Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227401 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #360 Dátum: 2014.06.27 14:29:23 »
Ez a deviza hitel egy érdekes dolog.
Ahogy én látom a dolgokat:
- az emberek bevállalták az árfolyam kockázatot, amikor felvették a hitelt - és ha bank tényleg Frankban/Euróban vette fel a bankközi hitelt, akkor jogos, hogy az aktuális árfolyamon törlesszen az adós. Ha nem így van akkor az egy más történet
- az egyoldalú kamatemelés az szemétség volt és indokolatlan - mert ugye nem cask az árfolyam arányában nött sok hitel törlesztője
- a számlavezetési költség is Forintban merül fel, tehát ezt nem jogos devizávan felszámolni
- a törlesztés árfolyama vételi és  eladási árfolyamán nem szabadna a banknak nyerészknie

Nekem is volt deviza hitelem - JPY, és csak mosolygok a Frank és Euró árfolyam miatti síráson (nekem annak idején ~150-ről 270-re ment fel). De még így is jobban jártam, mintha Forintban vettem volna fel a hitelt. Lényeges dolog, hogy úgy vettem fel, hogy akár Ft hitelt is tudtam volna fizetni.

Én úgy érzem, mivel sok embernek van deviza hitele, ezért populáris dolog "megoldani".
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #361 Dátum: 2014.06.27 14:31:11 »
Ez semmiség, könnyen és ésszerűen kikerülhető.  :)
Nem tudom a konkrét megoldást, de jelenleg nagyon is a bankok állnak "vesztésre".


Szerintem nem állnak vesztésre, illetve nem úgy ahogy gondolod.
Jó ha az intézkedésekkel visszaadnak némi árfolyamdifferenciát, esetleg valami kamatot, vagy valami díjjat. Ezek mit sem fognak segíteni a megmaradt többségen :no: Nem fognak tudni fizetni, hiszen nagyon sok minden megváltozott: ingatlanok értéke csökkent, az autókról nem is beszélve, elvesztek munkahelyek stb
Ezek miatt fognak "veszteni" a bankok.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #362 Dátum: 2014.06.27 14:46:38 »
Ez a deviza hitel egy érdekes dolog.
Ahogy én látom a dolgokat:
- az emberek bevállalták az árfolyam kockázatot, amikor felvették a hitelt - és ha bank tényleg Frankban/Euróban vette fel a bankközi hitelt, akkor jogos, hogy az aktuális árfolyamon törlesszen az adós. Ha nem így van akkor az egy más történet
- az egyoldalú kamatemelés az szemétség volt és indokolatlan - mert ugye nem cask az árfolyam arányában nött sok hitel törlesztője
- a számlavezetési költség is Forintban merül fel, tehát ezt nem jogos devizávan felszámolni
- a törlesztés árfolyama vételi és  eladási árfolyamán nem szabadna a banknak nyerészknie

Nekem is volt deviza hitelem - JPY, és csak mosolygok a Frank és Euró árfolyam miatti síráson (nekem annak idején ~150-ről 270-re ment fel). De még így is jobban jártam, mintha Forintban vettem volna fel a hitelt. Lényeges dolog, hogy úgy vettem fel, hogy akár Ft hitelt is tudtam volna fizetni.

Én úgy érzem, mivel sok embernek van deviza hitele, ezért populáris dolog "megoldani".
Pont, hogy más történet. :surrender: Én a saját hitelemmel kapcsolatban nem tudok valós valuta adás/vételről. Engem csak az árfolyamon való nyerészkedés, valamint a kezelési ktg. svájci frankban való fizettetése ami felháborít. Dacára annak, hogy én is kellő tartalékkal vettem fel a hitelemet és eddig mindig rendben törlesztettem. :innocent:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #363 Dátum: 2014.06.27 14:51:39 »
Szerintem nem állnak vesztésre, illetve nem úgy ahogy gondolod.
Jó ha az intézkedésekkel visszaadnak némi árfolyamdifferenciát, esetleg valami kamatot, vagy valami díjjat. Ezek mit sem fognak segíteni a megmaradt többségen :no: Nem fognak tudni fizetni, hiszen nagyon sok minden megváltozott: ingatlanok értéke csökkent, az autókról nem is beszélve, elvesztek munkahelyek stb
Ezek miatt fognak "veszteni" a bankok.
Igen, sajnos, aki munkahellyel fürdött be, és emiatt nem tud fizetni, annak ez nem lesz megoldás.  :no:
De itt azokon van elsősorban a hangsúly, akik alacsonyabb (értsd: korrekt módon kiszámolt valós deviza után!) törlesztővel már/még boldogulnának és esetleg azért nem képesek részt venni a gazdaság növelésében a vásárlásaikkal, mert tényleg az összes pénzük a hitelre megy el. Persze, olyanok is vannak, akik meggondolatlanul vettek fel hitelt (túlvállalták magukat), ők megint más témába tartoznak szerintem.

Valami olyasmit kellene preferálni, hogy az alsó-közép - közép rétegben élők vásárlásait kellene élinkíteni. Aki minimálbérből él, annak nem fog számítani havi 5-10.000Ft plusz, mert azt értelmes pénzügyi befektetésre (amiből kézzel fogható nyeresége lesz) lehetetlen használni, ellenben, tippmixre, cigire, piára, 2-vel több csokira, hárommal több hamburgerre el fogja költeni. Jobb esetben a gyerekre költi, valósan szükséges iskolai, sportbeli dolgokra...
Ellenben, az alsó-közép - közép szinten élők már tudnak a megmaradó pénzükből vásárolni, szolgáltatásokat igénybe venni, amivel lassacskán emelkedni tud a hazai kereslet. Ez elsőre talán igazságtalannak hangzik, de én a környékünkön rengeteg alacsony bérezésű, "egyszerű" embert látok, akik közül sokaknak semmi közük a valódi pénzügyi kultúrához, így a pénz kvázi nem áll meg a kezükbe, bármennyit is tennének bele. Sokak ott tartanak, hogy ha már hó végén fogy a pénzük, akkor fél kiló kenyér helyett csak 3 szeletet vágat a boltban, de a sört, cigit azért továbbra is megveszi... Ezek nem gazdaságélinkítő emberek, képtelenek értékelni a pénzt, csak szórják, amennyi van, "carpe diem!"

A másik tábor, akikről én beszélek, hajlandók és képeset jóléti dolgokra költeni, amellett, hogy takarékoskodnak is, tudnak valamennyit félretenni, beülnek kávézóba, pékségben vesznek reggelit, szakemberrel és nem "haverral" javíttatnak, új műszaki cikkeket vesznek, Dumaszínházba mennek (kultúra!), nyaralnak (turizmus!). Véleményem szerint ezzel a réteggel lehet gazdaságot élinkíteni igazán, ezeket kellene erősíteni hosszú távon és anyagilag helyzetbe hozni.

A hitelek rendezése mellett hallottátok, hogy tervezik a jét gyerekeseket is jobban támogatni? (logikus, hiszen, a nagycsaládossághoz kell egy olyan időszak, amikor 2 gyerek van - általában)
Azt rebezsgetik, hogy havonta nettó 40-50.000Ft-nyi adókedvezményt kaphatnak a két gyerekes családok...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #364 Dátum: 2014.06.27 14:52:11 »
Pont, hogy más történet. :surrender: Én a saját hitelemmel kapcsolatban nem tudok valós valuta adás/vételről. Engem csak az árfolyamon való nyerészkedés, valamint a kezelési ktg. svájci frankban való fizettetése ami felháborít. Dacára annak, hogy én is kellő tartalékkal vettem fel a hitelemet és eddig mindig rendben törlesztettem. :innocent:
:yes: +1
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #365 Dátum: 2014.06.27 15:35:15 »
Igen, sajnos, aki munkahellyel fürdött be, és emiatt nem tud fizetni, annak ez nem lesz megoldás.  :no:
De itt azokon van elsősorban a hangsúly, akik alacsonyabb (értsd: korrekt módon kiszámolt valós deviza után!) törlesztővel már/még boldogulnának és esetleg azért nem képesek részt venni a gazdaság növelésében a vásárlásaikkal, mert tényleg az összes pénzük a hitelre megy el. Persze, olyanok is vannak, akik meggondolatlanul vettek fel hitelt (túlvállalták magukat), ők megint más témába tartoznak szerintem.




A másik tábor, akikről én beszélek, hajlandók és képeset jóléti dolgokra költeni, amellett, hogy takarékoskodnak is, tudnak valamennyit félretenni, beülnek kávézóba, pékségben vesznek reggelit, szakemberrel és nem "haverral" javíttatnak, új műszaki cikkeket vesznek, Dumaszínházba mennek (kultúra!), nyaralnak (turizmus!). Véleményem szerint ezzel a réteggel lehet gazdaságot élinkíteni igazán, ezeket kellene erősíteni hosszú távon és anyagilag helyzetbe hozni.

A hitelek rendezése mellett hallottátok, hogy tervezik a jét gyerekeseket is jobban támogatni? (logikus, hiszen, a nagycsaládossághoz kell egy olyan időszak, amikor 2 gyerek van - általában)
Azt rebezsgetik, hogy havonta nettó 40-50.000Ft-nyi adókedvezményt kaphatnak a két gyerekes családok...
Az a gazdaságélénkités sajna nem úgy működik, hogy adjunk nekik pénzt, hogy tudjanak költeni és akkor élénkül a gazdaság :no: (már csak azért se mert  részben úgy is a multik profitja lesz belőle: Tesco stb)
Gazdaságot úgy lehet élénkiteni, hogy ruházzanak be, teremtsenek munkahelyet...stb, akkor az emberek is többet keresnek és többet is költenek.
Az az adókedvezmény nagyon jó dolog, de el kell ismerned, hogy a legcsóróbbak úgy se tudják igénybe venni. Bár szerintem annak legyen sok gyereke, aki el is tudja tartani őket (nem a családi pótlékból akar élni), tehát tud adókedvezményt igénybe venni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #366 Dátum: 2014.06.27 15:41:51 »
Ezzel nagyon egyet értek. Egy 200Huf-os árfolyamnál biztosan szaladnék a bankba én is. :yes: Az említett árfolyam tulajdonképpen a jelenlegi árfolyamnyereségük megfelezése lenne. Ami tekintve, hogy valós valuta adás/vétel soha nem is történt, még mindig több mint elég. :whistling:

Ugyan nem vagyok érintett, de szerintem az egyedüli valódi megoldást a hitelfelvételkori árfolyamon történő forintosítás jelenti! A többi próbálkozás a xar átkenése (extraprofit kivetése és áthárítása) az érintett banki ügyfelekre.!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #367 Dátum: 2014.06.27 15:48:17 »
Az a gazdaságélénkités sajna nem úgy működik, hogy adjunk nekik pénzt, hogy tudjanak költeni és akkor élénkül a gazdaság :no: (már csak azért se mert  részben úgy is a multik profitja lesz belőle: Tesco stb)
Gazdaságot úgy lehet élénkiteni, hogy ruházzanak be, teremtsenek munkahelyet...stb, akkor az emberek is többet keresnek és többet is költenek.
Az az adókedvezmény nagyon jó dolog, de el kell ismerned, hogy a legcsóróbbak úgy se tudják igénybe venni. Bár szerintem annak legyen sok gyereke, aki el is tudja tartani őket (nem a családi pótlékból akar élni), tehát tud adókedvezményt igénybe venni.
Tökéletesen egyértek. Csak ezeket nem írtam le.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #368 Dátum: 2014.06.27 15:55:42 »
Ugyan nem vagyok érintett, de szerintem az egyedüli valódi megoldást a hitelfelvételkori árfolyamon történő forintosítás jelenti! A többi próbálkozás a xar átkenése (extraprofit kivetése és áthárítása) az érintett banki ügyfelekre.!!!!!
Akkor meg jönnének a forinthitelesek, hogy nekik mennyi kamatot kellett fizetni :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #369 Dátum: 2014.06.27 16:18:30 »
Akkor meg jönnének a forinthitelesek, hogy nekik mennyi kamatot kellett fizetni :D

Én un. forinthiteles vagyok, de eszembe sem jut azért hülyeségek feltételezésébe belemenni, mert a hitel felvételkori feltételek szerint kell törlesztenem. 4 banktól kértem és kaptam ajánlatot, a kért 3 futamidő figyelembe vételével. A megkapott 12  ajánlatból választottam ki a leginkább vállalhatót. Havi bontásban megadták előre a fizetendő részleteket és a mai napig annak megfelelően törlesztek.Nem mondom, hogy a bank önszántából jár el a megkötött szerződés szerint de mivel így tesz én nem látom be, hogy miért lenne ez alap arra, hogy ne tartanám magam az akkor aláírt megállapodáshoz.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #370 Dátum: 2014.06.27 16:26:00 »
Pont, hogy más történet. :surrender: Én a saját hitelemmel kapcsolatban nem tudok valós valuta adás/vételről. Engem csak az árfolyamon való nyerészkedés, valamint a kezelési ktg. svájci frankban való fizettetése ami felháborít. Dacára annak, hogy én is kellő tartalékkal vettem fel a hitelemet és eddig mindig rendben törlesztettem. :innocent:
Ezt honnan tudod?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #371 Dátum: 2014.06.27 16:29:57 »
Én un. forinthiteles vagyok, de eszembe sem jut azért hülyeségek feltételezésébe belemenni, mert a hitel felvételkori feltételek szerint kell törlesztenem. 4 banktól kértem és kaptam ajánlatot, a kért 3 futamidő figyelembe vételével. A megkapott 12  ajánlatból választottam ki a leginkább vállalhatót. Havi bontásban megadták előre a fizetendő részleteket és a mai napig annak megfelelően törlesztek.Nem mondom, hogy a bank önszántából jár el a megkötött szerződés szerint de mivel így tesz én nem látom be, hogy miért lenne ez alap arra, hogy ne tartanám magam az akkor aláírt megállapodáshoz.
OK én kivülállónak érzem magam, nincs hitelem (egyszer volt még a 80-as években kamatmentes lakásépítési kis hitelem, de mikor elkezdték emelni a kamatot, egyből végtörlesztettem), sőt én hiteleztem a Merkurnak az autóért ;) [rohog], hogy legyen kispolákom, dáciám :hug:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #372 Dátum: 2014.06.27 16:43:20 »
Ezt honnan tudod?
Pl. abból, hogy nem is engednek svájci frankban törleszteni. Ha ők frankot vettek, akkor miért nem fogadják el? Talán mert akkor az átváltás nyereségét elbuknák? :szemez: Valamint felteszem az irataim között kellene szerepelnie egy pénzpiaci bizonylatnak, ami bizonyítaná, hogy ők ennyi és ennyi frankot vettek nekem, ilyen és ilyen árfolyamon. Hallottam olyan bankról, akik a hitelhez nyittattak az ügyféllel egy CHF számlát, és arra minden hónapban a megfelelő CHF összeget fel kellett tölteni. Ilyen esetben, a váltást te oldod meg, úgy ahogy akarod. Ha ügyes vagy, esetleg frankban keresel, akkor neked áll a buli. Nos, az én hitelem nem ilyen. :no:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #373 Dátum: 2014.06.27 16:45:00 »
Benyújtották a törvényjavaslatot. A cikkből letölthető .pdf-ben.
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #374 Dátum: 2014.06.27 16:48:20 »
egyik barátom a házhitelt és az avensis autóhitelét akarta kifizetni chf-ban,m svájcban melózik pár éve. a bank nem engedte neki. az ave e hónapban telt le,a házból még van hátra 4év.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки