Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227269 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #810 Dátum: 2015.06.23 14:57:54 »
Néhány házfelújjításon túl vagyunk, többel meg még küzd a család. -(
A netes források beetetők vagy olcsóbb kínai termékek.
Hosszútávra hőszigetelni 20 cm től érdemes, ehhez azonban a minősegi nyílás zárók durva ára társul. A vastagságon és a nem minősített anyagok használatán kívül a legjellemzőbb hiba az alap/ lábazat hő/ viz szigetelésénél a nem megfelelő rétegrend, ami szintén nem olcsó.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #811 Dátum: 2015.06.23 15:28:13 »
Néhány házfelújjításon túl vagyunk, többel meg még küzd a család. -(
A netes források beetetők vagy olcsóbb kínai termékek.
Hosszútávra hőszigetelni 20 cm től érdemes, ehhez azonban a minősegi nyílás zárók durva ára társul. A vastagságon és a nem minősített anyagok használatán kívül a legjellemzőbb hiba az alap/ lábazat hő/ viz szigetelésénél a nem megfelelő rétegrend, ami szintén nem olcsó.

http://www.aronhaz.hu/ablak-ajto-nyilaszaro-arak/muanyag-ablak-arak-arlista.pdf 

Ezek gagyik ? Nekem U=1.0 és 70 mm elég sztem.. Itt pl egy Kömmerling bukó-nyíló 120x150 36e.

 
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.23 15:38:50 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #812 Dátum: 2015.06.23 16:02:36 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #813 Dátum: 2015.06.24 10:39:52 »
Több helyen megnéztem a neten, ebből kalkuláltam. Neked van vmi forrásod ?

Neeem, ez nem így megy. Reklámoknak ne dőlj be.
Ki kell hívni a szakit, helyszínt ő mérje fel, és annak fényében ő adjon írásban ajánlatot. Anyag szállítással minden egyes részegységgel belekalkulálva.
Mondanám tovább ne is egy szakit hívj / szakterület, hanem minden fajta munkára legyen párhuzamosan több ajánlatod, hogy össze tudd hasonlítani, mit mond az egyik meg a másik, és a legmegfelelőbbet tudd választani.

Nem kötözködni akarunk veled, csak tényleg a csalódástól meg akarunk óvni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #814 Dátum: 2015.06.24 11:09:09 »
Minden építkezős-felújítós történet ott kezdődik, hogy kapsz egy a kivitelező által készített tervet, aminek a végén szereplő összeget rögtön megszorozhatsz építkezés esetén 2-vel, felújítás esetén 1,5-tel...
Másrészt, ahogy agyarka is írta, anyag és anyag közt óriási különbségek vannak árban is, minőségben is. Ahhoz pedig kell már sajnos némi jártasság, neadjisten szakértelem, hogy el tudd dönteni, melyiknek van jó ár/érték aránya.
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #815 Dátum: 2015.06.24 11:21:47 »
Neeem, ez nem így megy. Reklámoknak ne dőlj be.
Ki kell hívni a szakit, helyszínt ő mérje fel, és annak fényében ő adjon írásban ajánlatot. Anyag szállítással minden egyes részegységgel belekalkulálva.
Mondanám tovább ne is egy szakit hívj / szakterület, hanem minden fajta munkára legyen párhuzamosan több ajánlatod, hogy össze tudd hasonlítani, mit mond az egyik meg a másik, és a legmegfelelőbbet tudd választani.

Nem kötözködni akarunk veled, csak tényleg a csalódástól meg akarunk óvni.

Semmi gond, mondjátok nyugodtan, azért írok :) csak néha jó lenne 1-1 konkrétum horribilis milliók levegőbe puffogtatása helyett  ::) Én különböző fórumokat is néztem, nem csak cégek hirdetéseit. Pl mennyi egy ablakcsere téglaházban ? 100e ?? :) én 15-20al számoltam, nem igaz h az nem elég 1 ablakra, most csak mondtam egy példát(itt pl egy fórumos hozzászólást is figyelembe vettem, ahol korrekten leírta a tag h mi mibe került neki..).. Egy split klíma beszerelésére nem igaz h nem elég 30-40e ft, magát klímát meg lehet venni már azért 150 körül.. Egy ajtót mennyiért cserélnek, fél milla ? :)
Szal vmit mondjatok már h nektek v ismerősnek ez meg az mibe került.. Már csak azért is, hogy hova tegyem a szaki(k) ajánlatát..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #816 Dátum: 2015.06.24 11:24:02 »
Minden építkezős-felújítós történet ott kezdődik, hogy kapsz egy a kivitelező által készített tervet, aminek a végén szereplő összeget rögtön megszorozhatsz építkezés esetén 2-vel, felújítás esetén 1,5-tel...
Másrészt, ahogy agyarka is írta, anyag és anyag közt óriási különbségek vannak árban is, minőségben is. Ahhoz pedig kell már sajnos némi jártasság, neadjisten szakértelem, hogy el tudd dönteni, melyiknek van jó ár/érték aránya.

Ja, mielótt veszek vmit, mindig utánaolvasok előtte, hogy milyen minősége-híre van, legyen az egy rohadt gömbfej a kocsira :) De sose veszem a legdrágábbat, de a legolcsóbbat sem..

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #817 Dátum: 2015.06.24 12:46:14 »
Semmi gond, mondjátok nyugodtan, azért írok :) csak néha jó lenne 1-1 konkrétum horribilis milliók levegőbe puffogtatása helyett  ::)
Mondom, úgy lesz konkrétum, ha két szakit odahívod magad mellé (külön-külön) és az adott házat egyedileg megnézeted velük, és kéred írásban (nem szóban bemondva) az ajánlatot a munkára, anyagra, stb.
Azért kell így, mert miközben Te laikusként azt gondolhatod egy adott melóról hogy pl. áll anyagból, ragasztóból és festékből és két munkanapról, a szaki rávilágíthat arra, hogy sajnos kifelejtesz olyan fontos dolgokat mint régi felületek feltörése/bontása/eltávolítása, majd alapozás, száradási idő, felület kezelés, stb. Aztán konténer bérlés/szállítás, sittes hulladék szakszerű elvitele, etc.
A költségeket képtelenség rendesen kiszámítani konkrét szakember bevonása nélkül.
Hívnod kell minden szakterületre egy-egy szakit külön, mert a homlokzat felújitós-szigetelős ember nem fog tudni árat mondani a klíma beszerelésre, vagy a kémény bélelésre.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.24 12:48:28 írta robi (Robi) »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #818 Dátum: 2015.06.24 12:59:06 »
Zárójeles megjegyzés: az a biztonsági ajtó, ami 100 ezer alatt van, kuka (pl. HiSec és társai). Egy valamirevaló 150-nél kezdődik.  :hug:
Klímánál se mindegy a teljesítmény, egy nagyobb szobába ha nincs állandóan csukva az ajtaja, hanem máshova is megy, 3.5 kW alatt nem érdemes venni mert nem hűti le. Ebből akciósan jobb esetben 130-ért találsz (plusz 40-50+áfa szerelés). És akkor még ugye ott a többi szoba, főleg ha nem egybe nyílnak...

Szüleim 9 éve csináltak totál nagyfelújítást, akkor olyan 4-5 millára számoltak úgy, hogy rászámoltak pluszban. Asszem 8-ban állt meg végül. Ja meg 2 hónap helyett 6...
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #819 Dátum: 2015.06.24 13:00:45 »
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #820 Dátum: 2015.06.24 14:15:17 »
Mondom, úgy lesz konkrétum, ha két szakit odahívod magad mellé (külön-külön) és az adott házat egyedileg megnézeted velük, és kéred írásban (nem szóban bemondva) az ajánlatot a munkára, anyagra, stb.
Azért kell így, mert miközben Te laikusként azt gondolhatod egy adott melóról hogy pl. áll anyagból, ragasztóból és festékből és két munkanapról, a szaki rávilágíthat arra, hogy sajnos kifelejtesz olyan fontos dolgokat mint régi felületek feltörése/bontása/eltávolítása, majd alapozás, száradási idő, felület kezelés, stb. Aztán konténer bérlés/szállítás, sittes hulladék szakszerű elvitele, etc.
A költségeket képtelenség rendesen kiszámítani konkrét szakember bevonása nélkül.
Hívnod kell minden szakterületre egy-egy szakit külön, mert a homlokzat felújitós-szigetelős ember nem fog tudni árat mondani a klíma beszerelésre, vagy a kémény bélelésre.

A netes árakról annyit, hogy tavaly radiátorokat cseréltettünk a panelban, 3 db. A szaki (nem hivatalos, de szakmabeli fusiban-legalábbis így tudom) adott rendes kinyomtatott árajánlatot, mire én megnéztem azért a neten is, hogy hasonlóak milyen árakban vannak. Sőt, abba is beleokoskodtam hogy elég a kisebb is, mivel szigetelt lesz a ház (a szaki az eredeti radiátor méreteket vette alapul). Szal kisebbeket néztem, olcsóbban. Találtam is, ugyanolyan dunaferr vmi, de mégse ugyanaz, de kb ugyanúgy nézett ki, megmutattuk neki, hogy majd mi megrendelnénk akkor a netről, de mondta h akkor néz ilyeneket. Másnap elő is állt egy másik ajánlattal, ami még a netesnél is kedvezőbb volt, a régi radikat meg én adtam le a vasasnál, mivel alu volt, jól fizetett, asszem darabja 2-3e  volt..
Mivel itt is vasablakok vannak, ezeket is én adnám le, a sittet meg beletenném az utca kátyúiba :D
 

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #821 Dátum: 2015.06.24 14:24:05 »
Zárójeles megjegyzés: az a biztonsági ajtó, ami 100 ezer alatt van, kuka (pl. HiSec és társai). Egy valamirevaló 150-nél kezdődik.  :hug:
Klímánál se mindegy a teljesítmény, egy nagyobb szobába ha nincs állandóan csukva az ajtaja, hanem máshova is megy, 3.5 kW alatt nem érdemes venni mert nem hűti le. Ebből akciósan jobb esetben 130-ért találsz (plusz 40-50+áfa szerelés). És akkor még ugye ott a többi szoba, főleg ha nem egybe nyílnak...

Szüleim 9 éve csináltak totál nagyfelújítást, akkor olyan 4-5 millára számoltak úgy, hogy rászámoltak pluszban. Asszem 8-ban állt meg végül. Ja meg 2 hónap helyett 6...

Ennek az ajtónak majd még utánanézek, de egy xaros beltéri ajtóból nem fogok 50ezreset venni amikor van 10-20ért is pl.. Nincs komoly funkciója, max esztétika. Szal sztem nagyon meg kell nézni mit vesz az ember mennyiért, erre jó a net. Előtte csak megnézem a dolgokat mielőtt 500 szakihoz eltalpalok.. Sőt, így nem kell 500hoz eltalpalni. Amúgy szüleid háza mekkora, hány szoba, ablak ajtó stb ? Tetőt is csináltak ? Csak mert itt egy kicsi 30m2 körüloi házról van szó 6 ablakkal, ebből azegyik pici 40x40es.. Nem hiszem hogy 1 millába kerülne ezeket kicserélni.. (lényegében ezt mondjátok..) Akárhol nézem, átlag ablak ár 30-40e, még ha beszerelésre is rászámolok ennyit(ami sok !) akkor is kijön fél millából.. Na mind1, kalkulágatok, aztán majd kérek ajánlatokat :)
Klímát egyelőre 1 dbot vennék, egy kisebb(kb 13m2) szobát kellene majd fűtenie az emeleten, ahol aludnánk. Arra nem hiszem hogy nagy kell..Lent cserépkályha :) oda nem tennék sztem, de ez majd kiderülne.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #822 Dátum: 2015.06.24 14:33:44 »
sok sikert, lesz vele dolgod bőven és a végén nem biztos, hogy szeretni fogod a végén a végeredményt. ugye tudod, hogy kinek építi az emberfia az első házát? ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #823 Dátum: 2015.06.24 15:23:10 »
elmondom nálam hogy volt. full házfelújitás. pl bejárati ajtó csere. kértem árajánlatot: 1 db ajtó szállitással berakással több mint 200e ! (ledaruzás :30e napokig ezen röhögtem)

fogtam a kocsit vettem, egy akciós borovi (utálom a müanyagot) új ajtót a baumaxban 100ért, lekentem lazúrral 10eért , majd az utcai kömüves berakta 10e-ért!  ennyi. faterral meg kivakoltuk! lefestettem, jónapot!
aztán uígy kicseréltünk az összes ablakot. százezreket spórltunk.
a vízszerelést/burkolást csinálta mester az ok. meg a villanyt.   nálam 60nm burkolás 150e , viszerelés kb 200e , full villany 150e . 

ha megtanulsz téglát rakni, vakolni, megcsinálni egy kötést egy vízcsőn sokat spórólhatsz.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #824 Dátum: 2015.06.24 15:59:58 »
No, de neked sem 10ezer volt az ajtó...  ;)
music