Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759683 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

fudi2002

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1080 Dátum: 2013.05.13 22:52:27 »
Megfogadom a tanácsokat, futok még egy kört a kérdéssel.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1081 Dátum: 2013.05.14 07:14:56 »
csak szépen, nyugodtan. lángzám spácíren... fogod tankolni még eleget a gépet  :hug: ha rá vagy kattanva a fogyasztásra, nézz körül a spritmonitor.de oldalon!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1082 Dátum: 2013.05.14 11:02:11 »
Így van, ott lehet szépen vezetni, az aláírásokban lehet látni a fogyikat, én 5.5 éve vezetem, amióta megvan a kocsi.  :)
         

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1083 Dátum: 2013.05.14 13:23:07 »
Ez király, én is vezetem mostantól.
Bár az eddigi tapasztalatok alapján ez általában 8.0-t fog mutatni. :)

Szerk:
Hát ez nem lett az igazi, mit rontok el?
Bemásoltam az aláírásba a profilmódosításnál a HTML kódot amit a spritmonitor adott...
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.14 13:25:48 írta ujjobbagya »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1084 Dátum: 2013.05.14 13:23:50 »
A bbcode-ot tedd be aláírásba.  ;)
         

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1085 Dátum: 2013.05.14 13:27:01 »
A bbcode-ot tedd be aláírásba.  ;)

Áh, sokkal jobb, kösz! :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1086 Dátum: 2013.05.14 13:32:26 »
Atti, nem az a lényeg, hogy mennyi lesz az érték, hanem, hogy korrektül vezesd, mindig írd le a körülményeket a megjegyzés rovatba, mint pl.:
levegő hőmérséklet, utazó tempó, autópálya/város/országút arány (nagyjából), ki vezetett (nők lába szép, de nehezebb jellemzően), esetleg, ha valami adalékot töltöttél a benzinhez...
Én mást nem szoktam.
De évek múltán visszaolvasva ezek alapján lehet a lehető legkorrektebbül kiszűrni a felhasználás módjához tartozó fogyasztásokat.
És mindig ki szoktam tölteni a Board Computer adatait is (elhasznált üa. mennyiéset nem, hiszen, erről nem tájékoztat a fed. comp.), hogy látszódjon, hogy téved-e az autó a valós tankolt értékekhez képest...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1087 Dátum: 2013.05.14 13:37:16 »
Atti, nem az a lényeg, hogy mennyi lesz az érték, hanem, hogy korrektül vezesd, mindig írd le a körülményeket a megjegyzés rovatba, mint pl.:
levegő hőmérséklet, utazó tempó, autópálya/város/országút arány (nagyjából), ki vezetett (nők lába szép, de nehezebb jellemzően), esetleg, ha valami adalékot töltöttél a benzinhez...
Én mást nem szoktam.
De évek múltán visszaolvasva ezek alapján lehet a lehető legkorrektebbül kiszűrni a felhasználás módjához tartozó fogyasztásokat.
És mindig ki szoktam tölteni a Board Computer adatait is (elhasznált üa. mennyiéset nem, hiszen, erről nem tájékoztat a fed. comp.), hogy látszódjon, hogy téved-e az autó a valós tankolt értékekhez képest...

A BC a mintavételezés ritkasága miatt tud tévedni.
Úgy értem 2 másodpercenként nézi az aktuális fogyasztást, de ha te pont a két mérés között pöccinted meg a gázpedált rövid időre, majd visszaengeded az eredeti állásra, akkor ez a többlet fogyasztás nem fog látszani a mérésben.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1088 Dátum: 2013.05.14 13:42:34 »
A BC a mintavételezés ritkasága miatt tud tévedni.
Úgy értem 2 másodpercenként nézi az aktuális fogyasztást, de ha te pont a két mérés között pöccinted meg a gázpedált rövid időre, majd visszaengeded az eredeti állásra, akkor ez a többlet fogyasztás nem fog látszani a mérésben.
Ha nincs semmilyen elektronikus probléma a computerrel és érzékelőkkel, akkor +-1 decire pontosan mutatja az adatokat.  ;)
A lényeg, hogy fél-1 literes eltérés ne legyen.
Amúgy, amit mondasz, igaz, de ugyanúgy igaz akkor is, ha a két mintavételezés között lelépsz a pedálról, ekkor az általad írtat kioltja, tehát, megintcsak helyes átlagadatot ad...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1089 Dátum: 2013.05.14 14:04:16 »
Ha nincs semmilyen elektronikus probléma a computerrel és érzékelőkkel, akkor +-1 decire pontosan mutatja az adatokat.  ;)
A lényeg, hogy fél-1 literes eltérés ne legyen.
Amúgy, amit mondasz, igaz, de ugyanúgy igaz akkor is, ha a két mintavételezés között lelépsz a pedálról, ekkor az általad írtat kioltja, tehát, megintcsak helyes átlagadatot ad...  ;)

Mondjuk úgy, hogy statisztikailag az átlagmérés pontossága hosszú távon (!) konvergál a nullához. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1090 Dátum: 2013.05.14 14:07:26 »
Mondjuk úgy, hogy statisztikailag az átlagmérés pontossága hosszú távon (!) konvergál a nullához. :)
Így igaz és pontosan emiatt kell lehetőleg az egész tankra nézni és számolni az átlagot, nem pedig részutakra.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1091 Dátum: 2013.05.14 14:35:59 »
...az egész tankra nézni és számolni az átlagot, nem pedig részutakra.
Most miért keserítetek el? Pedig olyan jó érzés volt 1x 6km -en át gurulni 0l/km fogyival (lejtőn),
meg kb. 50km menni 2,4 átlaggal. Kicsi eredménynek is kell örülni. Nem kell egyből tankolástól tankolásig gondolkodni.-) :D 
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.14 14:38:19 írta Agyarka »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1092 Dátum: 2013.05.14 14:55:56 »
Jó, hát akinek hájbrid ótója van, annak könnyű.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1093 Dátum: 2013.05.14 20:47:06 »
hájbrid ótója
A hangsúly nem a meghajtáson és a számokon volt, hanem a mérési etapok hosszán. Viszonylag rövid, fix szakaszokon (pl.lak-mh) könnyebb elemezni, viszonyítani, finomítani a vezetési technikán. 2 tankolás között már sokkal több a változó, ami nagyon megnehezíti a dolgot. Természetesen a rövid etapok mérése csak fed.komppal, vagy OBD-s alkalmazással lehetséges, amiknek a mérési pontosság először ellenőrizni kell.
Szerintem a hosszútávú átlagfogyasztást hatékonyan úgy lehet csökkenteni, ha a részfogyasztási adatok csökkentésére törekszünk különböző szituációkban.

Persze vannak egyéb trükkök, múltkor a Spritmonitoron azt láttam, hogy vki mindig csak keveset tankolt az autójába, ezzel is csökkentette az önsúlyát. Vmi elképesztő fogyasztási adatokat ért el. Nyilván nem csak a kis mennyiségek  tankolásával, de sok kicsi sokra ment.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.14 21:06:44 írta Agyarka »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1094 Dátum: 2013.05.15 00:00:54 »
A BC a mintavételezés ritkasága miatt tud tévedni.
Úgy értem 2 másodpercenként nézi az aktuális fogyasztást, de ha te pont a két mérés között pöccinted meg a gázpedált rövid időre, majd visszaengeded az eredeti állásra, akkor ez a többlet fogyasztás nem fog látszani a mérésben.
Azt honnan tudod, hogy a BC milyen gyakran vesz mintát?
Attila 31
  - Avensis
- Prius