Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759630 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #885 Dátum: 2012.12.05 18:34:05 »
Csezzeg, Bálintról bezzeg már nem hívtál fel... :nonono:
Családdal voltam, és elég későre is járt, sorry  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #886 Dátum: 2012.12.12 12:06:57 »
Sziasztok fórumtársak!

Méregetem a nemrég vásárolt Avensisem fogyasztását és nem vagyok vele maradéktalanul megelégedve.
Avensis 2.0 D4-D Sol Sedan (2001) 110 hp
Adatok:
1. 826 km, 70 / 30 % város / országút, jó idő, nyári gumi: BC 6.0 l/100km (39 km/h), valós fogy.: 6.82 l/100km
2. 813 km, 95 / 5   % város / országút, hűvösebb idő, nyári gumi: BC 6.4 l/100km (28 km/h), valós fogy.: 6,94 l/100km
3. 720 km, 100 % város, nagyjából tél, téli gumi: BC 6.6 l/100km (26 km/h), valós fogy.: 7,61 l/100km
4. 238 km, 100 % országút, kímélve, hó miatt sok helyen fix 70-es tempó, egyébként 100-110, téli gumi: BC 4,9 l/100km (55 km/h), valós fogy.: 5,79 l/100km

Az adatok innen származnak: http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/534297.html

Az autóval máskülönben semmi gondom, szépen indul, a hosszú városi használat miatt padlógázra van füstje, de országúti vagy autópályás használat után ez 50 km-en belül elmúlik és bárhogy taposom nem dob egy pamacsot sem. Szakszervizes szerelő szerint ez így teljesen normális.

A Board Bomputer által írt értékekkel teljesen meg lennék elégedve, de sajna tankoláskor mindig jön a kis meglepi, hogy azért ez mégsem egészen úgy van. A még megtehető távolságot mutató számláló egészen jól mér, azzal érdekes módon nincs bajom, az tudja, hogy mi a helyzet.

Ami most a legjobban bosszant, hogy az utolsó országutas mérésnél direkt figyeltem, meg az időjárás sem kedvezett a száguldozásnak, kifejezetten tatikásan suhantam. Ennél kevesebbet sose fogok tudni vele megetetni, pedig az én lábamhoz méretezett minimális fogyasztás max. 5 l-re saccoltam, próbálgatással esetleg pár decivel alá.

Bármi ötlet a helyzet javítására? Saját tapasztalat a fogyasztással kapcsolatban?

Üdv:
BF

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #887 Dátum: 2012.12.12 18:02:07 »
Nekem 2002-es D4D Sol sedan
Erdély-túra: 2300km 5 személy 40fokos napsütéstől kezdve 15 fokos felhőszakadásos Békási szoroson át ... 5,3 liter
Zeg-Bp végig a megengedett seb határokat tartva 5,1 liter
Zeg-Gotthárd túra-odavissza 4,8 liter
Zeg-Lovászi-Zeg 4,2 liter (ez az eddigi legkisebb,nem figyeltem egyáltalán a tojásra pedig a pedál alatt ,de nme is tiportam neki:D )
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #888 Dátum: 2012.12.12 20:07:27 »
A mostani tankolásom volt az eddigi negatív csúcs.. -10 c reggelente 10 perc melegítés dugó-dugó hátán-27 km 1,5 óra alatt , meg a napi 16 lámpa stb.. 7,28 l/100km! Nagyon elégedett vagyok, ilyen körülmények között szerintem ez nem sok. (2001-es ave 18 vvti)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #889 Dátum: 2012.12.12 20:40:54 »
Hát, érdekes ez. Meglátjuk.
Annyira talán nem is a valós fogyasztás miatt aggódok (mit beszélek hülyeséget, dehogynem!!), hanem az is érdekes, hogy a BC ekkorát téved. Kollégámnak egy ilyen évjáratú 1.6 VVTi-je van, tőle tudom, hogy a benzinesek BC-je nagyon pontosan számolja az átlagfogyasztást. Emiatt gondoltam, hogy a dízel is hasonlóan jó lesz. Ehelyett van a fent írt adatsor.
Először a sok városi használat miatt gondoltam, hogy - na jó - a sok hidegindítás, bemelegítés, lámpánál tötymörgés miatt téved. Na, de majd az országúti, vagy pályás használatban beáll a tudománya. Ehelyett ekkor százalékosan még nagyobbat téved.  :no:
Megfordult a fejemben, hogy az üzemanyagellátó és/vagy befecskendező rendszer hibája, kopottsága miatt is lehetséges esetleg ez a tévedés (tiszta paranoia).
Tudnátok BC vs. valós fogyasztási adatokat mondani?
Nektek milyen százalékban és milyen körülmények között csal legtöbbet?

Üdv

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #890 Dátum: 2012.12.12 21:01:19 »
Ami most a legjobban bosszant, hogy az utolsó országutas mérésnél direkt figyeltem, meg az időjárás sem kedvezett a száguldozásnak, kifejezetten tatikásan suhantam. Ennél kevesebbet sose fogok tudni vele megetetni, pedig az én lábamhoz méretezett minimális fogyasztás max. 5 l-re saccoltam, próbálgatással esetleg pár decivel alá.

Bármi ötlet a helyzet javítására? Saját tapasztalat a fogyasztással kapcsolatban?
Szerintem semmi baj a fogyasztásoddal.

Írod, hogy az utolsó, országúti etapon hó is volt - hát mit vársz :) ? A hó nagyon megdobja a fogyasztást, ráadásul eszerint a tempó sem volt egyenletes; valamint, gondolom, a nem havas szakaszok nagy részén vizes lehetett az út - márpedig vizes úton is nagyobb a fogyasztás, mint szárazon. Melegebb, száraz időben le tudod majd vinni 5 alá is, nyugodt lehetsz  :yes:

Figyelemre méltó, hogy mindig aránylag sokkal több a számított fogyasztásod, mint amit a fedkompod kiír  :hmmmm: ... Milyen módszert használsz tankoláskor?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #891 Dátum: 2012.12.12 21:03:57 »
A mostani tankolásom volt az eddigi negatív csúcs.. -10 c reggelente 10 perc melegítés dugó-dugó hátán-27 km 1,5 óra alatt , meg a napi 16 lámpa stb.. 7,28 l/100km! Nagyon elégedett vagyok, ilyen körülmények között szerintem ez nem sok. (2001-es ave 18 vvti)
Ez valóban egyáltalán nem sok, sőt  :) !

De azt a 10 perc melegítést ugye nem komolyan írod?  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #892 Dátum: 2012.12.12 22:04:13 »
Szerintem semmi baj a fogyasztásoddal.

Írod, hogy az utolsó, országúti etapon hó is volt - hát mit vársz :) ? A hó nagyon megdobja a fogyasztást, ráadásul eszerint a tempó sem volt egyenletes; valamint, gondolom, a nem havas szakaszok nagy részén vizes lehetett az út - márpedig vizes úton is nagyobb a fogyasztás, mint szárazon. Melegebb, száraz időben le tudod majd vinni 5 alá is, nyugodt lehetsz  :yes:

Figyelemre méltó, hogy mindig aránylag sokkal több a számított fogyasztásod, mint amit a fedkompod kiír  :hmmmm: ... Milyen módszert használsz tankoláskor?

Ezeknél a méréseknél ugyanazon a benzinkúton tankoltam. Általában nem ugyanazt a kútfejet használom, de a legutolsó két tankoláskor már erre is figyeltem. Egyszer töltöm kattanásig, majd kb. 10 másodperc múlva, miután a habzás elmúlt töltök még egy kattanásig. Ezt már évek óta így csináltam az előző autómmal is, eléggé benne van a kezemben.
A hóval, nedves úttal kapcsolatban pedig igazad lehet.
Mondom, ennél a pontnál már talán nem is annyira a fogyasztás mértéke zavar, hanem inkább a fedcomp tévedése. Az fejtörős. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #893 Dátum: 2012.12.12 22:26:45 »
Ezeknél a méréseknél ugyanazon a benzinkúton tankoltam. Általában nem ugyanazt a kútfejet használom, de a legutolsó két tankoláskor már erre is figyeltem. Egyszer töltöm kattanásig, majd kb. 10 másodperc múlva, miután a habzás elmúlt töltök még egy kattanásig. Ezt már évek óta így csináltam az előző autómmal is, eléggé benne van a kezemben.
A hóval, nedves úttal kapcsolatban pedig igazad lehet.
Mondom, ennél a pontnál már talán nem is annyira a fogyasztás mértéke zavar, hanem inkább a fedcomp tévedése. Az fejtörős. :hmmmm:
Hát igen. Lehet, hogy az egyszerűen ilyen sajnos  ::)

Tankolás: még pontosabb eredményt lehet elérni, ha türelmesen tényleg csurig tölti az ember. Tehát mikor már peremig áll a csonkban az üzemanyag, és nem megy lejjebb. De tény, hogy az általad leírt módszer sem okozhat ilyen hosszú, 7-800 km-es etapokon akkora szórást, ami megmagyarázná az eltérést.

De, mondom, önmagában véve a fogyasztásod szerintem rendben van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #894 Dátum: 2012.12.12 22:43:14 »
Hát igen. Lehet, hogy az egyszerűen ilyen sajnos  ::)

Tankolás: még pontosabb eredményt lehet elérni, ha türelmesen tényleg csurig tölti az ember. Tehát mikor már peremig áll a csonkban az üzemanyag, és nem megy lejjebb. De tény, hogy az általad leírt módszer sem okozhat ilyen hosszú, 7-800 km-es etapokon akkora szórást, ami megmagyarázná az eltérést.

De, mondom, önmagában véve a fogyasztásod szerintem rendben van  :yes:

Először is mindenkinek köszönöm a sok hasznos információt.

Egyébként meg utánanézegettem spritmonitor.de-n, hogy azoknál mi a helyzet, akik vezetik a BC adatait is. Nem lehet egyértelműen kijelenteni semmit. Van ahol egész pontos, van ahol alá, másiknál fölélő a BC a valós fogyasztásnak. Ahogy elnézem a tendencia inkább az, hogy túlbecsüli a valós értéket, de tényleg elég nagy a szórás.
Egyébként a spritmonitoron összegyűjtött adatok szerint az előző autómmal mért 4 éves átlagfogyasztásommal a fogyasztási hisztogram csúcsához képest az alacsonyabb fogyasztású oldalon voltam. Gondoltam, ez típusfüggetlenül így lesz minden autónál, hiszen nagy a merítés és az átlaghoz képesti eltérés jól mutatja a talpam relatív méretét. Ezzel szemben ezzel az autóval átkerültem a fogyasztási hisztogram csúcsán túlra. Sok mindentől függhet ez, most kevesebb a hosszabb út, meg ezzel az autóval még kevés a futott km, majd figyelem tovább.

bocs, ha kicsit analizálós voltam, én már csak ilyen vagyok. A kákán is a mintát keresem :).

Üdv!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #895 Dátum: 2012.12.13 08:27:58 »
Lehet, hogy egybites a kérdés, de a computer kinullázása nem segíthet?  :hmmmm:
Arra gondolok, hogy akkusaru 10 percre le, bár akkor újra kell ugye tanítani a rádiót meg az automata ablakokat is.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #896 Dátum: 2012.12.13 08:38:48 »
És akkor kevesebbet fogyaszt?
Ezt eddig miért nem mondtad? >:D
Kipróbálom! ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #897 Dátum: 2012.12.13 08:44:13 »
 :tt2: :tt2: A te fogyidat már amúgy se lehet hova letornázni. Bááár, gyakorolj még... :devil:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #898 Dátum: 2012.12.13 09:04:14 »
De lehetne... most a hidegekben 6,2-6,4  :cry:

(kleingy :P )
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 09:11:20 írta Nagycitrom »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #899 Dátum: 2012.12.13 09:06:29 »
***, 64 liter? Tettél bele még 16 ezer ccm-t?  :devil: [rohog]