Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227305 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #930 Dátum: 2015.07.03 14:46:40 »
És azt se felejtsétek el, hogy a több éves garancia csak akkor érvényes jobbfajta készülékeken, ha éves karbantartást lepecsételve a szakszerviz elvégzi.

Nálunk Hitachi van, 10 éves gari van rá, egy évbe egyszer májusban kihívom az embert, aki 5000 Ft.-ért kompletten kitisztítja, nyomást és áramfelvételt mér, és pecsétet rak a füzetbe.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #931 Dátum: 2015.07.03 15:19:23 »
nekem gree van 5év garival,de ugyanigy teszek,mint te.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #932 Dátum: 2015.07.03 19:00:08 »
Samsungot, kerülném. Klímaszerelőnek nem mondanám magam, de régit lebontani, újat telepíteni tudok, és a gyorstalpaló tanfolyam szerint jogom is van foglalkozni vele.
Egy híjján csak Samsungot kellett leszerelnem, de abból 6-7db-ot, meg volt egy Fujitsu.

Gree, Midea, Hitachi, Daikin ajánlottak, én a többit nem feltétlen erőltetném a saját költségeimen.
kisa
born to ride

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #933 Dátum: 2015.07.03 19:26:41 »
Samsungot, kerülném. Klímaszerelőnek nem mondanám magam, de régit lebontani, újat telepíteni tudok, és a gyorstalpaló tanfolyam szerint jogom is van foglalkozni vele.
Egy híjján csak Samsungot kellett leszerelnem, de abból 6-7db-ot, meg volt egy Fujitsu.

Gree, Midea, Hitachi, Daikin ajánlottak, én a többit nem feltétlen erőltetném a saját költségeimen.

A Gree és a Midea milyen gyártmány ?  :hmmmm: (nemzetiség-ország :) )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #934 Dátum: 2015.07.03 19:33:47 »
Sosem néztem utána, de ha jól veszem ki a honlapjaikról, akkor a Gree kínai, a Midea amerikai.

kisa
born to ride

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #935 Dátum: 2015.07.03 19:54:58 »
Sosem néztem utána, de ha jól veszem ki a honlapjaikról, akkor a Gree kínai, a Midea amerikai.



2000 tájékán a Midea volt az LG alsó kategóriás szobahűtője. Naná, hogy Csájnából gyütt mind. F-gáz "kezelői" kategóriába sorolt jogosultságod is van?

A Samu és Eldzsi itt is ugyan olyan szinten vetélkednek, mint a szórakoztató elektronika területén. Sztem koránt sem vállalhatatlan!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #936 Dátum: 2015.07.03 20:42:13 »
2000 tájékán a Midea volt az LG alsó kategóriás szobahűtője. Naná, hogy Csájnából gyütt mind. F-gáz "kezelői" kategóriába sorolt jogosultságod is van?

A Samu és Eldzsi itt is ugyan olyan szinten vetélkednek, mint a szórakoztató elektronika területén. Sztem koránt sem vállalhatatlan!!

F gáz II.-m van, de inkább hagyjuk, mert csak a pénzről szólt, tudás nincs mögötte, és bő két és fél éve nem is dolgoztam a "szakmában".
kisa
born to ride

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #937 Dátum: 2015.07.08 19:20:11 »
Holnap megint megyek megnézni a házat, mostmár statikussal, és kértem a papírjait is. Jó taktika az, ha még mindig nem kezdek el alkudozni, hanem úgy köszönök el, hogy nemsokára jelentkezem az ajánlatunkkal ? :) Bár ez nem is feltétlen taktika, mert a szaki által elmondottakat nyilván át kell gondolni, utána kell nézni stb. Eddigi megnyilatozásaikból úgy vettem amúgy ki, hogy nem, ill minimálisan alkuképes az ár. Én pedig minimum egy 5%ot szeretnék majd alkudni-állapot függvényében. Ha sok a gond akkor többet, ill felejtős. A vevők nem hiszem hogy tolonganak amúgy, de ki tudja. Mindenesetre nem jegyezte meg, h majd mennek mások is megnézni..

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #938 Dátum: 2015.07.08 19:24:06 »
Remélem, mindent rendben találtok és aztán jöhet az alkudozás!  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #939 Dátum: 2015.07.08 19:35:41 »
Hátha volt a mai viharból arrafelé. Gondoltam is rád ma miközben jöttem át a városon...
Megnézheted, mennyire élte túl a ház. Mássz fel a padlásra, keress nedves foltokat a tető alatt, lent a szobákban az összes falon, sarokba, etc.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #940 Dátum: 2015.07.08 19:46:12 »
én 10-20%-ot alkudtam le az ajánlati árból annak idején, attól függően ,hogy ki hirdette a kecót ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #941 Dátum: 2015.07.08 20:00:11 »
én 10-20%-ot alkudtam le az ajánlati árból annak idején, attól függően ,hogy ki hirdette a kecót ;)
Ez teljesen attól függ, kinek mennyire kell az ellenértéke: ha csak nyaraló, befektetés akkor ráér neki, ha kell lakásmegoldásra, örökösödés, hitelkiváltáshoz stb akkor könnyebben áldoz az ember az árból.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #942 Dátum: 2015.07.08 20:00:39 »
én 10-20%-ot alkudtam le az ajánlati árból annak idején, attól függően ,hogy ki hirdette a kecót ;)

Az a gond, hogy ez így is kissé átlagár alatt van  ::) De amúgy elég összevissza áraznak, ennél jóval xarabb adottságú házakért kérnek el millákkal többet.. Igazából, ha nincs nagy gondja, azt kell mondjam árában van a ház. Múltkor azt mondta egy kicsit alkuképes, de nem nagyon, akkor inkább megtartják..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #943 Dátum: 2015.07.08 20:03:43 »
Ez teljesen attól függ, kinek mennyire kell az ellenértéke: ha csak nyaraló, befektetés akkor ráér neki, ha kell lakásmegoldásra, örökösödés, hitelkiváltáshoz stb akkor könnyebben áldoz az ember az árból.

Ami én gondolok: sztem nem nagyon tolonganak arrafelé most a vevők. Illetve két féle van: aki jóval olcsóbbat keres(ez lehet a többség), illetve akik többért jobb állapotút/nagyobbat. Ez a ház sztem pont a kettő közt van, adottságai nagyon jók (sztem), de állapotilag hagy némi kivánnivalót maga után, kell rá költeni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #944 Dátum: 2015.07.08 20:12:12 »
Ami én gondolok: sztem nem nagyon tolonganak arrafelé most a vevők. Illetve két féle van: aki jóval olcsóbbat keres(ez lehet a többség), illetve akik többért jobb állapotút/nagyobbat. Ez a ház sztem pont a kettő közt van, adottságai nagyon jók (sztem), de állapotilag hagy némi kivánnivalót maga után, kell rá költeni.
De írod, hogy "inkább megtartják". Ha ráérnek 1-2 évet, míg ismét növekszenek az ingatlanárak, nem egy rossz befektetés  neki sem.
Persze majd meglátod milyen hibákat találtok, meg hogy áll az ellenajánlatodhoz. :hmmmm: