Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759661 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2835 Dátum: 2015.04.02 16:15:43 »
Ok, szóval az ECU nem számol.
Akkor tehát az OBD kütyü fog számolni az ECU által szolgáltatott adatokból, ahogy írtam is, Ekkor a végeredmény egy SZÁMÍTOTT, nota bene BECSÜLT érték. Ami akár lehet pontos is! Netán pontosabb is a BC által számítottnál.  :flowers:
Hát mérni nem tudod - mert ha fenti számítások becsülésnek minősülnek, akkor a tankolásos módszer még inkább.  :szemez:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2836 Dátum: 2015.04.02 16:17:29 »
Kicsit feleslegesen ragaszkodom a számolt_érték nemegyenlő mért_érték dologhoz.
Egyezzünk meg abban, ha a számolt_érték igazoltan nagy mértékben egybevág a mért_értékkel, akkor elfogadom azt is mérésnek és részemről letudva ez a filozófiai jellegű elmélyülés :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2837 Dátum: 2015.04.02 16:33:15 »

Szerintem a fed comp számol! Meg kell nézni a kapcsolási rajzot!
Bejövő adat az átlagfogyasztás méréshez: útadó jele(távolság), és injektor jele (kitöltési tényező, tehát befecskendezett üzemanyag)
A kettő hányadosa az átlagfogyasztás!(100xl/km)
A T22-nek meglepően pontos az átlag fogyasztás mérője( +/-0,1l/100km!) tapasztalatom szerint( de a TE eddigi tapasztalatod szerint is)

Az OBD kütyüd is biztos, hogy így számol, csak nyilván az injektor jelét(kitöltési tényező) valamilyen "korrekciós" tényezővel kell szorozni...ezért pontatlan! (Szerintem "illene" lenni a szoftverében valami állítási lehetőségnek!) :yes:

Nekem az a 7,1 tűnik reálisabbnak. :otlet: Az se rossz!
Egyébként tegnap én is mértem:
Szeles idő. Meleg motornál lenulláztam az átlag fogyi mérőt. Majd mentem~20km-t országúton normál 90 -el(Gyulai_Spar-Mezőmegyer). 6,9 lett a fogyasztás(fedcomp szerint). :yes:
ez abszolút magas érték neked is és nekem is. Hacsak nem végig szembe szélben mentél. Nekem korábban is volt OBD olvasom androidhoz. Azon is ugyanezek az értékek voltak olvashatók, mint a mostanin, annyi különbséggel, hogy a fed comp is ugyanezeket mutatta. Tehát 90-100 közötti tempónál 5,2-5,5 értékeket.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2838 Dátum: 2015.04.02 16:37:22 »
Nekem még 6 alatti érték sosem volt ... hosszútávon sem... ez van.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2839 Dátum: 2015.04.02 16:44:08 »

Nekem még 6 alatti érték sosem volt ... hosszútávon sem... ez van.
pedig a tiednek valami 5,9 körüli a gyári országúti fogyasztása. Az enyémnek 6,2. Simán hozható 100-as tempóig.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2840 Dátum: 2015.04.02 16:45:22 »
Kicsit feleslegesen ragaszkodom a számolt_érték nemegyenlő mért_érték dologhoz.
Egyezzünk meg abban, ha a számolt_érték igazoltan nagy mértékben egybevág a mért_értékkel, akkor elfogadom azt is mérésnek és részemről letudva ez a filozófiai jellegű elmélyülés :)
OK, kiegyeztünk döntetlenben. :)
Abban egyet értünk, hogy az gáz, hogy nem pontosan számol - márpedig ha a kettő különbözik, akkor valaki nem jól számol (vagy nem jó adatokból).
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2841 Dátum: 2015.04.02 17:00:09 »
korábban is volt OBD olvasom androidhoz.
Másik programmal használtad vagy a verzió miatt eltérő beállításokkal.
Ezért nyűglődöm a tiszta ROM telepítésekkel, mert utána sokáig tart a finomhangolás. Mostanában komplett programkönyvtárak visszamásolása ezen sokat gyorsít, de 1-2 dolog így is átállítódik.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2842 Dátum: 2015.04.02 17:32:23 »

Másik programmal használtad vagy a verzió miatt eltérő beállításokkal.
Ezért nyűglődöm a tiszta ROM telepítésekkel, mert utána sokáig tart a finomhangolás. Mostanában komplett programkönyvtárak visszamásolása ezen sokat gyorsít, de 1-2 dolog így is átállítódik.
Ha az adapterre gondolsz, hogy más verziójú, akkor nem. Ugyanúgy v1.5 a mostani is, mint a korábbi BT-s volt.
Viszont a program nyilván más, DashCommand a TorquePro helyett.
Az lesz, hogy előveszem az előzőt is, és tablettel megnézem azt is.
A protocollokat egyiknél sem állítottam, minden alaphelyzetben van, gyári értéken, illetve automatikus kiválasztásban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2843 Dátum: 2015.04.02 19:00:42 »
 A fed.comp. másként számol benzinesnél és dízelnél. A benzinesnél az állandó tüzelőanyagnyomás miatt ezzel nem számol/korrigál, de a tüzelőanyagnyomás messze nem állandó. Kopás, öregedés miatt változik. Így az alap információ a befecskendező nyitvatartási ideje, ugyanis a mennyiség ettől függ. A befecskendezőn átáramló mennyiség sem konstans szintén a kopás, koszolódás miatt, így ez az adat sem etalon. Továbbá számol a sebességből kalkulált megtett uttal, de a sebességet többnyire nem a váltóban elhelyezett adóból számítja az ECU, hanem a kerékjeladóból. A kerékméret változása is elviszi a kalkulált fogyasztást. Azt tapasztaltam, hogy valamilyen módon az üzemanyag szintje is "belekalkulálódik" a hosszú távú átlagfogyasztásba.

A dízelnél ennél bonyolultabb a helyzet, mert a befecskendezett menyiség (common-rail esetén) függ a rail-nyomástól és a befecskendezési időtől is, ráadásul a vezérlő olaj mennyisége gyakorlatilag mérhetetlen, és jelentősen változik a kopással, kokszosodással. (Talán ez az oka, hogy a dízelnél a tankban lévő anyag mennyisége is benne van az algoritmusban hosszú távú átlagolásnál.)

Szóval a BC nagyjából saccográf, de szerintem az OBD-n nyert adat is csak összehasonlításra jó hasonló okok miatt. Mivel az autók kilométer számlálója sem feltétlenül pontos, és a betankolt mennyiség leolvasott értéke is különböző okok miatt változhat, így ez sem az igazi, de szerintem a legjobban ez közelíti a számunkra fontos értéket...elvégre többnyire nem az a lényeg, hogy mit ír a fed.comp., hanem hogy mennyibe is került az a tanknyi kocsikázás.......

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2844 Dátum: 2015.04.02 19:12:35 »
Többszöri teletankolás adhat érdemleges fogyasztási értéket. A pár 100 km-es fedkompos vagy bármilyen számítás eléggé sac/kb érték.
Egyébként meg kár rugózni 2-4 tizeden  ;)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2845 Dátum: 2015.04.02 19:55:19 »
Nem bonyolítjátok ez szénné?
Megnézem mit mutat a fecomp tankolás előtt ( mindig tele tankolás van) aztán kiszámolom mennyit fogyasztott  :D
És kb tudom mennyit tévedett a computer. Vagy nem.  [rohog]  :flowers:
Fery

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2846 Dátum: 2015.04.02 20:15:41 »
Nem bonyolítjátok ez szénné?
Megnézem mit mutat a fecomp tankolás előtt ( mindig tele tankolás van) aztán kiszámolom mennyit fogyasztott  :D
És kb tudom mennyit tévedett a computer. Vagy nem.  [rohog]  :flowers:

Én majdnem mindíg így csinálom :whistling:
Ezért írtam hogy a T22 fedcompja +/-0,1 l/100km-t téved! :yes:
 :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2847 Dátum: 2015.04.02 20:33:57 »
Én majdnem mindíg így csinálom :whistling:
Ezért írtam hogy a T22 fedcompja +/-0,1 l/100km-t téved! :yes:
 :flowers:
Nálam 0,3L körül van az eltérés. Nem számottevő, nem is rágódom rajta.  ;)
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2848 Dátum: 2015.04.02 20:37:59 »

Nálam 0,3L körül van az eltérés. Nem számottevő, nem is rágódom rajta.  ;)
Ennyi eltérés engem sem zavarna. De, gondolom, érdekelne, ha 1 litert tévedne a fedélzeti úgy, hogy korábban gyakorlatilag a matematikai kerekítés szabályainak megfelelően jelezte ki az adatokat...[emoji6] Nálam, ugyanis jelenleg most ez van. Úgy tűnik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2849 Dátum: 2015.04.02 20:55:01 »
Ennyi eltérés engem sem zavarna. De, gondolom, érdekelne, ha 1 litert tévedne a fedélzeti úgy, hogy korábban gyakorlatilag a matematikai kerekítés szabályainak megfelelően jelezte ki az adatokat...[emoji6] Nálam, ugyanis jelenleg most ez van. Úgy tűnik.

Csinálj egy teletankos mérést, és meglátod, hogy MOST IS jól mér a fedcompod! :tt2:
 :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.