Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227287 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #705 Dátum: 2015.05.21 09:01:34 »
Tanyán nem lehet zárt garázs, és vízöblítéses WC ?  ::) Pesten kívül is van civilizáció és internet is, megnyugtatlak :)
Én semmi féleképpen nem vennék fel hitelt, ha nem muszáj pláne nem.(Néz meg mennyi hiteles került nehéz helyzetbe. Szerinted gondolták volna, hogy a dupláját kell visszafizetnijük :D)
Inkább nézz olyat amit meg tudsz venni és van benne fantázia, bővíthető, felújítható stb

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #706 Dátum: 2015.05.21 09:50:29 »
én se vennék fel hitelt, a piacról legalábbis (egy kamatmentes munkáltatói kölcsön azért nem rossz dolog :) )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #707 Dátum: 2015.05.21 10:00:32 »
én se vennék fel hitelt, a piacról legalábbis (egy kamatmentes munkáltatói kölcsön azért nem rossz dolog :) )
Talán akkor nehezebb szívvel rúgnak ki :wacko:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #708 Dátum: 2015.05.21 10:49:05 »
Este (éjfél körül..) megint műsor volt alattunk.. Egyébként ez rendszeresnek mondható, de úgy kb 2-3 hete kuss volt :) Biztos este dolgozott a faxi :D Tegnap mintha dulakodtak is volna. Reggel 7 körül meg mellettünk és felettünk is megindulnak a kölkökkel, trappolás, zuhogás, hiszti..
Ez a panel  :hug:  Ezért keresek magánházat, másik panelt nem akarok, mert ott ugyanez lehet, meg am ott van még nagymamám panelje is, az mondjuk nem lenne rossz, de nem akarom azt várni h feldobja a pacskert :D Szal az még ott lesz majd vmikor. Meg ugye van ez az egy szobás, meg anyám 3 szobása.. Szal 3 panel mellé minek még1 ? :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #709 Dátum: 2015.05.21 11:07:44 »
fedett a garázsom is , ingyen vót, nem +2 milláért mint a lakóparkban.

murray, egy csomó tévhit van benned lakóparkokkal kapcsolatban. Honnan veszed ezt a +2 millás hülyeséget? Mi 550ezer Ft.-ért vettük a beállókat/darab, kamerával védett és 24 órás biztonsági szolgálattal. Elhiszem hogy belváros közelében ennyi lehet egy garázs, de Budapesten normális lakó övezetben kizárt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #710 Dátum: 2015.05.21 11:13:08 »
murray, egy csomó tévhit van benned lakóparkokkal kapcsolatban. Honnan veszed ezt a +2 millás hülyeséget? Mi 550ezer Ft.-ért vettük a beállókat/darab, kamerával védett és 24 órás biztonsági szolgálattal. Elhiszem hogy belváros közelében ennyi lehet egy garázs, de Budapesten normális lakó övezetben kizárt.
Az a baj a lakóparkkal (ami a Panellal is) hogy sok olyan költség van amin nem tudsz spórolni, akkor is fizetni kell ha nem, vagy alig veszed igénybe (közös költség, fűtés).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #711 Dátum: 2015.05.21 11:14:43 »
Visszagondoltam tegnap este, hogy igazából mi is addig vágyódtunk el a lakóparkból családi házba, míg meg nem születtek a gyerekek. Aztán rájöttünk hogy most már így sokkal királyabb itt lakni gyerekesen, mert számtalan pajtásaik vannak akik (a zárt, saját) játszótéren taliznak, egykorúak és jó összetartani a szülőknek is, bármi gond van a kölökkel (hirtelen lázas stb.) van kitől tanácsot kérni szombat este, még át tudsz szaladni gyógyszerért - de az is van hogy oviból hazahozzuk egymás gyerekét ha valami közbejön stb. szóval a közösségben élésnek vannak ám előnyei is.
Volt hogy együtt szilvesztereztünk, kölykeink együtt fáradtak el és aludtak el stb.
Társaságban vannak a gyerekek, tanulnak együtt élni, tisztelni egymást és köszönni a felnőtteknek, látják egymástól a jót (s a rosszat) is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #712 Dátum: 2015.05.21 11:16:45 »
Az a baj a lakóparkkal (ami a Panellal is) hogy sok olyan költség van amin nem tudsz spórolni, akkor is fizetni kell ha nem, vagy alig veszed igénybe (közös költség, fűtés).
Közös költséget megspórólni? Abban van a közös terek takarítása, liftek működése, közös villany a lépcsőházba, fűnyírás, stb. Igen, ez a kényelem ára, ez igaz. Nem spórolod meg, de kapsz is érte valamit.
Fűtést csak annyit fizetsz amennyit elhasználsz. Van hőmennyiség mérő minden lakáson. Ha minden radiátort zárva tartasz egész télen, akkor egy kanyi fűtést nem kell fizetned.
Anyám lakása pl. 50 négyzetméteres, 2 szobás, havi 14ezerbe kerül cakkum-pakk a rezsije.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.21 11:19:04 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #713 Dátum: 2015.05.21 11:32:59 »
Én semmi féleképpen nem vennék fel hitelt, ha nem muszáj pláne nem.(Néz meg mennyi hiteles került nehéz helyzetbe. Szerinted gondolták volna, hogy a dupláját kell visszafizetnijük :D)
Inkább nézz olyat amit meg tudsz venni és van benne fantázia, bővíthető, felújítható stb

Hát én sem. Amit felvettünk hitelt eddig, az is mind Forintos volt. Néztek is rám mint egy marslakóra 10 éve hogy miért ragaszkodom a forintoshoz a frank helyett, rájuk borítottam az asztalt hogy vagy forintost adnak (fészekrakóval) vagy kimegyek. Hiába lebegtették hogy harmadával kevesebb lenne a frankos törlesztés, nem hittem nekik. Azt mondtam nekik amit anyámtól tanultam, addig nyújtózz, míg a takaród engedi...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #714 Dátum: 2015.05.21 11:49:44 »
Hitelt én sem szívesen veszek fel egyébként, de 2 milla talán nem vág földhöz.. Ráhagyással tervezve persze, tehát egy 7 millás vétel után még maradna kb 1 milla erre arra. Egyébként ez tűnik jónak:

http://cib.hu/maganszemelyek/szolgaltatasok/szabad_felhasznalasu_hitelek/uno/index 

Arra gondolok, 2 millát vennék fel 10 évre, 22e körül lenne a havi törlesztés, még ha emelkedik is, 25 is vállalható. De nem nagyon értek a hitel témához :) Olyat is hallottam h olyat szabad felvenni, amit lehet előtörleszteni gond, költségek nélkül. Ha a cégtől is kapnék 1 millát, azt 5 év alatt kéne kiperkálni, az 16e vmennyi. Szal 40be megállna a havi, a lakást meg 35ért sztem ki  tudnánk adni.
Na szal 3 millánál többet nem vennék fel, de lehet hogy elég lenne 2 is..  Ez egyelőre elméleti okoskodás  :flowers: 
Csakj qrvára zavar már hogy nem tudok egy jót aludni, pl ma meg hnap délutános vagyok, éjfél körül kerülök ágyba, és reggel 7kor keljek a trappolásra és zuhogásra..  :wacko:  Ezért agyalok már most a projekten.. De ez még több dologtól függ. Kapkodni azért nem kell :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #715 Dátum: 2015.05.21 11:52:51 »
az a lényeg hogy mindenki ott érzi magát a legjobban ahun most van! ennyi.  :flowers:

én meg az asszony is házban nőttünk fel. én otthon nem is tudok napközben feküdni mindig csinálnom kell valamit amivel lekötöm magam.
bár elismerem néha azért elegem van a melóból.  mostmár mindegy. nincs visszaút.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #716 Dátum: 2015.05.21 11:55:35 »
Hitelt én sem szívesen veszek fel egyébként, de 2 milla talán nem vág földhöz..

ha a cég ad egy millát a családból nem tudsz kérni +egy millát? mi is kértünk a sógornőmtől vissza is fizettem.  felesleges papirozni meg a bankkal szivatni magad
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #717 Dátum: 2015.05.21 12:39:56 »
ha a cég ad egy millát a családból nem tudsz kérni +egy millát? mi is kértünk a sógornőmtől vissza is fizettem.  felesleges papirozni meg a bankkal szivatni magad

nem tudom  :hmmmm: Igazából ebben az 1 szobásban benne van majdnem 1 millám.. Tesómnak biztos nincs, anyámat nem tudom. Am nem szívesen kérek kölcsön családtól6havertól. Vagy akkor tényleg csak a legszűkebb családtól, anyám, tesóm. Anyámnak lehet h akadna  :hmmmm:
Majd ha kicsit komolyabbra fordul a dolog, megérdeklődöm. Am életemben nem kértem kölcsön, inkább csak adtam :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #718 Dátum: 2015.05.21 17:41:35 »
Hitelt én sem szívesen veszek fel egyébként, de 2 milla talán nem vág földhöz.. Ráhagyással tervezve persze, tehát egy 7 millás vétel után még maradna kb 1 milla erre arra. Egyébként ez tűnik jónak:
Azért úgy tervezz, hogy a vételár ~50%-a még megmaradjon későbbi kiadásokra (költözés, berendezkedés stb).
Az az 1 milla nagyon kevés  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #719 Dátum: 2015.05.21 17:53:18 »
Arra gondolok, 2 millát vennék fel 10 évre, 22e körül lenne a havi törlesztés, még ha emelkedik is, 25 is vállalható.
Banki hitel esetén arra figyelj, hogy meddig vállalják a fix törlesztőt. Az e fölötti idővel nagyon csínján bánj!
A másik, hogy egy ilyen külterületi, nem lakóingatlannak minősített építménynek a hitelfedezeti értéke nagyon alacsony lesz, tehát érdemes felkészülni arra az eshetőségre, hogy más ingatlan(oka)t is fel kell ajánlani. Az értékbecslést természetesen annyiszor ki kell fizetni, ahány ingatlant bevesztek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety