kinti levegő. Tehát mintha fűtötte volna.

Mi ez  :?: ?

Feltehetoleg elfaradt a gaz vagy keves van benne. Kora alapjan stimmelhet.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4145 Dátum: 2010.09.16 23:52:59 »
Ma feltűnt, hogy a szellőzés, ha ki van kapcsolva a klíma, a leghidegebb ("LO") állásban is meleg levegőt fúj. A langyosnál definitíve melegebbet. Eddig ez nem tűnt fel  :hmmmm: ... Sosem fújt igazán hűvöset, de ez a mai egyértelműen jóval melegebb volt, mint a kinti levegő. Tehát mintha fűtötte volna.

Mi ez  :?: ?
Feltehetoleg elfaradt a gaz vagy keves van benne. Kora alapjan stimmelhet.
De, mondom, a dolog kikapcsolt klímánál lép fel. Kikapcsolt klímánál sem kéne azért felmelegítenie a befújt levegőt... Márpedig felmelegítette ma, jócskán. Kint volt vagy 20 fok, ez pedig meleg levegőt fújt, úgy hogy a hőmérséklet minimumra volt állítva. Ki is kapcsoltam a ventillátort, mert zavaró volt hogy nyomatja be a meleget.

Ha a klíma be van kapcsolva, akkor hűt rendesen, azzal semmi gond. De 20 fokos időben hadd ne kapcsoljam már be a klímát  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4146 Dátum: 2010.09.16 23:55:33 »
Kisérteties, hogy nekem tegnap volt ugyanilyen élményem. Nekem úgy 3-4 fokkal melegebbet fújt. Aztán nyomtam egy auto üzemmódot, és minden rendbe jött. Azóta nincs baj. Hm.
De ha automatára állítod, akkor (ha kell) bekapcsolja a klímát is, nem? Hát én ezt mindenképp szeretném elkerülni, 20 fokban nem akarok klímázni (lásd fogyasztás), pláne nem városban. 25-26 fokos kinti hőmérséklet alatt soha nem szoktam klímázni, kivéve ha esik és párásodás van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4147 Dátum: 2010.09.17 08:11:54 »
De ha automatára állítod, akkor (ha kell) bekapcsolja a klímát is, nem? Hát én ezt mindenképp szeretném elkerülni, 20 fokban nem akarok klímázni (lásd fogyasztás), pláne nem városban. 25-26 fokos kinti hőmérséklet alatt soha nem szoktam klímázni, kivéve ha esik és párásodás van.

Nem, nem kapcsolja be a klímát, azt manuálisan kell bekapcsolni, automata üzemmódban is. Nekem sem volt bekapcsolva a klíma, amikor 20 fok volt kinn, és azt akartam befúvatni. Furcsa volt, de beállítottam 22 fokra az automatát, és egyből a 20 fokos kinti levegő jött be érezhetően.
Zsono

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4148 Dátum: 2010.09.17 08:37:10 »
De ha automatára állítod, akkor (ha kell) bekapcsolja a klímát is, nem?
Csak ha be van kapcsolva a klíma. Akkor kapcsolgatja ki-be a kompresszort a körülményektől függően, egyébként csak a fűtés és a ventilátorok iránya, erőssége automata.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4149 Dátum: 2010.09.17 10:33:58 »
igen, de tegnap reggel elkezdtem piszkálni, és megint sikerült egyszer reprodukálni a jelenséget. Ma egész úton munkába menet buzeráltam, de ma nem csinálta  :hmmmm: kicsit még koptatni kell, hogy megbízhatóan romoljon el, különben bohócot csinálok megamból a szervízben :)

Nem működik a rádió hangerő szabályzója.
Kialudta magát, müxi :D
Szóval reggel megmondtam neki, hogy Xanyi kicseréli, ha nem kapja össze magát és láss csodát most működik  :lol:
Remélem csak valami átmenti agyzavar lehetett a compiban.
nekem a nyaralás alatt néhányszor olyat csinált, hogy a szellőző, ha feltekertem csutkára, visszavette magát, hiába jelezte azt, hogy maxon megy a ventillátor. és onnantól nem lehetett állítani többet,  se fel, se le. de ha kikapcsoltam, aztán vissza, működött. talán a klímával akadt össze valami, de azóta nem volt gondja. igaz nem is fújatom azóta maxon...
Ez ugye automata klíma? És nyáron csinálta, tehát nem csak fűtés, szellőztetés volt, hanem klímázás, ugye? Csak mert ugyanez volt nálam is a hibajelenség és egy klímatöltés megoldotta. Hiányzott kb 200 g közeg a rendszerből és így védte magát a szerkezet.

csevart

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • 2002 Avensis 1,6 VVTi
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4150 Dátum: 2010.09.17 12:33:52 »
Sziasztok
Segitségeteket szeretném kérni.A hátso ablakmosomból nem jön viz.Hallom hogy búg  a motorja de ablakmosó folyadék nem jön.Az első működik.Az 5.ajtónál nem vettem észre hogy máshol folyna.Hol találom az ablamoso motorját?El van dugulva? Köszönöm

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4151 Dátum: 2010.09.17 14:43:23 »
Sziasztok
Segitségeteket szeretném kérni.A hátso ablakmosomból nem jön viz.Hallom hogy búg  a motorja de ablakmosó folyadék nem jön.Az első működik.Az 5.ajtónál nem vettem észre hogy máshol folyna.Hol találom az ablamoso motorját?El van dugulva? Köszönöm

Ha csak nincs a cső lecsúszva valahol, akkor dugulás lehet, lehet, hogy felkapott valami koszt.
Ha a motort hallod az jó, mert annak cseréje költséges dolog lenne.
Zsono

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4152 Dátum: 2010.09.17 17:23:13 »
Szia! Nekem is ez volt, bár elöl. Ha a cső csúszott le, ahogy nekem is akkor vigyázz mert a kasztniba nyomja olyankor!

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4153 Dátum: 2010.09.17 21:02:12 »
Sziasztok!

11.-én írtam egy kis Avensis problémáról,de sajna választ illtve segítséget nem kaptam!
Ha esetleg valaki ránézne az irományomra azt megköszönném. Hátha valaki tud segíteni!
Köszi. Minden jót!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4154 Dátum: 2010.09.17 23:01:39 »
Idézet
De, mondom, a dolog kikapcsolt klímánál lép fel. Kikapcsolt klímánál sem kéne azért felmelegítenie a befújt levegőt... Márpedig felmelegítette ma, jócskán. Kint volt vagy 20 fok, ez pedig meleg levegőt fújt, úgy hogy a hőmérséklet minimumra volt állítva. Ki is kapcsoltam a ventillátort, mert zavaró volt hogy nyomatja be a meleget.

Ez semmiképpen sem hangzik normális jelenségnek!

Idézet
Szia! Nekem is ez volt, bár elöl. Ha a cső csúszott le, ahogy nekem is akkor vigyázz mert a kasztniba nyomja olyankor!
Így van, lehet már gyűlik valahol a szőnyeg alatt, jobb lesz minél elöbb utánanézni.
Persze dugulás is lehet, és elől a motortérbe a tartálynál is szétcsúszhatott cső...
Xanyi