Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227283 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #690 Dátum: 2015.05.20 19:44:13 »
7 millás tanya

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #691 Dátum: 2015.05.20 19:46:52 »
Na itt a lényeg: te azt hiszed valami lepukkant xart akarunk megvenni. De nem így tervezem :) Legalábbis, nem olyan lepukkantat, amin a tetőt is ki kell cserélni.. de ahogy írtam 2 kinézett új állapotú, 1 meg fejlesztésre szoruló, de az sem úgy lepukkant ránézésre, hogy ránkszakad a tető. sztem 10 évnél nem lehet idősebb, de sztem sokat mondtam. Ott annyi lenne, hogy tetőteret beépíteni, meg fűtést kiépíteni, de ezt egyszerűen megoldanám elektromosan, de ezt is körbe kell majd járni ha úgy alakul. Persze egyiket sem néztük meg meg tüzetesen, szal egyelőre elméleti az okoskodás :) Ha majd komoly lesz a dolog, mindet megnézzük és okosabbak leszünk :) Ki tudja lehet hogy ez már jövő hónapban megtörténik :)

Igazad lehet. Sajnos a családi ház vásárlás is kábé olyan rizikós mint a használt autó vétel. Egy szakit érdemes magaddal vinni, mert ki tudja, hogy a szépen kifestett falak felületei mögött mi van.

Például laktunk 2 évet Pesten olyan albérletben kertvárosi környezetben, amelyet frissen felújítva vettünk át. Nem értettük sose, hogy miért van állandóan dohszag szinte mindenhol, de főleg az egyik szobában. Tavasszal arra lettünk figyelmesek, hogy az egyik fal teljes felülete egyenletesen szürkébb volt mint a többi fal a szobában. Újjamat végighúztam, zöld porszerű valami volt. Penész rakódott le.
Szaki megállapította, hogy a szigetelés az alap és a fal között xar, ázik, a nedves talajból a fal felfelé szívja magába a vizet mint a szivacs. Több milás a javítás...
Szerencsére albérlet volt, húztunk is el onnan...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #692 Dátum: 2015.05.20 19:47:25 »
Mindenki a saját "képességei" szerint válasszon ingatlant, lakóházat!
Ott az igazság  :clap:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #693 Dátum: 2015.05.20 20:03:13 »
Igazad lehet. Sajnos a családi ház vásárlás is kábé olyan rizikós mint a használt autó vétel. Egy szakit érdemes magaddal vinni, mert ki tudja, hogy a szépen kifestett falak felületei mögött mi van.

Például laktunk 2 évet Pesten olyan albérletben kertvárosi környezetben, amelyet frissen felújítva vettünk át. Nem értettük sose, hogy miért van állandóan dohszag szinte mindenhol, de főleg az egyik szobában. Tavasszal arra lettünk figyelmesek, hogy az egyik fal teljes felülete egyenletesen szürkébb volt mint a többi fal a szobában. Újjamat végighúztam, zöld porszerű valami volt. Penész rakódott le.
Szaki megállapította, hogy a szigetelés az alap és a fal között xar, ázik, a nedves talajból a fal felfelé szívja magába a vizet mint a szivacs. Több milás a javítás...
Szerencsére albérlet volt, húztunk is el onnan...

ja majd tervezek magammal vinni egy emberkét, aki ha nem is "szaki" (legalábbis nem házas szakmája van ), de nálam sztem többet ért hozzá, nem mellesleg neki is a környéken van nyaralója :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #694 Dátum: 2015.05.20 20:34:01 »
építész nélkül csak a dilettánsok vásárolnak ingatlant...

én is társasházban lakom. 10 percre van gyalog a széll kálmán tér,  miközben full zöldövezet. házakat a környéken 100M alatt nem árulnak. ennyi pénzem nincs, de momentán nem tudom elképzelni ,hogy a tökéletes lokációt elcseréljem egy kicsit (vagy akár sokkal) nagyobb és kicsit komfortosabb házra. bár az is igaz, hogy a hülye szomszédok meg tudják az ember életét keseríteni és nekünk ilyen nincs. szuper a ház, tisztességesen megépítve, minden közös költséghez tartozó hibát azonnal javítanak, a szomszédok többsége még kedves is.

aztán közben meg nőnek a gyerekek, és könnyen lehet, hogy én is kiköltözöm valahova a p*csába, mert nyávognak, hogy kell egy kutya, meg macska meg mittudoménmi, amit nem lehet lakásban tartani...de az utolérhetetlen dolog, hogy jó a levegő ÉS bent laksz a központban...

de az is lehet ,hogy a problémám magától megoldódik, mert külföldre költözünk  :devil:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #695 Dátum: 2015.05.20 20:38:52 »
én is szívesen vettem volna újépítésű házat.

íme az utcánkban egy, az enyémmel egyforma alapterületü újépítésű ház.  tessék. itt nincs már meló.

http://ingatlan.com/iii-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+3+kerulet+donat+utca/6829821?sid=1

nekem élettér kell. nem 50-60-70nm az semmi.  és műhely is kell ahol matatok és stb


"Sajnos a családi ház vásárlás is kábé olyan rizikós mint a használt autó vétel. "

minden rizikós. miért a lakópark nem rizikós? kérdezz meg egy építészt mi a véleménye . ez van.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #696 Dátum: 2015.05.20 20:41:11 »
ja majd tervezek magammal vinni egy emberkét, aki ha nem is "szaki" (legalábbis nem házas szakmája van ), de nálam sztem többet ért hozzá, nem mellesleg neki is a környéken van nyaralója :)

statikust és ácsot vigyél. fal repedések, alap, födém, tetőgerendák, stb.
milyen a föld,anyag, fekete föld, sziklás,  süllyedés stb
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #697 Dátum: 2015.05.20 20:43:27 »
újépítésűt sose vennék. volt már kettő, elég is volt. majd építek magamnak. amikor nyugdíjba megyek.

a linkelt békásmegyeri ház egy vicc. különösen az ára...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #698 Dátum: 2015.05.20 20:44:04 »
statikust és ácsot vigyél. fal repedések, alap, födém, tetőgerendák, stb.
milyen a föld,anyag, fekete föld, sziklás,  süllyedés stb

Sétáljak be egy építési irodába vagy hogy megy ez ? :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #699 Dátum: 2015.05.20 21:04:10 »
én is szívesen vettem volna újépítésű házat.
íme az utcánkban egy, az enyémmel egyforma alapterületü újépítésű ház.  tessék. itt nincs már meló.
http://ingatlan.com/iii-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+3+kerulet+donat+utca/6829821?sid=1

Ez is már 7 éves. Az ára durva.  :eek:  Meg a tetőtér és a ferde falak nálam kizáró ok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #700 Dátum: 2015.05.20 21:05:26 »
Sétáljak be egy építési irodába vagy hogy megy ez ? :)

igazából nem tudom. én sem vittem após és fater volt velem após vizgáz szerelő, apám festő .. :whistling:
végülis mindketten a nulláról felépítették a saját házukat így láttak már maltert és téglát.

amúgy egy ilyen statikus kiszállás 30-50 pénz így meg kell gondolni. most találtam én is egy építészt aki szívességből körbenézte a házat.  amúgy neten találsz de iroda is jó. csak pénz.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #701 Dátum: 2015.05.20 21:08:43 »
Lényeg ami lényeg (visszatérve a topik címére "Pénzügyek kérdezz-felelek") hogy ha valaki megszokott egy bizonyos komfortszintet társasházban (legyen az panel vagy lakópark, mindegy), családi házba költözve ugyanazt nem fogja elérni ugyanannyi pénzért, mint amennyiért el tudná adni a társasházat. Ha ez nem így lenne, akkor mindenki rögvest kiköltözne panelből és üresen állnának.
Családi ház és társasház egyenlő komfortszint az legalább 2:1 árban, akár rövid távon nézed, akár hosszú távon sajnos. Ha pedig még nagyobb komfortot akarsz családi házban mint a társasházban volt, akkor még nagyobb a különbség.
Ez persze csökkenthető számos kompromisszum megkötéssel, pl. város vs. tanya, összkomfort vs. pöcegödör, fedett zárt garázs vs. nyilt udvar, gigabites digi vs. csöpögő adsl, tömegközlekedés vs. autó, 5 perc a közértig gyalog vs. csak autóval lehet bevásárolni stb.
Kinek mi fér be.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.20 21:11:28 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #702 Dátum: 2015.05.20 21:17:54 »
"Sajnos a családi ház vásárlás is kábé olyan rizikós mint a használt autó vétel. "

minden rizikós. miért a lakópark nem rizikós? kérdezz meg egy építészt mi a véleménye . ez van.
Megkérdeztem, mielőtt megvettem. Kollégám, főépítész állásban dolgozott, eljött velem mielőtt megvettük. Tüzetesen végignézett mindent (a készen felépült házat), kikérte a tervrajzokat is, azt mondta "nyugodtan vedd meg Robikám" - nejem füle hallatára.
Kerek 10 éve lakunk itt, a lakásunkban az égvilágon semmiféle problémánk nem adódott ez idő alatt.
Azt nem mondom, hogy a földszinti lakásokban nem fordult elő ez-az, de azok sem voltak súlyos dolgok. Mi eleve kizártuk a földszintet, más okok miatt.
Egyetlen probléma van, amikor évente egy alkalommal hetekig esik az eső szakadatlanul, akkor a mélygarázs egy része beázik, és kb. félcenti víz van odalent. Ilyenkor jön a takarító brigád és felszedi, azt' kész. Erre azt mondom, ennél nagyobb bajunk le legyen. Ettől még eszem ágában nincs elköltözni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.20 21:21:23 írta robi (Robi) »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #703 Dátum: 2015.05.20 21:52:12 »
Lényeg ami lényeg (visszatérve a topik címére "Pénzügyek kérdezz-felelek") hogy ha valaki megszokott egy bizonyos komfortszintet társasházban (legyen az panel vagy lakópark, mindegy), családi házba költözve ugyanazt nem fogja elérni ugyanannyi pénzért, mint amennyiért el tudná adni a társasházat. Ha ez nem így lenne, akkor mindenki rögvest kiköltözne panelből és üresen állnának.
Családi ház és társasház egyenlő komfortszint az legalább 2:1 árban, akár rövid távon nézed, akár hosszú távon sajnos. Ha pedig még nagyobb komfortot akarsz családi házban mint a társasházban volt, akkor még nagyobb a különbség.
Ez persze csökkenthető számos kompromisszum megkötéssel, pl. város vs. tanya, összkomfort vs. pöcegödör, fedett zárt garázs vs. nyilt udvar, gigabites digi vs. csöpögő adsl, tömegközlekedés vs. autó, 5 perc a közértig gyalog vs. csak autóval lehet bevásárolni stb.
Kinek mi fér be.

Tanyán nem lehet zárt garázs, és vízöblítéses WC ?  ::) Pesten kívül is van civilizáció és internet is, megnyugtatlak :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #704 Dátum: 2015.05.21 08:07:51 »
Lényeg ami lényeg (visszatérve a topik címére "Pénzügyek kérdezz-felelek") hogy ha valaki megszokott egy bizonyos komfortszintet társasházban (legyen az panel vagy lakópark, mindegy), családi házba költözve ugyanazt nem fogja elérni ugyanannyi pénzért, mint amennyiért el tudná adni a társasházat. Ha ez nem így lenne, akkor mindenki rögvest kiköltözne panelből és üresen állnának.
Családi ház és társasház egyenlő komfortszint az legalább 2:1 árban, akár rövid távon nézed, akár hosszú távon sajnos. Ha pedig még nagyobb komfortot akarsz családi házban mint a társasházban volt, akkor még nagyobb a különbség.
Ez persze csökkenthető számos kompromisszum megkötéssel, pl. város vs. tanya, összkomfort vs. pöcegödör, fedett zárt garázs vs. nyilt udvar, gigabites digi vs. csöpögő adsl, tömegközlekedés vs. autó, 5 perc a közértig gyalog vs. csak autóval lehet bevásárolni stb.
Kinek mi fér be.

igen. elméletileg így van. de a lakóparkban minden egyes centit méregdrágán mérnek . a családi házban meg van lehetőség sok mindenre.
pl én csináltam mégegy fürdőszobát a meglévő mellé , a gyerekeknek ha külön szoba kell csinálok padlásszobát stb.

a fűtés a nehéz. mivel nem fűtik egymást a lakások. egy korszerű fűtés +egy dryvit körbe 2-3M ft.  ezt most csinálom. feléből de akkor is.

a családi ház nem egyenlő a tanyával én BPen lakom családi házban. a busz a ház előtt jár. 30 perc a margit híd. 
fedett a garázsom is , ingyen vót, nem +2 milláért mint a lakóparkban.
a net az gyenge azt elismerem. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002