Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764493 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1845 Dátum: 2008.10.23 18:36:44 »
Sziasztok!

Rég voltam itt, de nem azért mert nem volt gondom :sweatdrop:
Először kiderült, hogy 120000 km eszi a kicsike az olajat: 3l 6000 km-re
gyürüzés - hiba orvosolva  :clap:
aztán mégis gond a katalizátor, telerakódott olajjal (nem tudja valaki, hol lehet szerezni, 200 000 kicsit borsos)
igaz nem töröm magam, mert a menettulajdonságára nincs kihatással.
A kuplungtlól nekem is izomlázam van, olyan kemény.
Most még a klima is bebüdösödött, azt mondják, valami hőmérő a számítógépben, kb 120 000 ft.
A fogyasztásom remek: 5,2-5,3 a számítógép szerint, valójában 7 körül.
Csak ne lenne lyen szép, már megváltam volna tőle....

Mikori autó ez? Fél liter olaj/1000 km fogyasztás igen soknak hangzik 120 ezer km-es futás mellett.

Katalizátor: 20-30 ezer közti áron lehet venni univerzális utángyártottat, teljesen jó, zöldkártyán is rendben átmegy majd vele, bármelyik független kipuffos szervíz beszereli. Tudom ajánlani a Horváth műhelyt Gyömrőn!

Klíma: "hőmérő a számítógépben" :eek: ? Ember, EZT a kamu rizsát ki próbálta elhitetni veled? Vmelyik márkaszervíz? Akárki is, extra pofátlan nagy rabló az illető  :2guns: ... A klíma bebüdösödik néha, ha nem tud rendesen kiszáradni és elszaporodnak benne a gombák. Ilyenkor ki kell tisztítani, van erre speckó spray, pár ezer forintba kerül  :excl:

köszi szépen, utánanézek az utángyártottnak a katalizátorból. Eddig még azt mondták, nincs belőle csak gyári. A klimával meg majd tavasszal foglalkozom.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1846 Dátum: 2008.10.23 19:29:03 »
Idézet
Ember, EZT a kamu rizsát ki próbálta elhitetni veled? Vmelyik márkaszervíz? Akárki is, extra pofátlan nagy rabló az illető

Tényleg van ilyen. E12-es Corolláknál és néhány Avensisnél volt olyan, hogy elég hamar és nagyon bebüdösödött a klíma. Műszaki infó alapján cseréltünk termisztort a hőcserélőn + a digit klíma kezelőpaneljét...
De ha már nem garanciális az autó, akkor ezt nem kell megtenni, csak számolni kell vele, hogy kicsit gyakrabban szükséges a klímatisztítás.

Februárban mikor megvettük az autót, nagyon büdös volt nekünk is a klíma. Kitisztíttatuk de még akkor is volt néme szaga! De egy nyarat végigklímázva (megfelelő módon használva) most már azt mondhatom, hogy nincs szaga.
Egy biztos, hogy rendesen ki kell szellőztetni a klíma használat után a rendszert.
Ja azt tudtátok, hogy a a digit klíma kezelőpaneljét itt nálunk gyártják?!
BekeN

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1847 Dátum: 2008.10.25 00:07:23 »
Valaki írt már erről, de most nem találtam meg, pedig lapoztam vissza egy csomót.  :no:
Ave1 kormány belső gömbfej kellene jó minőségű, elfogadható áron. A gyári árát felnyomták 30 körülire, ami igencsak húzós, mivel ezt párban illik cserélni. (Érdekes hogy a többi futómű alkatrész ára korrekt, de ez horror.) :helpsmilie:
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1848 Dátum: 2008.10.25 11:38:15 »
Valaki írt már erről, de most nem találtam meg, pedig lapoztam vissza egy csomót.  :no:
Ave1 kormány belső gömbfej kellene jó minőségű, elfogadható áron. A gyári árát felnyomták 30 körülire, ami igencsak húzós, mivel ezt párban illik cserélni. (Érdekes hogy a többi futómű alkatrész ára korrekt, de ez horror.) :helpsmilie:
egyáltalán nem létkérdés a párban csere. Inkább legyen jóminőségű, amit beleteszel, minthogy a jót is kicsrléd a gyengébre, mert csak azt tudod megvenni.
Nekem lassan 60 ekm-t ment úgy  (az persze igaz, hogy én nem pesten használom), hogy csak a jobb oldali volt cserélve a bal még mindíg az, amivel vettem. Semmmi baja. A jobb jobban használódik, többnyire azon az oldalon rosszabbak az utak. 

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1849 Dátum: 2008.10.26 20:33:40 »
Tegnap vettem észre, hogy ragad a benzinszint-mutató :wacko: azt hogy lehet kipucolni, nagyon szét kell kapni a műszerfalat hozzá?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1850 Dátum: 2008.10.26 20:37:56 »
Tegnap vettem észre, hogy ragad a benzinszint-mutató..

Be, vagy hozzád?
 :whistling:

Mi az, hogy ragad? Biztos, hogy nem a jeladóval van a gond?

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1851 Dátum: 2008.10.26 20:43:26 »
Tegnap vettem észre, hogy ragad a benzinszint-mutató..

Be, vagy hozzád?
 :whistling:

Mi az, hogy ragad? Biztos, hogy nem a jeladóval van a gond?
0-ról teletankoltam, fégig ment fel a gyújtás ráadása után, kocogtatva feljebb ment, gyújtás levesz, nem esik le csak negyedig, kocogtatva lemegy teljesen :1eye:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1852 Dátum: 2008.10.26 20:45:21 »
Kontakt hiba?

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1853 Dátum: 2008.10.26 23:02:09 »
Kontakt hiba?
kikapcsnál milyen kintakt hiba lehet, vmi még ad neki feszt? Mert le sem esik gyújtáselvétel után
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1854 Dátum: 2008.10.27 17:34:51 »
Valaki írt már erről, de most nem találtam meg, pedig lapoztam vissza egy csomót.  :no:
Ave1 kormány belső gömbfej kellene jó minőségű, elfogadható áron. A gyári árát felnyomták 30 körülire, ami igencsak húzós, mivel ezt párban illik cserélni. (Érdekes hogy a többi futómű alkatrész ára korrekt, de ez horror.) :helpsmilie:
egyáltalán nem létkérdés a párban csere. Inkább legyen jóminőségű, amit beleteszel, minthogy a jót is kicsrléd a gyengébre, mert csak azt tudod megvenni.
Nekem lassan 60 ekm-t ment úgy  (az persze igaz, hogy én nem pesten használom), hogy csak a jobb oldali volt cserélve a bal még mindíg az, amivel vettem. Semmmi baja. A jobb jobban használódik, többnyire azon az oldalon rosszabbak az utak. 

Mondok még jobbat: a Camryn a balos (!) kormányösszekötő gömbfejet már kétszer kellett cseréltetnem - a jobbost még egyszer sem, pedig már 364 ezer km van a kocsiban.

Szal én is megerősítem: egyáltalán nem szükséges párban cserélni ezt az alkatrészt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1855 Dátum: 2008.10.27 17:35:35 »
Kontakt hiba?
kikapcsnál milyen kintakt hiba lehet, vmi még ad neki feszt? Mert le sem esik gyújtáselvétel után

És le kéne neki esnie? Mert ugye a Camryé sem esik le. (Meg egyébként a Carináé sem.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1856 Dátum: 2008.10.27 21:09:27 »
Kontakt hiba?
kikapcsnál milyen kintakt hiba lehet, vmi még ad neki feszt? Mert le sem esik gyújtáselvétel után

És le kéne neki esnie? Mert ugye a Camryé sem esik le. (Meg egyébként a Carináé sem.)
Ez leeseik, s most meggyógyult :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Jana36

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1857 Dátum: 2008.10.29 19:15:01 »
Idézet
Ember, EZT a kamu rizsát ki próbálta elhitetni veled? Vmelyik márkaszervíz? Akárki is, extra pofátlan nagy rabló az illető

Tényleg van ilyen. E12-es Corolláknál és néhány Avensisnél volt olyan, hogy elég hamar és nagyon bebüdösödött a klíma. Műszaki infó alapján cseréltünk termisztort a hőcserélőn + a digit klíma kezelőpaneljét...
De ha már nem garanciális az autó, akkor ezt nem kell megtenni, csak számolni kell vele, hogy kicsit gyakrabban szükséges a klímatisztítás.

Februárban mikor megvettük az autót, nagyon büdös volt nekünk is a klíma. Kitisztíttatuk de még akkor is volt néme szaga! De egy nyarat végigklímázva (megfelelő módon használva) most már azt mondhatom, hogy nincs szaga.
Egy biztos, hogy rendesen ki kell szellőztetni a klíma használat után a rendszert.
Ja azt tudtátok, hogy a a digit klíma kezelőpaneljét itt nálunk gyártják?!

sziasztok!
Én is csináltam egy tesztet: ha bekapcsolom a klima gombot, egyáltalán nem párásodik az ablak. És mióta be van kapcsolva, kiszellőzött, és nem büdös.
Na erre varjatok gombot. ::)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1858 Dátum: 2008.10.29 21:29:38 »
Mivelhogy a klíma nem csak hűt, de szárítja is a levegőt...
Nálam télen is menni szokott. De hetente 1x 20-30 percre illik bekapcsolni és akkor nem lesz vele gond.
Ja, és pára ellen a külső levegő is jó...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #1859 Dátum: 2008.10.29 21:58:52 »
Mivelhogy a klíma nem csak hűt, de szárítja is a levegőt...
Nálam télen is menni szokott. De hetente 1x 20-30 percre illik bekapcsolni és akkor nem lesz vele gond.
Ja, és pára ellen a külső levegő is jó...
Esőben viszont tényleg csak a klíma segít párásodás ellen...
music