Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227354 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #525 Dátum: 2014.07.27 18:57:38 »
Mégis a többség alig várja, hogy leteljen a 10 éves periódus az önkéntesnél, szépen kapkodják kifelé a hozamot. Sajna nem befektetik, hanem felélik.
Mondjuk valahol érthető, hisz most szeretne élni, ki tudja mi lesz 10-20-30 év múlva  ::) Másrészt kicsit bosszantó, hogy aki meg tartlékol, attól fogják majd elvenni, hogy megsegítsék a most élni akarókat  :hmmmm:

Igen így van. Ebben az országban egyszerűen nem éri meg előrelátónak, felelősnek lenni..
Amúgy én is kivettem a hozamot tavasszal(már tavaly kivehettem volna), azzal a szándékkal hogy majd év végén visszateszem(sőt még teszek is hozzá), és kapok adójóváírást. De most, hogy az állam rátette a  :censored: mancsát az MKB-ra (ott van az önkéntesem), már nem vagyok ebben olyan biztos..

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #526 Dátum: 2014.07.27 19:28:34 »
Nem volt kötelező visszalépni az államiba (persze sok mindennel "ösztönözték").
Nem volt kotelezo, de aki maradt, vegul az sem maradhatott. Es nem jart jobban.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #527 Dátum: 2014.07.27 19:53:56 »

Nem volt kotelezo, de aki maradt, vegul az sem maradhatott. Es nem jart jobban.
Elvileg nem volt kötelező, gyakorlatilag de. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #528 Dátum: 2014.07.28 08:35:40 »
én azt szeretném, hogy kapjak választási lehetőséget. és azt választanám, hogy az állambácsi takarodjon ki a megtakarítási forgatókönyveimből. majd én kiszámolom, félreteszem, takarékoskodok. és fizetek minden egészségügyi problémát magamnak, továbbá öregkoromra sem várom el, hogy eltartsanak. nemrég kiszámoltam, egészen hihetetlen összeget fizettem be tíz év alatt a TB- és a nyugdíjkasszába. ha abból ingatlant vagy államkötvényt vehettem volna, már egész jól állnék. és arra senki nem foghatja rá, hogy kockázatos befektetés lenne.

csak sajnos a nép minálunk az ellenkezőjét várja el. amerika nagyon messze van, ellenben a paternalista kelet elég közel.
fáj kimondani, de az a helyzet, hogy megértem azokat az úgynevezhett "vállalkozókat", akik nem fizetnek "feleslegesen" ilyen járulékokat (persze egyet nem értek vele, mert iskolába az ő gyerekük is jár stb-stb).

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #529 Dátum: 2014.07.28 08:51:35 »
Bezony, bezony....  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #530 Dátum: 2014.08.09 15:47:21 »
Üdv!

Gyakorlati jellegű kérdésem van, egyelőre elméleti síkon.
TFH hitelt vesz fel az ember, ún. üzleti feltételű lakáshitelt. Jelenleg ez az ún. támogatott formációnál is kedvezőbb, nyilván nagyobb kockázattal a kamatemelkedésre nézve - bár itt is lehetőség nyílik kamatperiódus választásra.
Elég sok dolgot elolvastam a témáról, de (legalább) egy tényező nekem nem egyértelmű:
Van bármiféle korlátozás arra, hogy az ember mikor, illetve hányszor csinálhat előtörlesztést, illetve van valamilyen megkötés a végtörlesztésre?
Arra gondolok, hogy mondhatja-e bármikor a bank, ha ilyet szeretnék tenni, hogy most éppen nem lehet előtörleszteni, vagy végtörleszteni (tudom, hogy lehetnek bizonyos díjak ilyenkor, tehát nem erre gondolok, hogy ezt mindenképpen megúszni).

Hátha valaki belefutott ilyenbe...
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.09 15:49:14 írta vd1234 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #531 Dátum: 2014.08.10 08:08:21 »
én azt szeretném, hogy kapjak választási lehetőséget. és azt választanám, hogy az állambácsi takarodjon ki a megtakarítási forgatókönyveimből. majd én kiszámolom, félreteszem, takarékoskodok. és fizetek minden egészségügyi problémát magamnak, továbbá öregkoromra sem várom el, hogy eltartsanak. nemrég kiszámoltam, egészen hihetetlen összeget fizettem be tíz év alatt a TB- és a nyugdíjkasszába. ha abból ingatlant vagy államkötvényt vehettem volna, már egész jól állnék. és arra senki nem foghatja rá, hogy kockázatos befektetés lenne.

csak sajnos a nép minálunk az ellenkezőjét várja el. amerika nagyon messze van, ellenben a paternalista kelet elég közel.
fáj kimondani, de az a helyzet, hogy megértem azokat az úgynevezhett "vállalkozókat", akik nem fizetnek "feleslegesen" ilyen járulékokat (persze egyet nem értek vele, mert iskolába az ő gyerekük is jár stb-stb).

Érdeklődve kérdezem, hogy láttál már kis v teljes laborvizsgálatról, egyszerűbb szakorvosi (pl ortopédiai) v. mélyreható szakorvosi és képalkotó eljárás alapú szakorvosi vizsgálatról szóló, magyar egészségügyi  számlát? Lehet, hogy könnyen múló kardiológiai problémáid lennének!A gyerekeitek is állami finanszírozású iskolába járnak? 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #532 Dátum: 2014.08.10 08:58:29 »
Érdeklődve kérdezem, hogy láttál már kis v teljes laborvizsgálatról, egyszerűbb szakorvosi (pl ortopédiai) v. mélyreható szakorvosi és képalkotó eljárás alapú szakorvosi vizsgálatról szóló, magyar egészségügyi  számlát? Lehet, hogy könnyen múló kardiológiai problémáid lennének!A gyerekeitek is állami finanszírozású iskolába járnak?

láttam. sőt, egy gyerekem belgiumban született kábé 4000 euróért, és egy évvel később volt egy vesekőműtétem is ugyanott kábé 3500 euróért.
és igen, a gyerekeimet is az állam pénzén oktatják. és azt is tudom, hogy a statisztikák szerint a magyar népesség az egészségügyi rendszer által finanszírozott kiadások kb. 90%át az élete utolsó pár évében használja el.

és mindezzel együtt a privát véleményem az, hogy ha én oszthatnám be a pénzemet, sokkal jobban állnék anyagilag ma, mint most. de ez egy kisebbségi vélemény kis hazánkban.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #533 Dátum: 2014.08.10 09:40:53 »
láttam. sőt, egy gyerekem belgiumban született kábé 4000 euróért, és egy évvel később volt egy vesekőműtétem is ugyanott kábé 3500 euróért.
és igen, a gyerekeimet is az állam pénzén oktatják. és azt is tudom, hogy a statisztikák szerint a magyar népesség az egészségügyi rendszer által finanszírozott kiadások kb. 90%át az élete utolsó pár évében használja el.

és mindezzel együtt a privát véleményem az, hogy ha én oszthatnám be a pénzemet, sokkal jobban állnék anyagilag ma, mint most. de ez egy kisebbségi vélemény kis hazánkban.

Ezen esetvázlat rád és szűkebb családodra vonatkozik, vélem. Így koránt sem átlag( magyar= a "jóléti rabló társadalmak" által pénzszivattyúval erősen sujtott) bérből, inkább az zárójeleshez igen parított incom.ból finanszíroztátok. A zárómondatod remélem, hogy tovább tendál a 0-felé.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #534 Dátum: 2014.08.10 10:58:03 »
magasabb a jövedelmem az átlagnál, így van. mint annyi más kartársnak is itt a fórumon. bár nem tudom, ennek mi köze van mindehhez.

egyébként meg néha úgy tűnik, mintha szándékosan erőszakolnád meg a nyelvet úgy, hogy senki ne értse. vagy az én felfogásom nehéz. mindenesetre nekem gyakran nehézségeim vannak azzal, hogy megértsem, mit írsz.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #535 Dátum: 2014.08.10 11:04:11 »
inkább rajzoljatok egymásnak,ne írjatok.
vagy menjetek ki a városligetbe hógolózni délután!!!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #536 Dátum: 2014.08.10 12:53:20 »
Vagy intézzétek el egy gyorsulási versennyel.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #537 Dátum: 2014.08.10 12:53:53 »
láttam. sőt, egy gyerekem belgiumban született kábé 4000 euróért, és egy évvel később volt egy vesekőműtétem is ugyanott kábé 3500 euróért.
és igen, a gyerekeimet is az állam pénzén oktatják. és azt is tudom, hogy a statisztikák szerint a magyar népesség az egészségügyi rendszer által finanszírozott kiadások kb. 90%át az élete utolsó pár évében használja el.

és mindezzel együtt a privát véleményem az, hogy ha én oszthatnám be a pénzemet, sokkal jobban állnék anyagilag ma, mint most. de ez egy kisebbségi vélemény kis hazánkban.

Mo-on meg azt terjesztik, hogy ugye legyen öngondoskodás.
Csak azt nem teszik hozzá, hogy ezt úgy csinálja meg az ember, hogy közben beszedik a járulékokat is  :wacko: Mert ha már öngondoskodás, akkor ne szedjék be a munkavállalótól meg a munkáltatótól is a nyugdíj - és egészségbiztosítási járulékokat, satöbbiket. Ez tetemes összeg havonta is, hát még évtizedek alatt. Az, hogy az egészségügyben mi megy, az már nagyon OFF...

Jut eszembe, a fenti hiteles kérdésemhez senki nem tud segítséget adni?
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.10 13:15:18 írta vd1234 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #538 Dátum: 2014.08.10 20:27:06 »
OFF
néha úgy tűnik, mintha szándékosan erőszakolnád meg a nyelvet úgy, hogy senki ne értse.
Ne bántsd a GépÉsz-eket, a legtöbbjük bikkfanyelven beszél.  ;)
ON

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #539 Dátum: 2014.08.10 20:41:09 »
OFFNe bántsd a GépÉsz-eket, a legtöbbjük bikkfanyelven beszél.  ;)
ON
Érdekes, mert akiket én ismerek, egy sem  ;)