Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759679 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2220 Dátum: 2014.07.16 09:21:16 »
gyerekek. a nagy ave sem fogyaszt 12-t. 10 literes átlaggal futnak. ami kábé pont annyi, mint az összes 160-180 lovas benzines a spritmonitoron.


aki meg úgy érzni, hogy egy 90 lovas dízel fűnyírót van értelme hozzámérni egy magasabb kategóriás, kétszer akkora teljesítményű, nagyobb, nehezebb autóhoz, azzal nehéz mit kezdeni...


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2221 Dátum: 2014.07.16 10:37:33 »
Elértem eddigi legkisebb fogyasztásomat az Ave-val: 5,75 - egy tankra, számolva.
Ebben két hosszú autópályázás volt, de 90-100 körül - M6-oson nem gond. Klímát használtunk és tele is volt pakolva a csomagtartó - 2 felnött + 2 gyerek + cuccai nem mind a csomagtartóban ;) .
Végül is nem rossz.
A következő meg várhatóan a maximum lesz - tetőcsomagtartón a bringákkal. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.16 10:40:14 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2222 Dátum: 2014.07.16 10:48:27 »
... aki meg úgy érzni, hogy egy 90 lovas dízel fűnyírót van értelme hozzámérni egy magasabb kategóriás, kétszer akkora teljesítményű, nagyobb, nehezebb autóhoz, azzal nehéz mit kezdeni...

Illetve ne felejtsük el, hogy egy Aut váltós autóról van szó, ami nem is hasonlítható a dízelhez kínált - felejtős - MMT-hez...  :innocent:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2223 Dátum: 2014.07.16 10:52:24 »
Elértem eddigi legkisebb fogyasztásomat az Ave-val: 5,75 - egy tankra, számolva.
Ebben két hosszú autópályázás volt, de 90-100 körül - M6-oson nem gond. Klímát használtunk és tele is volt pakolva a csomagtartó - 2 felnött + 2 gyerek + cuccai nem mind a csomagtartóban ;) .
Végül is nem rossz.
A következő meg várhatóan a maximum lesz - tetőcsomagtartón a bringákkal. :)

nevezzük inkább ezt vidéki sétakocsikázásnak, az autópályázás 130-nál kezdődik   :hug: az érték egyébként nem rossz (bár üresen ugyanilyen tempóval az én avensisem is hasonlóan fogyasztott).

ha ugyanilyen tempóval mész majd a bringákkal is, az szerintem alig fog emelni a fogyasztáson

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2224 Dátum: 2014.07.16 11:22:03 »
Az autópályát csak azért írtam, mert nem kellett városokon/falukon keresztül menni, előzgetni. Szóval tényleg ideális volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2225 Dátum: 2014.07.16 11:27:58 »
gyerekek. a nagy ave sem fogyaszt 12-t. 10 literes átlaggal futnak. ami kábé pont annyi, mint az összes 160-180 lovas benzines a spritmonitoron.


aki meg úgy érzni, hogy egy 90 lovas dízel fűnyírót van értelme hozzámérni egy magasabb kategóriás, kétszer akkora teljesítményű, nagyobb, nehezebb autóhoz, azzal nehéz mit kezdeni...


Ennyi  :hug:

Arról nem is beszélve, hogy alapból egy dízel-benzin összehasonlításnak annyi értelme van, mint az alma-körte párhuzamnak.  :winkiss:

OldPiet alapból meg van "áldva" az "ötliterrel eljárkálás müvészetével".
Mivel Ö alapból nem híve a magasabb felszereltségnek, hiába magyarázza az ember neki, hogy milyen mondjuk egy fullos 2.4-es Aveval krúzolni és érezni az eröt a s.gged alatt.

De ugyanígy nekem is hiába magyarázza valaki a hipermillerezés örömeit, mert semmi élményt nem látok benne.



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2226 Dátum: 2014.07.16 15:12:59 »
De ugyanígy nekem is hiába magyarázza valaki a hipermillerezés örömeit, mert semmi élményt nem látok benne.

Annak értelmét én se nagyon látom és értem, már pusztán a tudat, hogy másokat feltartok, netán 1-1 veszélyesebb szituba sodrok azzal, hogy elfogy a cérna, hogy mögöttem araszolnak és nem tudnak szabályos tempóval közlekedni (a szerencsétlen kamionosokról nem is beszélve, akik beragadnak 1-1 ilyen mögé, pedig nekik aztán nem mindegy mikor érnek és főleg hova...  :innocent: - és sajnos ezekből napi szinten egyre többet látok...) nekem nem ér meg 1-2L-el alacsonyabb fogyasztást.

Az autópályán 90-nel menőkről is megvan a véleményem, akkor minek vesz az illető pénzért matricát, ha a főútvonalon is lehet annyival közlekedni és feltartani másokat? ... :innocent: :surrender: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2227 Dátum: 2014.07.16 15:17:19 »
Ne keverjétek össze a hipermillereket a fogyasztásorientáltan közlekedőkkel, mert a kettő nem ugyanaz.  :flowers:
A hipermiller kínosan odafigyel a minél alacsonyabb fogyasztásra (bármi áron törekszik rá), míg a fogy. orientáltan vezető ember nem kínlódik, de az adott sebességhez elegendő legkisebb gázállásra figyel. Tehát, normál tempóban megy, de ehhez képest a lehető legtakarékosabban.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2228 Dátum: 2014.07.16 15:24:35 »
Ha valakinek jó oktatója volt anno, az már ott tőle elsajátí(ha)tott 1-2 fogyasztási trükköt (korai felváltás, motorfékezés a piros lámpáig, fékek minél kevesebb használata, stb, stb), ezekkel nincs is annyi gond az utakon.  ;)
A hipereket ki lehet szúrni már messziről, csak akkor meg ne rázzák az öklüket, ha valaki bepofátlankodik eléjük a sorban.  :winkiss:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2229 Dátum: 2014.07.16 15:26:29 »
Ne keverjétek össze a hipermillereket a fogyasztásorientáltan közlekedőkkel, mert a kettő nem ugyanaz.  :flowers:
A hipermiller kínosan odafigyel a minél alacsonyabb fogyasztásra (bármi áron törekszik rá), míg a fogy. orientáltan vezető ember nem kínlódik, de az adott sebességhez elegendő legkisebb gázállásra figyel. Tehát, normál tempóban megy, de ehhez képest a lehető legtakarékosabban.  ;)

Szerintem a pályán 100-al közlekedök is hipermillerezök, mert (ahogy Xtrem is mondja) ott a 130 a normál tempó.
Ha valaki felmegy a pályára akkor felölem menjen 100-al, rendben elfogadom, de akkor álljon be szépen a külsö sávba és maradjon is ott.
De ne álljon neki ezzel a sebességgel kamiont elözni, mert azzal feltart jópár normálisan haladót, akiknek ettöl (érthetö módon) elgurul a gyógyszere.  :censored:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2230 Dátum: 2014.07.16 15:49:51 »
Az autópályán 90-nel menőkről is megvan a véleményem, akkor minek vesz az illető pénzért matricát, ha a főútvonalon is lehet annyival közlekedni és feltartani másokat? ... :innocent: :surrender: :whistling:
Ha ez nekem szólt, akkor
- azzal, hogy pályán megyek le Mohácsra autópályán, még 90-es temponál is majd egy órával előbb érek le.
- az M6-oson nem tudok feltartani senkit, olyan kicsi a forgalom - ha kell előzésnél felgyorsítok, de erre nem volt szükség (úgy előztem 95-tel a kamiont, hogy közben még a tükörben se jelent meg senki)
- az M7-esen beálltam egy kamion mögé, hagytam helyet, hogy közénk be lehessen álllni. Ezzel szerintem senkit nem tartottam fel.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10260
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2231 Dátum: 2014.07.16 15:58:04 »
Ezt el is hiszem, a hatos főút szörnyű tud lenni...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2232 Dátum: 2014.07.16 16:20:48 »
amíg valaki a pályán nem megy a kötelezően előírt minimumsebesség alatt, addig nem szabálytalan...én mindenesetre, hamár egyszer lassan megyek, tuti nem előzném meg a kamionokat, elvégre szorosan mögöttük még kisebb a fogyasztás, nem?  :devil:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2233 Dátum: 2014.07.16 16:25:21 »

Ennyi  :hug:

Arról nem is beszélve, hogy alapból egy dízel-benzin összehasonlításnak annyi értelme van, mint az alma-körte párhuzamnak.  :winkiss:

OldPiet alapból meg van "áldva" az "ötliterrel eljárkálás müvészetével".
Mivel Ö alapból nem híve a magasabb felszereltségnek, hiába magyarázza az ember neki, hogy milyen mondjuk egy fullos 2.4-es Aveval krúzolni és érezni az eröt a s.gged alatt.

De ugyanígy nekem is hiába magyarázza valaki a hipermillerezés örömeit, mert semmi élményt nem látok benne.
Az a krúzolás nevetséges, nem is tudom mit értesz alatta? :hmmmm: Talán 90-el az országuton? 130-al autópályán ? Vagy ezek alatt?
Én egyébként általában óra szerint 130-al járok autópályán (néha GPS szerint 130-al), ha meg nagyon ráérek 120-al. Országuton 90-100-al városban pedig úgy mint mások ;) azt nem írom le :tt2:, Lámpánál meg nem sajnálok kigyorsítani :no:
Egyébként normál közlekedésben nincs semmi különbség egy diesel és egy benzines között, :devil:
Az meg túlzás hogy nem vagyok híve a magas felszereltségnek, csak nem képzelem hogy azok ingyen vannak, még egy használtnál sem :no: Új autónál pedig nem vagyok hajlandó pár kütyűért milliókat fizetni pluszban :no:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2234 Dátum: 2014.07.16 16:52:43 »
amíg valaki a pályán nem megy a kötelezően előírt minimumsebesség alatt, addig nem szabálytalan...én mindenesetre, hamár egyszer lassan megyek, tuti nem előzném meg a kamionokat, elvégre szorosan mögöttük még kisebb a fogyasztás, nem?  :devil:
Azt az akusztikus távolság- és sebességtartó automatika nem engedi. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius