Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759647 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2940 Dátum: 2015.08.16 15:37:27 »
Igen! Én is az Omv cuccától vártam volna javulást,de nem. A mennyiség amit a fedcomp mutogatott engem is meglepett,esetleg hiba is előfordulhat.Abba meg szerintem ne menjünk bele,hogy miért kellett volna prémiumt tankolnom. Volt,és semmit nem vettemészre rajta.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26330
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2941 Dátum: 2015.08.16 15:37:29 »
Mert rosszak az elvárásaid. A dolog fordítva van, a prémium nem azért kell, hogy jobban menjen és/vagy kevesebbet fogyasszon, hanem hogy ne menjen tönkre semmi. És ez sajnos nem vicc.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2942 Dátum: 2015.08.16 19:29:46 »
Mert rosszak az elvárásaid. A dolog fordítva van, a prémium nem azért kell, hogy jobban menjen és/vagy kevesebbet fogyasszon, hanem hogy ne menjen tönkre semmi. És ez sajnos nem vicc.
ott a pont

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2943 Dátum: 2015.08.16 19:57:23 »
ott a pont
áááááááá! Ezek már a hit kategóriájába tartozó elméletek. :nono:
Vegyenek 2 egyforma autót, Az egyikbe csak és kizárólag a prémiumot, a másikba csak és kizárólag occsót (de egy helyről) tankoljanak, aztán 400ezer múlva  nézzük meg, hogy mizu!
Occsósnak jelentkezek én. Évi kb. hetvenezret megyek, és ha baj van, itt dokumentálok. Valaki beszáll a "versenybe"?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2944 Dátum: 2015.08.16 20:12:39 »
én beszállnék, de nem leszek jó referencia pont...évente megyek annyit, mint te két hónap alatt. ja és benzines kocsikat hajtok. ja és még egy sem volt meg három évnél tovább  :D

ja és a fszom tankoljon egy szögegyszerű szívóbenzinesbe drága naftát, próbáltam már, semmi különbség nincs   :hug:



bocs :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2945 Dátum: 2015.08.19 18:58:59 »
Mióta leesett a nafta ára (meg sokszor kedvezménykuponom is van), prémium dízelt tankolok. Nem lett erősebb, nem fogyaszt kevesebbet, csak valamivel kevesebb kormot képez.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2946 Dátum: 2015.08.19 20:15:00 »
Mióta leesett a nafta ára (meg sokszor kedvezménykuponom is van), prémium dízelt tankolok. Nem lett erősebb, nem fogyaszt kevesebbet, csak valamivel kevesebb kormot képez.
Én nem vettem észre korom képződést.
Fery

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2947 Dátum: 2015.08.20 06:56:29 »
Én nem vettem észre korom képződést.
Azt hol lehet megnézni? :eek:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2948 Dátum: 2015.08.20 11:19:02 »
Azt hol lehet megnézni? :eek:
Csak feltételezem, hogy a kipuff végen mi látszik (az enyém fém tiszta) aztán, gyorsításkor a más típusoknál jellemző füst felhő  ;)
Az EGR szelep környékére pedig gondolni sem akarok.  :hmmmm:
Fery

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2949 Dátum: 2015.08.20 20:50:03 »
Csak feltételezem, hogy a kipuff végen mi látszik (az enyém fém tiszta) aztán, gyorsításkor a más típusoknál jellemző füst felhő  ;)
Az EGR szelep környékére pedig gondolni sem akarok.  :hmmmm:
Úgy hallottam, hogy a a részecskeszűrő/katalizátor elhasználódását nem a cserével, hanem a kiiktatásával oldották meg. No, ezek a járgányok úgy ontják magukból a füstöt, mint boldogult szívós társaik.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2950 Dátum: 2015.08.20 21:01:49 »
Úgy hallottam, hogy a a részecskeszűrő/katalizátor elhasználódását nem a cserével, hanem a kiiktatásával oldották meg. No, ezek a járgányok úgy ontják magukból a füstöt, mint boldogult szívós társaik.

Ez azért így nem igaz. Onthatja, de akkor az már egyébként is nagyon beteg, vagy valami elb@xott tuning van benne. Ezek a mai nagynyomásúak, már szűrő nélkül is szinte láthatatlan füsttel rendelkeznek....ha nagyjából rendben van minden....

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2951 Dátum: 2015.08.22 06:19:28 »
Szerintem nagyjából nincs rendben semmi, rengeteg füst okádó "modern" autót látni.
Ki tudja mit csináltak velük, honnan kerültek ide, és azt sem értem miért nem szedik ki a sorból ezeket?!?
Azon túl hogy többet fogyasztanak, még környezet károsítóak is.
Ja és már benzines autókat is látom, hogy igen csak füstölögnek.
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2952 Dátum: 2015.08.22 10:58:53 »
Ez azért így nem igaz. Onthatja, de akkor az már egyébként is nagyon beteg, vagy valami elb@xott tuning van benne. Ezek a mai nagynyomásúak, már szűrő nélkül is szinte láthatatlan füsttel rendelkeznek....ha nagyjából rendben van minden....
Normál üzemben nem látni "kormot". Intenzív gyorsításnál kifújja az addig felgyűlt (és a hirtelen képződött) égésterméket. Egymás után többedik gyorsításra már alig-alig látszik valami a visszapillantóban.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2953 Dátum: 2015.08.22 13:39:07 »
Szerintem nagyjából nincs rendben semmi, rengeteg füst okádó "modern" autót látni.
Ki tudja mit csináltak velük, honnan kerültek ide, és azt sem értem miért nem szedik ki a sorból ezeket?!?
Azon túl hogy többet fogyasztanak, még környezet károsítóak is.
Ja és már benzines autókat is látom, hogy igen csak füstölögnek.

Ezek a füstokádók valószínűleg sokszázezeres futású darabok, vagy valami idióta tuning eredményei. De ide tartoznak az elhanyagolt, vagy rosszul használt dízelek is. Egy "modern" dízel, ha odafigyelnek rá, akkor szűrő nélkül sem okádja a füstöt (nem láthatóan). A dízel kis fordulaton, vagy széttaposva képez kormot üzemszerűen.

A közvetlen befecskendezésű benzinesek is kormoznak, magas a szilárd részecske koncentráció a kipufogó gázban, mert kevés az idő a megfelelő keverék képződésére. Nem csodálkoznék, ha a benzineseken is megjelenne a közeli jövőben valami kötelező részecskeszűrő féle. Egyre bonyolultabbá válnak ezek is, sőt, már ma is azok. Nem véletlenül "downsizing-olnak" mindenfelé. Keveset egyen, ne károsítsa a környezetet, de legyen teljesítménye.....áhhh csupa ellentmondás.
Most majd megint a dízelre találnak ki valami varázslatot, amitől jobb alternatíva lesz. (Pl. dízelüzemű benzinmotor, amivel már kísérleteznek is, vagy 5 ütemű motorok)....

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2954 Dátum: 2015.08.22 19:36:14 »
valaki javítson ki, aki ért hozzá, de tudtommal a benzinesek közvetlen befecskendezéssel is nagyságrendileg kevesebb szilárd részecskét pufognak ki a dízeleknél  :hmmmm:

egy privát adalék: apám astrájának a kipufogója is kormos, pedig asszem az nem is közvetlen befecskendezéses ...