Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227250 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #570 Dátum: 2014.08.14 14:59:52 »
Hála Istennek még nem vettem fel hitelt, csupán igyekszem megtudni erről a témáról mindent, amit lehet.
Egy Klapka nevű jóemberről olvastam, hogy amikor jött a tranzakciós "adó", volt egy banknál olyan egymilliárdja, elkezdték vonni tőle is.
Mondta nekik, hogy jó, akkor elviszi a pénzt pár dombbal arrébb, olyan országba, ahol ez nincs. Rögtön nem kellett neki fizetnie.

Én egy takszövnél voltam 7 évig, a tranzakciós témánál már a kártyás vásárlásoknál is simán vonták ezt a dolgot. Havi 1500 körül volt náluk a felszámított költség összege. Kérdeztem tőlük, nincs-e valami olyasmi konstrukciójuk, ahol kevesebb lenne? Sajnos nincs - mondták. Átmentem a mostanihoz (K&H), itt semmi ilyesmit nem vonnak, és hála Istennek havi költségem sincs (ha csak kétszer utalok), tehát nulla a költségem. Hitelben is elég jó feltételeik vannak, ahogy eddig nézegettem.

Szóval igaz a régi mondás, a kutya is a nagyobb kupacba kakál, amire whis is céloz. Hitelnél max. lehet választani a lehetőségek között, de alkudozni elég nehéz: adott esetben max. annyit tehetnék, hogy megmondom, ha nem adnak hitelt, elmegyek máshoz, folyószámlástól. Lehet, hogy ennek lenne valami súlya, de nem akarok illúziókat kergetni...   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #571 Dátum: 2014.08.14 15:20:31 »
A jelenlegi kamatszintről már csak növekvés lehet, így tutti hogy egy ma felvett hitel törlesztője komoly mértékben  fog növekedni  :yes:

http://www.eco.hu/videos/esz-nelkul-vesznek-fel-hiteleket/

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #572 Dátum: 2014.08.14 15:42:31 »
Igen. Amit én kalkuláltam, annak 1% kamatemelkedés 2000 Ft növekedést okoz a törlesztőben (ami alapból 30.000 lenne).
De annyira nagy kamatemelés sem várható, lévén az államnak is tetemes kiadást okozna, nemcsak a hiteleseknek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #573 Dátum: 2014.08.14 15:52:21 »
Igen. Amit én kalkuláltam, annak 1% kamatemelkedés 2000 Ft növekedést okoz a törlesztőben (ami alapból 30.000 lenne).
De annyira nagy kamatemelés sem várható, lévén az államnak is tetemes kiadást okozna, nemcsak a hiteleseknek.
Valami 7% pár év alatt teljesen reális, pláne ha élesedik az Ukrán helyzet vagy más gond van.  (Pl 45-ről felmenne 60 eFt-ra 7 millió hitelnél)
Az állam annyi kamatot fizet amennyiért még elég hitelt tud kapni a pénzpiacokról. Ha nem kap eleget, akkor kénytelen emelni a kamatot.(Márpedig Mo. eléggé el van adósodva)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #574 Dátum: 2014.08.14 16:02:15 »
Valami 7% pár év alatt teljesen reális, pláne ha élesedik az Ukrán helyzet vagy más gond van.  (Pl 45-ről felmenne 60 eFt-ra 7 millió hitelnél)
Az állam annyi kamatot fizet amennyiért még elég hitelt tud kapni a pénzpiacokról. Ha nem kap eleget, akkor kénytelen emelni a kamatot.(Márpedig Mo. eléggé el van adósodva)
Persze, az a jó, ha az ember képes rá és mielőbb előtörleszt(get) és végtörleszt, akkor a kamatkockázatot jelentősen lehet csökkenteni.
Úgy célszerű a törlesztőt is belőni, hogy ha emelkedik 40-50%-ot, akkor lehetőleg még ne legyen belőle komoly gond. De rengeteg dologtól függ itt minden, szóval  :wacko:
Az állam meg igyekszik egyre inkább áthelyezni az adósságait a nemzetközi pénzpiacokról a hazai ún. kisbefektetőkre (amit alapvetően helyeslek), akik az alacsony betéti kamatok miatt inkább állampapírt vesznek. Emiatt kissé nagyobb a játéktér, hogy ne (olyan) gyorsan emelkedjék az alapkamat. Én legalábbis így látom eddig.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #575 Dátum: 2014.08.14 16:54:31 »
Szerintem amíg nem 9-10 számjegyű összeggel rendelkezel, nem bocsátkoznak veled alkuba. A feltételeket ők adják.
10 számjegyű összeggel a zsebedben már lehet egyezkedni.  ;)

2011-ben úgy gondoltam szükségem lesz hitelre, így felkerestem az előzetes informálódás után cca 5 bankot. Akkor az járta 2-nél, ha elhelyezem náluk az önerőt, (8 karakteres összeg) akkor van lehetőség részleges feltétel módosításra, pl; elő és végtörlesztési feltétel igény szerinti módosítása. Aztán nem kellett az iga!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #576 Dátum: 2014.10.09 10:48:05 »
Az hogy van h vagy 2 hónapja nem csökken az OTP-s számla egyenlegem ? :) KEmény 700 ft körül van rajta, de se szlavezetési díj, se a kártya nem került levonásra. A kártyadíjat szept-okt körül vonták korábban, a szlavezetés is 300 ft körül volt/hó. Egyenleget lemondtam már rég, csak a neten ntem rá(kártya meg szlaszámmal).  Vagy kérdezzek rá telefonon is ? :) Van vmi telefonos lekérdezés. vagy xarjam le majd küldenek levelet. Csak nem akarom h vmi büntetőkamatot rámsózzanak. Am meg fel akarom majd mondani vmikor.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #577 Dátum: 2014.10.09 11:48:29 »
Akkor mielőbb, anno én is vártam, majd mikor rászántam magam, hogy megszüntetem az OTP-s számlámat, -13 ezerben volt a sok költség miatt...
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #578 Dátum: 2014.10.09 22:10:12 »
Akkor mielőbb, anno én is vártam, majd mikor rászántam magam, hogy megszüntetem az OTP-s számlámat, -13 ezerben volt a sok költség miatt...

Milyen költségek voltak ?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #579 Dátum: 2014.10.10 07:34:12 »
Milyen költségek voltak ?
Fogalmam sincs, nagyon régen volt. Évekig nem foglalkoztam a számlával, aztán ért méretes meglepetés...
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #580 Dátum: 2014.10.10 07:38:57 »
Fogalmam sincs, nagyon régen volt. Évekig nem foglalkoztam a számlával, aztán ért méretes meglepetés...
az...méretes!!!! ;)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #581 Dátum: 2014.10.10 07:51:36 »
Fogalmam sincs, nagyon régen volt. Évekig nem foglalkoztam a számlával, aztán ért méretes meglepetés...

Akkor az sztem a szlavezetési meg a kártyadíj felhalmozódva. Gondolom pénz nem ment rá. Mert utánanéztem neten, nincs különösebb költsége a megszüntetésnek. Csak mondom, nekem látszólag nem fogy az egyenleg, persze lehet h a kártyadíjat hamarabb vonták, de pl szlavezetési díjat már kellett volna vonjanak legalább 1x amióta nézem. Vagy nem jó ez a netes egyenlegnéző..

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #582 Dátum: 2014.10.10 10:17:44 »
Bankja válogatja, de a szimpla megszüntetés elvileg nem lehetne több 1-2e Ft-os "költség" a Banknak.
Csak mielőtt megszünteted, próbáld meg kivenni az összes pénzt automatából (ha van ingyenes felvételed kártyával), mert ott helyben szintén pofátlan összegeket leemelnek ezért.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #583 Dátum: 2014.10.10 17:34:45 »
Bankja válogatja, de a szimpla megszüntetés elvileg nem lehetne több 1-2e Ft-os "költség" a Banknak.
Csak mielőtt megszünteted, próbáld meg kivenni az összes pénzt automatából (ha van ingyenes felvételed kártyával), mert ott helyben szintén pofátlan összegeket leemelnek ezért.  :hmmmm:
Néhány éve anyukámnak is több  ezer Ft-ba került az OTP-nél a megszüntetés :cry:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #584 Dátum: 2014.10.10 17:38:50 »
Én viszont megtartottam, mert a legolcsóbb lett a régi számla megtartása 345Ft/hó, a kártyahasználat is ingyen van. Viszont megszívattak, mert a kártya éves díj valami 3600Ft :D Persze lehet már másutt is annyi lenne?