Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227304 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #315 Dátum: 2014.05.05 16:54:51 »
Már késő, ma elintéztem. Jobban utánanézve, nem csökkenhetett mert elég nagy része állampapír, meg komolyabb tőzsdei esés sem  volt idén. Azt nem kérdeztem meg mennyi van most rajta, de sztem egy 10-15tel több kell legyen mint dec végén. Majd kiderül nemsoká.

Nos gomdok vannak, vagy én nem tudom értelmezni a dolgokat :D Ezt írják a pénztár oldalán:

 A kifizetés határideje: a 281/2001 (XII.26) korm. rendelet 29/A alapján a kifizetés legkésőbbi fordulónapja a tartalmilag és formailag megfelelő igénybejelentés pénztárhoz történő beérkezésének időpontját követő tizedik munkanap. A Pénztárnak a kifizetést legkésőbb a fordulónapot követő nyolcadik munkanapon kell teljesíteni.

Külön fordulónap nem lett megjelölve, most innentől még 8 nap akkor ??

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #316 Dátum: 2014.05.05 19:19:05 »
Nos gomdok vannak, vagy én nem tudom értelmezni a dolgokat :D Ezt írják a pénztár oldalán:

 A kifizetés határideje: a 281/2001 (XII.26) korm. rendelet 29/A alapján a kifizetés legkésőbbi fordulónapja a tartalmilag és formailag megfelelő igénybejelentés pénztárhoz történő beérkezésének időpontját követő tizedik munkanap. A Pénztárnak a kifizetést legkésőbb a fordulónapot követő nyolcadik munkanapon kell teljesíteni.

Külön fordulónap nem lett megjelölve, most innentől még 8 nap akkor ??

Fordulónap a szerződéskötés napja, ha más nincsen megjelölve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #317 Dátum: 2014.05.05 19:34:55 »
nem,nekem minden hó elseje volt forduló. de vmikor hó közepén léptem be a pt-ba.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #318 Dátum: 2014.05.05 19:50:20 »
Hamár nyugdijpénztár :hmmmm:
Mit vártok eme megtakarítástól?
Talán mert kaptok egy halom pénzt (ami kamatokkal és adókedvezmények miatt, több mint más megtakaritás??) nyugdijbavonuláskor?
Ami igazán érdekes lenne (lett volna) számomra, hogy nyugdíjkiegészitést kapjak, nem nyugdíjba vonuláskor egy összegben, hanem, akkor is amikor 75 netán 80 éves lennék :hmmmm:
Sőt abba is benne lennék hogy vennék "járadékot" x Ft-ért -- de ilyent senki nem ajánlott.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #319 Dátum: 2014.05.05 19:56:06 »
Most akkor mikorra várjam ezt a pénzt ? :) Ápr. 17én adtam be az igénylést. Ezt a fordulónapot nem értettem, de az volt a papíron hogy azt csak akkor kell megjelölni ha ez és ez van(nem tudom már mi :D ), szal be se lett írva.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #320 Dátum: 2014.05.05 19:59:31 »
Hamár nyugdijpénztár :hmmmm:
Mit vártok eme megtakarítástól?
Talán mert kaptok egy halom pénzt (ami kamatokkal és adókedvezmények miatt, több mint más megtakaritás??) nyugdijbavonuláskor?
Ami igazán érdekes lenne (lett volna) számomra, hogy nyugdíjkiegészitést kapjak, nem nyugdíjba vonuláskor egy összegben, hanem, akkor is amikor 75 netán 80 éves lennék :hmmmm:
Sőt abba is benne lennék hogy vennék "járadékot" x Ft-ért -- de ilyent senki nem ajánlott.

Ez az önkéntes, itt az a jó hogy ennek nagyobb részét a cég adja cafeteriaként a havi fizukkal. A hozamot ki lehet venni 10 év után meg aztán 3 évenként. Nálam ez most 400e felett van. De nekem már tavaly lejárt a 10 év :) De csak azért veszem ki, mert ha év végén visszateszem(meg sztem meg is toldom), akkor kapok rá 100 rongy adókedvezményt, ami oda megy a pénztárba.
Nem vágom most, de sztem ki lehet venni járadékként is, tehát nem egybe  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #321 Dátum: 2014.05.05 20:18:41 »
Ez az önkéntes, itt az a jó hogy ennek nagyobb részét a cég adja cafeteriaként a havi fizukkal. A hozamot ki lehet venni 10 év után meg aztán 3 évenként. Nálam ez most 400e felett van. De nekem már tavaly lejárt a 10 év :) De csak azért veszem ki, mert ha év végén visszateszem(meg sztem meg is toldom), akkor kapok rá 100 rongy adókedvezményt, ami oda megy a pénztárba.
Nem vágom most, de sztem ki lehet venni járadékként is, tehát nem egybe  :hmmmm:
Ez a cafetéria jó dolog, csak az én külföldi főnökeimnek az elmúlt 15 évben nem jutott eszükbe, pedig a kinti dolgozóknak is jár minden féle.
Nembaj a messzi főnök a jó főnök ;)
Ja az a járadék jó lenne, ha nem is nekem hanem a "fiatal " feleségemnek, aki statisztika szerint 15- 20 évvel túlélhet engem (nők min.+10 évvel tovább élnek és ő 8 évvel fiatalabb)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #322 Dátum: 2014.05.09 13:56:10 »
Na megjött a lé :) Több mint amire számítottam, az év végi elszámoláshoz képest majdnem egy 50essel több 4.5 hónap alatt. Talán kár is volt kivenni :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #323 Dátum: 2014.06.24 19:47:50 »
Azok közül, akik május 20-án adták le a bevallásukat, és visszatérítés jár, van olyasvalaki, akinek már átutalták?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #324 Dátum: 2014.06.25 07:29:32 »
Elvileg 30 nap. Utána kapsz némi késedelmi kamatot.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #325 Dátum: 2014.06.25 08:17:51 »
Ezt tudom. Csak ilyenkor szokott az lenni, hogy 30 nap múlva mondva csinált ürüggyel küldenek egy levelet, (pl. hogy az aláírásomból hiányzik egy ékezet, csináljak egy önrevíziót,)  és tovább csúszik az egész. De az is lehet, hogy csak szimplán ülnek rajta még egy kicsit, aztán pereskedj velük pár forint kamatért, ha mersz...
Ezért kérdem, hogy van-e más, hasonló cipőben járó, aki már kapott valami visszajelzést.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #326 Dátum: 2014.06.25 09:57:18 »
szerintem nem érdemes pár forintért felhívni magadra a figyelmet

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #327 Dátum: 2014.06.25 17:32:37 »
Azok közül, akik május 20-án adták le a bevallásukat, és visszatérítés jár, van olyasvalaki, akinek már átutalták?
A sajátoméval együtt 02.15-én nyújtottam be a feleségemét is. Az enyémet 03.18 visszatérítették, a nejemnek még semmi. Mindketten másik APEH igazgatósághoz tartozunk, Neki az utóbbi 3 évben mindig csak külön felszólításra térítettek, több mint 6 hónap késéssel. :censored:
A vesszőhiba nem játszik, mert az elektronikus bevallást a progi ellenőrzi, hibásan nem továbbítható.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #328 Dátum: 2014.06.25 22:05:56 »
A sajátoméval együtt 02.15-én nyújtottam be a feleségemét is. Az enyémet 03.18 visszatérítették, a nejemnek még semmi. Mindketten másik APEH igazgatósághoz tartozunk, Neki az utóbbi 3 évben mindig csak külön felszólításra térítettek, több mint 6 hónap késéssel. :censored:
A vesszőhiba nem játszik, mert az elektronikus bevallást a progi ellenőrzi, hibásan nem továbbítható.
Én papíron nyújtom be, a vesszőhibát képletesen értettem, volt már olyan, hogy egy összeadási hiba miatt csúsztatták az egészet.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #329 Dátum: 2014.06.26 07:25:32 »
Nálunk egyszer volt, hogy visszajárt valami aprópénz, ~2-3 hetet csúsztak, de rá is tették a kamatot. Nem kellett noszogatni őket.

Egyszer meg az asszonynak rosszul számolták a cégénél az adójóváírást a Gyes/Gyed utáni visszatéréskor és tartozásunk volt, de ezt nem tudtuk. Illetve csak második felszólításra esett le  :ph34r:

Amúgy mi is papíron adjuk be, de az Apeh programjával van kitöltve, majd nyomtatva és aláírva.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety