Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759688 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1935 Dátum: 2014.05.22 10:44:45 »
Nem nyert, ott is van full csere. És a Samura 2 év gari van. :P Meg bizonyos árkategória felett ingyen házhoz jövő futárszolgálat és szerviz egyben. (igen, utálom az almát, sorry)
Mert még nem volt olyanod.  :tt2: :winkiss:

A Samunál van olyan, hogy full csere, csak ez feltételekhez van kötve. Az Applenél, ha bármi(!) bajod van a készülékkel, helyből újra cserélik.  ;)
Futárszolgálat ugyan valóban nincs. Ezt be kell vinni a hivatalos Apple boltba, vagy, ahol vette az embör és ott intézik a cserét.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1936 Dátum: 2014.05.22 10:52:26 »
De volt, igaz csak tesztre. Sorry, nem bírom a kötöttségeket.  :D :hug:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1937 Dátum: 2014.05.22 11:19:38 »
De volt, igaz csak tesztre. Sorry, nem bírom a kötöttségeket.  :D :hug:
A teszt nem birtoklás, hidd el. Egyszer majd megelégeled az Androidot, kipróbálod pár hónapra az Apple-t és többé nem fog kelleni más. A kötöttség, pedig annyira azért nem zavaró, mint az elterjedt róla...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1938 Dátum: 2014.05.22 11:55:35 »
A teszt nem birtoklás, hidd el. Egyszer majd megelégeled az Androidot, kipróbálod pár hónapra az Apple-t és többé nem fog kelleni más. A kötöttség, pedig annyira azért nem zavaró, mint az elterjedt róla...  ;)
És ha olyanom van kevesebbet fogyaszt az Avensis? ;)
(csak hogy megszakítsam az OFFot  :tt2: )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1939 Dátum: 2014.05.22 12:58:36 »
És ha olyanom van kevesebbet fogyaszt az Avensis? ;)
(csak hogy megszakítsam az OFFot  :tt2: )
Az iPhone használata miatti alacsonyabb stressz szint miatt elég magas az esélye a nyugodtabb, koncentráltabb vezetési stílusnak, ami minden bizonnyal pozitív kihatással van az Avensisek fogyasztására is.  :smartass: :pai: :tc:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1940 Dátum: 2014.05.22 13:01:37 »
A teszt nem birtoklás, hidd el. Egyszer majd megelégeled az Androidot, kipróbálod pár hónapra az Apple-t és többé nem fog kelleni más. A kötöttség, pedig annyira azért nem zavaró, mint az elterjedt róla...  ;)

Így jártam Én is.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1941 Dátum: 2014.05.23 23:11:57 »
Ma megvolt az első mért tankolás.
668 km, 50,21 litert tankoltam rá, cirka 7,52 átlag. Kicsi város (kb 20%), a többi országút + lakott területek vegyesen.
A fogyasztasmérő 7,6 -ot mutatott, tehát egész pontos.
Kicsit soknak tűnik elsőre, főleg, hogy figyeltem is a gázkezelésre. Persze tudom, hogy az automata többet eszik (legalábbis a hagyományos), és az automatát magát is szokni kell még, az első két nap össze vissza pörgettem, és ez főleg városban volt - meg is látszott, hétfőn 11 l/100km -ről indult a számláló, ebből lett 7,5. Mostanra kezdem kitapasztalni, sokkal óvatosabb gázkezelést igényel. Kíváncsi vagyok a következő mérésre - holnap megyek egy hosszabb országúti etapot némi nagyvárossal kombinálva, meglátjuk, mit mutat a műszer estére. Talán 7 literig le lehet vinni, az alá nemigen hiszem, max tényleg mindig és mindenhol pontosan betartva a sebességhatárokat.  :eek:
Hétfőn megy szervizbe, az olajcserék után kezdődhet a tesztelés.
Egy tankot rászánok majd a kézi váltás tesztelésére is, úgy tűnik, az automata sokkal tovább pörgeti felváltás előtt, mint én tenném - erősebb gyorsításnál néha már bántja a fülem a motorbőgés (pedig nem hangos), mikor felvált, kézzel már hamarabb váltanék. Persze ha finoman gyorsítok, nincs ilyen gond, de az meg  (még) oly idegen a vezetési stílusomtól. Azért már nyugtat az Ave... :yes:
És persze kell egy (két) mérés, amikor nem a spórolásé a főszerep, hanem jövünk - megyünk a megszokott tempóban - aztán megnézzük, ott mennyi az annyi. Négy  - öt tankolás után okosabb leszek.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1942 Dátum: 2014.05.24 08:27:34 »
Szia,
Szerintem ez nem rossz egy automata D-CAT-től. Az enyém ugyan a 177 lovas, és most többet eszik, mint eddig, így a mostani számolt adat 7.17l/100km. A fogyasztásmérő is ezt mutatja (7.2). Korábban 6.5-6.7 között mozgott a fed.comp. szerint normál használattal, ez a 7.2 meg eléggé vigyázva ennyi, szóval még nagyobb a kontraszt a korábbiakhoz képest.
Azt is tapasztalom, hogy amikor motorfékkel gurulok, akkor nem folyamatosan 0-t muatat pillanatnyi fogyasztásra, hanem időnként kiír ilyen 0,6-1 l/100km pillanatnyi fogyasztásokat anélkül, hogy a gázhoz érnék. Ez másnak ilyen?... mert előtte ezt nem vettem észre rajta. (az a gyanúm, hogy a részecskeszűrő regenerálását látom ilyenkor)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1943 Dátum: 2014.05.24 08:51:21 »
Ma megvolt az első mért tankolás.
668 km, 50,21 litert tankoltam rá, cirka 7,52 átlag. Kicsi város (kb 20%), a többi országút + lakott területek vegyesen.
A fogyasztasmérő 7,6 -ot mutatott, tehát egész pontos.
Kicsit soknak tűnik elsőre, főleg, hogy figyeltem is a gázkezelésre. Persze tudom, hogy az automata többet eszik (legalábbis a hagyományos), és az automatát magát is szokni kell még, az első két nap össze vissza pörgettem, és ez főleg városban volt - meg is látszott, hétfőn 11 l/100km -ről indult a számláló, ebből lett 7,5. Mostanra kezdem kitapasztalni, sokkal óvatosabb gázkezelést igényel. Kíváncsi vagyok a következő mérésre - holnap megyek egy hosszabb országúti etapot némi nagyvárossal kombinálva, meglátjuk, mit mutat a műszer estére. Talán 7 literig le lehet vinni, az alá nemigen hiszem, max tényleg mindig és mindenhol pontosan betartva a sebességhatárokat.  :eek:
Hétfőn megy szervizbe, az olajcserék után kezdődhet a tesztelés.
Egy tankot rászánok majd a kézi váltás tesztelésére is, úgy tűnik, az automata sokkal tovább pörgeti felváltás előtt, mint én tenném - erősebb gyorsításnál néha már bántja a fülem a motorbőgés (pedig nem hangos), mikor felvált, kézzel már hamarabb váltanék. Persze ha finoman gyorsítok, nincs ilyen gond, de az meg  (még) oly idegen a vezetési stílusomtól. Azért már nyugtat az Ave... :yes:
És persze kell egy (két) mérés, amikor nem a spórolásé a főszerep, hanem jövünk - megyünk a megszokott tempóban - aztán megnézzük, ott mennyi az annyi. Négy  - öt tankolás után okosabb leszek.
teljesen jó érték 7.5 egy ilyen hajtáslánccal.  :yes:


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1944 Dátum: 2014.05.24 17:24:59 »
SZerintem elsőre egyáltalán nem rossz.
Még biztos fog javulni, ahogy majd lassan "hozzányugszol" a kocsihoz  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1945 Dátum: 2014.05.24 22:42:41 »
Megvolt a a mai menet, kb 250 km, ez javarészt főút , de több lakott terület + nagyváros (Debrecen) kódorgás. Állandó klíma, a főutakon némiképp az előírt fölött  :whistling: . A kigyorsításoknál azért óvatos voltam.
A fed comp most 6,8 -at mutat, ha ez valós, vagy ahhoz közeli, az már nem rossz. Kezdünk összeszokni. Sokkal lentebb nem lesz, városban ez az érték felfelé kúszik, főúton kicsit lejjebb. 90 -es tempónál még biztosan lehetne fogni pár decit, de ezt már nem én fogom kipróbálni  :devil:
A sebességet egyébként nehéz még érzékelni benne, jellemző volt, ahogy amikor utolértünk egy autót, amit a forgalom miatt kicsit kísértünk, majd megelőztünk, a feleségem megkérdezte, hogy vajon miért ilyen lassan megy? Mondtam neki, hogy ő szabályosan, 90 -el közlekedik, mi megyünk 110 -el, merthogy most éppen spórolunk...  :devil:

SZerintem elsőre egyáltalán nem rossz.
Még biztos fog javulni, ahogy majd lassan "hozzányugszol" a kocsihoz  ;)
Nem egy sportautó, de még csak nem is sportos, annak ellenére, hogy bír menni, ha akar. Viszont valahogy nem is érzem az égető vágyat benne, hogy mindenképp én legyek azt első a lámpánál, vagy rögtön megelőzzem az egész kocsisort a lakott területről kiérve. Szóval nyugtat már, nyugtat erősen, jó ez így.

teljesen jó érték 7.5 egy ilyen hajtáslánccal.  :yes:
Szerintem sem rossz, főleg, ha megy még lentebb. Emellett -  önkéntelenül - hasonlítom a Volvo -hoz, amivel azért jó kis tempós közlekedéssel, a fogyasztásra egyáltalán nem figyelve sem lehetett nagyon 8 fölé menni, igaz, 7 alatt is ritkán jöttem ki vele. Mondjuk nincs sok értelme hasonlítgatni, hiszen az kéziváltós, picit erősebb és könnyebb is kissé (~100kg), persze, hogy kevesebbet fogyaszt, az lenne a furcsa, ha nem. Nincs ebben semmi rosszindulat, amazt hajtottam 7 évet, persze hogy érdekel, miben más az új. De eddig nagyon pozitív  :yes:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1946 Dátum: 2014.05.27 20:04:00 »
Sziasztok,
Olyan tapasztalatot szereztem, ami lhet, hogy van, akinek nem újdonság, de én eddig még egyik autómmal sem tapasztaltam. Arról van szó, hogy eddig egyik automnál sem tapasztaltam, hogy a prémium üzemanyag jelentősen befolyásolta volna a teljesítményt, vagy akár a fogyasztást. Most, a D-CAT-vel viszont az van, hogy a prémium OMV-vel jóval kevesebbet eszik. Nem is maga a motor, hanem a részecskeszűrős hókusz-pokusz kér kevesebbet. Eddig nem tűnt fel, mert váltogattam a prémium, meg a sima között, viszont utóbbi időben nem kapott prémiumot, és elkezdett felkúszni az átlagfogyasztás annak ellenére, hogy már szinte csak leheltem a gázpedált. Ránéztem a diagnosztikával, és ahogyan írtam, látszott, hogy nagyon gyakran, szinte folyamatosan fecskendez a kipufogóba. Tankoltam bele újra egy tank prémiumot, plusz cetánszánövelő adalékot, és szépen visszatért a fogyasztás 6.5 környékére. Ez a fedcomp. szerinti adat, de eddig nem csapott be. Újra ránéztem diag. műszerrel: megszűnt a gyakori regeneráció. Csináltam még egy tesztet: Kiszámoltam a km-enkénti költségeket, és hosszabb távon, amikor elekezd a DPNR regenerálni az olcsóbb gázolajjal, akkor már olcsóbb egy km a prémium gázolajjal. Még ha ugyanannyi lenne is, akkor sem éri meg kockáztatni a kénes üzemanyagot. Mert azt hiszem, kijelenthetjük, hogy a normál gázolaj "kénmentessége" csak propaganda. Hivatalosan 50ppm, ami a D-CAT-nél a megengedett kéntartalom felső határa.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1947 Dátum: 2014.05.28 10:34:33 »
Sziasztok,
Olyan tapasztalatot szereztem, ami lhet, hogy van, akinek nem újdonság, de én eddig még egyik autómmal sem tapasztaltam. Arról van szó, hogy eddig egyik automnál sem tapasztaltam, hogy a prémium üzemanyag jelentősen befolyásolta volna a teljesítményt, vagy akár a fogyasztást. Most, a D-CAT-vel viszont az van, hogy a prémium OMV-vel jóval kevesebbet eszik. Nem is maga a motor, hanem a részecskeszűrős hókusz-pokusz kér kevesebbet. Eddig nem tűnt fel, mert váltogattam a prémium, meg a sima között, viszont utóbbi időben nem kapott prémiumot, és elkezdett felkúszni az átlagfogyasztás annak ellenére, hogy már szinte csak leheltem a gázpedált. Ránéztem a diagnosztikával, és ahogyan írtam, látszott, hogy nagyon gyakran, szinte folyamatosan fecskendez a kipufogóba. Tankoltam bele újra egy tank prémiumot, plusz cetánszánövelő adalékot, és szépen visszatért a fogyasztás 6.5 környékére. Ez a fedcomp. szerinti adat, de eddig nem csapott be. Újra ránéztem diag. műszerrel: megszűnt a gyakori regeneráció. Csináltam még egy tesztet: Kiszámoltam a km-enkénti költségeket, és hosszabb távon, amikor elekezd a DPNR regenerálni az olcsóbb gázolajjal, akkor már olcsóbb egy km a prémium gázolajjal. Még ha ugyanannyi lenne is, akkor sem éri meg kockáztatni a kénes üzemanyagot. Mert azt hiszem, kijelenthetjük, hogy a normál gázolaj "kénmentessége" csak propaganda. Hivatalosan 50ppm, ami a D-CAT-nél a megengedett kéntartalom felső határa.
Azt lehet tudni, hogy mennyi a jóval kevesebb? Én a saját éves futásomra (~20 ezer km) számolgattam a várható költségeket. Ugyanolyan fogyasztás cirka havi ötezer jmf -al rövidít meg (ami azért nem egy vállalhatatlan kategória, főleg, ha ezzel növelem a motor élettartamát), de ha van fogyasztás csökkenés, akkor nyilván ez is csökken ( 0,7 l/100km fogyasztás csökkenéssel lenne egy árban a hagyományos és a prémium üzemanyag - nálam.)
A prémiumok közül melyik a legajánlottabb? Én jelenleg Shellt használok, de olvasom, hogy sokan as OMV prémiumra esküsznek. A MOL prémiumok pedig külön fel is van tüntetve, hogy alacsony kéntartalmú.
Ha nem indiszkrét a kérdés, milyen diagnosztikai eszközt használsz? Látom, komolyan foglalkoztat a téma, olvasgatom az írásaid. :yes:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1948 Dátum: 2014.05.28 18:59:55 »
Én kilométerenkénti költséget számoltam. Prémiummal 6.6/100km, normál gázolajjal 1 tank után 7.2/100km fogyasztással. Így OMV prémiummal 29.8Ft/km, míg normállal 30.2 Ft/km jött ki, az aktuális gázolaj árakkal számolva. Azért írtam, hogy normálnál 1 tank után, mert amíg a DPNR "tiszta", addig maga a motor a normálból sem kér többet. A többlet a szűrő kénesedése, kormosodása után jelentkezik a sűrű regenerálás miatt. Eddig ez a tapasztalat. A gyakori regenerálás azért sem jó, mert így jóval hamarabb éri el a végét a részecskeszűrő. Ugyanis a DPNR-ben is marad égéstermék (hamu), ami nem tud távozni, és előbb-utóbb mendenképp eltömődik a szűrő. Épp ezért fontos, hogy alacsonya hamutartalmú olajat használjunk (Low SAPS), és ez a tüzelőanyagra is vonatkozik. (halkan jegyzem meg, hogy az "alacsony hamutartalmú" olaj megjelölés kissé megtévesztő, mert nem az olajnak van magas hamutartalma, hanem az égésterméke lesz a hamu...mindegy, lényeg az, hogy olyan olaj kel bele).

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1949 Dátum: 2014.05.28 19:26:54 »
Legutóbbi teletankos fogyasztásom az alábbiak szerint alakult kb. 75% tiszta városi üzem mellett. Még nem világított a figyelmeztető lámpa - sosem szeretem, ha annyira üres a tank - és 49,8 litert tankoltam 607 km-re. Elégedett voltam vele, de biztos segített a jó idő és a friss olaj és szűrők is.