Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227345 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #780 Dátum: 2015.06.19 17:20:54 »
Mennyi idősek a tulajdonos gyerekek? Amennyiben kiskorúak, akkor az illetékes önkormányzatnál gyámügyi értékbecslést kell kérni, amiben meghatározottnál az eladási ár nem lehet alacsonyabb. Ezt a gyámügynél engedélyeztetni kell, de csak ezután lehet megkötni az adásvételi szerződést.
 Haszonélvezet forintosítható, az erről való megállapodásra azonban a jog tulajdonosa nem kötelezhető.
Az önkormányzat építési osztályán engedélyezett tervtől való eltérés azt jelenti, hogy a lakhatási engedély nem érvényes, extrém esetben le is bontathatják. 10 év után fennmaradási engedélyt lehet rá kapni. Amennyiben az eladó nem nyilatkozott az adásvételi szerződésben arról, hogy minden jogszerű, akkor az építési bírrságot a vevő fizeti, ellenkező esetben az eladóra terhelik.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.19 17:32:25 írta Agyarka »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #781 Dátum: 2015.06.19 17:31:22 »
Mennyi idősek a tulajdonos gyerekek? Amennyiben kiskorúak, akkor az illetékes önkormányzatnál gyámügyi értékbecslést kell kérni, amiben meghatározottnál az eladási ár nem lehet alacsonyabb. Ezt a gyámügynél engedélyeztetni kell, de csak ezután lehet megkötni az adásvételi szerződést.
 Haszonélvezet forintosítható, az erről való megállapodásra azonban a jog tulajdonosa nem kötelezhető.

Nagykorúak már :)
Csak haszonélvezet nélkül érdekel a ház.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #782 Dátum: 2015.06.20 11:57:42 »
Na hnap megyünk megnézni, mikre figyeljek, kérdezzek stb ? :) Persze nézelődtem már a neten, meg jön egy ismerős is velem akinek ott van háza :)
Még 1 dolog: a hirdetésben mellékelve van alaprajz is. Viszont észrevettem hogy ez nem stimmel a házzal. Mármint gondolom a külső méretek meg az alaprajz stimmelhet, de pl a belső elrendezésben vannak eltérések, elválasztó falakat mutat, ami valójában nincs, meg van ablak ami máshol van, van ajtó ami nincs..Lépcsőt is máshol mutatja.  Bár ez talán betudható annak, hogy ugye ez hivatalosan gazdasági épület, gyümölcstáróló v mittomén, és így trükköztek  :hmmmm: Vagy ez nem a végleges változat volt  :hmmmm:
Bukta szaga van...
Egy statikus szakit kéne vigyél magaddal, vagy legalább egy házakhoz értő kőművest, aki szakszemmel meg tudja nézni, rendes alapozás van-e alatta, stb.

Idézet
Kellene rá költeni az látszik, de nem vészes így képről, meg élőben is láttuk kívülről, de ugye ez csak közelről derül ki. Kellene új kerítés pl, ez drót lesz. Fűtés nincs benne csak egy cserépkályha, amúgy most úgy tűnik, majd klímával lenne megoldva az emelet fűtése. Sztem gáz sincs bekötve, de ezt nem tudom, meg hogy egyáltalán van e az utcában. Sok utcában van arrafelé, ezt nem tudom. De sztem nincs. Nyilászárók állapota is kérdéses. Kellene új konyhabútor, burkolás belül (ez PVC padló lenne), meg sztem új fürdőszoba, biztonsági dolgok: ajtó, betörésvédő fólia, mozgásérzékelős lámpák, kamerák. hevenyészett számításaim szerint kb 1-1.5 millát kellene rákölteni
Nagyon alulbecsülöd. Csak a listádat ha végigolvasod még egyszer, minimum 4,5-5M lesz az az összeg, amit mindezekre rá kell majd áldoznod idővel. Azt eleve felejtsd el, hogy mindenből a legolcsóbbat veszed, mert azzal még nagyobb bajt okozol magadnak: kidobod a pénzt a gagyi minőségre, amit kidobhatsz 1-2 év után, és újra meg kell venned.
Amikor egy 1-2 napos kiadós eső van, akkor is menjetek megnézni belülről. Mekkora a dohszag, hol ázik be a tető.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.20 12:25:47 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #783 Dátum: 2015.06.20 12:27:07 »
levezetem nekik, hogy ha a két lakást kiadjuk, 5-6 év alatt behozza az árát
Azért ez enyhén szólva optimista hozzáállás...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #784 Dátum: 2015.06.20 17:51:00 »
Megnéztük. Kicsit rosszabb mint amire számítottam, de nem tűnt vészesnek. Méretileg OK a ház, nem szűk, nekünk tetszett. Bár a fürdőhelyiség kicsi. Szerkezetileg is jónak tűnt, nem látszott komoly repedés, és vizesedés sem. Szigetelés van az alapon. A tetőtérben 2 normális méretű szoba.
Amire így első ránézésre költeni kell: az összes ablak cserés, mert vasablakok.. Ajtókat is cserélném. 5 rendes méretű ablak van, meg egy kicsi (fürdő), és a terasz ablak-ajtó. Beltérben 3 ajtó+ a bejárati. Emeleten a tetőrészt meg kell bontani belül, és lszigetelni rendesen gyapottal és újra gipszkartonozni, most állítólag nád van alatta, de beázik kicsit, volt víznyom a tetőn. Meg ugye kérdés mi van alatta, milyen a tetőszerkezet.. 91es építésű elvileg. Aztán az egész házra kellene vagy 10 centi szigetelés sztem. Nem tűntek vastagnak a falak. Ivóvíz és villany van, gáz az utcában. Belül sem ártana némi glett+ festés, de nem vészes, emelet xarabb. MEg burkolás, ez PVC padló lenne elképzelésem szerint. 5.9re tartják, minimálisan alkuképes.. Kerítést is cserélni kellene, kertet is rendezni. 5.5nél többet biztos nem adnék érte, de inkább kevesebbet, de nem alkudoztunk-egyelőre.. De megnézünk más házakat is..

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #785 Dátum: 2015.06.20 18:52:04 »
Ablak cserére most volt pályázat, jelentős részét állta állambácsi... lecsúsztál róla. Lehet lesz jövőre is, lehet nem...

Hát a gáz bevezetése nem apró mulatság. Hatósági/szolgáltaói engedély kell, akkreditált tervező céggel megcsináltatni. Kémény úgyszintén stb. Számos köröket kell futni melyek közül nem mindent lehet "okosban" megcsinálni és pénz lehúzós menetek.
Kérdezz utána mondjuk, mekkora költségre lehet számítani egy gáz bekötésre utcából, és mennyi idő alatt lesz kész. Add hozzá tűzhely/kazán miatti kémény engedélyeztetését. Esetleg cirkó vagy csak sima vízmelegítő kazán bekötéssel...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #786 Dátum: 2015.06.20 19:48:21 »
Ablak cserére most volt pályázat, jelentős részét állta állambácsi... lecsúsztál róla. Lehet lesz jövőre is, lehet nem...

Hát a gáz bevezetése nem apró mulatság. Hatósági/szolgáltaói engedély kell, akkreditált tervező céggel megcsináltatni. Kémény úgyszintén stb. Számos köröket kell futni melyek közül nem mindent lehet "okosban" megcsinálni és pénz lehúzós menetek.
Kérdezz utána mondjuk, mekkora költségre lehet számítani egy gáz bekötésre utcából, és mennyi idő alatt lesz kész. Add hozzá tűzhely/kazán miatti kémény engedélyeztetését. Esetleg cirkó vagy csak sima vízmelegítő kazán bekötéssel...

A gáz nem érdekel, nem akarom beköttetni-egyelőre. Egy tető csere mennyi lehet kb nagyságrendileg, kb 30m2-es ház. Ill csak a szigetelés csere+gipszkarton ?
Ház külső szigetelése mennyi lehet ? Nem feltétlen a legdrágább anyagból. Úgy néztem amúgy, az emeleten vékonyabb a külső fal. A vakolat is viseltes amúgy kicsit, nem omladozik, de vannak apró repedések.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #787 Dátum: 2015.06.20 20:08:31 »
ablakcsere neked esélytelen a családi házasok nem kapnak soha (semmit) csak a társasházak.

Dryvit szigetelés kb 3-4e ft/nm felrakással. talán 5e ha szép vakolatot is akarsz.
ha a gáz nincs bent az gáz..azt durva bevezetni. akkor állj át fatűzelésre.
a villanyfűtést felejtsd el

én spec továbbra sem értem ezt a zártkert dolgot. most egy teljes lakhatású házat akarsz vagy mit? mert az csak normális lakóövezetben jó venni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #788 Dátum: 2015.06.20 20:14:39 »
ablakcsere neked esélytelen a családi házasok nem kapnak soha (semmit) csak a társasházak.

Dryvit szigetelés kb 3-4e ft/nm felrakással. talán 5e ha szép vakolatot is akarsz.
ha a gáz nincs bent az gáz..azt durva bevezetni. akkor állj át fatűzelésre.
a villanyfűtést felejtsd el

én spec továbbra sem értem ezt a zártkert dolgot. most egy teljes lakhatású házat akarsz vagy mit? mert az csak normális lakóövezetben jó venni.

Ja olyasmi, 5-7 milla körül egy lakható nem túl nyomi-szűk ház, lehetőleg tetőteres :) Meg nyugi és csend.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #789 Dátum: 2015.06.20 20:47:48 »
kicsikét az az érzésem, hogy te egyszerre akarsz b*szni is meg szűznek is maradni. addig szerintem ne határozd el magad, amíg nincs egy kivitelezőtől KONKRÉT  ajánlatod arra, hogy a szükséges módosításokat mennyiért lehet elvégezni!

ha fával akarsz fűteni, azt szerintem egy tél alatt megutálod. ha nincs gáz, az gáz, egyetértek murrayval...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #790 Dátum: 2015.06.20 22:37:55 »
Ja olyasmi, 5-7 milla körül egy lakható nem túl nyomi-szűk ház, lehetőleg tetőteres :) Meg nyugi és csend.
Ha így nem tetszik meg se vedd! Ha mégis én apránként újítgatnám fel. Pl a tető egész jól néz ki, belűlről ráérsz később szigetelni. Érdemes először a földszintre koncentrálni (fűrdő, konyha, nyilászárok, burkolatok ha nagyon  gány....)
Ha meg úgy is mindent ki akarsz cserélni, akkor vehetsz jobban felújítandót is, olcsóbban ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #791 Dátum: 2015.06.20 22:42:42 »
kicsikét az az érzésem, hogy te egyszerre akarsz b*szni is meg szűznek is maradni. addig szerintem ne határozd el magad, amíg nincs egy kivitelezőtől KONKRÉT  ajánlatod arra, hogy a szükséges módosításokat mennyiért lehet elvégezni!

ha fával akarsz fűteni, azt szerintem egy tél alatt megutálod. ha nincs gáz, az gáz, egyetértek murrayval...
Én szeretek fával tüzelni, nem lehet megunni  :no: És a tűzellőt is én szedem össze, aprítom (még soha nem vettem efektive fát, max érte mentem) Viszont igaz, ha úgy jön ki, van gázfűtés is :szemez:, de 80%-ban fával fűtünk.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #792 Dátum: 2015.06.21 08:20:31 »
kicsikét az az érzésem, hogy te egyszerre akarsz b*szni is meg szűznek is maradni. addig szerintem ne határozd el magad, amíg nincs egy kivitelezőtől KONKRÉT  ajánlatod arra, hogy a szükséges módosításokat mennyiért lehet elvégezni!

ha fával akarsz fűteni, azt szerintem egy tél alatt megutálod. ha nincs gáz, az gáz, egyetértek murrayval...

így van.
sztem mindenképp egy teljes értékű JÓ helyen lévő inkább rosszabb állapotú házat vegyél ami HÁZ belterületen nem zártkertes nemtommi. amit később el lehet adni.

a fatűzelést gyűlölöm. gyerekkoromban fával fűtöttünk emlékszem a fabehordásra, a felvágás, a behordás , a begyújtás, a füst miatti szellőztetés, az ajtónyitogatás a minden.. :censored:

nem beszélve hogy átqrnak a vízes fával és folytathatnám!  látom anyámék mit művelnek. legfeljebb ha van kazánházad akkor talán..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #793 Dátum: 2015.06.21 08:20:54 »
Ha így nem tetszik meg se vedd! Ha mégis én apránként újítgatnám fel. Pl a tető egész jól néz ki, belűlről ráérsz később szigetelni. Érdemes először a földszintre koncentrálni (fűrdő, konyha, nyilászárok, burkolatok ha nagyon  gány....)
Ha meg úgy is mindent ki akarsz cserélni, akkor vehetsz jobban felújítandót is, olcsóbban ;)

Épp ezaz, hogy ez tetszik a legjobban :) Mert ez értelmes méretű-kinézetű ház.
Én épphogy az emelettel kezdeném, mert az sokkal xarabb állapotú, látszik hogy csak raktárnak van használva, nem járnak fel az öregek. A földszint az jónak tűnt, arra hirtelen sztem nem is kéne költeni, max az ablak-ajtó csere. Fürdőszoba is jónak tűnt(tehát nem igényel azonnali felújítást-csempézést), viszont aggaszt, hogy nem biztos hogy beférne egy kád  :hmmmm: Nem néztem meg alaposan. Egy nagy villanybojler van, azt ki kéne baxni és átfolyós melegítőre cserélni. Akkor felszabadulna hely. Konyhába vmi értelmes konyhaszekrény kellene, meg újracsempézni a csempés részt azt kész. Meg asztal.
A lépcsőre kellene még korlátot csinálni mert nincs, meg alá vmi szekrényt, de ezek ráérnek :)
Ami fontos: tetőszigetelés, és ablakcsere. Meg később a külső szigetelés. Kerítés felújítás. Emeleten 3 ablak, méretét nem tudom, de számoljunk 120x120assal. Kb olyasmi egyébként. Lent 2 nagyobb ablak +a fürdő kisablaka, és egy nagy teraszablak-ajtó. Még ami feltűnt, hogy az emeleten mintha vékonyabbak lennének a külső falak  :hmmmm:  Vagy ez bevett dolog ?
Csak azért számolgatok, hogy érdemes e elgondolkodni rajta. Ha még1x elmennénk, akkor már vmi szakival kellene menni, meg rákérdezni az egyéb dolgokra, haszonélvezet, tervrajz eltérés. Egyébként a tulajdoni lapon a házról nincs is semmi csak a telekről.
Most egyelőre agyalunk, várunk, meg megnézünk majd más házakat is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #794 Dátum: 2015.06.21 08:27:03 »
így van.
sztem mindenképp egy teljes értékű JÓ helyen lévő inkább rosszabb állapotú házat vegyél ami HÁZ belterületen nem zártkertes nemtommi. amit később el lehet adni.

a fatűzelést gyűlölöm. gyerekkoromban fával fűtöttünk emlékszem a fabehordásra, a felvágás, a behordás , a begyújtás, a füst miatti szellőztetés, az ajtónyitogatás a minden.. :censored:

nem beszélve hogy átqrnak a vízes fával és folytathatnám!  látom anyámék mit művelnek. legfeljebb ha van kazánházad akkor talán..

Házakat is nézek max 10ért belterületen. De azokkal az a baj, hogy kisebb a telek, és zsúfoltabb a környék, nekünk meg a rákfenénk a (hülye) szomszéd.. Arról nem beszélve hogy mennyivel drágább egy értelems ház ugye.. Annyiból a zártkerti alá kacsalábat teszel :D Az igaz h nehezebb eladni a zártkertit talán, de ez sztem jó helyen van. De ezt nem tudom, nekem úgy tűnik most nem kapkodnak értük, bár az ismerős azt mondta h 30-40 mindig gazdát vált évente(?) :) Meg h sok meg sincs hirdetve pl neten ami eladó. De kevés az értelmes méretű-kinézetű ház, vagy ami az, az már ott is drágább 8 milla körül.
Fa ? Tesóméknak az új építésú házában gázos kpi ftés van +egy nagy kandalló, és általában a kandallóval fűtenek fával, a kpi csak rásegít ha nagyon hideg van :) És ott szoktam fát hordani :D persze nekem sem álmom a kályhatüzelés, de ez van :) nem fogok milliókért azért megcsinálni a központit-egyelőre. Klímával állítólag gáz árban lehet fűteni am  :hmmmm: