Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227330 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #510 Dátum: 2014.07.14 15:19:39 »
Egyébként íme egy cikk, hogy a hitelmentőcsomag - igaz, kisebb mértékben, de - a forinthiteleseket is érintik. Nyilván ott nincs árfolyammal kapcsolatos érdés, de a hiányos tájékoztatás és az egyoldalú kamatemelések hasonlóan sújtotta a forintosokat is, és várhatóan számukra is lesz pénzbeli visszatérítés, vagy tőkecsökkentés.
Nekem ne térítsen mert az utána sokba kerül.

Úgy gondolom, hogy a bankok is addig mentek el, amit az adott jogi környezet megengedett nekik. Hogy ez mennyire volt tisztességes vagy tisztességtelen szándékú, az más kérdés. Ami jogtalan/tisztességtelen volt, azt persze írják jóvá.
De ez az utólag átírjuk a szabályokat visszamenőleges hatállyal, na az nagyon nem igazságos és nem illik be egy modern társadalomba. Pedig nálunk ez most kezd nagyon divatossá válni.

Amúgy meg a devizahitelesek is akkor néznek majd kerek szemekkel, ha az év vége felé erőszakkal megpróbálják forintosítani a fennálló hiteleiket. No akkor jön majd a "nem ilyen lovat akartam" és a többség inkább ragaszkodna a meglévő feltételeihez. A baj csak az, hogy nem látni előre, mire megy ki a játék és kinek mi a szándéka. Azt ugye senki nem gondolja/gondolta, hogy eredeti árfoylamon és minimális kamattal lesz forinthitele 2015-től?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #511 Dátum: 2014.07.14 15:39:01 »
...
De ez az utólag átírjuk a szabályokat visszamenőleges hatállyal, na az nagyon nem igazságos és nem illik be egy modern társadalomba. Pedig nálunk ez most kezd nagyon divatossá válni.
...
Ez igaz.
Tudtommal viszont a bankok az egyoldalú szerződésmódosításokat sem szokták annyira alkalmazni máshol, mint nálunk. Sőt, inkább sehogy. Érdekesen nézne ki, hátha tudja valaki, hogy mondjuk Németországban szokták-e alkalmazni?? 
Kíváncsi vagyok...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #512 Dátum: 2014.07.14 15:44:46 »
Nekem ne térítsen mert az utána sokba kerül.

Úgy gondolom, hogy a bankok is addig mentek el, amit az adott jogi környezet megengedett nekik. Hogy ez mennyire volt tisztességes vagy tisztességtelen szándékú, az más kérdés. Ami jogtalan/tisztességtelen volt, azt persze írják jóvá.
1. De ez az utólag átírjuk a szabályokat visszamenőleges hatállyal, na az nagyon nem igazságos és nem illik be egy modern társadalomba. Pedig nálunk ez most kezd nagyon divatossá válni.

2. Amúgy meg a devizahitelesek is akkor néznek majd kerek szemekkel, ha az év vége felé erőszakkal megpróbálják forintosítani a fennálló hiteleiket. No akkor jön majd a "nem ilyen lovat akartam" és a többség inkább ragaszkodna a meglévő feltételeihez. 3. A baj csak az, hogy nem látni előre, mire megy ki a játék és kinek mi a szándéka. 4. Azt ugye senki nem gondolja/gondolta, hogy eredeti árfoylamon és minimális kamattal lesz forinthitele 2015-től?
1. Ez szerintem is aggályos.
2. Nem tudni, mi lesz ebből. Jelenleg sem a kúria, sem a nemzetközi (EU-s) jog nem adott lehetőséget arre a kormánynak, hogy forintosítsa a devizahiteleket. Persze, a kormány ezt kommunikálja, különböző "népszerűségi" okok miatt.
3. Bizony-bizony... Megint olyan érzésem van, hogy "átesnek a ló túl oldalára"... Azt nem értem, miért nem lehet egyszer, egyvalamit korrekten megoldani ebben az országban. Vagy az egyik véglet van, vagy a másik, de az "arany közép út" valahogy sosem kerül elő.
4. Neeem. Erről senki nem beszélt. Én úgy gondolom, hogy kb az lesz, hogy a mostani 2 témában leveri a bankokon a kormány a "jogtalanul elvett pénzeket" és a ősszel az esetleges forintosításnál kb bankközi devizaárfolyamon váltatja át a hiteleket. Én ezt várom, erre számítok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #513 Dátum: 2014.07.14 16:10:50 »
Amúgy meg a devizahitelesek is akkor néznek majd kerek szemekkel, ha az év vége felé erőszakkal megpróbálják forintosítani a fennálló hiteleiket. No akkor jön majd a "nem ilyen lovat akartam" és a többség inkább ragaszkodna a meglévő feltételeihez.
Ettől parázok én is. Anno sem fért volna bele a forintos törlesztő és most sem férne... Nem gondolom, hogy mi fogunk olyan baromi q jól kijönni az egészből...
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #514 Dátum: 2014.07.14 18:04:26 »
Azokon kellene segíteni első sorban, akiknek még van fennálló tartozása és fizetik is. A fennálló tartozásban írják jóvá a jogtalanul felszámolt részt, a maradékra pedig kössenek egy mindkét fél számára méltányos új szerződést. Akár devizásat, ha ragaszkodik hozzá. De onnantól kezdve világos játékszabályokkal

Aki végtörlesztett "kedvező" feltételekkel, azokat nem kellene bolygatni.

Akiknek 90 napon túli tartozása, azokra meg egyedileg kellene megoldást találni. Mert aki 3+ hónapja nem fizet, az nem valószínű, hogy egy 10-20%-kal alacsonyabb részlettel ki lenne segítve.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #515 Dátum: 2014.07.14 18:15:06 »
2. Nem tudni, mi lesz ebből. Jelenleg sem a kúria, sem a nemzetközi (EU-s) jog nem adott lehetőséget arre a kormánynak, hogy forintosítsa a devizahiteleket. Persze, a kormány ezt kommunikálja, különböző "népszerűségi" okok miatt.
Igen, megint a tudatlanságra építve népszerűsítenek. Sok ember tényleg abban a hitben van, hogy majd átváltják neki a devizahitelét a régi (vagy max 180-200 Ft-os CHF árfolyamon) és visszakapja a 0.5%-os éves kamatot (vagy nem tudom mennyi volt az annyi anno) és ezzel beáll a rend az univerzumban.

Attól tartok, hogy a végén valami egészen más fog kijönni az egészből, ami ugyanúgy nem lesz segítség (vagy csak nagyon kis hányadnak, mint az eddigi nekifutások) és nem fog tetszeni a ~380e hitelesből 350e-nek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #516 Dátum: 2014.07.15 21:53:54 »
A jogtalanul elvett pénz meg mindenkinek visszajár, nem csak a devizahiteleseknek.
Attól függ, ki vette el.
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #517 Dátum: 2014.07.26 13:53:05 »
Attól függ, ki vette el.
Attól még visszajár, az más kérdés, hogy nem lehet, vagy nem érdemes érvényesíteni a jogokat.-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #518 Dátum: 2014.07.26 16:49:42 »
Attól még visszajár, az más kérdés, hogy nem lehet, vagy nem érdemes érvényesíteni a jogokat.-)
Visszajar? Mondjuk MNYP  ;)
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #519 Dátum: 2014.07.26 17:51:14 »
Visszajar? Mondjuk MNYP  ;)
Azt nem elvette, csak "úgy alakult" , hogy jobbnak vélte(d) - aki tette - felajánlani és ezzel belépőt váltani a közös szocháló alá. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #520 Dátum: 2014.07.26 17:54:23 »
MNYP
Nem volt kötelező visszalépni az államiba (persze sok mindennel "ösztönözték"). Utólag úgy tűnik, akinek befolyása van a jövedelme megoszlására (fizetés, cafetéria jogdíj ...) lehet, hogy jobban jár ha lépett vissza. Ebben a környezetben azonban semmi nem biztos.
Engem nem érint, már korábban visszaléptem, ezért még az alapkamat feletti hozamot sem kaptam meg.-(

Most olvastam, hogy annak idején a 13. havi bért azért vezették be, mert áttértek a heti fizetési rendszerről a havira, és a +1 hóval kompenzálták a töredék heteket.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #521 Dátum: 2014.07.26 18:30:43 »
Én személy szerint nem nagyon látom értelmét ezeknek az intézkedéseknek, hiszen ha így megy tovább, akkor 15-20 éven belül megszűnik a nyugdíj intézménye. És az erre irányuló törekvések/törvények is szivárognak már...  :no:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10265
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #522 Dátum: 2014.07.26 18:56:59 »
Én személy szerint nem nagyon látom értelmét ezeknek az intézkedéseknek, hiszen ha így megy tovább, akkor 15-20 éven belül megszűnik a nyugdíj intézménye. És az erre irányuló törekvések/törvények is szivárognak már...  :no:
Sajnos elég jól haladnak, hogy az emberek szépen elfogadják, hogy megszűnik a nyugdíj.
Addig is fizetjük azért a járulékot szépen.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #523 Dátum: 2014.07.27 15:48:53 »
Sajnos elég jól haladnak, hogy az emberek szépen elfogadják, hogy megszűnik a nyugdíj.
Addig is fizetjük azért a járulékot szépen.
Mégis a többség alig várja, hogy leteljen a 10 éves periódus az önkéntesnél, szépen kapkodják kifelé a hozamot. Sajna nem befektetik, hanem felélik.
Mondjuk valahol érthető, hisz most szeretne élni, ki tudja mi lesz 10-20-30 év múlva  ::) Másrészt kicsit bosszantó, hogy aki meg tartlékol, attól fogják majd elvenni, hogy megsegítsék a most élni akarókat  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #524 Dátum: 2014.07.27 18:07:04 »
Én ezért támogatnám az "öntakarékot". Mindenki annyit tesz félre, amennyit akar, oda fizet biztosítást ahova akar, stb...

Aki gondolkozott, dolgozott, annak legyen nyugodt nyugdíjas kora, aki meg tojik bele, az majd megoldja valahogy...

Ugyanez igaz a TB-re. Ha az embernek komolyabb baja van, az úgyis magánrendelésre/klinikára jár, hogy meg is gyógyuljon, ne csak gyógyítgassák...
Számlázzák ki az ellátást, mentőt, stb. Vagy a biztosító, vagy a magányszemély kifizeti a sajátját, és mindenki jól jár. A beteg meggyógyul, az orvos/mentős megél.

Állami szintről elég lenne a sürgősségi, életmentő beavatkozás. Esetleg a rászorulóknak (nem, nem annak aki sose dolgozott, mindenféle segélyekből, és lopásból él...) alapellátás. (ami egyenlő lenne a mostani állapotokkal...)