Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227329 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #645 Dátum: 2015.05.16 22:08:13 »
Gondolkodunk, hogy veszünk egy nyaralót, ami zártkerti ingatlan, tehát elvileg nem is lakó ingatlan. Ennél fogva lakáshitelt sem tudunk rá felvenni(2-3milla kellene), a személyi kölcsönnek magas a kamata, van viszont szabad felhasználású ingatlanfedezetes jelzáloghitel(ez kicsit magasabb kamatú mint a laksáhitel), ez konkrétan mit is jelent ? Hülye vagyok a témához, még nem vettem fel hitelt, csak egyszer kocsira pár százezret :) Ez lehetne az az ingatlan is, amit megvennénk ? Vagy más ingatlan ? Gondolom a zártkert kiesik, mivel külterület. De van a családban 2 tehermentes lakás. De mit jelent a gyakorlatban az ingatlanfedezet ? Gondolom nem adhatjuk el addig a lakást, nagyobb átalakítást sem lehet csinálni stb ? Egyiket sem tervezzük egyébként, csak úgy kérdem. Albérletbe ki lehet adni ? És gondolom addig tart, amíg vissza nem perkáljuk a hitelt.

röviden:

nyaralót óvatosan venni, külterület, nem lakóépület stb! ehhez nem értek..

"szabad felhasználású ingatlanfedezetes jelzáloghitel" 

felbecsülik a tiszta nem terhelt ingatlanod (inkább lebecsülik amúgy) az a fedezet. nem fizeted a hitelt bukod az ingatlant. lehet az az ingatlan is amit veszel meg egy másik is! nekem az első lakásom egy panel, két fedezet volt maga a panel és a szüleim háza.  el nem adhatod,  (nem is a tiéd) kiadás felújitás mehet

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #646 Dátum: 2015.05.17 07:40:14 »
röviden:

nyaralót óvatosan venni, külterület, nem lakóépület stb! ehhez nem értek..

"szabad felhasználású ingatlanfedezetes jelzáloghitel" 

felbecsülik a tiszta nem terhelt ingatlanod (inkább lebecsülik amúgy) az a fedezet. nem fizeted a hitelt bukod az ingatlant. lehet az az ingatlan is amit veszel meg egy másik is! nekem az első lakásom egy panel, két fedezet volt maga a panel és a szüleim háza.  el nem adhatod,  (nem is a tiéd) kiadás felújitás mehet

Asszem nagyjából képben vagyok a zártkertet illetően. Tudom, elvileg ott egyik sem lakóingatlan, hanem gazdasági épület :) A beépíthetőséget amúgy most emelik, vagy már emelték is 3-ról 5%-ra, ami majdnem megduplázza a beépíthető területet. MEg az adásvétellel is van vmi kavarás. hogy 1 hektár felett bejegyzett földművesnek elővásárlási joga van. De ez itt most nem lényeg sztem, mert ahol vennénk, az már "beépítésre szánt terület", azaz gondolom ez már ki van vonva a művelés alól. Bár másik területen is nézelődünk, ami még viszont termőterület sztem..
Igazából ahogy írtam, 2-3 milla kéne, a lakások meg érnek 5-8 millát sztem :) 2 lakás van.
Na még1 kérdés: az hogy van, hogy egy ingatlant 2-3 áron is hirdetnek ? Esetenként milliós eltérésekkel, akár egyazon ingatlanirodán belül is.. Balekre vadásznak, aki a drágább hirdetést hívja fel ??

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #647 Dátum: 2015.05.17 08:13:53 »
Asszem nagyjából képben vagyok a zártkertet illetően. Tudom, elvileg ott egyik sem lakóingatlan, hanem
Na még1 kérdés: az hogy van, hogy egy ingatlant 2-3 áron is hirdetnek ? Esetenként milliós eltérésekkel, akár egyazon ingatlanirodán belül is.. Balekre vadásznak, aki a drágább hirdetést hívja fel ??

balekra vadásznak.
nézzük a házat amit vettem a múltkor.
elöször kiírták 20m-ért. az eladó úgy gondolta h ennyit ér ezen a helyen.
kutyát se érdekelte ennyiért . levitte az ingatlanos 18ra. már nézegették.
levitték 16ra. már sok mindenkit érdekelt, engem is.  végül lealkudtam 15,5re.  ebből 500e az ingatlanos jutaléka volt még ezt is meg lehetett volna spórolni.  ennél lejjebb nem mentek.

kerüld ki az ingatlanost , kérd le az online földhiv rendszerben a tulajdoni lapot /1000ft/ és keresd meg a tulajt a facebookon stb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #648 Dátum: 2015.05.17 10:59:14 »
 

kerüld ki az ingatlanost , kérd le az online földhiv rendszerben a tulajdoni lapot /1000ft/ és keresd meg a tulajt a facebookon stb.

Hmm, ez jó ötlet. Konkrétan: amit nagyon nézegetünk, az 6.9m-ért van hirdetve. Ez egy újabb építésű, de elég pici (sztem kb 22 m2), 2 szintes házikó. 44 m2 van írva, de sztem ez a 2 szinttel annyi. De belül még nem láttuk. Viszont képeken elég fullos belül. A telek nagy(850m2), de gondozatlan. Kerítést is cseréni kellene. Festve sincs a ház. Na, szal megnéztem több oldalon is, mindenhol ennyi, mindenhol ingatlanos hirdeti, nyaralók közt néztem, de egyszer nézegettem házak közt is, azt feltűnt 7.8m-ért  :lol:  De nem egy ilyen van,. Van tanya, ami 12-15-10m-ért is hirdetnek..


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #649 Dátum: 2015.05.17 21:47:51 »
nem néz ki rosszul. hol van? Balaton?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #650 Dátum: 2015.05.19 07:56:17 »
nem néz ki rosszul. hol van? Balaton?

Nem, ez egy sima zártkert vhol az Alföldön :) Vagyis, egy beépített zártkerti övezet, sztem jó környék. Igazából inkább nyaralók, nem kertek, csak papíron :)
Amúgy azóta voltunk megint megnézni, de vhogy összement a telek és megnőtt a ház :D Gondolom azért, mert levágták a füvet-gazt, és optikailag máshogy hat. Így már vhogy nem jött be annyira, közelinek tűnt a szomszéd, oda ültetni kellene nagy gyorsan növő fákat :) Erről még annyit, hogy gázos padlófűtése is van elvileg, és belül tejesen kész a ház. 6.9 milla.
De most egy másikon kattog az agyam nagyon, ez is akkora ház, ez se régi, ez is a közelben van, csak máshol, ez már inkább kertesebb övezet, itt gáz sincs, meg közvilágítás sem, de viszont csak 3.4 milláért hirdetik ! A telek 800 m2, enyhén parkosított :) Ezt is néztük kívülről, el van hagyatva, egy részét benőtték a fák, az ablakokat festeni v cserélni kellene mert hámlanak, fűtés sztem nincs benne, a tetőtér sem beépített, de sztem minden különösebb előkészítés nélkül beépíthető. Azaz gondolom eleve így lett tervezve a ház, látszik h nagy a tető és ablakok is vannak, írja is h beépíthető. Ja ez 26 m2. Kerítés itt is kellene új. Kb mi pénz lenne a tetőteret megcsinálni, és vmi értelmes fűtést csinálni a házba ? Ja ezt hitel nélkül meg tudnám venni és még maradna is zsé..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #651 Dátum: 2015.05.19 08:03:28 »
Van még egy harmadik, ezt elég régóta hirdetik, ez egy tanya effektíve, de leírás szerint 5 perc a buszmegálló, bolt, és csak 50 m-re van a műúttól. Ez 8 milla, de tegnap ha jól láttam levitte 7-re, erre semmit nem kellene már költeni, max a parkosításra :) Felújított, kp-i fűtéses, garázs is van meg melléképületek. Ennek ugye azaz előnye, hogy nem kell rá költeni, és rendes méretű, nem 20-30m2-es "bódé" :) Plusz a telek is jó nagy. 

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #652 Dátum: 2015.05.19 08:26:21 »
szine ocsmány,formáta szép.
helyileg merre van ez?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #653 Dátum: 2015.05.19 14:05:17 »
Az a baj ezekkel az üdülőkkel, hogy folyamatosan viszik a pénzt. Minden évbe komoly százezreket fogsz áldozni arra, hogy fenntartsd a normális állapotot (beázások megszüntetése, nyílás zárók rendbetartása, betörők okozta károk helyreállítása, stb.) és akkor még mindig csak ott vagy, hogy máshova minek menni nyaralni, miközben ott a telek. Előbb-utóbb rájössz, hogy amennyi pénz egy évbe rámegy egy ilyen fenntartására, abból akár Hawaii-ba is elmehetnél egy hétre.

Jóbarátom konkrét tapasztalát ismerem, aki megelégelte az egészet és eladta.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #654 Dátum: 2015.05.19 15:52:36 »
Úgy, ahogy mondod, robi  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #655 Dátum: 2015.05.19 16:00:01 »
Az a baj ezekkel az üdülőkkel, hogy folyamatosan viszik a pénzt. Minden évbe komoly százezreket fogsz áldozni arra, hogy fenntartsd a normális állapotot (beázások megszüntetése, nyílás zárók rendbetartása, betörők okozta károk helyreállítása, stb.) és akkor még mindig csak ott vagy, hogy máshova minek menni nyaralni, miközben ott a telek. Előbb-utóbb rájössz, hogy amennyi pénz egy évbe rámegy egy ilyen fenntartására, abból akár Hawaii-ba is elmehetnél egy hétre.

Jóbarátom konkrét tapasztalát ismerem, aki megelégelte az egészet és eladta.
Ez így van.
De, ha olyan helyen van nyaralód, amit te is használsz, és néha kiadod, akkor már kicsit jobb a helyzet. Persze foglalkozni kell vele így is. :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #656 Dátum: 2015.05.19 16:25:20 »
Az a baj ezekkel az üdülőkkel, hogy folyamatosan viszik a pénzt. Minden évbe komoly százezreket fogsz áldozni arra, hogy fenntartsd a normális állapotot (beázások megszüntetése, nyílás zárók rendbetartása, betörők okozta károk helyreállítása, stb.) és akkor még mindig csak ott vagy, hogy máshova minek menni nyaralni, miközben ott a telek. Előbb-utóbb rájössz, hogy amennyi pénz egy évbe rámegy egy ilyen fenntartására, abból akár Hawaii-ba is elmehetnél egy hétre.

Jóbarátom konkrét tapasztalát ismerem, aki megelégelte az egészet és eladta.

De nekünk távlati cél az állandó ottlakás  ;) A panelt meg kiadnánk.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #657 Dátum: 2015.05.19 17:04:36 »
Az egészen más.
Vigyázni kell, mert üdülő környezetben lakóingatlant fenntartani különféle helyi adókkal sújtják bizonyos helyeken.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #658 Dátum: 2015.05.19 19:23:48 »
én egy forintot nem adnék nyaralóért a már említett okok miatt...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #659 Dátum: 2015.05.19 21:01:52 »
Nem, ez egy sima zártkert vhol az Alföldön :)

fűtés sztem nincs benne, a tetőtér sem beépített, de sztem minden különösebb előkészítés nélkül beépíthető. Azaz gondolom eleve így lett tervezve a ház, látszik h nagy a tető és ablakok is vannak, írja is h beépíthető. Ja ez 26 m2. Kerítés itt is kellene új. Kb mi pénz lenne a tetőteret megcsinálni, és vmi értelmes fűtést csinálni a házba ? Ja ezt hitel nélkül meg tudnám venni és még maradna is zsé..

-Alföldre költözni? minek? halott környék. mit csinálsz te ott?  akkor menj le Zalába vagy somogy vagy mittudomén. bármit csak kelet Mo-t ne!


-fűtés? most csinálom nálam a fűtést apósommal aki fútésszerelő. százezrek, de legalább egy milla!

jól nézd meg a környéket! mert az új vaskerítésed az első héten levágják éjjel oszt jónapot!

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002