Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759666 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #975 Dátum: 2013.03.22 18:08:34 »
Nem hat, ezert nem nagyon latom ertelmet dizelnel a start-stopnak  :surrender:
Hát ja így is úgy is keveset fogyaszt ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #976 Dátum: 2013.03.22 18:12:01 »
Hát ja így is úgy is keveset fogyaszt ;)
és közben permanente csörömpöl  :ph34r:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #977 Dátum: 2013.03.23 01:31:36 »
Azert uzemmelegen ma mar a legtobb dizel teljesen elfogadhato organumu alapjaraton. Ne a kettesket vedd tipikus peldanak  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #978 Dátum: 2013.03.23 08:39:09 »
Azert uzemmelegen ma mar a legtobb dizel teljesen elfogadhato organumu alapjaraton. Ne a kettesket vedd tipikus peldanak  ;)
A hangjuk valóban elfogadható manapság. De a rezgések még mindig megvannak, ami pl nekem már zavaró több, mint 4 év benzines autó használat után. A dízel a rezonál, ha Toyota, ha vw, ha Opel, ha Bmw. Mindegy. Egy benzines mindig észrevehetően simább járású.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #979 Dátum: 2013.03.23 13:56:20 »
A hangjuk valóban elfogadható manapság. De a rezgések még mindig megvannak, ami pl nekem már zavaró több, mint 4 év benzines autó használat után. A dízel a rezonál, ha Toyota, ha vw, ha Opel, ha Bmw. Mindegy. Egy benzines mindig észrevehetően simább járású.
Ne is mond....tiszta felüdülés néha beülni a 4A-FE motoros Aven-kba a D4D után. Melegen még csak csak ,de hidegen rezonál rendesen.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #980 Dátum: 2013.03.23 16:38:06 »
Azert uzemmelegen ma mar a legtobb dizel teljesen elfogadhato organumu alapjaraton. Ne a kettesket vedd tipikus peldanak  ;)
nem a kettest veszem, az egy kávédaráló  :devil: volt ötösöm is. és sokat ültem egy barátom új v70es dízel volvojában is, meg egy kollegámnak a4 kombi dízele van. én alapjáraton egyáltalán semmilyen orgánumot nem szeretek hallani :D cserébe pályán a dízelek halkabbak szoktak lenni a szívóbenzineseknél. már legalábbis, ha kicsi a motorjuk...az avensisem motorhangtalanságánál semmilyen hasonló kocsi nem volt jobb. de asszem ezt te is tapasztalatból tudod mostanság...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #981 Dátum: 2013.03.23 21:01:38 »
Több mindenre reagálnék.
1. A fedcomp tévedése. Én azt figyeltem meg, hogy az első 50-100 km-en dől el az adott ciklus fedcomp általi pontossága, és ez nem feltétlenül függ az ezen időszak alatti használattól. Volt már úgy, hogy autópályán mentem tankolás után nem sokkal, és ott ment el nagyon (majd fél literrel többet mért a valósnál), s utána már nem nagyon korrigált, csak amennyit amúgy is korrigált volna, ugyanakkor volt olyan, hogy csak városi fogyi (zömmel 5-10 km-es utakból) volt és tizedre stimmelt. Meg persze az ellenkezője is megtörtént. Nekem nem sikerült rájönni, hogy mitől függ a pontosság.
2. Március 14-e. Azért azt nem kéne elfelejteni, hogy előtte már másfél hétig tavasz volt, és ebben a szituban teljesen másképp szól az, ha a meteorológia, havat szelet, hófúvást mond, mintha teszem azt, január 14-én mondja. Mert januárban ez belefér, márciusban meg nem a normál időjárásba. Ebből következően azt sem sérelmezném, hogy sokan már nyári gumira váltottak, és abban bíztak, hogy majd csak túlélik valahogy. Már többször leírtam, jöttem már haza Bécsből szakadó hóban nyári gumival (apám kocsijával) gond nélkül. 6 órás út volt, de hazaértem.
A környező országok többségében már szerdától kamionstop volt, és komoly figyelmeztetést - ezalatt azt értem, hogy kiemelve az eset szinte példa nélküli mivoltát - nem hallottam, csak az egyik reggeli műsorban viccelődött a szakember, hogy ekkora mediterrán frontot ő még nem látott. Szintén nem volt tájékoztatás közben, csak amit lelkes civilek (facebook-on, vagy Vörösmarty Rádión) összehoztak. Na most, ha a hivatalos álláspont ennyire nem vette komolyan a közelgő eseményt, akkor mit is kérünk számon a lakosságon?!?
Mert biztosan sokan voltak felelőtlenek a közlekedők közül és vágtak neki felkészületlenül, de nemcsak; és ettől még ki kell őket is menteni.
És ahogy whis is írtam sok vaklárma volt már, ez most véletlenül bejött. Ha ez a szitu nem következett volna be - ahogy pl. tegnap sem letthófúvás keleten - akkor most nem szúrnánk le senkit, amiért merészelt március 14-én nyári gumival közlekedni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.23 21:04:06 írta music »
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #982 Dátum: 2013.03.24 01:22:54 »
cserébe pályán a dízelek halkabbak szoktak lenni a szívóbenzineseknél. már legalábbis, ha kicsi a motorjuk...az avensisem motorhangtalanságánál semmilyen hasonló kocsi nem volt jobb. de asszem ezt te is tapasztalatból tudod mostanság...
Ne is mondd, valos 130-nal forog 2600-2700 kozott behemot. Akkora csend honol, hogy tenyleg a legyzummogest is hallani ilyen temponal  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #983 Dátum: 2013.03.24 01:24:42 »
A hangjuk valóban elfogadható manapság. De a rezgések még mindig megvannak, ami pl nekem már zavaró több, mint 4 év benzines autó használat után. A dízel a rezonál, ha Toyota, ha vw, ha Opel, ha Bmw. Mindegy. Egy benzines mindig észrevehetően simább járású.
Fogd fel masszirozo ulesnek, kormanynak  :lol:
Amugy eddig a Jazz jart a legsimabban  :yes: Azt alapjaraton se hallani se erezni nem lehetett  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Balika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
  • 2.2D-4D 07
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #984 Dátum: 2013.03.24 20:22:12 »
Sziasztok!

Az én fedkompom 1.5-2l csal mióta szoftvert frissítettek az autón (T25 2.2 D-4D). Emiatt még a megtehető km is hülyeséget mutat. Előtte szinte pontosan mutatta az átlagfogyasztást. A szervizben rákérdeztem, hogy ez mitől van, de nem tudták megmondani. úgy látom, hogy ezzel innentől együtt kell élnünk. Még szerencse, hogy van napi számláló

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #985 Dátum: 2013.03.25 11:54:52 »
Sziasztok!

Az én fedkompom 1.5-2l csal mióta szoftvert frissítettek az autón (T25 2.2 D-4D). Emiatt még a megtehető km is hülyeséget mutat. Előtte szinte pontosan mutatta az átlagfogyasztást. A szervizben rákérdeztem, hogy ez mitől van, de nem tudták megmondani. úgy látom, hogy ezzel innentől együtt kell élnünk. Még szerencse, hogy van napi számláló
Frissítsék újból! Váll rándítással ne intézzék már el! Vissza vinném a szervizbe.
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #986 Dátum: 2013.03.25 23:57:56 »
A megtehető km mindenképp hülyeség, mert azt nem a teljes tankra számolja, hanem a sárga lámpa felgyulladásáig, ami kb. 10 literrel a száraz tank előtt van.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #987 Dátum: 2013.03.29 10:32:20 »
Szerdán volt egy Békéscsaba-Debrecen-Békéscsaba utam az Avensisszel. A hőmérséklet -1 - 0 fok volt, folyamatosan esett vagy a havas eső, vagy az eső, végig vizes volt az út burkolata.
Odafelé úton nem siettünk, óra szerint 100-zal mentünk, ha kellett, előztem, alapvetően igyekeztem egyenletesen haladni, már amennyire ez a forgalomtól lehetséges volt.
Indulásnál 6,8-at mutatott a fedcomp (átl. sebesség: 39km/h), mire Debrecenbe értünk 6,7-re csökkent. Visszafelé siettünk, gyakorlatilag autópályás tempóban ( :innocent:), hazaérve néztem a kijelzőre, 6,8 (átlagsebesség: 45km/h)... Ebben az időben úgy tűnik, ez a 6,8 a reális adat ennek a tömegnek és motornak, mert ezt látom legtöbbször.  :)
Nem tudom, ki-hogy van vele, de teljesen jó fogyasztás, valószínűleg köze van ehhez az új gyertyáknak, a fuel economy Toyota 5W-30 olajnak és az új szűrőknek is, valamint annak, hogy igen sokat motorfékezek, és lendületesen gyorsítok (nagy gázzal, de rövidebb ideig).
Érdekes amúgy ez a motor: Az Ave mellett van ugye a Corolla is, azzal van nagyobb tapasztalatom. Ez az 1ZZ olyan 2/3-ad gázállás mellett, mintha a Corollát padlóznám. Ha az Avét padlózom, rátesz még egy lapáttal a gyorsulásra a Corollához képest. Határozottan érződik a 30LE és 40Nm különbség a 200kg-s többlet ellenére is.  :yes:

Egy említésre méltó dolog van, amin változtatnék (és több apróság), hogy ez a motor is elbírt volna bizony egy 6. fokozatot, amivel kb óra szerinti 150-nél forogna 3500-at. Egy ilyesmi áttétel elég lenne kényelmes és csendes utazáshoz, mert hosszabb 5. ide, vagy oda, 130-tól már azért van hangja a motornak. A 170Nm elég lenne a 6.-ik fokozathoz is...
Jó lenne, ha a kormány tengely irányban (ki-be) is mozgatható lenne, elég nagy butaság volt ezt kihagyni egy középkategóriás magas felszereltségű autóból...  :wacko:

Ma megkapja az autó az új nyári gumikat (GY Efficient Grip Performance) és az alufelniket. Révén, hogy üzemanyagtakarékos (alacsony gördülési ellenállású) gumiról van szó, határozottan várom tőle a fogyasztás csökkenését. Ebben segítségemre lesz a hőmérséklet is... egyszer majd csak...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #988 Dátum: 2013.03.29 10:48:38 »
a kérdés csak az, hogy mennyit téved a fedcomp, majd meséld el a tankoláskor is, mit adott ki a számológép...a fogyasztás egyébként teljesen átlagosnak tűnik, csekkold le mit tudott nálam az avensis 2010. október 29-én 45 km/h átlagsebességgel. ami egyébként 100-as tempomattal volt négyszer egymás után brüsszel és antwerpen között két nap alatt, mérsékelt városi forgalom mellett. nálam egyébként több, mint 10%-kal túlbecsülte a fogyasztást akkor, amit talán sose csinált addig és aztán se.
egy hatodikat én is elviselnék, nálam 100-nál 3000et forog a motor amit kissé sokallok

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #989 Dátum: 2013.03.29 10:54:24 »
Az eddigi 2 tankolásom alapján kerekítésen belüli volt a fedcomp által mutatott adat...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i