Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227278 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #960 Dátum: 2015.07.10 20:05:27 »
a laminált padló szörnyen lelombozó, különösen az olcsóbb verziók. szerintem inkább pvc-t tegyél. de az biztos, hogy minden gagyi, ami olcsó  :ph34r:

azt azért hozzátenném, hogy a famintás pvc az szerintem mindennek a legalja, dehát nem vagyunk ugye egyformák  :hug:

ha már van egy ilyen faxa listád, ezt mutattad már kivitelezőnek? csak a miheztartás végett ,hogy mibe fog neked mindez fájni?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #961 Dátum: 2015.07.10 20:34:06 »
Hogy őszinte legyek, nem túl szimpi a tulaj(autónepper..), ezért nem nagyon erőlködök, kisebb árat fogok bemondani mint amit korábban terveztem :) Ha egyáltalán. Pofátlannak kell lenni, egy haver most vett egy 2001es Toledot első tulajtól, átlagos, de törésmentes állapotban, 700ért volt hirdetve, én mondtam neki h mondjon be 650et, azt 670ért elhozza. Bemondott 600at és 650ért hozta :) A tulajnak persze itt sem volt lényeges az ár annyira, mert pénzesek voltak, csak menjen el a kocsi :)
Közben kiderült, hogy amit az utcában csinálnak, semmi köze az utcához, hanem vmi öntözőcsatorna része, ami a földek felé megy majd.. Itt max annyi pozitívum lehet, hogy az utat megcsinálják utána..
Ha nincs csatorna majd lesz és muszáj lesz bekötni. Több 100eFt lesz én már a másodikat finanszirozom. Ha "állami" akkor a bekötési díj Budapesten önmaga valami 268e Ft, és akkor még mindent neked kell csináltatni még a bekötést is. Általában nyaralóövezetben nem is nagyon támogatják, csak lakóövezetben .

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #962 Dátum: 2015.07.10 20:37:20 »
a laminált padló szörnyen lelombozó, különösen az olcsóbb verziók. szerintem inkább pvc-t tegyél. de az biztos, hogy minden gagyi, ami olcsó  :ph34r:

azt azért hozzátenném, hogy a famintás pvc az szerintem mindennek a legalja, dehát nem vagyunk ugye egyformák  :hug:

ha már van egy ilyen faxa listád, ezt mutattad már kivitelezőnek? csak a miheztartás végett ,hogy mibe fog neked mindez fájni?
Én simán ráraktam a padlószőnyegre a laminált padlót nem kellet x dolgot alápakolni és + egy réteg szigetel (földszinti szoba).

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #963 Dátum: 2015.07.10 22:02:33 »
a laminált padló szörnyen lelombozó, különösen az olcsóbb verziók. szerintem inkább pvc-t tegyél. de az biztos, hogy minden gagyi, ami olcsó  :ph34r:

azt azért hozzátenném, hogy a famintás pvc az szerintem mindennek a legalja, dehát nem vagyunk ugye egyformák  :hug:

ha már van egy ilyen faxa listád, ezt mutattad már kivitelezőnek? csak a miheztartás végett ,hogy mibe fog neked mindez fájni?



PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #964 Dátum: 2015.07.10 23:07:40 »
Na pont ilyenből van egy tekercs eladónk...  ::) ~25nm lehet... Ha úgy alakulna.  :whistling:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #965 Dátum: 2015.07.11 08:22:03 »
Amit a házon csinálni kellene:
-össz ablak csere(8db a teraszajtóval együtt)

-- keress egy mestert aki olcsó. 8 db ablak számlával meglehet 1-2M ft is! teraszajtó? újban 150e és még te rakod be.  biztos kell ez?  én egy bejártati ajtóra kaptam 300e ért ajánlatot majd vettem a bauhausban 100ért és a kömüves 10ért berakta!  és ezt az elején kell mert jön ki a sitt és vakolni kell a falat utána.


-emeleten 2 db beltéri ajtó cseréje v "felújítása", nincs velük gond, csak esztétika :) )

uaz mint az ablak csak kicsiben. csere. okosban 40-50ből kijön a két ajtó.

-emelet full glettelése és festése(oldalfalak, 2 szoba), elég gányul van vakolva v glettelve..

ez is lehet százezrek! ha le kell verni csak a konténer 30e. tanulj meg vakolni, glettelni, festeni!

-emelet tetőtér szigetelése-burkolása(nád szigetelés van OSB lapokkal, festhető tapétával, az OSB-k talán újrafelhasználhatók, nádat meg kőzetgyapotra csere ?), talán ráér még

ez is egy hatalmas dolog. később!

-cserepezés cseréje, de ez ráér

dettó. ács kell. 1Mról indul

-emeleten padló burkolása, most szőnyeg van, vmi szép famintás PVCben gondolkodom

PVC ronda. laminált padlót tanulj meg lerakni. egyszerű. de kétemberes! elején hátulján illesztesz, pattintasz.
így kijön 2500ft/nm. hőszigetelő kell alá az is q. drága

alsó szinten némi felület javítás a falakon és tisztasági festés

tanulj meg festeni. ez is lehet százezrek

-konyhába vmi értelmes konyhaszekrény(kicsi, kb 1.60-70), csempézéssel


-fürdőbe kád beépítés, csap áthelyezés, akkor már új csap, új wc, meg hát csempézés, de az am nem gáz most sem)

ez durva! vízesnek kell szét kell verni mindent, vízszerelés, 15e ft egy kötés (nálam 20volt)  fel kell falazni a burkolónak majd burkolás. ezzel kezdj!

-villanybojlerek helyett átfolyós vízmelegítő (ez jobb nem ? )

ez megint nagy dolog. gázvezetéket kell húzni? engedély stb kell papiros ember től. durva pénz!

-külső homlokzatszigetelés, de ez is ráér

hagyd. dryvit is kell majd.

-villamos hálózat ?

nézd meg földelt-e a hálózat, megszakitó mennyit bír stb.  ha gyenge kijön ez elmű úgyis villanyóra cserére ************** tiltott tartalom miatt törölve Trotter

« Utoljára szerkesztve: 2015.07.11 08:32:06 írta Trotter66 »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #966 Dátum: 2015.07.12 08:24:04 »
jó nagy bajban vagyok. van egy válaszfalba épített cserépkályha ami helyére üvegtéglát raknék. én nem merem/tudom megcsinálni ezt. a szokásos utcai mesterem elvállalta de eldőltek az állvánnyal eltört a lába. ajánlott valakit , meg is nézte , jövö héten jött volna, erre tegnap jön a telefon infarktust kapott az öreg , nem tudja mi van.. :cry: :cry:

én idegent nem hívok, patthelyzet van. meg kell várni amig meggyógyulnak. csak gáz lesz az őszi/téli hidegben hordani ki a sittet a szobából meg eső meg sár meg csiszcsusz , meg stb.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #967 Dátum: 2015.07.12 11:12:40 »
hát ha tényleg csak ez a két ember jöhet szóba, akkor várnod kell, nincs mese  :hmmmm:

bár a bontás részét, ami a sok sittet eredményezi, azt megcsinálhatod most is, nem? ahhoz a te szakkértelmed is elég

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #968 Dátum: 2015.07.12 13:04:30 »
hát ha tényleg csak ez a két ember jöhet szóba, akkor várnod kell, nincs mese  :hmmmm:

bár a bontás részét, ami a sok sittet eredményezi, azt megcsinálhatod most is, nem? ahhoz a te szakkértelmed is elég

igen várok mert idegent nem hívok. nem egy százasért gondoltam munkadíjra hanem 20-30 körül
a bontást amúgy is én csináltam volna de a bontást 1 nappal a dolog előtt kell , nem fogok egy hatalmas lukkal a falban élni hónapokig. lógnak a téglák stb. azonnal a luk mellé kell falazni majd az üvegtégla.
ez van :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #969 Dátum: 2015.07.13 11:41:54 »
Amit a házon csinálni kellene:
-össz ablak csere(8db a teraszajtóval együtt)

-- keress egy mestert aki olcsó. 8 db ablak számlával meglehet 1-2M ft is! teraszajtó? újban 150e és még te rakod be.  biztos kell ez?  én egy bejártati ajtóra kaptam 300e ért ajánlatot majd vettem a bauhausban 100ért és a kömüves 10ért berakta!  és ezt az elején kell mert jön ki a sitt és vakolni kell a falat utána.


-emeleten 2 db beltéri ajtó cseréje v "felújítása", nincs velük gond, csak esztétika :) )

uaz mint az ablak csak kicsiben. csere. okosban 40-50ből kijön a két ajtó.

-emelet full glettelése és festése(oldalfalak, 2 szoba), elég gányul van vakolva v glettelve..

ez is lehet százezrek! ha le kell verni csak a konténer 30e. tanulj meg vakolni, glettelni, festeni!

-emelet tetőtér szigetelése-burkolása(nád szigetelés van OSB lapokkal, festhető tapétával, az OSB-k talán újrafelhasználhatók, nádat meg kőzetgyapotra csere ?), talán ráér még

ez is egy hatalmas dolog. később!

-cserepezés cseréje, de ez ráér

dettó. ács kell. 1Mról indul

-emeleten padló burkolása, most szőnyeg van, vmi szép famintás PVCben gondolkodom

PVC ronda. laminált padlót tanulj meg lerakni. egyszerű. de kétemberes! elején hátulján illesztesz, pattintasz.
így kijön 2500ft/nm. hőszigetelő kell alá az is q. drága

alsó szinten némi felület javítás a falakon és tisztasági festés

tanulj meg festeni. ez is lehet százezrek

-konyhába vmi értelmes konyhaszekrény(kicsi, kb 1.60-70), csempézéssel


-fürdőbe kád beépítés, csap áthelyezés, akkor már új csap, új wc, meg hát csempézés, de az am nem gáz most sem)

ez durva! vízesnek kell szét kell verni mindent, vízszerelés, 15e ft egy kötés (nálam 20volt)  fel kell falazni a burkolónak majd burkolás. ezzel kezdj!

-villanybojlerek helyett átfolyós vízmelegítő (ez jobb nem ? )

ez megint nagy dolog. gázvezetéket kell húzni? engedély stb kell papiros ember től. durva pénz!

-külső homlokzatszigetelés, de ez is ráér

hagyd. dryvit is kell majd.

-villamos hálózat ?

nézd meg földelt-e a hálózat, megszakitó mennyit bír stb.  ha gyenge kijön ez elmű úgyis villanyóra cserére ************** tiltott tartalom miatt törölve Trotter

Ablakcserére már van egy kb 600 ezres ajánlatom, de lehet még lejjebb faragni. A teraszajtó egy sima műanyag üveges ajtó, ha úgy tetszik műanyag ablak, csak a földig ér :D Nem tudom, te mire gondolsz.

Glettelés: nem potyog vagy repedezik, csak egyenetlen, hullámos a felület. Sztem nem kell leverni. Ezt talán én is meg tudnám csinálni (régen gletteltem már, de csak kicsi feületeket ) Festést is meg tudom oldani sztem.

Cserepezés: nincs 1 milla. Komplett tető cserére van 1 millás árajánlatom, csak a héjazat cseréje megáll  fél milla  körül.

Vízügyben nem tudok nyilatkozni, de pl egy 20 ezres kádat 10ért beépítenek. Többit nem tudom :)

Bojler: villany, gáz nincs, nem kell.
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.13 11:43:26 írta Kisfiatal »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #970 Dátum: 2015.07.13 13:23:41 »
akko jó  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #971 Dátum: 2015.07.16 12:28:56 »
Jelenleg így néz ki a rezsink, 35 m2es 1 szobás panel:
-közös ktsg szemétdíjjal 6e ft
-fűtés és melegvíz: 11e ft (végig elzárt radiátorokkal..)
-áram: kb 2800/hó
-gáz: 2800 2 v 3 havonta
-kábeltv-telefon-net: kb 5e/hó

Ez havi kb 27-28 e

Sztetek mennyi lenne ez egy 2x30 m2es házban ?

-ivóvíz
-áram
-fűtés

csatorna nincs, szemétszállítás kb 1500/hó a számla alapján, bár nem laknak ott.
Fűtés cserépkályha fával, esetleg +kieg elektromos vmi az emeletre(estére), későbbieken sztem klíma lenne.
Melegvíz villanybojler, vagy átfolyós vízmelegítő
Gáz palackos gáz, ez kb 1500 lenne havonta sztem.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #972 Dátum: 2015.07.16 23:03:40 »
Szerintem a közel lesz a duplához.
Fery

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #973 Dátum: 2015.07.17 08:35:37 »
ezt így nagyon nehéz megmondani. a dupla a minimum. az első tél után már okosabb az ember. az elektromos számla lesz a durva mert a e fűtés és a boyler zabálni fogja. én úgy tudom hogy villannyal fűteni/melegvíz 2-3szor drágább mint gázzal.  éjszakai áram van?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #974 Dátum: 2015.07.17 08:37:14 »
ezt így nagyon nehéz megmondani. a dupla a minimum. az első tél után már okosabb az ember. az elektromos számla lesz a durva mert a e fűtés és a boyler zabálni fogja. én úgy tudom hogy villannyal fűteni/melegvíz 2-3szor drágább mint gázzal.  éjszakai áram van?
Háááát, nem számoltam tána pontosan, de a villany fűtés a hatékonysága miatt sztem nem drágább a gáznál, mivel, utóbbi pár éve inkább narancsos lánggal ég, mintsem kékkel, ahogy kellene...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i