Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2730 Dátum: 2015.02.21 08:25:51 »
Bár nem tőlem kérdezted...de
Én a PRO-TEC-et k.b. a flakonon lévő előírás szerint alkalmaztam. Egy flakon emlékein szerint talán k.b. 60...80l benzinhez szükséges...
Egy probat meger ... szerintem...
 :innocent:

PRO-TEC dízel cuccot próbáltam, jó cucc. Viszont oda kell figyelni, mert van olyan, ami NEM adalék, tehát nem ajánlott rendszeresen járni vele. (Pl. sárga flakonos dízel super clean). De úgy emlékszem, hogy a kék flakonos, az adalék.....egyébként rá van írva, ha nem ajánlott közlekedni vele.
Ha tisztítani akarsz, akkor max. 80 literhez szabad hozzáadni, de én fél tankhoz öntöttem. Ha igazán gyors hatást akarsz, akkor járasd ezzel a motort közvetlenül egy flakonból felhígítva, egy bypass kört kialakítva. Így a tankot ugyan nem tisztítja, de hatékonyabb (több szervizes is így csinálja, hacsak a gyártó nem tiltja ezt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2731 Dátum: 2015.02.21 15:05:12 »
Egyet értek az előttem szóval.Ha valaki tudja milyen 11 órát egy huzamba levezetni akkor az ismeri azt az érzést is , hogy "leszarom azt a 4000 ft , de mégis csak 9 lett a 11 óra helyett .... ::) (Főleg ha haza siet az ember) Eddig egy 1.6 8 szelep G Astraval jártam és annál pl. 120-130 között majdnem egy liter volt az átlagfogyi különbség....A 120 kényelmes volt , de 130-nál ugrásszerűen megnőtt pl. a motorhang is.Ott több hátulütője is volt a dolognak. Ezért kérdeztem ezt , na de hamarosan megtudom milyen az Ave-val 10órát száguldani...:) A hanghatás nem volt kérdés az már tesztelve. 160 ig rendben van kb... :clap:
Mondtam, mindkét végletet megtapasztaltam már. Azért a spórolás jellemzően akkor történik meg, amikor az ember egyedül van, akár családi állapotilag is. Gyerekekkel inkább a sietős verzió szokott megvalósulni.

Jöttem már haza Kecskemétről is - az autópálya része 60 km - úgy, hogy nyomtam neki, ahogy a csövön kifér. Nyertem vele kb. 7 percet, vesztettem 1 liter benzint, de láttam ébren a gyerekeimet. Összegszerűleg nem sok az 1 liter benya ára, de ha kivetíted egy Düsseldorf - Budapest távra, azért másképp szól. Akkor meg diák voltam, számított minden pénz, pláne, hogy minél kevesebbet kelljen német márkáért tankolni, az utazásra meg rászántam 1 napot, tök mindegy volt, hogy 13, vagy 15 óráig tart.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2732 Dátum: 2015.02.22 17:40:42 »
Nekem volt már nyugis autópályázás (110-120) teljes tank esetén 5 alatt kicsivel.
Ugyanakkor volt tempós Bp-München-Bp, magyar és osztrák szakaszon óra szerint 140-145, német szakaszon jellemzően 150 fölött és 6 alatt maradt.
Viszonylag rövid távokon nem sokat hoz, ha kicsit siet az ember.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2733 Dátum: 2015.02.22 20:49:18 »
Dízelnél nem gond ha sietsz, ott csak kicsit megy följebb az amúgy sem magas fogyi.
De pl. az Avensisszel egyszer egy baleset miatt késésbe kerültem, a maradék 300 km-t 150-nel tettem meg, majd 9 literes átlaggal. Ott számít a tempó, mert 120-nál még épp 7 fölött evett, tehát 100-enként szinte 2 liter benzin a különbség.
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.22 20:50:52 írta music »
music     

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2734 Dátum: 2015.02.24 19:29:26 »
Átlagfogyasztás amiben van város, országút: 10,54. (Shell Nitro+)

Most OMV MaxxMotion 95 ment bele.

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2735 Dátum: 2015.02.24 20:00:02 »
Átlagfogyasztás amiben van város, országút: 10,54. (Shell Nitro+)

Most OMV MaxxMotion 95 ment bele.

Végre valami értékelhető adat. A dízelesek folyamatosan azt írják, menet közben töltődik a tankjuk  :lol:

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2736 Dátum: 2015.02.27 16:36:03 »
Szeged - Bp, Liszt Ferenc reptér, Szeged - végig 120-130 közötti óraállás, 8,7 literes átlag lett. Gázból :) Ez forintban épp hogy kevesebb, mint 17 forint/km.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2737 Dátum: 2015.02.27 19:14:58 »
Sziasztok,

Korábban volt róla szó, hogy a fed.comp által mért átlagfogyasztás milyen szórásokat mutat. Van akinek viszonylag pontos, van akinek 6-7 decit is csal.
Nos, azt tapasztaltam, hogy az átlagfogyasztás fed.comp. által mért értékét hosszabb távon befolyásolja a tankban lévő üzemanyagszint jeladó által küldött jel.
Hogy erre hogy jöttem rá, szívesen leírom, de ezt most nem is érdekes annyira, de a lényeg, hogy valahogyan a számítási algoritmusba beleszámít a szintmérő jele. (Legalábbis a D-CAT esetén T25-nél egész biztos)
Az enyém korábban szinte hajszál pontosan mért, míg egyszer kivettem a szintmérőt tisztítás céljából (persze tök tiszta volt), és ha már kint volt, beállítottam úgy az úszót, hogy fél tanknál tényleg fél tankort mutasson a műszer. Attól kezdve rendszeresen 5-7 decivel többet számolt, mint a valós adat. Sokáig nem is tudtam, hogy miért, illetve eléggé elsaccolta a még megtehető kilométert is.
"Szerencsére" a beavatkozás után telitanknál az úszó hozzá ért a tank tetejéhezm és kopogó hangot adott, ha nagyon lengett az autó, ezért szétszedtem, hogy visszaállítsam az úszót az eredeti állapotába.
Visszaállítottam, de ekkor még semmi sem változott (a range sem), majd a következő tankolás környékén valamiért levettem az akku sarut. Amint vissza raktam és elindultam a kocsival, a range vagy 150 km-vel nagyobb értékre ugrott, és azóta megint szinte decire pontos az átlagfogyasztás- mérés.

Lehet, hogy nem minden típusnál válik ez be, de nálam igen, és ennek roppant örülök... :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2738 Dátum: 2015.02.27 19:19:17 »
Sziasztok,
Korábban volt róla szó, hogy a fed.comp által mért átlagfogyasztás milyen szórásokat mutat. Van akinek viszonylag pontos, van akinek 6-7 decit is csal.
Nos, azt tapasztaltam, hogy az átlagfogyasztás fed.comp. által mért értékét hosszabb távon befolyásolja a tankban lévő üzemanyagszint jeladó által küldött jel.
Hogy erre hogy jöttem rá, szívesen leírom, de ezt most nem is érdekes annyira, de a lényeg, hogy valahogyan a számítási algoritmusba beleszámít a szintmérő jele. (Legalábbis a D-CAT esetén T25-nél egész biztos)
Az enyém korábban szinte hajszál pontosan mért, míg egyszer kivettem a szintmérőt tisztítás céljából (persze tök tiszta volt), és ha már kint volt, beállítottam úgy az úszót, hogy fél tanknál tényleg fél tankort mutasson a műszer. Attól kezdve rendszeresen 5-7 decivel többet számolt, mint a valós adat. Sokáig nem is tudtam, hogy miért, illetve eléggé elsaccolta a még megtehető kilométert is.
"Szerencsére" a beavatkozás után telitanknál az úszó hozzá ért a tank tetejéhezm és kopogó hangot adott, ha nagyon lengett az autó, ezért szétszedtem, hogy visszaállítsam az úszót az eredeti állapotába.
Visszaállítottam, de ekkor még semmi sem változott (a range sem), majd a következő tankolás környékén valamiért levettem az akku sarut. Amint vissza raktam és elindultam a kocsival, a range vagy 150 km-vel nagyobb értékre ugrott, és azóta megint szinte decire pontos az átlagfogyasztás- mérés.
Lehet, hogy nem minden típusnál válik ez be, de nálam igen, és ennek roppant örülök... :)
ez tök érdekes, de az enyém 8 decivel KEVESEBBET számolt, arra is van valami ötleted? ;)
az én tapasztalatom egyébként az volt, hogy addig tudott viszonylag pontosan mérni, amíg vagy városban, vagy pályán vezettem, ha összekevertem, ő is összekeveredett :D

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2739 Dátum: 2015.02.27 19:52:04 »
Az én tankolások közötti utjaim többnyire ugyanolyan körülmények közt mennek.
Arra, hogy kevesebbet számolt: lehet, hogy az úszót a másik irányba kell "demulálni", viszont újra fel kell fedezni, hogy mikor, mennyi van még a tankban....
Más autóknál nem tudom, beválna -e a recept...

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2740 Dátum: 2015.03.08 18:36:09 »
Sziasztok,

Átlagfogyasztás 11,16. MaxxMotion95-tel.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2741 Dátum: 2015.03.08 20:51:39 »
Sziasztok,

Átlagfogyasztás 11,16. MaxxMotion95-tel.
Szia!
Átlag???
Városit akartál írni, ugye?
Fery

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2742 Dátum: 2015.03.08 20:53:48 »
Nálam most 7,95 liter jött ki, 512 km után, sok várossal, kb. 220 km pályával (140 km/h óra szerint szinte végig), kevéske 90-100-as tempóval.  :szemez:

Én elégedett vagyok, főleg, hogy a városi utak többnyire rövidek voltak (max. 7-8 km indulástól megállásig) és azért toltam neki szinte mindig.  :devil:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2743 Dátum: 2015.03.08 21:09:34 »
Én tegnap elott tankoltam, most 7,59 lett a teljes tankra vetített átlag. Várom màr a nyári gumi átszerelést, mert a téliek hangosak, és sokat fogyaszt az autó (kb 1 literrel többet, minden körülményt figyelembe véve.)
Nálam most még a "bejáratoós" szakasz van a gyűrűzés óta, most tekerődött bele az első ezredik km.
A 7,6-ban van város és országút, max 3500-ig forgatott motorral, általánosan 2500-3000-nélkül váltok. Hőmérséklet -2 - +9 Celsius.
-------------------

Az Eneos PH5W-30 Multi továbbra sem a barátom, zajosabb a motor vele és indításnál néha lánccsörrenést is hallok, ami sem az LM-mel, sem a gyári Toyota olajjal nem volt. Nem fogom sajnálni, ha 500km múlva lecserelem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2744 Dátum: 2015.03.08 21:41:24 »
Én tegnap elott tankoltam, most 7,59 lett a teljes tankra vetített átlag. Várom màr a nyári gumi átszerelést, mert a téliek hangosak, és sokat fogyaszt az autó (kb 1 literrel többet, minden körülményt figyelembe véve.)

Azt milyen szorzóval számolod, hogy jelentősen hidegebb van a téli gumik használatakor? Tehát hogyan lehet azonos körülményeket teremteni a téli és nyári gumiknak?

Nálam szerintem nem több 1-3 del-nél.