Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227295 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #330 Dátum: 2014.06.26 09:58:32 »
Minek papíroztok? Az apeh programja saját menüből elektronikusan betolja. Pár percen belül e-mail-ben jön a visszaigazolás hogy megkapták, és néhány napon beül az is, ha van benne hiba.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #331 Dátum: 2014.06.26 10:53:41 »
úgyvan,én is így csinálom évek óta.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #332 Dátum: 2014.06.26 19:59:56 »
Minek papíroztok? Az apeh programja saját menüből elektronikusan betolja. Pár percen belül e-mail-ben jön a visszaigazolás hogy megkapták, és néhány napon beül az is, ha van benne hiba.
Nincs ügyfélkapum  :hug:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #333 Dátum: 2014.06.27 09:04:08 »
Mi verge csináltunk az asszonynak is. Nincs kedvem többet postára járni emiatt - igaz évente cask egyszer, de akkor mindig van sorbanállás.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #334 Dátum: 2014.06.27 09:33:13 »
Nekem kollégám készíti el elektronikusan, de nyomtatva, aláírva személyesen viszem be évről évre a NAV-hoz.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #335 Dátum: 2014.06.27 09:43:59 »
Nincs ügyfélkapum  :hug:
Amennyi időt eltöltesz a postán a boríték feladásával, kábé ugyanannyi alatt megcsináltathatod az ügyfélkapudat is az önkorminál. Sőt, ha az önkormis sorban állást el akarod kerülni, foglalj magadnak időpontot a neten, és nulla a várakozási idő, 10 perc alatt kész. Aztán többet az életbe nem kell postára menni emiatt. Ráadásul csomó mást is elég szépen el lehet intézni ügyfélkapun keresztül...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #336 Dátum: 2014.06.27 09:55:25 »
Én nem szeretem, ha minél több nyilvántartásban ott a nevem, ezt most rendszer-, és kormányfüggetlenül mondom, a mindenkori hatalom természete ideológiamentesen nagyon egységes...
Az adóbevallást meg május 20-án reggel sorbanállás nélkül, hazafelé jövet az oviból gyakorlatilag 0 időráfordítással feladtam. Nekem ennyit megér.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #337 Dátum: 2014.06.27 09:58:53 »
Egyetértek veled. Azonban még mindig sokkal kevésbé zavar az, hogy magyar határon belül (sőt államban) vagyok nyilvántartva, mint valami külföldi magángigacégnél. Lásd google, mikroszoft, a testvéreikkel ugyebár, és persze az NSA fölöttök. Na az, ami igazán kockázatos hosszú távon, sztem.
Nincs semmi rejtegetni valóm a magyar állam meg az állampolgár társaim előtt, de azért külföldi haszonszerző vállalatoknak nem fogok kitárulkozni, az biztos. Akkor inkább idehaza.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #338 Dátum: 2014.06.27 10:44:19 »
Én nem szeretem, ha minél több nyilvántartásban ott a nevem, ezt most rendszer-, és kormányfüggetlenül mondom, a mindenkori hatalom természete ideológiamentesen nagyon egységes...
Az adóbevallást meg május 20-án reggel sorbanállás nélkül, hazafelé jövet az oviból gyakorlatilag 0 időráfordítással feladtam. Nekem ennyit megér.
Egyetértek veled. Azonban még mindig sokkal kevésbé zavar az, hogy magyar határon belül (sőt államban) vagyok nyilvántartva, mint valami külföldi magángigacégnél. Lásd google, mikroszoft, a testvéreikkel ugyebár, és persze az NSA fölöttök. Na az, ami igazán kockázatos hosszú távon, sztem.
Nincs semmi rejtegetni valóm a magyar állam meg az állampolgár társaim előtt, de azért külföldi haszonszerző vállalatoknak nem fogok kitárulkozni, az biztos. Akkor inkább idehaza.

Mindkét hsz. tartalmával egyetértek!!! :yes: :yes:
Egyébként az ük. létrehozásakor  csak ollan infót kérnek - és  használatakor használsz - amelyeket már amúgy is nyilvántartanak rólad, hisz anélkül nem lehetne személyhez kötött ügyet kezelni.
Még annyi, hogy az ügyfélkapu használata NEM nyitvatartás kötött. Magam is ódzkodtam a regisztrációtól, de már átértékeltem a sün pózt. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #339 Dátum: 2014.06.27 10:51:45 »
Amennyi időt eltöltesz a postán a boríték feladásával, kábé ugyanannyi alatt megcsináltathatod az ügyfélkapudat is az önkorminál. Sőt, ha az önkormis sorban állást el akarod kerülni, foglalj magadnak időpontot a neten, és nulla a várakozási idő, 10 perc alatt kész. Aztán többet az életbe nem kell postára menni emiatt. Ráadásul csomó mást is elég szépen el lehet intézni ügyfélkapun keresztül...
Pl mélt kapok hetekkel előtte, ha valamelyik igazolványom érvényessége lejár  :yes:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #340 Dátum: 2014.06.27 11:48:35 »
Amennyi időt eltöltesz a postán a boríték feladásával, kábé ugyanannyi alatt megcsináltathatod az ügyfélkapudat is az önkorminál. Sőt, ha az önkormis sorban állást el akarod kerülni, foglalj magadnak időpontot a neten, és nulla a várakozási idő, 10 perc alatt kész. Aztán többet az életbe nem kell postára menni emiatt. Ráadásul csomó mást is elég szépen el lehet intézni ügyfélkapun keresztül...
Egyszer már nekifutottam, de aztán időre meg kellett volna jelennem valamelyik adott irodában. Ez nem sikerült. Így elmaradt.
A bevallást leadjuk a NAV-nál, így nincs postázás.  :)
Önkormányzatnál meg van kapcs.  ;) Vagy max telefonon bejelentkezünk.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #341 Dátum: 2014.06.27 12:04:14 »
Kíváncsi vagyok, hogy ha megszavazzák a devizahiteles "büntit" a bankoknak, akkor mibe fog ez fájni kollektíve.
Mert hogy szónélkül benyeljék azt a ~600 milliárdot, kizártnak tartom  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #342 Dátum: 2014.06.27 12:31:50 »
Eddig minden ("nincsenek megszorítások")  takarékossági intézkedésnek, "szabadság harcnak" megfizettük az árát, ennek is - jól írod- kollektíve fogjuk, ha van hiteled, ha nincs.
Szemernyi kétségem sincs afelől, hogy ezt a pénzt nem fogják visszaszedni, na nem a tehetőseknek fog ez fájni!!
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #343 Dátum: 2014.06.27 12:33:52 »
Szerintem meg kénytelenek lesznek (benyelni). Azért az is nonszesz. hogy egy Békéscsaba méretű városban van 8-9 különböző bank... Minek? Egy könnycseppek nem fogok hullajtani azért, mert valamelyik, vagy többen bezárják a fiókukat...

Mai cikket olvasva a koncepció az lehet, hogy a tisztességtelenül elvett pénzeket visszafizessék a bankok, de a devizás ügyfelek ne járhassanak jobban, mint a forinthitelesek. Ez korrekt.

Igazából a dolog egyik (ha nem az egyetlen) fontos kérdése a frankos hitelek forintosításának árfolyama lesz. Mert az nekünk, adósoknak nagyon nem biznisz, ha a jelenlegi 270Ft-on váltják át. Részemről egy 200Ft-os frankot bevállalnék, ratma még így is 50 Ft-ot keres a bank frankonként... ami nehogymár ne legyen elég neki.  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.27 12:35:31 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #344 Dátum: 2014.06.27 12:45:29 »
Kíváncsi vagyok, hogy ha megszavazzák a devizahiteles "büntit" a bankoknak, akkor mibe fog ez fájni kollektíve.
Mert hogy szónélkül benyeljék azt a ~600 milliárdot, kizártnak tartom  ::)
Ha nem lépik meg , akkor több 100000-en nem fogják tudni visszafizetni a hitelüket, a bankok leírhatják. Dehát a bankoknak jobb tologatni maguk elött minnél tovább.
A szegény hiteleseknek az adóságait pedig megöröklik a gyerekek. (nem egyről hallottam ezt)