Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #405 Dátum: 2014.06.30 19:50:55 »
Nem mellesleg az elmúlt négy évben 70Ft-ot emelkedett a CHF ára. Ez azt hiszem nem a bankok miatt van.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #406 Dátum: 2014.06.30 20:03:44 »
Akkor elmondhatod, hogy körültekintően jártál el. De azt is megtudtad, hogy nagyjából azonosak a feltételek a lehetséges 11 helyen.
És milyen jó, hogy volt 11 lehetőséged. Lehet, hogy jövőre kevesebb lehetőség közül kell majd választani.
Igen, a lakáshitellel körültekintőek voltunk. Az autóhitelt viszont nagyon megbántam. Haveromék kb 2 hónapra rá, hogy mi vettük a Corit, szabad felhasználású személyi kölcsönnel vettek autót. Azt kellett volna nekünk is felvenni.  :yes: Euto alapon 6 évig havi fix törlesztő. Letelt nekik pár hónapja, egy fillér plusz költségük nem keletkezett a tevrezetten felül. Az autóhitel önmagában átverés, el kellett volna kerüljük, de utólag okos az ember. :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #407 Dátum: 2014.06.30 20:12:15 »
Nem mellesleg az elmúlt négy évben 70Ft-ot emelkedett a CHF ára. Ez azt hiszem nem a bankok miatt van.
Pedig erősen próbálják azt sugallni az emberek felé, hogy ez is a bankok hibája.

Anyukámnak volt egy kevés JPY hitele. Amikor beütött a a Fukushimai tragédia, azt hittem, majd jól leviszi a jen árfolyamát és milyen jó lesz nekünk. Hát, nem jött be...  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #408 Dátum: 2014.06.30 20:44:18 »
A lakáshitel manapság nem luxus, legalábbis, nem kéne azzá tenni sem beszédben, sem írásban.   
A hitel, főleg manapság nagy luxus. A rengeteg magánlakás pedig a lakásprivatizáció miatt eltorzult piacunknak köszönhető. Tőlünk nyugatabbra sokkal többen élnek bérlakásban, és kevesebben saját tulajdonban, ami figyelembe véve a befektetési hozamokat és bérleti díjakat nem rossz döntés.
nem a bankot kell sajnálni (azokat én sem sajnálom), hanem azt a pár ezer embert, akiket a bankokra kirótt extra terhek miatt leépítettek csak azért, hogy a nyereség megmaradjon. Mert a nyereséget hozni kell. Erről nem szólnak a hírekben, de a nagy bankok több ezer embert tettek utcára az elmúlt egy évben, mióta ez a deviza ügy bonyolódik, illetve a tranzakciós illeték belépett a képbe. Ezen emberek (és családjaik) biztosan nem jelentenek már szavazóbázist.
És igen, majd kollektíven fogunk fizetni ezért, sőt, már előre törlesztünk: gyakorlatilag nincs már betéti kamat, minden lehetséges díjat megemeltek (lásd bankkártyák éves díja ~3x nőtt, pl), a hitelfelvételnek nagyon durva feltételei lettek, bankközi adatszolgáltatás lett, hogy ne vehessél fel egyszerre több helyen hitelt stb.
Szerintem ezeket nem figyelembe venni inkább a magas ló esete.
Nem hiszem, hogy bárki fejéhez pisztolyt tartottak, hogy márpedig ezt kell felvenni.
Pedig biztosan az történt, másként arra jogosulatlan féllel senki nem írt volna alá szerződést, ráadásul számára kedvezőtlen feltételekkel-> vissza kell fizetni és ráadásul kamatostul, árfolyam kockázat ... . Nyilván a pénzt is csak a fegyver miatt fogadták el.

Nem sajnálom és nem védem a bankokat, főleg az egyoldalú szerződésmódosítások és a büntetlen kartelezésük csipi a szemem.
Arról se feledkezzünk meg, hogy a bankokat nem csak megvágja az állam mostanában, hanem támogatja is, nem is keveset. Gondoljunk csak a TBSZ-ekre vagy az LTP, NYESZ, és a bankok érdekszférájába tartozó egyéb preferált befektetési lehetőségekre.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #409 Dátum: 2014.06.30 21:08:56 »
A hitel, főleg manapság nagy luxus.
A hitel luxustermék.
Leszámítva azt a néhány esetet, amikor gazdasághoz vagy beruházáshoz kell pénz, illetve hirtelen jött szorult helyzetre, a hitel az emberi kapzsiságra épít. Hogy az emberek olyan terméket birtokoljanak azonnal, amit egyébként nem engedhetnének meg maguknak.
És igen, a kereslet határozza meg ezt is. Bő két éve 16%-ért kaptunk volna forintos jelzáloghitelt. Most kb 6% lenne ugyanez. Míg régebben kb 30 nap volt az átfutás, most 3 nap  :excl: Mivel alig tudnak hitelt kihelyezni.
És amíg nincs hitelkihelyezés, addig a betéti kamat is "jelképes" lesz, lassan eljutunk oda, hogy majd mi fizetünk a baknak, hogy vigyázzon a pénzünre.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #410 Dátum: 2014.06.30 21:17:29 »
luxustermék? én kb annyit fizettem az első lakásom törlesztőjébe mit amennyi a lakbér lett volna.
akkor nem megérte hogy a végén az enyém lett? fizessen a halál lakbért a semmibe.  aztán eladtam és mentem tovább. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #411 Dátum: 2014.06.30 21:18:42 »
luxustermék? én kb annyit fizettem az első lakásom törlesztőjébe mit amennyi a lakbér lett volna.
akkor nem megérte hogy a végén az enyém lett? fizessen a halál lakbért a semmibe.  aztán eladtam és mentem tovább.
+1  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #412 Dátum: 2014.06.30 21:25:13 »
luxustermék? én kb annyit fizettem az első lakásom törlesztőjébe mit amennyi a lakbér lett volna.
akkor nem megérte hogy a végén az enyém lett? fizessen a halál lakbért a semmibe.  aztán eladtam és mentem tovább.
És az mikor volt?
10-15-20 éve azért más volt a helyzet...
Nekem is volt 2+2%-os lakáshitelem 2002-ben  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #413 Dátum: 2014.06.30 21:28:17 »
A hitel luxustermék.

És amíg nincs hitelkihelyezés, addig a betéti kamat is "jelképes" lesz, lassan eljutunk oda, hogy majd mi fizetünk a baknak, hogy vigyázzon a pénzünre.  :hmmmm:
Már rég ott vagyunk: mindenért fizetned kell: a számlavezetésért, átutalási megbízásért, tranzakciórt,+100 más dologért,A kártya is több ezer Ft. A betéti kamat nyomorúságos 1-1,5% :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #414 Dátum: 2014.06.30 21:30:48 »
A betéti kamat nyomorúságos 1-1,5% :D
Hú, az nagyon jó!  :yes:
Én most kaptam értesítőt, hogy br 0.7% lett  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #415 Dátum: 2014.06.30 21:32:15 »
Csak egy kérdés: Miért, illetve, kit érdekel a betéti kamat? Van köztetek olyan, aki a folyószámláján kívül bankban lekötve tartja a pénzét? Csak nemtán...  :whistling: :nono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #416 Dátum: 2014.06.30 21:47:45 »
Leszámítva azt a néhány esetet, amikor gazdasághoz vagy beruházáshoz kell pénz, 
A gazdaságban teljesen más, ott a rövid idejű áthidalókölcsönök főleg a szezonális gazdálkodásnál, a beruházásoknál az önrész kiváltásának természetes velejárója, de normális esetben ott racionális döntés eredménye.
luxustermék? én kb annyit fizettem az első lakásom törlesztőjébe mit amennyi a lakbér lett volna.
akkor nem megérte hogy a végén az enyém lett? fizessen a halál lakbért a semmibe.  aztán eladtam és mentem tovább.
A kevés szerencsés közé tartozol, akinek nem, vagy pozitív irányba változtak a körülményei. Lakásból főleg hitellel nehéz pozitívan kiszállni az utóbbi időben. Az emberek állása, vállalkozása és egészségi állapota a gazdasággal együtt - mint a hírekből tudjuk- egyre biztosabb, kiszámíthatóbb.
lassan eljutunk oda, hogy majd mi fizetünk a baknak, hogy vigyázzon a pénzünre.
Már eljutottunk, tulajdonképpen a tényleges inflációt is nagyon nehéz elérni nem támogatott hozammal.
Miért, illetve, kit érdekel a betéti kamat? Van köztetek olyan, aki a folyószámláján kívül bankban lekötve tartja a pénzét?
Engem érdekel, mert nem mind1 a folyószámlám ktg-e, illetve a jegybanki alapkamathoz igazodik számlakamatokon kívül az Államkincstár, NYugdíjpénztár, Eüpénztári hozamok ill. költségek is. Az előtakarékossághoz meg hozzátartozik, hogy lehetőleg a megtakarítás ne inflálódjon el.
Szerintem aki nem teheti meg, hogy ingatlanba fektessen, tőzsdézzen azt igen is érdekli az, hogy mennyire veszít a pénze az értékéből (másképpen mennyi az tényleges infláció feletti kamat). Aki rendszeresen a takarójánál tovább nyújtózkodik az úgy gondolja, őt nem érdekli, de ez rövidtávú gondolkodás, mert a betéti, hitelkamat és az infláció között összefüggés van.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #417 Dátum: 2014.06.30 21:52:18 »
Jól értem, hogy azt sugallod, hogy pénzt bankban lekötni JÓ megoldás?  :szemez: Akkor kicsit számolj már utána, hogy az a jelenlegi körülmények között VALÓJÁBAN(!!!) mennyire éri meg?

.
.
.
(eszem ágában nincs bankban nagyobb összeget tartani...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #418 Dátum: 2014.06.30 21:53:53 »
Csak egy kérdés: Miért, illetve, kit érdekel a betéti kamat? Van köztetek olyan, aki a folyószámláján kívül bankban lekötve tartja a pénzét? Csak nemtán...  :whistling: :nono:
én igen, de ez főleg ösztönzőnek jó, vagyis ami le van kötve, azt nem költöd el..

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #419 Dátum: 2014.06.30 21:55:31 »
Jól értem, hogy azt sugallod, hogy pénzt bankban lekötni JÓ megoldás?  :szemez: Akkor kicsit számolj már utána, hogy az a jelenlegi körülmények között VALÓJÁBAN(!!!) mennyire éri meg?

.
.
.
(eszem ágában nincs bankban nagyobb összeget tartani...)
Nekem van, több okból is.(pl.: párnába varrni nem szeretném) Persze jobbára osztrák bankban.(bár ott sem igazán kifizetődő, de legalább biztonságban van és nem kopik el)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV