Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227403 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #390 Dátum: 2014.06.29 21:26:07 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #391 Dátum: 2014.06.29 22:44:38 »
2002ben vettem fel OTP FT hitelt 10 évre. 5.5m Ft-ot. durván 7.8m-ot fizettem vissza 10 év alatt. 65e volt a törlesztöm 10 évig változatlan. devizásokhoz nem értek.  soha többet hitel! semmire!  :sorcerer:
Én is hitelellenes vagyok, de azért van amihez kell.
Lehet lakásvásárlás hitellel kedvezőbb, mint bérelni.
Vagy egy motoros ismerősöm azt mondta, nem 10 év múlva akar motorozni, hanem fiatalon most (mondjuk miért ne lehetne motorozni 50 évesen is? Én is utána kezdtem ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #392 Dátum: 2014.06.30 01:28:17 »
Miért nem volt tisztességes? Mert pl. az autóhitelemet egy olyan cég alkalmazottja írta alá a Bank részéről, akinek ehhez sem joga, sem felhatalmazása nem volt .... Érdekes, az én oldalamat ÉN írtam alá. Tehát, a szerződés pusztán csak emiatt is jogilag semmis.
Kártyás vásárlásnál is középárfolyamon számolnak, nincs vételi-eladási jutalék. A devizahiteleknél ezért ebbe az extraprofitba bele lehetett kötni, és meg lehetett állapítani a tisztességtelenségét.
Szerződéskötésre, aláírásra az jogosult akinek azt a bank elismeri. Amennyiben nem ismerte volna el, akkor az ügyfél nem kapott volna pénzt. (Ez már amúgy is bűncselekmény kategória lenne.)

Én nem vagyok elég gazdag ahhoz, hogy hitelt vegyek fel, azaz a saját igényeimen felül még egy bankot is eltartsak, ezért nem tudom milyen  egy hitelszerződésben a bank, és az ügyfél oldala.
Szerződést általában minden példányon minden fél aláír, gyakorlatilag a saját példányról a saját aláírás elvétve lemarad, ennek azonban a több pld. miatt gyakorlatilag nincs jelentősége. Az ingatlan adásvételi szerződéseknél a szokás az, hogy minden félnek a szerződés minden lapját ellenjegyezni kell. Ez nyilván a későbbi támadhatóság kivédésére van így (én egyébként éppen ezért szinte minden szerződésemet így kötöm), arról azonban nincs információm, hogy ez milyen szerződésfajtáknál kötelező, azaz milyen szerződések érvénytelenek ennek hiányában.

Szerintem ha vki-nél érvénytelen szerződés alapján van pénz, akkor az nem azt jelenti, hogy csak a tartozást kell visszafizetni. Akinek tartozása van, és nincs érvényes szerződése rá, arra ellenkező rendelkezés hiányában a mindenkori késedelmi kamat vonatkozik, ami a jegybanki alapkamat 2x.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #393 Dátum: 2014.06.30 07:09:25 »
Kártyás vásárlásnál is középárfolyamon számolnak, nincs vételi-eladási jutalék. A devizahiteleknél ezért ebbe az extraprofitba bele lehetett kötni, és meg lehetett állapítani a tisztességtelenségét.
.
Szerintem ha vki-nél érvénytelen szerződés alapján van pénz, akkor az nem azt jelenti, hogy csak a tartozást kell visszafizetni. Akinek tartozása van, és nincs érvényes szerződése rá, arra ellenkező rendelkezés hiányában a mindenkori késedelmi kamat vonatkozik, ami a jegybanki alapkamat 2x.
Kártyás vásárlást a legkülönbözőbben ösztönzik, az üzletpolitikai kérdés, milyen kedvezményt adnak. Egyébként pedig normális esetben semmi nincs középárfolyamon.
.
Ha az adós érvénytelenségre hivatkozna  2 probléma is van: eddig úgy tett mintha érvényes lenne, felvette a pénzt,fizette a részleteket- ráutaló magatartás.
Ha pedig mégis érvénytelennek bizonyulna( pl bíróság kimondja) akkor az egész hitelt azonnal vissza kéne fizetnie :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #394 Dátum: 2014.06.30 14:47:11 »
2002ben vettem fel OTP FT hitelt 10 évre. 5.5m Ft-ot. durván 7.8m-ot fizettem vissza 10 év alatt. 65e volt a törlesztöm 10 évig változatlan. devizásokhoz nem értek.  soha többet hitel! semmire!  :sorcerer:
5.5 vs 7,8? Ezzel mi a gondod, koma?  :szemez: Ez egy lakáshitelnek teljesen korrekt megoldás (1,4x).  :yes: Én simán kiegyeznék ennyivel a végén, de jelenleg a 6,2-m kontra ~11 között 1,77x szorzó van, ami indokolatlan. Mondom, én 1,5x-es szorzót simán aláírnék, de annyi legyen mindvégig.  :excl:
Az autómnál jelenleg több, mint 2x-es...  :nono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #395 Dátum: 2014.06.30 15:02:09 »
"olyan" nagyon nagy gondom nem volt vele csak beírtam  :hug:
elég vót ez is.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #396 Dátum: 2014.06.30 15:15:28 »
Szerződéskötésre, aláírásra az jogosult akinek azt a bank elismeri. Amennyiben nem ismerte volna el, akkor az ügyfél nem kapott volna pénzt. (Ez már amúgy is bűncselekmény kategória lenne.)
Agyarka, ez konkrétan JOGILAG nem így van.  :nono: :excl: :ph34r: Olyan ember, cég, fél nem írhat alá, akinek erre nincs felhatalmazása a hitelezőtől. Ez az alapkiindulás. Az, hogy a bankok ennek ellenére mégis belementek ebbe, hiszen, nem fog a bank minden autókereskedésbe hiteltanácsadót kiküldeni, az nem az ügyfél hibája, ellenebn, ezzel gyakorlatilag semmis a szerződés. Több tucat ilyen ítéletet mondott már ki a bíróság az utóbbi 2 évben.
Én nem vagyok elég gazdag ahhoz, hogy hitelt vegyek fel, azaz a saját igényeimen felül még egy bankot is eltartsak, ezért nem tudom milyen  egy hitelszerződésben a bank, és az ügyfél oldala.
Neeem, ezt nagyon rosszul látod.  :flowers: Te szerencsés helyzetben vagy, ha nem kell hitelt felvenned, mert elég "gazdag", de legalább tehetős vagy! Nagyon nagy különbség ám ez!
Szerződést általában minden példányon minden fél aláír, gyakorlatilag a saját példányról a saját aláírás elvétve lemarad, ennek azonban a több pld. miatt gyakorlatilag nincs jelentősége. Az ingatlan adásvételi szerződéseknél a szokás az, hogy minden félnek a szerződés minden lapját ellenjegyezni kell. Ez nyilván a későbbi támadhatóság kivédésére van így (én egyébként éppen ezért szinte minden szerződésemet így kötöm), arról azonban nincs információm, hogy ez milyen szerződésfajtáknál kötelező, azaz milyen szerződések érvénytelenek ennek hiányában.

Szerintem ha vki-nél érvénytelen szerződés alapján van pénz, akkor az nem azt jelenti, hogy csak a tartozást kell visszafizetni. Akinek tartozása van, és nincs érvényes szerződése rá, arra ellenkező rendelkezés hiányában a mindenkori késedelmi kamat vonatkozik, ami a jegybanki alapkamat 2x.
A kiemelt helyes megállapítás...elvileg. Gyakorlatilag az ügyfél alászignóz minden oldalt, az aláírás helyén ki is írja a nevét, de én az autóhiteles szerződésem 1 lapos (két oldalas), mindkét oldalán aláírni kellett, nem szignózni. Az én aláírásomon kívül pusztán a kereskedés bélygzője és aláírása szerepel, a banké semmilyen formában nem. Innentől kezdve a jogállás az, hogy a kereskedő - akinek nincs aláírási joga a bank helyett - aláírásával hitelezte be nekem a bank az autó vételárának 90%-át. Ettől még a szerződés semmisnek tekinthető, hiszen nem közöttem, és a bank között (mint aláírók) jött létre, hanem a kereskedő és közöttem. A kereskedő, pedig nem helyezhet ki hitelt, mert egyrészt nem profilja, másrészt, amint írtam is, nincs erre engedélye.

Az MNB közzétett egy több oldalas pdf listát, amin szerepelnek azok a cégek, pénzintézetek, akik közvetíthetnek hitelt az ügyfelek felé. Ezen a listán az a kereskedő, akinél az autómat vettem nincs rajta. Pont.  :excl:

És pontosan emiatt nem követelhet vissza a bank rajtam a hitelként nyújtott összegnél többet, csak pontosan, Forintra ugyanannyit. Az már csak az én (=ügyfél) "együttműködő jóindulatom", hogy hajlandó vagyok - egyébként köszönöm a javítást, igazad van, nem jegybanki alapkamat, hanem - a 2x jegybanki alapkamatot is megfizetni rá a tőketartozáson felül. Csak az a bibi, hogy jelenleg már 1,5x szorzónál tartok (természetesen, amíg fizettem, addig megszakítás nélkül, csoportos díjbeszedési megbízást adtam a banknak, mert, ugye a jogos tartozásunk megfizetése az első!). Tehát, ez és az elvileg visszafizetendő összeg (tőke + 2x jbanki alapkamat összege) különbsége elvileg visszajár az ügyfélnek, azaz, nekem.

Most, a napokban ismert a jogszabály - tervezet - tartalma, miszerint az árfolyamrés által okozott kár is visszajár, valamint, az egyoldalú kamatváltoztatás (szerződésszegés!) okozta anyagi kárt is, úgy tűnik, meg kell a banknak térítenie az ügyfelek részére. Aztán, hogy mi lesz a vége, az majd elválik, a jelen helyzet EZ.
-------------

Egyébként, teljesen értetlenül állok a bankok kapzsisága előtt: Adott egy ország (Mo.), ahol az alacsony bérek miatt az emberek nagy részének szüksége van időről időre bizonyos fajta hitel(ek)re. Mondjuk, a legszükségesebb sajnos a lakáshitel. Tételezzük fel, hogy autót, TV-t stb. nem hitelre akarunk vásárolni, ami azért elég ésszerű lenne...

Ha én elégedett vagyok egy pénzügyi termékkel, mert tudom, hogy az részleteiben is kiszámítható számomra - legalábbis, amíg munkám van, addig képes leszek évtizedekig is fizetni - és ennél az említett 15x szorzónál nem jelent számomra magasabb költséget, akkor valószínűleg hajlandó leszek egy legközelebbi alkalommal is felvenni azt és fizetni, pénzt "tömni" a banknak. Ezzel biztos nem csak én vagyok így...  :surrender: (bárkinél hozhat az élet olyan változást, kényszert, amikor felveszi azt a qrva hitelt) A kecske is jól lakhatna, és a káposzta is megmaradhatna...  :sorcerer:

Jelen helyzetben, azonban, azt mondom, ha egyszer sikerül kiszállnom a 2 hitelemből, valszeg SOHA nem fogok újra felvenni. Autóra biztos, hogy nem.  :ph34r: Ezzel sem hiszem, hogy egyedül vagyok... És EZ valóban rossz a banknak, csak éppen nem ma csapódik le nála, hanem néhány év múlva, illetve, addig is, hiszen, áruhitelt sem veszek föl (pedig a 0%-os áruhitelekkel semmi gond nincs, de csakazértsem!).   
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #397 Dátum: 2014.06.30 15:17:29 »
"olyan" nagyon nagy gondom nem volt vele csak beírtam  :hug:
elég vót ez is.
Ja, értem. Csak annyira elutasító volt, vagyis, úgy jött nekem le.  :flowers:
Nekünk ez a lehetőségünk marad, ha nem olyan családból származunk, ahol a szülők kapásból lakáshoz tudtak volna segíteni minket, és/vagy nem olyan keresetünk, hogy ezt önerőből, hitel nélkül meglépjük.  :whistling: :)
Azt gondolom, van ennek is jó oldala: megtanuljuk megbecsülni a pénzt és amink van...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #398 Dátum: 2014.06.30 16:14:31 »
ez konkrétan JOGILAG nem így van.  :nono: :excl: :ph34r: Olyan ember, cég, fél nem írhat alá, akinek erre nincs felhatalmazása a hitelezőtől....
Amennyiben nem lenne felhatalmazása a hitelezőtől, akkor valóban nem írhatna alá. Felhatalmazás van, mert különben a bank nem folyósítaná a hitelt, és nem fizetné ki az üzletkötésért a jutalékot sem, sőt mi több büntető feljelentést tenne.

...  szerencsés helyzetben vagy....
Valóban szerencsés vagyok, mert egészséges a családom. Az anyagi helyzetemről meg annyit, hogy a szüleim azt tanítottak, hogy addig nyújtózkodjam meddig a takaród ér. Az igényeimet mindig a keresetemhez igazítom. Az első kocsimra 10 évig gyűjtöttem, ugyanígy vagyok minden mással, inkább előtakarékoskodom.

emiatt nem követelhet vissza a bank rajtam a hitelként nyújtott összegnél többet, csak pontosan, Forintra ugyanannyit. Az már csak az én (=ügyfél) "együttműködő jóindulatom", hogy hajlandó vagyok - egyébként köszönöm a javítást, igazad van, nem jegybanki alapkamat, hanem - a 2x jegybanki alapkamatot is megfizetni rá a tőketartozáson felül.
OldPiet cartárs megírta, a ráutaló magatartás a hitelfelvevő részéről megtörtént, innentől kezdve a fizetés nem a hajlandóság kategóriájába tartozik.

A bankok addig kölcsönöznek magas díjért hitel ameddig van aki felveszi, amennyiben nem lesz, majd változtatnak az üzletpolitikájukon.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #399 Dátum: 2014.06.30 18:01:08 »
Amennyiben nem lenne felhatalmazása a hitelezőtől, akkor valóban nem írhatna alá. Felhatalmazás van, mert különben a bank nem folyósítaná a hitelt, és nem fizetné ki az üzletkötésért a jutalékot sem, sőt mi több büntető feljelentést tenne.
Valóban szerencsés vagyok, mert egészséges a családom. Az anyagi helyzetemről meg annyit, hogy a szüleim azt tanítottak, hogy addig nyújtózkodjam meddig a takaród ér. Az igényeimet mindig a keresetemhez igazítom. Az első kocsimra 10 évig gyűjtöttem, ugyanígy vagyok minden mással, inkább előtakarékoskodom.
OldPiet cartárs megírta, a ráutaló magatartás a hitelfelvevő részéről megtörtént, innentől kezdve a fizetés nem a hajlandóság kategóriájába tartozik.

A bankok addig kölcsönöznek magas díjért hitel ameddig van aki felveszi, amennyiben nem lesz, majd változtatnak az üzletpolitikájukon.
Felhatalmazása nemcsak akkor van, ha a bank felhatalmazza, hanem, hogyha ezt a tényt (felhatalmazás) a bank eljuttatta az MNB-nek is. A kettő együtt teszi érvényessé a felhatalmazást, márpedig utóbbi feltétel nem teljesül, tehát, az aláírás jogilag érvénytelen. Az, hogy ezt a bank nem így gondolta, lényegtelen, mert tévedett.

Nem értünk egyet a többiben, de mindegy. Magas lóról esete...A lakáshitel manapság nem luxus, legalábbis, nem kéne azzá tenni sem beszédben, sem írásban.   :flowers: Hagyjuk is...
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.30 18:03:27 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #400 Dátum: 2014.06.30 18:03:22 »
Ez semmiség, könnyen és ésszerűen kikerülhető.  :)
Nem tudom a konkrét megoldást, de jelenleg nagyon is a bankok állnak "vesztésre".

Gondoljunk már bele: mikor indult a jelenlegi rossz deviza hitelek kihelyezése? Miket tesznek közzé a bankok éves nyereségeiről? És most azon megy a vita, hogy ebben az évben kb 3-400Milliárdot vissza kellene fizessenek? Most komoly a kérdés, vagy viccelünk? És milyen érdkees, hogy a már eddig is meglépett árfolyamrögzítés, végtörlesztés, stb. "akciók" ellenére is nyereséggel zárták a bankok a 2012-2013. évet?
Amondó vagyok: csak sír a szájuk! semmilyen tönkremenetel, meg kivonulás nem lesz még ettől sem...  :no: Nyilván nem akarnak fizetni és nyilván jó tesz nekik az időhúzás, hiszen a fizetni képes ügyfelek a mai napi árfolyamon törlesztenek, így a bankok számára minden nap nyereséges.

És semmiféle politikai nézetet nem szeretnék itt osztani, de bármely párt lehetne hatalmon, ha sikeresen és széles társadalmi körben sikerülne helyretenni ezt a devizahiteles sztorit, az garantált győzelmet jelentene neki a következő 4 évre is! Ezt úgy gondolom, a mostani vezetés is tudja és - bár nem sok mindenben, de ebben talán - bízok, hogy "meg is lovagolja". Túl sok ember van ebben a rossz helyzetben ahhoz, hogy hagyják a dolgokat komoly beavatkozás nélkül.
A dolog azért nem ennyire egyszerű. Öngyilkos gazdaságpolitika az, amelyik a bankokkal (de ide vehetjük a nagytőkés termelő cégeket is, amelyek a GDP-hez azért rendesen hozzájárulnak) nagyon össze akar akaszkodni. Megvan a háttérben az az egyezkedés, ami az egyik félnek népszerűséget hoz, de a másiknak még elviselhető terhet jelent. A lakossági hitelek java részét nem a kicsi bankok adták, hanem a nagyobbak.
Nagyobb azt is jelenti, hogy az embereknek kényelmes: sok terméke van, közelben van fiók, automata. Ennek viszont ára van, ami megjelenik a termékekben is. Plusz van ugye minden terméken kockázati felár (azaz előre tudják, hogy a kihelyezett összeg hány százaléka lesz veszteség, ezt szépen beszedik az összes többi szerződőtől).
A devizahitel népszerű lett, mert az akkori piacon alacsony kamattal operált és az árfolyamingadozás sem volt jelentős, még. Sőt, a hitelbírálat csak jelképes volt, gyakorlatilag két kézzel kaptak minden ügyfél után. A háttérben volt devizaügylet, ez persze nem minden esetben realizálódott az ügyfelek felé. De miért is kellett volna, hisz az ügyfelek (kb) 99.5%-a nem rendelkezett devizaszámlával vagy külföldi keresettel. Az alacsony kamat onnan jött, hogy eleve alacsony volt a devizabetétek kamata, plusz a külföldi (CHF, EUR, JPY) hitelek kamatai sem voltak magasak és ezeket a bankok be tudták szerezni. Tehát a devizaváltási procedúrát a bank átvállalta az ügyféltől, persze nem ingyen. De ennek részleteit gondolom tartalmazta a szerződés.
Az, hogy eladási majd vételi árfolyamot alkalmaztak és ez mennyire tisztességes, a bíróság eldönti (eldöntötte). Szerintem egy középárfolyam plusz a kezelési költségbe épített pár tized% barátságosabb megoldás (de legalább is kevésbé támadható) lett volna.
Az, hogy közben az árfolyam elszaladt, nem a bankok hibája. De ezt soha nem is vállalták magukra, benne van a szerződésben. Ha az lett volna benne, hogy 10 évig 160 forinton törlesztesz és ezt menet közben meg akarták volna változtatni, akkor az tisztességtelen lett volna. De a bank nem hülye és nem is jótékonysági intézmény. Látta előre a kockázatot. Az ügyfél elfogadta. Nem hiszem, hogy bárki fejéhez pisztolyt tartottak, hogy márpedig ezt kell felvenni.
Az, hogy közben a devizakamatok változtak, megvizsgálandó, hogy jogos mértékben lett-e áthárítva.
Az, hogy a kezelési költség változott, szintén megvizsgálandó. De a kezelési költség a forinthiteleknél is megugrott (annak idején mi is egyik évről a másikra 3x kezelési költséget voltunk kénytelenek fizetni), mégsem állt ki értük senki.

És ami még a dolgok mögött van: nem a bankot kell sajnálni (azokat én sem sajnálom), hanem azt a pár ezer embert, akiket a bankokra kirótt extra terhek miatt leépítettek csak azért, hogy a nyereség megmaradjon. Mert a nyereséget hozni kell. Erről nem szólnak a hírekben, de a nagy bankok több ezer embert tettek utcára az elmúlt egy évben, mióta ez a deviza ügy bonyolódik, illetve a tranzakciós illeték belépett a képbe. Ezen emberek (és családjaik) biztosan nem jelentenek már szavazóbázist.
És igen, majd kollektíven fogunk fizetni ezért, sőt, már előre törlesztünk: gyakorlatilag nincs már betéti kamat, minden lehetséges díjat megemeltek (lásd bankkártyák éves díja ~3x nőtt, pl), a hitelfelvételnek nagyon durva feltételei lettek, bankközi adatszolgáltatás lett, hogy ne vehessél fel egyszerre több helyen hitelt stb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #401 Dátum: 2014.06.30 18:14:18 »
Mondom, én 1,5x-es szorzót simán aláírnék, de annyi legyen mindvégig.  :excl:
És ezt mi alapján döntöd el, hogy pont ennyi? Miért nem keresel olyan bankot, ahol ennyiért kapsz egy terméket?  ;)

És mennyi időre? Mert más az, ha egy év alatt ennyi, meg megint más, ha 25 év alatt. Azaz egy évre sok (ennyiért a Provident is ad, de bármelyik hitelkártyánál is kevesebb), de 20-25 évre már kevés.

Csak egy példa: Te adnál valakinek a saját pénzedből mondjuk 1M forintot, hogy majd 15-20 év múlva visszakapsz 1.5M-et?  ::) És ez még egy tiszta eset, ahol nem kell számolni semmi kockázattal, mert tételezzük fel a legjobb esetet, hogy 20 év múlva tényleg leteszik az asztalodra egy kötegben a megbeszélt összeget.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #402 Dátum: 2014.06.30 19:09:11 »
És ezt mi alapján döntöd el, hogy pont ennyi? Miért nem keresel olyan bankot, ahol ennyiért kapsz egy terméket?  ;)

És mennyi időre? Mert más az, ha egy év alatt ennyi, meg megint más, ha 25 év alatt. Azaz egy évre sok (ennyiért a Provident is ad, de bármelyik hitelkártyánál is kevesebb), de 20-25 évre már kevés.

Csak egy példa: Te adnál valakinek a saját pénzedből mondjuk 1M forintot, hogy majd 15-20 év múlva visszakapsz 1.5M-et?  ::) És ez még egy tiszta eset, ahol nem kell számolni semmi kockázattal, mert tételezzük fel a legjobb esetet, hogy 20 év múlva tényleg leteszik az asztalodra egy kötegben a megbeszélt összeget.
Amikor felvettem az autóhitelt, a kereskedésben ez a lehetőség volt (BA ZRt.). A lakáshitel fölvételénél a városban található összesen 11 féle bankot bejártuk, objektíven nézve mindegyik szar volt, amit választottunk, az volt a legkevésbé szar.  :surrender:

Nem vagyok bank, nincs anyagi lehetőségem uzsoráskodni, de emberileg sem tenném. Nem vagyopk az az erőszakos fajta, aki véres kézzel rohanna a pénzéért...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #403 Dátum: 2014.06.30 19:32:16 »
Amikor felvettem az autóhitelt, a kereskedésben ez a lehetőség volt (BA ZRt.). A lakáshitel fölvételénél a városban található összesen 11 féle bankot bejártuk, objektíven nézve mindegyik szar volt, amit választottunk, az volt a legkevésbé szar.  :surrender:
Akkor elmondhatod, hogy körültekintően jártál el. De azt is megtudtad, hogy nagyjából azonosak a feltételek a lehetséges 11 helyen.
És milyen jó, hogy volt 11 lehetőséged. Lehet, hogy jövőre kevesebb lehetőség közül kell majd választani.
Az autóhitelhez meg igénybe vehettél volna külső banki hitelt, gondolom nem volt kötelező azt elfogadni. De szerintem azzal sem jártál volna (lényegesen) jobban.

Nem vagyok bank, nincs anyagi lehetőségem uzsoráskodni, de emberileg sem tenném. Nem vagyopk az az erőszakos fajta, aki véres kézzel rohanna a pénzéért...
Ezzel a kérdést nem válaszoltad meg  ;)

Félreértés ne essék, nem védem a bankokat, mert mind vérszívó, de most találtak egy bűnbakot, akire rá lehet húzni az emberek haragját, addig sem foglalkoznak más dolgokkal. Csak érdemes megnézni az ő oldalukat is, hátha mégsem egyedül ők a ludasok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #404 Dátum: 2014.06.30 19:39:51 »
jelenleg a 6,2-m kontra ~11 között 1,77x szorzó van, ami indokolatlan.
Ebből vedd le az árfolyamváltozás miatti tőkehalmozódást, akkor mennyi marad.
Azaz, frankra vetítve hogyan néz ki a felvett összeg és a mostani tartozás?  ::) Nem gondolnám, hogy ott is ekkora a szorzó...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety