Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227331 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #825 Dátum: 2015.06.24 16:36:56 »
No, de neked sem 10ezer volt az ajtó...  ;)

nem Music nekem sem 10e volt az ajtó (illetve a belső ajtó igen) de a bejárati ajtó nem.
itt a lényeg az átcseszés és az árdimenziók miatt van. 
sztem minden dolog úgy épül fel hogy egyszer az anyagár a 50% + munkadíj 50%.

tehát nekem egy 100 ezres ajtót számlával +mindenféle baromság fullba min. 200ért raknak be.  és én láttam már számlás munkát és olyan volt hogy sírtam..

de be lehet rakatni 600ért is hiperszuper ajtót, határ a csillagos ég! 

de el kell ismernem nekem a család is segített. fater festő, após fűtés-vízszerelő, nélkülük sehol nem lennék. de ott inaskodtam, segédmunkáskodtam  alattuk, hordtam aloluk a sittet és adogattam nekik a szerszámokat stb. meg hoztam az anyagot.  meg minden bontást én csináltam én dzsuváztam!

de ha valaki hátul szivarozik a kertben amig elöl dolgozik a brigád az készüljön fel hogy 300e lesz egy ajtócsere a 120 helyett. ez ilyen.



« Utoljára szerkesztve: 2015.06.24 16:38:40 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #826 Dátum: 2015.06.24 16:50:05 »
nem Music nekem sem 10e volt az ajtó (illetve a belső ajtó igen) de a bejárati ajtó nem.
itt a lényeg az átcseszés és az árdimenziók miatt van. 
sztem minden dolog úgy épül fel hogy egyszer az anyagár a 50% + munkadíj 50%.

tehát nekem egy 100 ezres ajtót számlával +mindenféle baromság fullba min. 200ért raknak be.  és én láttam már számlás munkát és olyan volt hogy sírtam..

de be lehet rakatni 600ért is hiperszuper ajtót, határ a csillagos ég! 

de el kell ismernem nekem a család is segített. fater festő, após fűtés-vízszerelő, nélkülük sehol nem lennék. de ott inaskodtam, segédmunkáskodtam  alattuk, hordtam aloluk a sittet és adogattam nekik a szerszámokat stb. meg hoztam az anyagot.  meg minden bontást én csináltam én dzsuváztam!

de ha valaki hátul szivarozik a kertben amig elöl dolgozik a brigád az készüljön fel hogy 300e lesz egy ajtócsere a 120 helyett. ez ilyen.
Hasonlóan gonolkoom én is. Teenager koromtól épitettük apámmal a házat (persze volt sok szakember is, kőműves,ács, viz,-gázszerelő stb) de szinte mindenbe belekostóltam.(válaszfalakat bontottam épitettem, vakoltam,betonoztam (pl 12qm-es medencét), átszereltem vizvezetéket, burkoltam fűrdőt, konyhát stb)
Számomra kihivás volt.
Én pl azt a 40x40-es ablakot biztos magam kicserélném, beépíteném. (Ilyesmit nyilván nem egy 3m-es teraszajtóval kell kezdeni   :D)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #827 Dátum: 2015.06.24 16:57:09 »
Hát igen, ezt írtam én is az elején, aki ilyen életmódba vág, annak kell legyen némi rátermettsége. És nem lehet az, hogy egyszer csak megunom, azt' ott hagyom.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #828 Dátum: 2015.06.24 17:39:51 »
Hát igen, ezt írtam én is az elején, aki ilyen életmódba vág, annak kell legyen némi rátermettsége. És nem lehet az, hogy egyszer csak megunom, azt' ott hagyom.
Ki termett rá :devil: Inkább hozzáállás, akarat kell. Nem vitatom van aki tényleg 2balkezes, meg nem is akar ilyesmivel foglalkozni. Pedig milyen jó érzés valamit megcsinálni, amiről elötte azt gondoltuk, hogy lehetetlen számunkra megcsinálni.
Egy hasonlattal élve van aki szereti szerelgetni, javítani az autóját, beszerelni minden félét...
van aki belátja, hogy nem ért hozzá- mint én :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #829 Dátum: 2015.06.24 19:15:53 »
Ki termett rá :devil: Inkább hozzáállás, akarat kell.

nehogy azt hidd! a mai férfiak 30-50%-a nem rátermett már erre!  nix fizikai munka!  :no:
nekem több haverom is van, egy kapavágást nem csinál a panelban mindenért mestert hív százezrekért. már annyi pénzt elcseszett a paneljára hogy a házacskám nem került annyiba. ő meg amig megy a  meló elmegy biciklizni meg nyaralni. csak aztán 10 év múlva jön 40-50 évesen a panelfóbia és akkor már késő lesz.

nekem több haverom is gyakorlatilag lusta erre amit pl én is csinálok.  néha megértem.

általában az építőiparban szinte minden meló kétemberes/csapatmunka. a mester nem dzsuvázik arra ott a segédmunkás. azért ilyen rohadt drágák a dolgok mert a segédmunkás bére is napi 10 rugó ma már.



most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #830 Dátum: 2015.06.24 19:20:16 »
Hát igen, ezt írtam én is az elején, aki ilyen életmódba vág, annak kell legyen némi rátermettsége. És nem lehet az, hogy egyszer csak megunom, azt' ott hagyom.

nehogy azt hidd. vannak napok mikor semmi nem sikerül, a szerszám kiesik a kezedből, stb.
pl volt egy nap a múltkor apóssal csináltuk a fűtést, a rézcsöveket raktam fel a falra egész nap. a rohadt zuhanykabin üvegje eltört a kezemben, apósra rászakadt egy csomó vakolat mikor törtük át a födémet.
én ott állok véres kézzel ő meg totál porosan aznapra azonnal lefújtam mindent.  én ráérek, az én házam az én beosztásom.

viszont megcsináltuk ketten és sztem olyan 3-500ezret spóroltunk meg. 200 m radiátor csövet raktunk fel.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #831 Dátum: 2015.06.24 19:49:18 »
nehogy azt hidd. vannak napok mikor semmi nem sikerül, a szerszám kiesik a kezedből, stb.
pl volt egy nap a múltkor apóssal csináltuk a fűtést, a rézcsöveket raktam fel a falra egész nap. a rohadt zuhanykabin üvegje eltört a kezemben, apósra rászakadt egy csomó vakolat mikor törtük át a födémet.
én ott állok véres kézzel ő meg totál porosan aznapra azonnal lefújtam mindent.  én ráérek, az én házam az én beosztásom.
viszont megcsináltuk ketten és sztem olyan 3-500ezret spóroltunk meg. 200 m radiátor csövet raktunk fel.

na azért ilyen ember se sok van, aki ezt bevállalja, hidd el, tapasztalatból mondom. riszpekt. a magam részéről annyit tudok csak mondani, hogy ha majd visszagondolsz, akkor elégedett leszel. pláne, hogy vannak szakik a családban, akik segítenek.

mi a családdal 1991-ben újítottunk fel először lakást. aztán onnan kezdve kábé kétévente jött egy újabb vagy tizenöt éven át. én vezényeltem le anyámék társasházának a komplett külső felújítását 2002 környékén, a dimenziókról annyit, hogy a hátsó tűzfal 60 (hatvan) méter hosszú és több, mint 30 tonna vakolatot fújtak fel a falakra.
egy kicsi lakást magamnak újítottam fel 2001-ben, én is ott álltam a kőműves mögött és adtam a kezébe a fanglit meg kevertem a betont. jó is lett, márványból csináltuk a fürdőszobaburkolatot úgy, hogy nincs fuga  :whistling:


de ezt nem tudja ám mindenki megcsinálni!


aztán jöttek a gyerekek és nem csináltuk tovább, mert tudtuk hogy mivel jár. volt két lakásunk is, új építésű. aztán meggondoltuk magunkat, sose veszek több ilyet...  :ph34r: most épp ott tartunk, hogy fizetünk a felújításért  :D

« Utoljára szerkesztve: 2015.06.24 19:51:04 írta csufár »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #832 Dátum: 2015.06.24 19:59:14 »
nehogy azt hidd. vannak napok mikor semmi nem sikerül, a szerszám kiesik a kezedből, stb.
pl volt egy nap a múltkor apóssal csináltuk a fűtést, a rézcsöveket raktam fel a falra egész nap. a rohadt zuhanykabin üvegje eltört a kezemben, apósra rászakadt egy csomó vakolat mikor törtük át a födémet.
én ott állok véres kézzel ő meg totál porosan aznapra azonnal lefújtam mindent.  én ráérek, az én házam az én beosztásom.

viszont megcsináltuk ketten és sztem olyan 3-500ezret spóroltunk meg. 200 m radiátor csövet raktunk fel.

Nekem is a kezemben robbant fel a kabin üvegfala. Nálunk nem folyt vér, de még mindig találunk szilánkokat, és 3-4 millis darabokat a táblából, december óta. A radiátor csövezésbe benne volt az anyag is?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #833 Dátum: 2015.06.24 20:16:28 »
Saját tapasztalat ugyan nincs (még) felújítással, de kedves rokonok nemrégiben újíttatták fel a házukat, amire 12 milliót szántak. Végül 25 fölött álltak meg. Igaz, szép lett :yes:
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #834 Dátum: 2015.06.24 22:20:30 »
nehogy azt hidd! a mai férfiak 30-50%-a nem rátermett már erre!  nix fizikai munka!  :no:
nekem több haverom is van, egy kapavágást nem csinál a panelban mindenért mestert hív százezrekért. már annyi pénzt elcseszett a paneljára hogy a házacskám nem került annyiba. ő meg amig megy a  meló elmegy biciklizni meg nyaralni. csak aztán 10 év múlva jön 40-50 évesen a panelfóbia és akkor már késő lesz.

nekem több haverom is gyakorlatilag lusta erre amit pl én is csinálok.  néha megértem.

általában az építőiparban szinte minden meló kétemberes/csapatmunka. a mester nem dzsuvázik arra ott a segédmunkás. azért ilyen rohadt drágák a dolgok mert a segédmunkás bére is napi 10 rugó ma már.
Ne is mond! Én is elkezdtem vakolni egyedül, megkevertem a maltert felhordtam 1-2 nm-nyit, elfogyott, mire újra kevertem, a régi már annyira megszáradt, hogy nem lehetett összedolgozni. Így a nagyszobát  már kőműves csinálta én meg folyamtosan kevertem és hordtam a maltert, na úgy aztán szépen haladt. ;)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #835 Dátum: 2015.06.25 06:53:08 »
Másik lakást én is saját erőből újítottam fel, szimplán anyagi megfontolásból... Előző este mindig megnéztem neten, hogyan kell pld. csempézni, aztán megvettem mindent hozzá (pár km-re lévő OBI-ból kicsi bevásárlókocsival (mint a mamák :D ) húztam haza a hozzávalókat, kivéve a kádat, csempét... Ki sem tudom számolni, mennyit spóroltam. Igaz, egy hónapig ráment minden 5 nap pihenőm :( Aztán mikor kiköltöztek a bérlők évek múlva, még mindig nem akarták elhinni, hogy én csempéztem :D

...évekkel később megpróbáltam még 1x, aljzatkiegyenlítés már nem sikerült, viszont barátnőm lakásában a mesternek sem ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #836 Dátum: 2015.06.25 07:38:26 »
Tegnap szinte egész nap számolgattam, nekem ez jött ki :) (nyilván nem ft-ra pontos árak, becslés neten található árak alapján)

Na most ez eddig 2 220 000e ft, ha rászámolunk egy 20% pluszt akkor is 2.6 milla körül van.. És ugye lehet h van amit megúsznánk, akkor már 2.5 millán belül vagyunk.
Figyu, ahogy a többiek is írták, csak meg akarunk kímélni a későbbi kínos helyzetektől.
Én vigogcsináltam egy panel felújítást meg költözést két kulcsrakész lakásba/házba. Én minden esetben bejött az a mondás, hogy "készíts egy bő költségvetést és szorozd meg kettővel".
Én is néztem előtte árat a neten, meg saccolgattam, aztán amikor ténylegesen odakerült a sor, jöttek az extrák.
Ha egy beltéri ajtót megúszol 10e-ből, akkor ahoz megemelem a kalapom. Én 20-25 közé saccoltam, majd beszereléssel együtt még 50-ből sem jött ki, pedig a már elfogaható minőség és kinézet aljából választottam. Egy picivel jobb az 80 körül lett volna, de mivel kellett belőle 9 db (kilinccsel, pánttal, tokkal), valahol faragni kellett a költségvetésen.
És ugyanez ment minden egyes elemen. Talán a legdurvább szozró a kert/udvar rendbetételén jött ki, ha jól rémlik 5x volt (és még mindig nincs teljesen kész)  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #837 Dátum: 2015.06.25 07:46:32 »
Murray koma, ha lesz egy szabad hétvégéd, nálam a padlásra kellene még egy réteg szigetelést feltenni plusz OSB-vel ledeszkázni, hogy járható legyen. Egyedül nem fogok hozzá, de valakinek a keze alá dolgozok, ha kell.  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #838 Dátum: 2015.06.25 09:02:38 »
na azért ilyen ember se sok van, aki ezt bevállalja, hidd el, tapasztalatból mondom. riszpekt.
de ezt nem tudja ám mindenki megcsinálni!
aztán meggondoltuk magunkat, sose veszek több ilyet... 

hát igen. szép lehet az a márvány fürdő!
nekem is mondogatják a haverok , szépül a ház adjam el! Isten ments! én ezt nem csinálom mégegyszer végig , újépítésű ekkora kertes házak meg 50m-ért vannak itt. annyim sose lesz
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #839 Dátum: 2015.06.25 09:07:21 »
Figyu, ahogy a többiek is írták, csak meg akarunk kímélni a későbbi kínos helyzetektől.
Én vigogcsináltam egy panel felújítást meg költözést két kulcsrakész lakásba/házba. Én minden esetben bejött az a mondás, hogy "készíts egy bő költségvetést és szorozd meg kettővel".
Én is néztem előtte árat a neten, meg saccolgattam, aztán amikor ténylegesen odakerült a sor, jöttek az extrák.
Ha egy beltéri ajtót megúszol 10e-ből, akkor ahoz megemelem a kalapom. Én 20-25 közé saccoltam, majd beszereléssel együtt még 50-ből sem jött ki, pedig a már elfogaható minőség és kinézet aljából választottam. Egy picivel jobb az 80 körül lett volna, de mivel kellett belőle 9 db (kilinccsel, pánttal, tokkal), valahol faragni kellett a költségvetésen.
És ugyanez ment minden egyes elemen. Talán a legdurvább szozró a kert/udvar rendbetételén jött ki, ha jól rémlik 5x volt (és még mindig nincs teljesen kész)  :wacko:

nálam nem így volt. a vizes kért egy 50essel többet 200-250.
a kömöves +burkoló kért 200at , ennyit is beszéltünk
a villanyszerelő 150 volt ez egy ft-al nem volt több.

a kert és udvar rendbetétele azz mindent én csináltam . két éve hordom kia a dzsuvát.  annak a melónak az érteke kb 2-300e ft
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002