Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759690 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1800 Dátum: 2014.04.24 19:10:58 »
Nem, de egyszerű a megoldás: ne nézze. ;)

Ja, mi is mondtuk neki. Lehet meg is szokta már. Pár hónapja volt ez téma.   

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #1801 Dátum: 2014.04.24 19:15:47 »
Nekem nem VVTI, hanem Valvematic ;-)
Egyébként visszaváltok, ha tényleg annyira kell nyomni neki. Éppen erre volt jó a nyilacska: megmutatta, hogy mikor kell visszaváltani ill mikor nem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1802 Dátum: 2014.04.24 21:07:43 »
Értem hogy nem érted ;) Eddig még a kis benzinesek is városban simán megitták a 7-8 litert, nagyok meg még többet. Diesel meg mindig keveset iszik.De ezek szerint a VVTi tényleg csoda :szemez:
ne aggódj, budapesten az egyhatos csodamotor is beverne az avensisben 9 litert. brüsszelben meg inkább tízet. nagycitromnak különben is dízellel kéne járnia ekkora éves futás mellett  :devil:  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1803 Dátum: 2014.04.24 21:09:38 »
Van, aki képes rá, és akarja, hogy jól fogyasszon az autója, és van, aki tojik rá. Százszor átrágott csont... :yawn:

Úgy is mondhatnám, hogy bárki képes rá, de nem mindenkinek fog sikerülni.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1804 Dátum: 2014.04.24 21:17:16 »
Van, aki képes rá, és akarja, hogy jól fogyasszon az autója, és van, aki tojik rá. Százszor átrágott csont... :yawn:

Úgy is mondhatnám, hogy bárki képes rá, de nem mindenkinek fog sikerülni.  :hug:
A második mondatod nagyon találó.  :yes:

Valaki írta korábban, hogy a fedkomp általában kevesebbet vagy annyit mutat amennyi a tényleges fogyasztás.
Nálam 1-2dl többet mutat mindig.
Legutóbbi fogyasztásom fele város fele országút 5,5L saját számítás szerint.
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1805 Dátum: 2014.04.24 21:19:07 »
Ezek a benzinesek nagyon-nagyon jól fogyasztanak. Nem is értem, hogy aki sokat ment, vagy akár sokat megy még ma is, miért keres dízelt, amikor ezek a fogyasztások szinte még azokkal sem produkálhatók. És ezek a kis fordulatszámok nem tesznek rosszat a motornak, hajtásláncnak? Ha pl. nagy fokozatba hamar felkapcsolsz, és onnan gyorsítasz, akkor sokat eszik bármely motor abban a pillanatban. Ezek szerint, ha jól értem, akkor nagyjából 1000 és 2000, vagy mondjuk 2500 között használjátok a gépeket? Eddig ezt én "kínzásnak", nagypapás stílusúnak tartottam, de ezek szerint ez a VVTi csodákat művel a motorral. Mi történik a fogyasztással, ha mondjuk kicsit többet használtok a rendelkezésre álló (1000-6000!) fordulatszámtartományból? Akkor hogyan változik a fogyasztás?
A használható fordulatszámtartomány (amin már gond nélkül lehet ketyegni), az az 1300-2500. Ezzel nem leszel papás, bár ezek nem dízel fordulatszámok és nem lesz akkora dinamikája a vvt-i -nek, mint ugyanennyire pörgetett dízelnek. Neked a D-Cat után egészen biztosan lassú lesz, a de ez inkább mutatja azt, hogy a Tied nagyon erős.
Az átlagos országúti, városi tempó tartásához a fentebb leírt atromány elég. Simán tartja a lépést a forgalommal, miközben valóban nagyon keveset fogyaszt.

A változó szelepvezérlésnek (vvt-i -nél szívó oldalon, valvematic-nél már kipufogó oldalon is!) éppen az a lényege, hogy részterhelésen úgy képes mérhetően kevesebbet fogyasztani az autó, hogy eközben egy hagyományos (pl. egy Toyota 4A-FE 1,6-os) motorhoz képest jóval magasabb a nyomatéka. Nem dízelesen, de a pillanatnyi teljesítménye magasabb, ezáltal a nyomatéka is. Másszóval, hatékonyabban működik a motor, jobb a hatásfoka. Főleg igaz ez az 1ZZ motorra (a sima 1,8 vvt-i -re) a 110LE-s 1,8-as 7A-FE-vel szemben. Maximális nyomatékra kicsi a különbség köztük, de teljesítmény leadásban jóval laposabb a vvt-i grafikonjának görbéje, tehát, egyenletesebb a teljesítményleadása. És legalább fél literrel kevesebbet is fogyaszt, miközben 19LE-vel erősebb nála.

Ja, a vvt-i -knek 4000 felett ugrik jelentősen a fogyasztásuk.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.24 21:33:59 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1806 Dátum: 2014.04.24 21:21:16 »
A második mondatod nagyon találó.  :yes:

Valaki írta korábban, hogy a fedkomp általában kevesebbet vagy annyit mutat amennyi a tényleges fogyasztás.
Nálam 1-2dl többet mutat mindig.
Legutóbbi fogyasztásom fele város fele országút 5,5L saját számítás szerint.
Nem saját "talámányom, hanem egy szemináriumon hallottam és nagyon megragadt bennem.  :yes: Én is találónak tartom.

Az az 1-2 dl semmi. Ennyi előfordulhat nálam is, ez gyakorlatilag pontosnak tekinthető.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1807 Dátum: 2014.04.24 21:32:09 »
Ezek a benzinesek nagyon-nagyon jól fogyasztanak. Nem is értem, hogy aki sokat ment, vagy akár sokat megy még ma is, miért keres dízelt, amikor ezek a fogyasztások szinte még azokkal sem produkálhatók. És ezek a kis fordulatszámok nem tesznek rosszat a motornak, hajtásláncnak? Ha pl. nagy fokozatba hamar felkapcsolsz, és onnan gyorsítasz, akkor sokat eszik bármely motor abban a pillanatban. Ezek szerint, ha jól értem, akkor nagyjából 1000 és 2000, vagy mondjuk 2500 között használjátok a gépeket? Eddig ezt én "kínzásnak", nagypapás stílusúnak tartottam, de ezek szerint ez a VVTi csodákat művel a motorral. Mi történik a fogyasztással, ha mondjuk kicsit többet használtok a rendelkezésre álló (1000-6000!) fordulatszámtartományból? Akkor hogyan változik a fogyasztás?

Mivel már a második VVT-i motoros autómat nyúzom, nekem is van tapasztalatom a dologról.  :)

Olvasom itt a (számomra) hihetetlenül alacsony fogyasztásokat és ámulok.  :eek:

Nekem az 1.4 Corollával 7,5-ből, most az Aveval 8 literből sikerül eljárnom hosszútávon, vegyes használatban.
Én nagyvárosban (sok lámpa, nem ritka a dugó, a közlekedés ritmusa teljesen más, mint egy kisebb városban stb.) és pályán (óra szerinti 140-150) megyek sokat.
Hozzá tartozik, hogy sokak szerint (túl) lendületesen vezetek, valószínűleg ebből is adódik a magasabb átlagom.  :yes:

Az utolsó kérdésedre válaszolva: lényegesen megnő.  ;)

Lásd nálam, én tényleg használom 6000-ig (van egy visszafordító a pályán, ott elpörgetem 2, 3, ás 4-esben is 6000-ig  :devil: ), az átlagom durván másfél literrel magasabb, mint Bepinek, vagy Pomknak.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1808 Dátum: 2014.04.25 07:54:52 »
Mivel már a második VVT-i motoros autómat nyúzom, nekem is van tapasztalatom a dologról.  :)

Olvasom itt a (számomra) hihetetlenül alacsony fogyasztásokat és ámulok.  :eek:

Nekem az 1.4 Corollával 7,5-ből, most az Aveval 8 literből sikerül eljárnom hosszútávon, vegyes használatban.
Én nagyvárosban (sok lámpa, nem ritka a dugó, a közlekedés ritmusa teljesen más, mint egy kisebb városban stb.) és pályán (óra szerinti 140-150) megyek sokat.
Hozzá tartozik, hogy sokak szerint (túl) lendületesen vezetek, valószínűleg ebből is adódik a magasabb átlagom.  :yes:

Az utolsó kérdésedre válaszolva: lényegesen megnő.  ;)

Lásd nálam, én tényleg használom 6000-ig (van egy visszafordító a pályán, ott elpörgetem 2, 3, ás 4-esben is 6000-ig  :devil: ), az átlagom durván másfél literrel magasabb, mint Bepinek, vagy Pomknak.  :flowers:
Nekem most d-4d-s Avensisem van, és 5,5-ös fogyasztás mértem. Én is használom városban. (Szombathely) Viszont minden héten megyek vele kb 160 km-t lakott területen kívül. És mivel évek óta csinálom, sose nyomom ott a gázt, ahol tudom hogy fékezni kell. Az autó súlya miatt kb 90 km/h -ról üresbe kirakva 50 km/h-ra lassulás majdnem 1 km. Ha érintek kb 4 lakott területet, ez oda vissza 8 olyan lehetőséget rejt magában hogy 8 km-t alapjáraton gurul a kocsi. Nem vagyok versenyző és mivel családom van a megtakarítás többet ér. Apám G-s Astrájából is hoztam már ki a gyári fogyasztásnál jobbat. Persze sokan mondják hogy így megölöm az autózás szépségét, de én akkor is magamnak spórolok.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1809 Dátum: 2014.04.25 08:56:26 »
Nekem most d-4d-s Avensisem van, és 5,5-ös fogyasztás mértem. Én is használom városban. (Szombathely) Viszont minden héten megyek vele kb 160 km-t lakott területen kívül. És mivel évek óta csinálom, sose nyomom ott a gázt, ahol tudom hogy fékezni kell. Az autó súlya miatt kb 90 km/h -ról üresbe kirakva 50 km/h-ra lassulás majdnem 1 km. Ha érintek kb 4 lakott területet, ez oda vissza 8 olyan lehetőséget rejt magában hogy 8 km-t alapjáraton gurul a kocsi. Nem vagyok versenyző és mivel családom van a megtakarítás többet ér. Apám G-s Astrájából is hoztam már ki a gyári fogyasztásnál jobbat. Persze sokan mondják hogy így megölöm az autózás szépségét, de én akkor is magamnak spórolok.
Jé, végre egy hasonlóan gondolkodó  :yes:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1810 Dátum: 2014.04.25 09:36:10 »
Nekem most d-4d-s Avensisem van, és 5,5-ös fogyasztás mértem. Én is használom városban. (Szombathely) Viszont minden héten megyek vele kb 160 km-t lakott területen kívül. És mivel évek óta csinálom, sose nyomom ott a gázt, ahol tudom hogy fékezni kell. Az autó súlya miatt kb 90 km/h -ról üresbe kirakva 50 km/h-ra lassulás majdnem 1 km. Ha érintek kb 4 lakott területet, ez oda vissza 8 olyan lehetőséget rejt magában hogy 8 km-t alapjáraton gurul a kocsi. Nem vagyok versenyző és mivel családom van a megtakarítás többet ér. Apám G-s Astrájából is hoztam már ki a gyári fogyasztásnál jobbat. Persze sokan mondják hogy így megölöm az autózás szépségét, de én akkor is magamnak spórolok.


Èn sem padló és satufék kombóval közlekedek.  :devil:

Ettöl függetlenül szeretem érezni az autóm erejét és szeretem ha ki tudom használni, amit a 129 ló magában rejt.  :hug:
Lehet, hogy fiatal vagyok és bohó, de nekem így okoz örömet az autózás.  :cool2:

Arról nem is beszélve, hogy nekem nem ér meg egy tanknál fél liter benzin megtakarítást százon, hogy gurulgatok és kínosan ügyelek a lassulásra/gyorsulásra.  :innocent:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1811 Dátum: 2014.04.25 10:11:37 »
Arról nem is beszélve, hogy nekem nem ér meg egy tanknál fél liter benzin megtakarítást százon, hogy gurulgatok és kínosan ügyelek a lassulásra/gyorsulásra.  :innocent:
Annyi nekem sem! De nem mindegy, hogy 960 km-re tankolok 55 litert vagy 720-ra ;)
Mert ennyit lehet spórolni  :D

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1812 Dátum: 2014.04.25 10:16:24 »
Én is szeretem a nyomatékot amit kínál a gép!!  :yes: De kiszámoltam (nem két tizedes pontossággal :) ) a fél literes megtakarítást százon, egy évben nekem 40-45 ezer forint megtakarítást jelent! Ezért is és a sok mazsola miatt is meg egyéb más okokból adódóan ritkán engedem terjedni az adrenalint.  ;)
Amúgy ezen elindulva tényleg fogok egy éves áttekintést készíteni a rögzített adataimból.
Fery

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1813 Dátum: 2014.04.25 10:17:33 »
Arról nem is beszélve, hogy nekem nem ér meg egy tanknál fél liter benzin megtakarítást százon, hogy gurulgatok és kínosan ügyelek a lassulásra/gyorsulásra.  :innocent:
Egy tanknál már ezresekben mérhető a megtakarítás. ;)
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1814 Dátum: 2014.04.25 10:22:47 »
Egy tanknál már ezresekben mérhető a megtakarítás. ;)
Plusz még hozzá adod a rezsi csökkentést máris egyenesben vagy!!!  [rohog] :devil2:

Többszörös előnye van a takarékos vezetésnek, ezen szerintem nem is lehet vitázni hiszen kímélem a gépet, a környezetet, (sok alkatrész kopását idő előtt) felesleges konfliktusok is nagyrészt elkerülhetőek ezzel szerintem.
Fery