Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227258 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #765 Dátum: 2015.06.19 07:20:08 »
Tegnap lekértük online egy kinézett ház tulajdoni lapját. Kiderült, hogy a két gyerek a tulaj, a szülőknek pedig holtig tartó haszonélvezeti joga van. Ez mit jelenthet a gyakorlatban ? Hirtelen utánaolvasva nekem az derült ki, h nem kötelesek erről lemondani eladás esetén sem, ill kérhetnek érte pénzt("visszterhes" v ingyenes lemondásról írnak)? Nyilván így nem vennénk meg, csak ha lemondanak róla. Nem tudom mi a szokás, nem értek ehhez.
Egyébént ez is fura, hogy miért a gyerekekre van iratva.. Az egyik 1 évvel idősebb csak, a másik fiatalabb nálam, és 3 ill 9 évesek voltak amikor a nevükre került ahogy nézem :)  Ez egy nyaraló egyébként, hivatalosan zártkert.
Úgy döntöttem, mozgásba hozom a gépezetet, nagyon elegünk van a panel szomszédokból.. Lényegében hétköznap reggel 6nál tovább nem tudunk aludni..
Simán lemondhatnak a haszonélvezetről, a szerződésben az ügyvéded úgyis mindent tisztázna.
Számtalan oka lehet, hogy miért lett a gyerekek nevén: pl nem akarták ,hogy adót kelljen fizetni örökösödéskor, esetleg lehetett volna más örökös is (előző házasságból),van több ingatlanuk is.
"6nál tovább nem tudunk aludni" - én sem [rohog]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #766 Dátum: 2015.06.19 08:26:04 »
Simán lemondhatnak a haszonélvezetről, a szerződésben az ügyvéded úgyis mindent tisztázna.
Számtalan oka lehet, hogy miért lett a gyerekek nevén: pl nem akarták ,hogy adót kelljen fizetni örökösödéskor, esetleg lehetett volna más örökös is (előző házasságból),van több ingatlanuk is.
"6nál tovább nem tudunk aludni" - én sem [rohog]

Hát én most épp nem dolgozom, bnőm meg eleve 8ra jár, meg én váltott műszakban is dolgozom, és egy délutános műszak után éjféli lefekvéssel nagyon jó  tud lenni a reggel 6os ébredés  :censored: Sőt, ma is pl 5:50 volt amikor elkezdték a dübörgést, meg széktologatást. Ezen kívül a környék sem jön be, zajos az utca, átmenő forgalom van rajta, és panelproli az egész környék.. A mi lakásunk(ill a szüleimé ahol laktam ugye), szintén panel, de pár nagyságrenddel jobb: erdő mellett van, zsákutca, normálisnak mondható közösség, kisgyerek nincs  ::) Szal panelben is lehet jót kifogni, de én nem kockáztatok h másik panelt vegyek.. Majd ez ki lesz adva azt hozza a zsét. Ha meg nem jön be a kinti élet, akkor még mindig vissza tudunk jönni.
Amúgy ez amit kinéztünk, sztem jó helyen van: kb 10 perc séta a buszmegálló, pont 2x annyi mint most a panelből :) Bolt is kb ennyi gyalog. A panelnál se sokkal kevesebb ahova járok, persze van közelebb is, de ott olcsó és jó a kenyér. Ami nagyobb bukta az a nagybevásárlás. mert a panelnál a Lidl és Penny kb 5 perc séta :) Szal nyilván van lemondás, de a csend megfizethetetlen :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #767 Dátum: 2015.06.19 08:43:16 »
de én nem kockáztatok h másik panelt vegyek.. Majd ez ki lesz adva azt hozza a zsét. Ha meg nem jön be a kinti élet, akkor még mindig vissza tudunk jönni.

elértél arra pontra amire én két éve.   nem bírod tovább a panelt. én is mikor szombaton kint voltam anyáméknál a házban és este mentem haza a panelba már amikor bekanyarodtam a tízemeletesek alá már kész voltam . :censored:

viszont jegyezd meg hogy panelben nagyon kényelmes lakni! nemtom mennyi pénzed van, de én már elköltöttem több mint 20m ft-ot és még minden nap játszik a munkásruha és mindig van mit csinálni. egy ház sosincs kész hacsak olyan 50m körül van sztem kb.
olyan házat vegyél aminek nincs közös fala senkivel.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #768 Dátum: 2015.06.19 09:03:48 »


viszont jegyezd meg hogy panelben nagyon kényelmes lakni! nemtom mennyi pénzed van, de én már elköltöttem több mint 20m ft-ot és még minden nap játszik a munkásruha és mindig van mit csinálni. egy ház sosincs kész hacsak olyan 50m körül van sztem kb.
olyan házat vegyél aminek nincs közös fala senkivel.
A panel olyan mint a disznóol , csak éppen emberek tartására való. Nem kell csinálni semmit, csak elvan benne  az ember, mint a befőtt .
A családi házban ha 50 millás is mindig van mit csinálni, és mire kész vagy (mondjuk 20 év) mindig van mit újracsinálni átépíteni, kertészkeni, fát vágni (pl a kandalóhoz) stb Nekem az alap az otthoni (munkásruha) :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #769 Dátum: 2015.06.19 09:09:41 »
elértél arra pontra amire én két éve.   nem bírod tovább a panelt. én is mikor szombaton kint voltam anyáméknál a házban és este mentem haza a panelba már amikor bekanyarodtam a tízemeletesek alá már kész voltam . :censored:

viszont jegyezd meg hogy panelben nagyon kényelmes lakni! nemtom mennyi pénzed van, de én már elköltöttem több mint 20m ft-ot és még minden nap játszik a munkásruha és mindig van mit csinálni. egy ház sosincs kész hacsak olyan 50m körül van sztem kb.
olyan házat vegyél aminek nincs közös fala senkivel.

Ez szomszéd ügyileg jó helyen van :) De ez a ház egyelőre csak elmélet, talán 7végén megnézzük és majd kiderül milyen belül.. Kellene rá költeni az látszik, de nem vészes így képről, meg élőben is láttuk kívülről, de ugye ez csak közelről derül ki. Kellene új kerítés pl, ez drót lesz. Fűtés nincs benne csak egy cserépkályha, amúgy most úgy tűnik, majd klímával lenne megoldva az emelet fűtése. Sztem gáz sincs bekötve, de ezt nem tudom, meg hogy egyáltalán van e az utcában. Sok utcában van arrafelé, ezt nem tudom. De sztem nincs. Nyilászárók állapota is kérdéses. Kellene új konyhabútor, burkolás belül (ez PVC padló lenne), meg sztem új fürdőszoba, biztonsági dolgok: ajtó, betörésvédő fólia, mozgásérzékelős lámpák, kamerák. hevenyészett számításaim szerint kb 1-1.5 millát kellene rákölteni(de nem feltétlen egyszerre, sok dolog ráér sztem ), 6m-ért van hirdetve, de 5.5 körül szeretnék adni érte :D Vagy max 5.8. Na ehhez nekem van 4.8 millám max  ::)
Tudom amúgy, hogy több lesz a dolog, kicsit aggódok is egyébként :) Meg sejtem hogy ez anyagilag bukta lesz, de azért nem mindenáron projekt, meg majd a 2 panel előbb-utóbb visszahozza az árát, ha ki lesznek adva (az egyik amiben mi most lakunk, ami tesómé, meg ott van mamámé, aki ha esetleg meghal, azt szintén ki lehet majd adni-félre ne értsetek :) ) Mamám lakását amúgy sztem bevállalnám, de nem akarom azt várni hogy mikor dobja fel a pacskert.. ::)  Szal összesen 3 panel van a családban, kell egy nyaraló is :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #770 Dátum: 2015.06.19 09:12:26 »
A panel olyan mint a disznóol , csak éppen emberek tartására való. Nem kell csinálni semmit, csak elvan benne  az ember, mint a befőtt .
A családi házban ha 50 millás is mindig van mit csinálni, és mire kész vagy (mondjuk 20 év) mindig van mit újracsinálni átépíteni, kertészkeni, fát vágni (pl a kandalóhoz) stb Nekem az alap az otthoni (munkásruha) :D

Én mindig is vágytam vmi kertes házra, ahol nyugodtan tudom bütykölni a kocsit, vagy csak ülni a kertben v napozni stb :) Am a család inkább lebeszélne erről most úgy tűnik :) De majd levezetem nekik, hogy ha a két lakást kiadjuk, 5-6 év alatt behozza az árát  ::)  MErt amúgy 5.5-6 ért már egy nyamvadt panelt sem lehet kapni, max vmi xar 1 szobásat (mint ez is ahol most lakunk-erre is kellene költeni kicsit amúgy, mamáméra szintén, de pozitv hogy mindkettő panelprogramos ). Ebből a vityillóból meg némi ráfordítással jó kis házat lehetne csinálni sztem :) De ez egyelőre elmélet..
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.19 09:14:18 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #771 Dátum: 2015.06.19 09:16:13 »
Amúgy egy ház átiratása mekkora költség kb ? Itt 10% az illeték asszem, mert zártkert. Ezen kívül ? Meg ezt az illetéket mennyi időn belül kell kiperkálni ?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #772 Dátum: 2015.06.19 09:24:45 »
Amúgy egy ház átiratása mekkora költség kb ? Itt 10% az illeték asszem, mert zártkert. Ezen kívül ? Meg ezt az illetéket mennyi időn belül kell kiperkálni ?

vagyonszerzési illeték van NAV felé. a határidő a levélben (1 hónap) vagy részletfizetés
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #773 Dátum: 2015.06.19 09:27:23 »
A panel olyan mint a disznóol , csak éppen emberek tartására való. Nem kell csinálni semmit, csak elvan benne  az ember, mint a befőtt .
A családi házban ha 50 millás is mindig van mit csinálni, és mire kész vagy (mondjuk 20 év) mindig van mit újracsinálni átépíteni, kertészkeni, fát vágni (pl a kandalóhoz) stb Nekem az alap az otthoni (munkásruha) :D

hát disznóólnak nem nevezném, sztem amire kitalálták tökéletes. főleg h anno ingyen osztották a népnek. jó a lakások beosztása stb. el lehet benne lenni. ott a melegvíz és a a fűtés a küszöbön ez óriási dolog.

én is a kertészkedéstől vagyok ki. direkt nincs állatom de du hazamegyek, túrt a vakond, besz..t a szomszéd macska, madár stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #774 Dátum: 2015.06.19 09:30:29 »
Én mindig is vágytam vmi kertes házra, ahol nyugodtan tudom bütykölni a kocsit, vagy csak ülni a kertben v napozni stb :) Am a család inkább lebeszélne erről most úgy tűnik :) De majd levezetem nekik, hogy ha a két lakást kiadjuk, 5-6 év alatt behozza az árát  ::)  MErt amúgy 5.5-6 ért már egy nyamvadt panelt sem lehet kapni, max vmi xar 1 szobásat (mint ez is ahol most lakunk-erre is kellene költeni kicsit amúgy, mamáméra szintén, de pozitv hogy mindkettő panelprogramos ). Ebből a vityillóból meg némi ráfordítással jó kis házat lehetne csinálni sztem :) De ez egyelőre elmélet..
Na ezt felejtsd el [rohog]
A kiadás lehet jó is meg nem is. Nem biztos, hogy mindig jólfizető, rendes bérlőt fogsz ki, ráadásul új előirások mégjobban védik a bérlőt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #775 Dátum: 2015.06.19 09:34:50 »
hát disznóólnak nem nevezném, sztem amire kitalálták tökéletes. főleg h anno ingyen osztották a népnek. jó a lakások beosztása stb. el lehet benne lenni. ott a melegvíz és a a fűtés a küszöbön ez óriási dolog.

én is a kertészkedéstől vagyok ki. direkt nincs állatom de du hazamegyek, túrt a vakond, besz..t a szomszéd macska, madár stb.
Nem is úgy gondoltam, hanem hogy mint az állatok tartásának helye,a léthez minden meg van, csak  jól elvagy nem kell /és nem is lehet semmit "csinálni".

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #776 Dátum: 2015.06.19 11:59:19 »
Ez lenne

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #777 Dátum: 2015.06.19 12:42:45 »
Ez a ház merre van?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #778 Dátum: 2015.06.19 14:57:20 »
Ez a ház merre van?
A teken Pííít!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #779 Dátum: 2015.06.19 16:38:16 »
Na hnap megyünk megnézni, mikre figyeljek, kérdezzek stb ? :) Persze nézelődtem már a neten, meg jön egy ismerős is velem akinek ott van háza :)
Még 1 dolog: a hirdetésben mellékelve van alaprajz is. Viszont észrevettem hogy ez nem stimmel a házzal. Mármint gondolom a külső méretek meg az alaprajz stimmelhet, de pl a belső elrendezésben vannak eltérések, elválasztó falakat mutat, ami valójában nincs, meg van ablak ami máshol van, van ajtó ami nincs..Lépcsőt is máshol mutatja.  Bár ez talán betudható annak, hogy ugye ez hivatalosan gazdasági épület, gyümölcstáróló v mittomén, és így trükköztek  :hmmmm: Vagy ez nem a végleges változat volt  :hmmmm: