Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759685 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #870 Dátum: 2012.08.21 23:03:26 »
Megvolt az elsö hosszú út. Az autó egész jól teljesített. (3 fö + csomagok)  Össz. km.: 1573 , össz. tankolt benzin:99,29 l ,  fogyasztás: 6,31 l / 100 km!!  :clap: Maximálisan elégedett vagyok. Egyedüli probléma az a 168,57 € amibe ez a "kör" került... sajnos ezzel nincs mit tenni.. Ma a megszokott agip kutamon 1,71 € volt a sima 95-ös benzin.. :nono: Az út 80 %-a autópálya a maradék Balaton part stb..Tegnap a klíma is ment vagy 400 km-en keresztül...

Gratula.
Jól fogyaszt az autód.
Én mindig mondom, hogy nem kell tartani a nagy motoroktól, nem fogasztanak többet mint a kisebbek. (1,4-től 2,0-ig gondolkodok).
Itt is a példa, illetve az előző pár hozzászólás is, ami mindezt bizonyítja.

Sajnos az üzemanyag árával nem tudunk mit kezdeni. Ez ennyi, illetve elvileg a héten ismét emelik.
Én nem iszom (sokat  :)), nem dohányzom, nem szóróm feleslegesen a pénzt. Szeretem az autókat, és erre költök is.
Ezeknél a benzines autóknál meg legalább nem kell azon gondolkodni, hogy mikor döglik be a turbó, a magas nyomású rendszer eleme, a befecskendezők, vagy a lendkerék.
Egy dízellel olcsóbban jársz, az tény, de a fnti dolgokon nem kell paráznod, soha nem fog egy váratlan nagy kiadást jelenteni, ami egyből felborítja az üzemanyagon spórolt gazdaságossági mutatót.

bxbreak 85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #871 Dátum: 2012.08.22 19:52:06 »
Gratula.
Jól fogyaszt az autód.
Én mindig mondom, hogy nem kell tartani a nagy motoroktól, nem fogasztanak többet mint a kisebbek. (1,4-től 2,0-ig gondolkodok).
Itt is a példa, illetve az előző pár hozzászólás is, ami mindezt bizonyítja.

Sajnos az üzemanyag árával nem tudunk mit kezdeni. Ez ennyi, illetve elvileg a héten ismét emelik.
Én nem iszom (sokat  :)), nem dohányzom, nem szóróm feleslegesen a pénzt. Szeretem az autókat, és erre költök is.
Ezeknél a benzines autóknál meg legalább nem kell azon gondolkodni, hogy mikor döglik be a turbó, a magas nyomású rendszer eleme, a befecskendezők, vagy a lendkerék.
Egy dízellel olcsóbban jársz, az tény, de a fnti dolgokon nem kell paráznod, soha nem fog egy váratlan nagy kiadást jelenteni, ami egyből felborítja az üzemanyagon spórolt gazdaságossági mutatót.
Én is azért választottam benzines autót (pedig diesel párti vagyok),mert a mostani dieselek alkatrászei tényleg iszonyatosan drágák. Amikor jó akkor nagyon jó,de ha egyszer betankolsz akkor buktad az addigi spórolást,a turbóról meg a "csoda" lendkerékröl,részecskeszürö és társairól meg már ne is beszéljünk..A következö fogyasztásmérés majd úgy fog zajlani,hogy "felveszem a kesztyüt" egy két bmw-s hülye gyerekkel, meg eleve sportosabban fogom neki tolni legalább 1 héten keresztül. Kíváncsi leszek,hogy így mennyi lesz a fogyasztás??Azért remélem nem 15 l.. :no:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #872 Dátum: 2012.08.22 20:18:02 »
Apró probléma van vele kettő. Az egyik, hogy néha alapjáraton kicsit remeg, kicsi talán az alapjárat. Erre mondták már páran, hogy a pillangószelepeket kell tisztíttatni és ez megoldja a gondot. Illetve a másik probléma, ami szintén ritkán jelentkezik, hogy hidegen néha kicsiket rángat a motor. Lehet összefüggésben van előzővel.
Majd kiderül, ha az előző pucoláson túl leszünk.
Helyesebben a fojtószelepet és az alapjárati motort. Vsz. megoldja a problémákat  :yes:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #873 Dátum: 2012.08.22 20:36:04 »
Én is azért választottam benzines autót (pedig diesel párti vagyok),mert a mostani dieselek alkatrászei tényleg iszonyatosan drágák. Amikor jó akkor nagyon jó,de ha egyszer betankolsz akkor buktad az addigi spórolást,a turbóról meg a "csoda" lendkerékröl,részecskeszürö és társairól meg már ne is beszéljünk..A következö fogyasztásmérés majd úgy fog zajlani,hogy "felveszem a kesztyüt" egy két bmw-s hülye gyerekkel, meg eleve sportosabban fogom neki tolni legalább 1 héten keresztül. Kíváncsi leszek,hogy így mennyi lesz a fogyasztás??Azért remélem nem 15 l.. :no:

Szerintem max. 1 liter lesz a különbség átlagban az előzőhöz képest.
Abból gondolom, mert nálam, mikor cammogok és élvezetesen autózom kb. 1 liter a különbség.


Helyesebben a fojtószelepet és az alapjárati motort. Vsz. megoldja a problémákat  :yes:

Köszönöm a helyesbítést.  :yes:
Most kapott pár többszáz kilométeres utat az autó és egyelőre eltűnt a rángatás.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #874 Dátum: 2012.08.23 12:27:08 »
Múlt héten voltunk Bakonybélen nyaralni. Végig országúton mentünk (nem gyorsan  :whistling: ), 2 felnőtt + 2 gyerek és teli csomagtartó. Fogyasztás 5,6 a comp szerint 56 km/h átlagsebesség mellett. Ahhoz képest, hogy elég dimbes dombos volt az út egy része szerintem elég jó lett a fogyi.
(Ave I, 1.6 VVTi)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #875 Dátum: 2012.08.23 13:42:13 »
Múlt héten voltunk Bakonybélen nyaralni. Végig országúton mentünk (nem gyorsan  :whistling: ), 2 felnőtt + 2 gyerek és teli csomagtartó. Fogyasztás 5,6 a comp szerint 56 km/h átlagsebesség mellett. Ahhoz képest, hogy elég dimbes dombos volt az út egy része szerintem elég jó lett a fogyi.
(Ave I, 1.6 VVTi)

Gratulálok!
Ez már közelít a dízelszerű fogyasztásokhoz.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #876 Dátum: 2012.08.23 15:07:06 »
Azért az 56km/h átlagsebesség mond valamit. A hegyekben nem nagyon mentem gyorsabban 60-nál, városban meg alig jártunk - inkább csak az elkerülő utakon. Ezzel nem tartottam fel senkit. Részben mert nem voltak akkor sokan az utakon, másrészt meg a kanyargós út miatt ők se mentek sokkal gyorsabban.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

donkartacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #877 Dátum: 2012.09.26 11:29:21 »
   Sziasztok!

 Nekem egy idei evjaratu avensis kombim van 2.0 D4D. Ha nem taposom neki akkor varosban 6 liter,autopalyan 5.4. De Angliabol-Veszpremig 130-es tempoval megpekolva 5.3 ra jott ki. Viszont visszafele Angliaba szinten megpakolva 150-nel 6.2 litert fogyasztott. Estleg ha valakinek van idei tipussal tapasztalata,az legyen szives jelentkezzen? Egyebkent az elso szerviznel cserelnek olajat? Mert felhivtan tobb szervizt es megoszlottak a velemenyek. Nem igazan cserelnek az elso szerviznel olajat,csak megnezik az olajszintet.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #878 Dátum: 2012.09.26 14:45:02 »
Nem igazan cserelnek az elso szerviznel olajat,csak megnezik az olajszintet.
Attól függ mit értenek első szervizen, ha 1000km-es ellenőrzést akkor az valóban csak ellenörzés.-)
Olajcsere periódus 15e km vagy 1 év. 0W30 kell bele, ha DPF-es C2 minősítéssel.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re: Mennyit fogyaszt egy Avensis?
« Válasz #879 Dátum: 2012.09.26 17:01:24 »
kb 4 napja, hogy tojást tettem a gázpedál alá,
így most 8,0-t  mutat a komp,
kizárólag városi menet volt
ez eddig a rekord   :clap:
kivi leszek mennyi lesz tankolásnál  :eek:


Ehhez gratulálok!
Kíváncsian várjuk a tankolás utáni valós eredményt. Szokott csalni a fedcomp? Én eddig még nem vettem észre a saját autómon. A mutatott és mért (telétől teléig) értékek szinte mindig azonosak, kb. fél deci az eltérés.
Melyik városban méred ezt a fogyasztást?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #880 Dátum: 2012.10.02 19:50:59 »
Ma ahogy bevittem a Spritmonitor adatbázisba a tankolásokat, az alábbi összesített adatokat láttam a 2008-as Avensisemre:
- össz km: 56.450 km
- CO2 termelés: 8.566 kg
- tankolások száma: 63
- HUF/100 km: 1.916
- össz tankolás: 1.081.238 HUF ( :eek:)
- elhasznált gázolaj: 3.245 L
- teljes átlag: 5.75 L/100 km
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #881 Dátum: 2012.10.02 21:20:09 »
Én is megdöbbentem az OFF Micrán: márciusban vagy hogy vettem, 6,5 hónap alatt 21 tankolás, 11600 km, 282000 Ft benzin... Viszont többet fogyaszt, mint az Avéd  :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #882 Dátum: 2012.10.03 21:04:11 »
nem rossz. nekem 5.4 a ketteskére az elmúlt kb. 20ezer km-en. de csökken, mióta hazajöttünk :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #883 Dátum: 2012.12.05 00:00:29 »
Pécs-Budapest, múlt hét csütörtök... Száraz, napos idő, tizen-pár fok... M60-M6 útvonal; Bátaszékig (kb. 70 km) tempomat, óra szerint 140 (110-es limitnél 130, 90-es limitnél 110); onnan Érdig 150. Eredmény: átlagsebesség 123 km/h, átlagfogyasztás 8.3 liter. Egész korrekt  :yes:

Utána áthajtottam a városon (Érdtől a Petőfi hídig a régi 6-oson, onnan Blaha-Oktogon-Hősök tere), majd felmentem az M3-ason az 59-es kijáratig, és onnan Ecséd faluig. Az M3-ason tempomat, óra szerint 130-al haladtam. Így Ecsédig 7.9-re csökkent a fogyasztás.

Visszaút: M3 tempomat 110; némi kavargás a városban, majd ki Törökbálintra, és onnan Érden át rá az M6-osra; Szekszárdig M6-os tempomat 120-al, majd Pécsig régi 6-os, nagyrészt 90-es utazóval. Hazaérkezéskor 7.4-en állt az átlagfogyasztás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #884 Dátum: 2012.12.05 08:37:55 »
Csezzeg, Bálintról bezzeg már nem hívtál fel... :nonono: