Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759679 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1275 Dátum: 2013.07.05 15:29:50 »
Számomra a 8 liter egy dízeltől horror.
Számomra meg nem  :) ... mert leírta a körülményeket: 90 % város, rövid utak, tempós haladás. Így egyáltalán nem horror a 8 liter egy Avensis méretű, 2 literes dízeltől. Így használva, pl. az 1.4 dízel Corolla is 7 litert fogyaszt, itt Pécsett.

Az oktató kollégák kis dízel autói (Corsa 1.3, Fiesta 1.3 stb) 6-6.5-öt esznek, városban - igaz hogy tanulóval, de cserébe szinte végig üzemmelegen.

Egybevágnak ezek az értékek - semmi gond nincs azzal a 8 literrel, a megadott körülmények között.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1276 Dátum: 2013.07.05 15:30:54 »
Azért szerintem ez sok egy 2.0 dízeltől. Ilyen körülmények között az én benzinesem is ennyit eszik.
Te ott ültél mellette, hogy ezt így tudod :) ?

Szerintem ott/úgy, ahol/ahogy a 2.0 dízel Ave 8-at kajál, az 1.6 benzin a 10-et biztosan bekéri.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1277 Dátum: 2013.07.05 15:35:34 »
ne higgy nekik. városi fogyasztásnak ez teljesen korrekt. brüsszelben egy kétliteres dízel 9 liter körül fogyasztott, ha munkába járásra használta az ember. egyébként meg simán be tudsz 6 liter alá is menni, csak ehhez el kell hagyni a várost.
:yes:

Vagy, A: az a "város" elővárosi ingázást kell jelentsen. Dugók nélkül, nagyrészt négyesben-ötösben. Sokan ott tévednek, mikor azt hiszik, hogy az így elért érték az adott típus "városi" fogyasztása - a fenét. Városi fogyasztás az, amit a gyár megad (e téren elég reális szokott lenni a gyári adat) - a mi 2.0 benzines Avénk esetében pl. 10.6 liter (ezt egyébként rendszeresen alulmúljuk fél-egy literrel, de édesapám nagyon nyugisan vezet).

Vagy, B: az a város egy kisebb, alföldi város, á la Békéscsaba. Na, ott meg lehetne csinálni a 6 litert, egy dízel Avéval.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1278 Dátum: 2013.07.05 15:37:03 »
És azonos körülmények között egy benzines, mennyit fogyasztott? :hmmmm:
Van egy tippem, de hallgatok.
Ott/úgy, ahol/ahogy egy kétliteres dízel Ave 9 körül eszik, egy ugyancsak kétliteres benzines Ave 11-12 körül fog enni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1279 Dátum: 2013.07.05 15:54:36 »
Ott/úgy, ahol/ahogy egy kétliteres dízel Ave 9 körül eszik, egy ugyancsak kétliteres benzines Ave 11-12 körül fog enni.

De hol eszik egy 2.0 dízel Ave városban 9 litert? Ezek a motorok híresek a jó fogyasztásukról. Városon kívül 5-5,5, városban 6, max 7 liter a fogyi. Nagyon takarékosra sikerültek.
Sokan vannak itt is a fórumon, akik ilyet birtokolnak. Kinek fogyaszt 6,5-nél többet városban?

Jó persze rövid táv és dinamizmus. De akkor sem lesz 9 liter.
Az idézetet pedig megfordítom. Ahol nekem 12 litert enne városban, ott -15 fok van, megy a fűtés és ülésfűtés ezerrel,  és vagy 10-zel megyek, vagy olyan dinamikus vagyok, hogy letolok mindenkit az útról és állat módjára közlekedek.

Amúgy én is rövid távokon, munkába járni is használom az autóm. 2-3 km a táv, és itt se nagyon melegszik be a motor, valamint nem nagypapásan vezetek.
Télen így 10,5, most jó időben pedig 9,5 ezzel a rövid távos utazással az átlag.

Lényeg szerintem sok az a fogyi, legyen az 9, vagy akár 8 liter is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1280 Dátum: 2013.07.05 16:47:07 »
De hol eszik egy 2.0 dízel Ave városban 9 litert? Ezek a motorok híresek a jó fogyasztásukról. Városon kívül 5-5,5, városban 6, max 7 liter a fogyi. Nagyon takarékosra sikerültek.
Sokan vannak itt is a fórumon, akik ilyet birtokolnak. Kinek fogyaszt 6,5-nél többet városban?

Jó persze rövid táv és dinamizmus. De akkor sem lesz 9 liter.
Az idézetet pedig megfordítom. Ahol nekem 12 litert enne városban, ott -15 fok van, megy a fűtés és ülésfűtés ezerrel,  és vagy 10-zel megyek, vagy olyan dinamikus vagyok, hogy letolok mindenkit az útról és állat módjára közlekedek.

Amúgy én is rövid távokon, munkába járni is használom az autóm. 2-3 km a táv, és itt se nagyon melegszik be a motor, valamint nem nagypapásan vezetek.
Télen így 10,5, most jó időben pedig 9,5 ezzel a rövid távos utazással az átlag.

Lényeg szerintem sok az a fogyi, legyen az 9, vagy akár 8 liter is.
csufár írta, hogy neki Brüsszelben 9-et evett egy kétliteres dízel. Igaz, az egy Mazda 5-ös volt; de nagyságrendi eltérés nincs a két autó fogyasztása között.

Abban persze igazad van, hogy a 9 literes fogyi kb. a maximum egy ilyen autótól, városban. De nem lehetetlen, korántsem. A Spritmonitoron 13 olyan 2.0 dízel Ave szerepel, aminek 7.5 fölötti átlagfogyasztása van. Ilyen átlagba, tisztán városban, sűrű forgalomban a 9 liter simán belefér.

Hol enne a 2.0 Ave 12-t? Sűrű, belvárosi forgalomban (sok megállás, sok 1-2-3 kapcsolgatás), klímázva - például. Vagy úgy, ahogy te írtad. Vagy nagyon dinamikusan.

A miénk 9-10 között eszik városban, de, mondom még egyszer: nagyon takarékosan. Ha nem figyelek oda a stílusra, és rövidebb távokat megyek vele, inkább 11-et kér (10.6 a gyári értéke is!). Ha dinamikusan hajtanám, itt Pécsett, tutira meglenne a 12 liter. Ahol/amikor/ahogy egy ezres Yaris 11-et kér - ott/akkor/úgy szerinted mennyit enne a 2.0 Ave :) ?
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.05 16:51:48 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1281 Dátum: 2013.07.05 16:50:29 »
Lényeg szerintem sok az a fogyi, legyen az 9, vagy akár 8 liter is.

Nálam is nagyon jól fogyaszt a kocsi, de én szinte soha nem használom varosban 5.9 és 6.4 között eszik, klímázva 6.9.
Igaz, nem száguldozok a kocsival, szép visszafogott 100-as tempó ahol lehet...... :yes:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1282 Dátum: 2013.07.05 18:11:07 »
KötöZködöl  :devil: :D :hug:
köszi, én már nem mertem  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1283 Dátum: 2013.07.05 18:12:59 »
Ott/úgy, ahol/ahogy egy kétliteres dízel Ave 9 körül eszik, egy ugyancsak kétliteres benzines Ave 11-12 körül fog enni.
kösz.2  :winkiss:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1284 Dátum: 2013.07.05 18:16:51 »
csufár írta, hogy neki Brüsszelben 9-et evett egy kétliteres dízel. Igaz, az egy Mazda 5-ös volt; de nagyságrendi eltérés nincs a két autó fogyasztása között.
Abban persze igazad van, hogy a 9 literes fogyi kb. a maximum egy ilyen autótól, városban. De nem lehetetlen, korántsem. A Spritmonitoron 13 olyan 2.0 dízel Ave szerepel, aminek 7.5 fölötti átlagfogyasztása van. Ilyen átlagba, tisztán városban, sűrű forgalomban a 9 liter simán belefér.
Hol enne a 2.0 Ave 12-t? Sűrű, belvárosi forgalomban (sok megállás, sok 1-2-3 kapcsolgatás), klímázva - például. Vagy úgy, ahogy te írtad. Vagy nagyon dinamikusan.
A miénk 9-10 között eszik városban, de, mondom még egyszer: nagyon takarékosan. Ha nem figyelek oda a stílusra, és rövidebb távokat megyek vele, inkább 11-et kér (10.6 a gyári értéke is!). Ha dinamikusan hajtanám, itt Pécsett, tutira meglenne a 12 liter. Ahol/amikor/ahogy egy ezres Yaris 11-et kér - ott/akkor/úgy szerinted mennyit enne a 2.0 Ave :) ?
így van. budapesten egyszer 10 litert is mértem a mazda5-tel, de mondjuk akkor még bejáratós volt és csikorgó tél. megjegyzem, a 9-10 litert nemcsak a mazda5-tel sikerült hozni, nagyjából minden kétliteres dízellel így fogyasztottak a szavahihető kollegák (volvo v50, ford mondeo).
az auris hsd-t és a priusos kollegát nem kérdeztem  :whistling:
egyékbént a mazda5 160-as tempomattal, tetőboxszal is 9-et evett. ugyanott az avesnis 12-t. a városban viszont, amikor a mazda5 fogyasztott kilencet, ott az ave inkább 14-15öt  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1285 Dátum: 2013.07.05 18:19:22 »
De hol eszik egy 2.0 dízel Ave városban 9 litert? Ezek a motorok híresek a jó fogyasztásukról. Városon kívül 5-5,5, városban 6, max 7 liter a fogyi. Nagyon takarékosra sikerültek.
Sokan vannak itt is a fórumon, akik ilyet birtokolnak. Kinek fogyaszt 6,5-nél többet városban?
Jó persze rövid táv és dinamizmus. De akkor sem lesz 9 liter.
Az idézetet pedig megfordítom. Ahol nekem 12 litert enne városban, ott -15 fok van, megy a fűtés és ülésfűtés ezerrel,  és vagy 10-zel megyek, vagy olyan dinamikus vagyok, hogy letolok mindenkit az útról és állat módjára közlekedek.
Amúgy én is rövid távokon, munkába járni is használom az autóm. 2-3 km a táv, és itt se nagyon melegszik be a motor, valamint nem nagypapásan vezetek.
Télen így 10,5, most jó időben pedig 9,5 ezzel a rövid távos utazással az átlag.
Lényeg szerintem sok az a fogyi, legyen az 9, vagy akár 8 liter is.
ahol az én mazdám 8.5-et eszik átlagban, ott a tied alsó hangon 9-et fog, de inkább tízet

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1286 Dátum: 2013.07.05 19:55:56 »
  :?:

Pl: a korai modelleknél a párásodó lámpabúrák, a gyári Xenon mattuló foncsora, a visszahívás a D4-es motorok benzinbefecskendező-csövével kapcsolatban. A sz@r fedélzeti számítógép már csak hab a tortán.  :innocent: :surrender:

T22-es esetében nem emlékszem "gyerekbetegségekre" a 98-as beutatást követően, a vvt-i "olajos" motoron kívűl nem jelentkezett semmiféle be nem tervezett szervizlátogatás az együtt töltött 9 év 2 hónap alatt.  ;) A T25-ös többet volt ilyen be nem tervezett szervizen, mint az eddigi 3 db T22-esünk összesen.  :surrender:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1287 Dátum: 2013.07.05 20:54:22 »
Te ott ültél mellette, hogy ezt így tudod :) ?

Szerintem ott/úgy, ahol/ahogy a 2.0 dízel Ave 8-at kajál, az 1.6 benzin a 10-et biztosan bekéri.
Jóóó, nem. De azért amikor nálunk a leghosszabb egyben megtett út 2km, akkor eszik 8,5-et - és ilyesmiről volt szó. Ennél többet nem tudom hogy lehetne előcsalni belőle. (Na jó, mondjuk a említett Brüsszeli dugóban, vagy ugyanez -20 fokban - de most nincs tél.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1288 Dátum: 2013.07.05 21:04:34 »
Jóóó, nem. De azért amikor nálunk a leghosszabb egyben megtett út 2km, akkor eszik 8,5-et...
Akkor kedvező lehet nálatok a terep :) ... Nekünk ugye 1.6-os Carinánk volt (nem eszik többet, mint az 1.6 VVTi Ave) - pont ennyit evett városban, ha amúgy átlagosan mentünk vele. Nem 2 km-es, hanem hosszabb utakon. 8...10 liter között volt a városi fogyija - előbbihez már elég határozottan spórolni kellett, utóbbi mondjuk téli, rövid utas használatban jött össze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1289 Dátum: 2013.07.05 21:05:32 »
Hát az biztos, hogy nem Pécs. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius