Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759671 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #945 Dátum: 2013.03.18 22:06:46 »
Igen, erre utaltam. A benzinessel kényelmesen tudtam folyamatosan 12 órát fűteni.
Ez a csekély hátrányból adódik az óriási előnye: kevesebb hővesztesség, kisebb fogyasztás :szemez:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #946 Dátum: 2013.03.19 00:02:19 »
egyetértek. volt kellő tájékoztatás!

nagycitrom!
hétfő óta ömlött a médiából,h sarkvidéki levegő,jég,hó jön.
és pont te irtad,h lafax lesz ez. ugyhogy ne mondd,h nem tájékoztattak!
az hogy hideg és hó, nem ekvivalens azzal, hogy járhatatlan utak.
Konkrétan: az indulásom előtt sehol nem írtak (beszéltek) arról, hogy az M1-en már órák óta áll a forgalom.  Annyi volt, hogy torlódások vannak (na és, +1 óra rászámolva)
Konkrétan: bő 6 órája állt a forgalom és még mindig nem zárták le a becsatlakozó utaknál a pályát, hagyták, hogy újabb több100 autó fusson bele a zsákutcába.
12 órája álltunk és SENKI nem tájékoztatott arról, hogy mi van, mi történik, történik-e valami, hogy pl 2 óra múlva szabadítják fel a pályát vagy 2 nap múlva. Pénteken délután 2 körül bejött a bábolnai mekibe egy rendőr altábornagy és elmondta az ott levő 80 embernek (abból a fele külföldi), hogy kb szombat délutánra szabadítják fel az utat ( az éppen nem ott levő  több mint 2e ember ebből kimaradt). És a bejelentéstől számítva 15 percen belül elindult a kocsisor... 
Egyetlen egy közszolgálati rádió (amit ugye ami az autóban ülőkhöz is eljut) sem nyújtott az általánosságon túl (sokan megfeszített munkában dolgoznak) érdemi információt. Legalább pl annyit, hogy mondjuk másnap 10 óráig biztosan nem szabadítják fel az utat és pihenjen mindenki nyugodtan (egyedül voltam az autóban, ha bealszom és nekiindul a kocsisor mellettem, mögöttem problémás lett volna, de nagyon, így csak darabokban mertem kb 1,5 órát bólintottani a vezető ülésben). Az M1 teljes szakaszán 2 kereskedelmi rádió (és a hozzájuk kapcsolódó +2 frekvencia) volt az, akik azonnal átálltak a hírszolgáltatásra, gyűjtötték az információt, próbáltak illetékeseket megtalálni (többségében eredménytelenül) és koordinálni az autósokat, hogy hol van még járható út (településekhez) és melyek azok, amiket meg se próbáljon senki. Ez sima civil szerveződés volt.

És ha rajtam kívül mindenki ennyire tájékozott volt (hozzáértők), miért nem rendeltek el kamion stopot, amikor köztudott, hogy ilyen helyzetekben azok tudják a legnagyobb fennakadást okozni. 28 km-es szakaszon 13 kamion műszaki mentését kellett megoldani, amik eltorlaszolták az utat.

Szóval a kellő tájékoztatást én ott bent valahol nem találtam meg vagy engem kikerült  :flowers:

(az autómban több napra elegendő kajával és itallat, ruházattal, benzinnel indultam el. tudtam, hogy nem 1,5 órás út lesz, de azt nem, hogy napokra járhatatlan)
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.19 00:12:25 írta Nagycitrom »

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #947 Dátum: 2013.03.19 06:19:33 »
Lehet, hogy kevesebbet, csak éppen meg lehet fagyni benne. Saját tapasztalat, alapjáraton fűtve kihűl a motor. Az üzemi hőmérséklettel köszönő viszonyban sincs a víz hőmérséklete.
Azért csak nem fagypontot termelnék az utastérben?  ;) Azt már én is észrevettem, hogy másképpen fűt, de ilyen "élményem" nem volt még és remélem nem is lesz.
Lehet, hogy kevesebbet, csak éppen meg lehet fagyni benne. Saját tapasztalat, alapjáraton fűtve kihűl a motor. Az üzemi hőmérséklettel köszönő viszonyban sincs a víz hőmérséklete.
Oké, ebben az esetben fűtőszálas ventilátoros szivargyújtós plusz fűtést fogok keresni.
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #948 Dátum: 2013.03.19 07:34:09 »
az hogy hideg és hó, nem ekvivalens azzal, hogy járhatatlan utak.
Konkrétan: az indulásom előtt sehol nem írtak (beszéltek) arról, hogy az M1-en már órák óta áll a forgalom.  Annyi volt, hogy torlódások vannak (na és, +1 óra rászámolva)
Konkrétan: bő 6 órája állt a forgalom és még mindig nem zárták le a becsatlakozó utaknál a pályát, hagyták, hogy újabb több100 autó fusson bele a zsákutcába.
12 órája álltunk és SENKI nem tájékoztatott arról, hogy mi van, mi történik, történik-e valami, hogy pl 2 óra múlva szabadítják fel a pályát vagy 2 nap múlva. Pénteken délután 2 körül bejött a bábolnai mekibe egy rendőr altábornagy és elmondta az ott levő 80 embernek (abból a fele külföldi), hogy kb szombat délutánra szabadítják fel az utat ( az éppen nem ott levő  több mint 2e ember ebből kimaradt). És a bejelentéstől számítva 15 percen belül elindult a kocsisor... 
Egyetlen egy közszolgálati rádió (amit ugye ami az autóban ülőkhöz is eljut) sem nyújtott az általánosságon túl (sokan megfeszített munkában dolgoznak) érdemi információt. Legalább pl annyit, hogy mondjuk másnap 10 óráig biztosan nem szabadítják fel az utat és pihenjen mindenki nyugodtan (egyedül voltam az autóban, ha bealszom és nekiindul a kocsisor mellettem, mögöttem problémás lett volna, de nagyon, így csak darabokban mertem kb 1,5 órát bólintottani a vezető ülésben). Az M1 teljes szakaszán 2 kereskedelmi rádió (és a hozzájuk kapcsolódó +2 frekvencia) volt az, akik azonnal átálltak a hírszolgáltatásra, gyűjtötték az információt, próbáltak illetékeseket megtalálni (többségében eredménytelenül) és koordinálni az autósokat, hogy hol van még járható út (településekhez) és melyek azok, amiket meg se próbáljon senki. Ez sima civil szerveződés volt.
És ha rajtam kívül mindenki ennyire tájékozott volt (hozzáértők), miért nem rendeltek el kamion stopot, amikor köztudott, hogy ilyen helyzetekben azok tudják a legnagyobb fennakadást okozni. 28 km-es szakaszon 13 kamion műszaki mentését kellett megoldani, amik eltorlaszolták az utat.
Szóval a kellő tájékoztatást én ott bent valahol nem találtam meg vagy engem kikerült  :flowers:
(az autómban több napra elegendő kajával és itallat, ruházattal, benzinnel indultam el. tudtam, hogy nem 1,5 órás út lesz, de azt nem, hogy napokra járhatatlan)
én remélem, hogyha legközelebb is fúj a szél havazáskor akkor azonnal kamionstopot rendelnek el. valóban azok feleltek az ordenáré dugóért. ÉS ezenkívül minden nyárigumis autóssal kifizettetném a mentés költségét, mert olyanok is szép számmal voltak...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #949 Dátum: 2013.03.19 07:35:35 »
Azért csak nem fagypontot termelnék az utastérben?  ;) Azt már én is észrevettem, hogy másképpen fűt, de ilyen "élményem" nem volt még és remélem nem is lesz.Oké, ebben az esetben fűtőszálas ventilátoros szivargyújtós plusz fűtést fogok keresni.
így van, dugóban állva kihűlne a motor. én már jártam így dízellel, bár biztosan vannak különbségek az egyes motorok közt...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #950 Dátum: 2013.03.19 08:25:53 »
én remélem, hogyha legközelebb is fúj a szél havazáskor akkor azonnal kamionstopot rendelnek el. valóban azok feleltek az ordenáré dugóért. ÉS ezenkívül minden nyárigumis autóssal kifizettetném a mentés költségét, mert olyanok is szép számmal voltak...
Én is így látom. Nem utólag okoskodva, hanem a tanulságot ésszerűen levonva úgy gondolom, hogy, ha ennyire biztos lesz az előrejelzés (1-2-3 nappal előtte a szomszédos országban is az előjelzésnek megfelelően alakul az időjárás), akkor a kamionstoppot még az előtt el kellene rendelni, hogy a front megérkezik hozzánk, és tudnak mozogni a kamionok. Most egész csütörtökre kötelező szabadságot is célszerű lett volna elrendelni. Biztos, hogy így is lett volna fennakadás, de ekkora valószínűleg nem.
Ahogy nagycitrom is írta, órákkal az M1-esen létrjött dugó után sem volt még lezárva a legközelebbi autópálya felhajtó, sem nem terelték le az autókat a megelőző pályaszakaszról. Ezt is át kell gondolni, hogy legközelebb talán célszerű lenne megtenni.
Igaz, akkor, meg a főúton növekedne meg a forgalom és teremtene sokkal nagyobb baleseti kockázatot, hiszen, ott szembejövő forgalom is van, szemben a páylával.
Az sms-eket pedig belügy részről el kell felejteni, mert szánalmas, pláne, hogy nagyjából 18 elteltével küldték és gyakorlati megoldást nem adott.
Sajnos ilyen esetben (viharos, orkán erejű szél és havazás) a közútkezelő és az autópálya kezelője is tehetetlen, mindaddig, amíg a szél nem mérséklődik.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #951 Dátum: 2013.03.19 09:39:38 »
Azért csak nem fagypontot termelnék az utastérben?  ;) Azt már én is észrevettem, hogy másképpen fűt, de ilyen "élményem" nem volt még és remélem nem is lesz.
Nem egyforma dízelünk van...
Pl.: Üzem meleg motorral megérkezem, és várnom kell. Leállítom a motort pár percre, majd ha hűlni kezd az utastér, újraindítok. Ez alatt a rövid idő alatt már jelentősen lejjebb megy a mutató (kicsi a motor hőtehetetlensége, persze csak ebben az irányban  :D). Ha így szakaszosan fűtök, nagyon alacsony a víz hőmérséklete, de akkor is, ha a fűtés folyamatos. Most képzeld el, ha kint állsz a fagyban 10-20 órát. A motor mennyit károsodik? De szivargyújtózhatsz is, ahhoz is járatni kell a motort, hogy az aksi túlélje. Így ugyan melegebb lehet az utastér, de a motor akkor is hidegen jár. Persze ilyenkor a túlélés az elsődleges, minden más a háttérbe szorul.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #952 Dátum: 2013.03.19 10:18:49 »
Elkanyarodva a március 15-től.
Nálam egy gyertya garnitúra csere, légszűrő csere (mondjuk a régi sem volt elhasznált még), és a légtömegmérő kitakarítása ezt az eredményt hozta:
városi átlag 9.2 -> 8.6
vegyes főleg autópályás átlag 8.6 -> 8.3

(OMV MaxMotion 95-tel járok, a sima Agip 95-össel egyszer 9.7 átlag jött ki autópályán, nem tudom abból miért eszik ilyen sokat)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #953 Dátum: 2013.03.19 10:34:07 »
És ez tökéletesen hihető is.  :clap:

Elsőkörben az izzóidat cseréld ki... hogy a másik felvetésedre is reagáljak...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #954 Dátum: 2013.03.19 10:36:46 »
Elkanyarodva a március 15-től.
Nálam egy gyertya garnitúra csere, légszűrő csere (mondjuk a régi sem volt elhasznált még), és a légtömegmérő kitakarítása ezt az eredményt hozta:
városi átlag 9.2 -> 8.6
vegyes főleg autópályás átlag 8.6 -> 8.3

(OMV MaxMotion 95-tel járok, a sima Agip 95-össel egyszer 9.7 átlag jött ki autópályán, nem tudom abból miért eszik ilyen sokat)
A külső hőmérséklet nem változott + irányban? Erősen befolyásoló tényező szintén.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #955 Dátum: 2013.03.19 10:40:28 »
A külső hőmérséklet nem változott + irányban? Erősen befolyásoló tényező szintén.

A pályás átlagnál nem vettem észre, eddig is 0 - -2 mutatott a hőmérő amikor 8.6 volt a fogyi, meg legutóbb is amikor már 8.3 (március 17).

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #956 Dátum: 2013.03.19 11:32:14 »

Sajnos ilyen esetben (viharos, orkán erejű szél és havazás) a közútkezelő és az autópálya kezelője is tehetetlen, mindaddig, amíg a szél nem mérséklődik.
Ott a Pont! És ha Ők nem tudnak csinálni semmit, más pláne nem.
A többi meg csak spekuláció, nem lehetett előre, meg azonnal intézkedni, hiszen ilyen még soha  nem volt Magyarországon.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #957 Dátum: 2013.03.19 11:35:17 »
így van, dugóban állva kihűlne a motor. én már jártam így dízellel, bár biztosan vannak különbségek az egyes motorok közt...
Á értem, ezért kell ritkábban a légkondit használnom :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #958 Dátum: 2013.03.19 11:59:29 »
Á értem, ezért kell ritkábban a légkondit használnom :lol:
télen? mi vagy te, eszkimó?  :lol:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #959 Dátum: 2013.03.20 20:29:34 »
egyetértek. volt kellő tájékoztatás!
Azért valljuk meg őszintén: csak idén január óta hányszor volt vörös riasztás az OMSZ-től? És ebből mekkora arányban jött is be a dolog?
Csodálkoztok, hogy sem a média, sem a hatóságok, sem a lakosság nem veszi már komolyan?
Másrészről meg akkor lett volna igazán hatékony a megelőző tájékoztatás, ha a média az óránkénti hírblokkban folyamatosan nyomatta volna a megelőző felhívást (értsd már szerdától). De nem volt semmi. Az első komolyabb beszámoló csütörtök este volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety