Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227309 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #870 Dátum: 2015.06.26 10:33:27 »
Mejött az ablakos ajánlat(helyi ablakgyártó cég), hát vastagon fogott a ceruzájuk az ablakoknál..  ::) Igaz, a kért 1.0 höveszteségü üveg helyett 0.6-osakkal.
Egy példa, 120x150es ablak redőnnyel, szúnyoghálóval  120e(!)/db, üveg 4lowe-16arg-4float-16arg-4loweUg=0,6W/m2K, trocal 76 profil.
Neten nézett Kömmerling 70es profillal, 1.0 hőveszteséggel ugyanez a méret 36 478 ft.. Ennyire drága lenne a redőny és a háló ? Ja meg a párkány(20 cm), egyéb kiegészítők. Ja és az ablakon még 30% engedmény is van..(az ajánlatban) A bontás-beépítés csak kb br10e/ablak .

nagyon drága a redőny és a gyári szúnyogháló!  súlyos tízezrek! sajnos nekem sem jutott rá. csináltam magam.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #871 Dátum: 2015.06.26 10:53:24 »
És ne felejtsd el a kertben el fog férni egy csomó minden: garázs,"hatalmas" terasz, kerti házikó, tároló és amit már írtam a jelenlegi teraszt 2 szinten beépítheted.
(Igaz a legtöbbhöz engedélyt "kéne" kérni, amit nem nagyon lehet beszerezni, mert zártkertben a beépíthetőség általában 30nm)

 :yes: Épp ezaz, lehet mondani h kicsi a ház, kicsi lesz 1-2 gyereknek stb, de ott az udvar h szaladgáljon v lefoglalja magát. TEsóméknak rendes nagy háza van, de a gyerek a tetőtéri nagy szobában éli ki magát, mert a telek olyan szűk.. 300 valahány m2.
Azzal a tetőkínyúlással am az a tervem, hogy erkélyt csináltatunk oda :)
Na de amúgy hétvégén megnézünk még 2 házat a környéken. Az egyiket láttuk már kívülről. A másik meg elég idétlen formára, de belül jónak tűnik. De eddig emez a legjobb adottságú, amin eddig agyaltam :) Hiába lepukkant kissé. De a hétvégén megnézendők jóval olcsóbbak , 5 milla körül, miközben nem kisebbek, meg talán kevesebbet kell rá költeni(az egyikre elvileg semennyit ), de ez majd kiderül.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #872 Dátum: 2015.06.26 10:54:36 »
nagyon drága a redőny és a gyári szúnyogháló!  súlyos tízezrek! sajnos nekem sem jutott rá. csináltam magam.
Nekem redöny helyett a nyaralón az első volt, hogy berácsoztam az összes ablakot meg az ajtókat. Megcsináltam szögvasból meg vastag betonhállóból.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #873 Dátum: 2015.06.26 10:55:02 »
nagyon drága a redőny és a gyári szúnyogháló!  súlyos tízezrek! sajnos nekem sem jutott rá. csináltam magam.

Ez a sima műanyagredőny 6-6500/m2, szal a 120-150es ablakra 11-12e, nem olyan nagy tétel. Itt tényleg az üveg lehet a sok, én 1.0 hőveszteségűvel kalkuláltam, ezek meg 0.6os ajánlatot adtak, hát az majdnem a fele..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #874 Dátum: 2015.06.26 12:03:18 »
Nekem redöny helyett a nyaralón az első volt, hogy berácsoztam az összes ablakot meg az ajtókat. Megcsináltam szögvasból meg vastag betonhállóból.

Én rács helyett betörésvédő fóliában és redőnyben gondolkodom. MEg vmi kamerás rendszer, lámpák, egy minimális elrettentés hogy helyette máshova törjenek be. Ugyanaz mint a kocsiknál, tucatautóból azt lopják el, ami kevésbé(semennyire) sem védett..

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #875 Dátum: 2015.06.26 12:23:03 »
Én rács helyett betörésvédő fóliában és redőnyben gondolkodom. MEg vmi kamerás rendszer, lámpák, egy minimális elrettentés hogy helyette máshova törjenek be. Ugyanaz mint a kocsiknál, tucatautóból azt lopják el, ami kevésbé(semennyire) sem védett..
Ha állandóan ott laksz, addig minden Ok, de ha nem ,akkor mit érsz a kamerával meg a fóliával? Lámpa is jó, lát a kedves betőrő, segit a világosság a munkájában :D (OK nyilván kicsit elriaszt ;))
Akkor már inkább riasztórendszer bekötve biztonságiakhoz/rendőrséghez, de az + pénz, állandóan, vagy mobilodra- akkor legalább tudod mikor törnek be, de nem tudsz sokat tenni 100km távolságból.
Rács szerintem még mindig a legtuttibb, pláne hogy nem vagy mindig ott ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #876 Dátum: 2015.06.26 12:28:06 »
Ha állandóan ott laksz, addig minden Ok, de ha nem ,akkor mit érsz a kamerával meg a fóliával? Lámpa is jó, lát a kedves betőrő, segit a világosság a munkájában :D (OK nyilván kicsit elriaszt ;))
Akkor már inkább riasztórendszer bekötve biztonságiakhoz/rendőrséghez, de az + pénz, állandóan, vagy mobilodra- akkor legalább tudod mikor törnek be, de nem tudsz sokat tenni 100km távolságból.
Rács szerintem még mindig a legtuttibb, pláne hogy nem vagy mindig ott ;)

Elrettentésnek gondoltam persze :) Ha nagyon akarnak, úgyis betörnek bárhova. Én csak meg akarnám nehezíteni, h másik házat nézzenek inkább. Meg gondoltam ilyen világítás meg füst :D automatákra, pl este bekapcsolna néha a villany a házban mintha otthon lennénk, nappal-este füstölögne a kémény azt higyjék van otthon vki. Lenti ablakokra ez a fólia+redőny. Mondjuk a redőny lehúzva nappal=nem vagy otthon :) Lehet vmi motoros kéne és azt is automatikával ellátni :D AM a kamerákat is be lehet kötni távfelügyeletre mobilra. NA mind1 ezeknek még nagyon nem néztem utána.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #877 Dátum: 2015.06.26 13:59:14 »
Minden relativ, ez olyan mint az autó: a Yarisban is el lehet férni és menni a megengedett 130-al, meg az Avensisben is.
Hányan éltek/laknak 2-3 szobás lakótelepi lakásban 4-5-en is ;)
Mondjuk én már túl nagynak találnám a 130nm-t is (max akkor nem, ha az csak 2 szobás :D)
Ez kicsit olyan, hogy az ember bármit tele tud pakolni. Amikor ketten laktunk 57 nm-en, akkor az volt teli, most öten vagyunk 104-re, az is már megtelt. Gyerekkoromban hatalmas kertes házban nőttem föl, dupla - tk. tripla... - garázzsal, óriási pincével, azt is meg tudtuk tölteni. Mikor apám meghalt és elköltözünk onnan (én már nem laktam ott, de a holmijaim egy része igen), elképesztő mennyiségű jó lesz ez egyszer még valamire felkiáltással eltett lomot dobáltunk ki.
Az autó kicsit más kérdés, bár anno voltunk az Avensisszel is úgy nyaralni, hogy ketten voltunk, + egy 2 éves gyerek, és a hátsó üléstámla egyikét le kellett dönteni, mert már a csomagtartó tele volt. Most meg az ennél kisebb COV-ba be tudunk férni, persze az igazság kedvéért meg kell jegyezni, hogy a babakocsi+utazóágy kombó eleve majdnem egy Yaris csomagtartót teljesen kitölt, és ezeket most már végre nem kell vinnünk...
De az azért kétségtelenül jó érzés, ha a lakásod nem egy ügyesen kihasznált raktár érzetét kelti.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #878 Dátum: 2015.06.26 14:23:26 »
én egy 57nm-es panelből 1+2 félszoba mentem a 130 nm be.
sajnos könnyű megszokni a nagy teret. csak hát az energia ..(fűtés, viz, villany)
Anyuék 100 nm-es családi házának fűtése annyi mint nekem a távhő 57 nm-re... :whistling:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #879 Dátum: 2015.06.26 14:45:30 »
Ez a sima műanyagredőny 6-6500/m2, szal a 120-150es ablakra 11-12e, nem olyan nagy tétel.
Mi szerencsére alumínium redőnyt tettünk a lakásra, nem műanyagot. Volt már párszor jégeső, amikor minden műanyag redőnyös szomszédnak lukas lett...
Továbbá mivel az alu redőny minden egyes léce hőszigetelő habbal van kitömve, nyáron egészen hűvös tőle a lakás. Klímát ritkán kell járatni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #880 Dátum: 2015.06.26 17:36:40 »
Anyuék 100 nm-es családi házának fűtése annyi mint nekem a távhő 57 nm-re... :whistling:
De gondolom náluk nincs is -20-ban bent 25 fok, meg nem fűtik ki az egész házat mindig. A lakótelepen peidig polóban, zokni nélkül strandbapucsban nézed a hóesést ;) Viszont a távfűtésnél nem is tudsz sporólni, még  ha átépítették, van mérő meg szigetelés akkor sem sokat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #881 Dátum: 2015.06.26 17:41:36 »
De gondolom náluk nincs is -20-ban bent 25 fok, meg nem fűtik ki az egész házat mindig. A lakótelepen peidig polóban, zokni nélkül strandbapucsban nézed a hóesést ;) Viszont a távfűtésnél nem is tudsz sporólni, még  ha átépítették, van mérő meg szigetelés akkor sem sokat.
Na ez igaz, anyuéknál konstans 20 fok van, nálam 22-24 (télen, mert nyáron 32 :devil:). De pont ez a gond, mert én szeretném szabályozni, de nem lehet (ja de, kinyitom az ablakot).  :D Mérő nincs.
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #882 Dátum: 2015.06.26 19:01:50 »
Anyuék 100 nm-es családi házának fűtése annyi mint nekem a távhő 57 nm-re... :whistling:

ja nekem is kb 18e. csak a panelban gatyában mászkáltam a mínusz 10ben résnyire nyitott ablaknál , a házban meg két tréningben aludtam. most csináltuk meg a fűtést,  kondenzácós gázkazán+ radiátorok.
remélem javul a helyzet.  kb 1M-ba van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #883 Dátum: 2015.06.26 20:54:20 »
ja nekem is kb 18e. csak a panelban gatyában mászkáltam a mínusz 10ben résnyire nyitott ablaknál , a házban meg két tréningben aludtam. most csináltuk meg a fűtést,  kondenzácós gázkazán+ radiátorok.
remélem javul a helyzet.  kb 1M-ba van
Csak a kazán beszereléssel? vagy a központifűts is?
Gondolom a kéményt is át kell variálni :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #884 Dátum: 2015.06.26 21:23:51 »
Csak a kazán beszereléssel? vagy a központifűts is?
Gondolom a kéményt is át kell variálni :hmmmm:

amire emlékszem:
gázterv 30e
kond kazán+radiátorok 500e  kazán 230 , 8 db nagyradiátor
csövek több mint 200e
kémény 100e    ennek modern egyszerű kéménye van. itt a kazán a drága .
munkadij: 50e körül. ez ami nem 500. apóssal csináltam. 
végülis talán megáll 1 m alatt.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002