Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227295 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #465 Dátum: 2014.07.10 09:22:33 »
így van. nekem kb 5M volt lekötve pár éve egész jó kamatot fizetett (évi 3-400e) aztán tavaly nyáron mikor megqrták a bankokat és mondta a nő hogy nyomorult 120e kamatot fizet akkor kivettem és mondtam az asszonynak hogy költözünk!
többek között a devizás "megmentés" cseszte szét az egész betétrendszert. a bank a bukót továbbnyomja és mindig a jó ügyfelek szívják meg.

ezt nagyon jól csináltad. mostanában egyre többet olvasni egyébként arról, hogy növekvő ütemben bővül a lakássági hitelfelvétel. ami azt jelenti, hogy az ingatlanárak egy-két éven belül láthatóan megindulnak felfelé. akinek még nincs ingatlana, most vegyen. meg az is, akinek van  :flowers:

a devizahitelesek kisegítésével jómagam sosem értettem egyet. ez tudniillik azt jelenti, hogy magyarországon kifizetődő hülyének vagy nemtörődömnek lenni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re: Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #466 Dátum: 2014.07.10 09:25:25 »
Nos a fenti összegeket figyelembe véve nem csodálom, hogy anyu kiszállt ebből. Azt a 7 rongyot, amit nyerne egy ilyen üzleten, már helyből bukja a pénzfelvétnél.
:yes: :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #467 Dátum: 2014.07.10 09:26:33 »
ezt nagyon jól csináltad. mostanában egyre többet olvasni egyébként arról, hogy növekvő ütemben bővül a lakássági hitelfelvétel. ami azt jelenti, hogy az ingatlanárak egy-két éven belül láthatóan megindulnak felfelé. akinek még nincs ingatlana, most vegyen. meg az is, akinek van  :flowers:

a devizahitelesek kisegítésével jómagam sosem értettem egyet. ez tudniillik azt jelenti, hogy magyarországon kifizetődő hülyének vagy nemtörődömnek lenni.
én részben egyetértek.
ja,viszont nagyon sok család van/volt xarban a deviza miatt. és a megsegítésük annyiszor x szavazat volt áprilisban.
viszont a banki morállal sem tudok azonosulni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #468 Dátum: 2014.07.10 09:27:34 »
ezt nagyon jól csináltad. mostanában egyre többet olvasni egyébként arról, hogy növekvő ütemben bővül a lakássági hitelfelvétel. ami azt jelenti, hogy az ingatlanárak egy-két éven belül láthatóan megindulnak felfelé. akinek még nincs ingatlana, most vegyen. meg az is, akinek van  :flowers:

a devizahitelesek kisegítésével jómagam sosem értettem egyet. ez tudniillik azt jelenti, hogy magyarországon kifizetődő hülyének vagy nemtörődömnek lenni.
OK ha nincs lakásod.
De különben nem olyan jó befektetés ma már az ingatlan:kiadni nagyon rizikós, a költségek meg nagyon magasak (közüzemi dijak, adó,karbantartás)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #469 Dátum: 2014.07.10 09:32:30 »
én részben egyetértek.
ja,viszont nagyon sok család van/volt xarban a deviza miatt. és a megsegítésük annyiszor x szavazat volt áprilisban.
viszont a banki morállal sem tudok azonosulni.
tisztában vagyok a kérdés politikai jelentőségével. a panelek lakói is hasonló helyzetben vannak, őket is az adófizetők pénzéből segítjük. de ők legalább nem maguknak okozták a bajt.
a bankok gyakorlata szerintem is megkérdőjelezhető, meg eleve nem értettem sose, hogy a pék fülébe lehet egy szegény országban magasabb a hitelezés költsége (lásd ausztriát vagy belgiumot, ahol hozzánk képest szinte ingyen dobálják az ember után a kölcsönöket)...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #470 Dátum: 2014.07.10 09:34:23 »
...magyarországon kifizetődő hülyének vagy nemtörődömnek lenni.
Ha ezt a lakáshitel felvételre értetted, akkor annyit mondok, rendkívül arrogáns vagy a magas lóról. Elfelejted, hogy - bármilyen hihetetlen is - még Te is kerülhetsz anyagilag megszorult helyzetbe, mint az a több 100.000 "hülye" Magyarországon.  :excl: :nono:

Tudni illik, ezek az emberek között nagyon sokan vannak, akiknek nem volt más lehetőségük saját lakáshoz jutni, mert nem volt mögöttük apuci cége által termelt fekete (vagy félig szürke) pénze. Erről nem mindenki tehet, arról, viszont, amilyen arrogáns a megnyilvánulásod néha, nagyon is tehetsz, tehetnél ellene.  :excl:
Látszik, hogy Te magad soha sem voltál anyagilag nehéz helyzetben, de sebaj, innen lehet hatalmasat zuhanni...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #471 Dátum: 2014.07.10 09:35:05 »
OK ha nincs lakásod.
De különben nem olyan jó befektetés ma már az ingatlan:kiadni nagyon rizikós, a költségek meg nagyon magasak (közüzemi dijak, adó,karbantartás)
5% nettó hozam ma is kihozható egy lakásingatlanból. nem akármelyikből, persze. és ha az elkövetkező 10 év alatt az árak emelkednek, teszem azt, 30%-ot, akkor már egyáltalán nem lehet ezt rossz befektetésnek nevezni. nem is beszélve arról, hogy mondjuk egy mélygarázs mekkora cashflow-t tud termelni... :whistling:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #472 Dátum: 2014.07.10 09:38:29 »
Ha ezt a lakáshitel felvételre értetted, akkor annyit mondok, rendkívül arrogáns vagy a magas lóról. Elfelejted, hogy - bármilyen hihetetlen is - még Te is kerülhetsz anyagilag megszorult helyzetbe, mint az a több 100.000 "hülye" Magyarországon.  :excl: :nono:

Tudni illik, ezek az emberek között nagyon sokan vannak, akiknek nem volt más lehetőségük saját lakáshoz jutni, mert nem volt mögöttük apuci cége által termelt fekete (vagy félig szürke) pénze. Erről nem mindenki tehet, arról, viszont, amilyen arrogáns a megnyilvánulásod néha, nagyon is tehetsz, tehetnél ellene.  :excl:
Látszik, hogy Te magad soha sem voltál anyagilag nehéz helyzetben, de sebaj, innen lehet hatalmasat zuhanni...  :whistling:
igazad van részben.
ugyanakkor nemhiszem,h bárkinek is a fejéhez stukit tartottak,h vegye fel a lakhitel. enyémhez sem. de nem akartam 100évig albérletet fizetni.
nem lehet igazságot tenni.
te egyik táborhoz tartozol,csufár ugytünik,h nem. én meg maradok sárga.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #473 Dátum: 2014.07.10 09:42:06 »
5% nettó hozam ma is kihozható egy lakásingatlanból. nem akármelyikből, persze. és ha az elkövetkező 10 év alatt az árak emelkednek, teszem azt, 30%-ot, akkor már egyáltalán nem lehet ezt rossz befektetésnek nevezni. nem is beszélve arról, hogy mondjuk egy mélygarázs mekkora cashflow-t tud termelni... :whistling:
úgyvan.
meg egy sima garázs is. egyik kolegám örökölt tavasszal,befektette garázsokba.  félhavi fizuja bejön pluszba ezekből.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #474 Dátum: 2014.07.10 09:44:11 »
Tényleg nem egyértelmű. Nekem sem tartottak pisztolyt a fejemhez, viszont mikor vettem a lakásomat, albiból mentem oda, nem akartam más lakását fizetni, ha már 2 év alatt ezt tettem előtte, és ha már egyszer így is, úgy is q sokba kerül, legalább legyen az enyém pár tíz év múlva.

Akkor nem volt lehetőségem forint hitelt felvenni, mert egyszerűen 5-10 ezer bruttónyi összeggel csúsztam le róla. Úgy vettem fel a hitelt, hogy ha elúszik a deviza ÉS megszűnik az egyik munkahelyem, akkor is tudjam egyedül fizetni a költségeket. Ez nem is volt gond, aztán elszállt az egész (azóta is pontosan fizetem persze a hitelt)és 50 helyett 80 lett a törlesztő. Megjegyzem, ha eleve kaptam volna forint hitelt, 85 lett volna a törlesztőm.

Viszont ez nem segít ismerősömön, aki a férjével 10 éve vette fel a CHF hitelt, nagyon jól kerestek, abszolút nem volt gond a 100 ezres törlesztő, viszont azóta 220-ra emelkedett a törlesztője (valami 135 CHF körül vették fel a hitelt) és a férje meghalt 3 éve.  :wacko:
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #475 Dátum: 2014.07.10 09:49:06 »
;(((
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #476 Dátum: 2014.07.10 09:52:50 »
igazad van részben.
ugyanakkor nemhiszem,h bárkinek is a fejéhez stukit tartottak,h vegye fel a lakhitel. enyémhez sem. de nem akartam 100évig albérletet fizetni.
nem lehet igazságot tenni.
te egyik táborhoz tartozol,csufár ugytünik,h nem. én meg maradok sárga.;)
Robi, én is értem és egyet is értek veled. Van, aki valóban túlvállalta magát. Én nem tartozom közéjük, mert nincs fizetési nehézségem, szerencsére. Mondjuk úgy, jó adós vagyok. De rohadtul *** a csőrömet
1. ha valaki(k) kompletten képes(ek) lehülyézni több százezer embert, kollektíve azért, mert hitelt mertek felvenni, mert nem volt egyben 5-6-8 millió forintjuk.
2. az, hogy, ha egy szerződést az ügyfél aláírt, az a szerződés onnantól úgy jó, ahogy van még akkor is, ha több ponton törvény sértő és ezt több jóval magasabb rangú jogi környezetben is kimondták. Itt azért csak van valami bibi, nem-e?

Senki nem arról beszél, hogy a felvett hiteleket nem akarja egyáltalán visszafizetni.  :surrender: Hanem arról, hogy a bankok által megsértett szerződéses feltételek és egyéb helytelen banki gyakorlat rendbe tételével biztosítsák a hosszú távú, kiszámítható és bírható törlesztőrészletek fizethetőségét. Ez ügyfélként elvárható és elvárható lett volna akkor is, amikor a hitelszerződéseket aláírtuk. Mivel, azonban nem vagyunk jogi szakemberek, nem életszerű az, hogy Jóskapista szó szerint értelmezze a hitelszerződés 16 oldalán 7-es betűtípussal leírt jogi szóhalmazt. Ez nem hétköznapi emberek számára lett megfogalmazva.
Ha a pár sorral feljebb leírt "környezet" normalizálódik", teljesen elvárható az ügyfelek részéről az előírt összegű és idejű törlesztés folytatása.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #477 Dátum: 2014.07.10 10:06:10 »
Tényleg nem egyértelmű. Nekem sem tartottak pisztolyt a fejemhez, viszont mikor vettem a lakásomat, albiból mentem oda, nem akartam más lakását fizetni, ha már 2 év alatt ezt tettem előtte, és ha már egyszer így is, úgy is q sokba kerül, legalább legyen az enyém pár tíz év múlva.
Abszolút így gondolkodtunk mi is.  :yes: Ebben semmi kivetnivaló nincs. Ebből is látszik, hogy figyelmebe vetted az anyagi helyzetedet és ez alapján döntöttél.
Nekünk hasonló a sztorink: 35000-et fizettünk az albiért és a lakáshitelünk kezdetén 32000Ft volt (akciós kamattal) a törlesztőnk. Mivel a harminc párezer ft úgyis kiegy a kasszánkból minden hónapban, úgy voltunk vele, hogy inkább a saját lakásunkat törlesszük ennyiből. Akkor a havi büdzsénk 18%-a volt a törlesztőrészlet. Meggondolatlanok voltunk, mi?  :censored: Úgy voltunk vele, hogy 155Ft-on felvett CHF hitel legrosszabb esetben, ha felmegy 180-200Ft-ra az elkövetkező 20-25 évben, azt is simán bevállaljuk, nem jelent gondot, hiszen, egyéb megtakarításaink, munkáink révén, valószínűleg hamarabb is ki tudjuk majd fizetni az egészet. Akkoriban a magyar költségvetés legrosszabb számítása (amire azt mondták, gyakorlatilag képtelenség), 240Ft-tal/1CHF árfolyammal számolt. Erre felment 270Ft-ig... Na, EZ volt a dologban a nonszesz, ami már messze nem az adósok meggondolatlanságán múlott, azon jóval túlmutatott. Hiába számoltunk a felvételhez képest 40-50 Ft árfolyamromlással, végül 110-120Ft lett a difi...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #478 Dátum: 2014.07.10 10:17:51 »
Lehet már leírtam, de leírom mégegyszer:

Ez az árfolyam emelkedés egy manuálisan generált folyamat része. Szerintem mindannyian tudjuk kinek/kiknek volt ez hatalmas üzlet.
Ismerek közgazdászt, banki szakembert, aki felvette e CHF hitelt, mert teljes mértékben valószínűtlen volt, hogy ennyit emelkedjen.

Mondom ezt úgy, hogy én is teljes mértékben hitel ellenes vagyok, úgy gondolom addig nyújtózkodjunk, amíg a takarónk ér. Inkább előtakarékoskodok, és kivárom amíg összejön a lé.

Ugyanakkor a pénzkidobást nagyon nem szeretem, és az albérlet szerintem az, szóval a lakáshitelt teljes mértékben megértem.  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #479 Dátum: 2014.07.10 10:25:12 »
 :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i