Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759677 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #555 Dátum: 2011.04.11 23:30:41 »
Az autópálya nem közút? A város nem közút?  ;) :D
A közút vajon mi?  :D
Ami nem magánút, az közút  :flowers: ... Bevallom, allergiás vagyok erre az (utóbbi években elterjedt) hibás megfogalmazásra, hogy az emberek csak az országútra mondják, hogy "közút".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #556 Dátum: 2011.04.11 23:36:49 »
Az autópálya nem közút? A város nem közút?  ;) :D
Miert az autopalya nem orszagut, a varos nem orszagut? (orszagban van  :1eye:)
Ebbe mindig belekotsz, mikor nalad a szerviz...  :tt2: :D
Vagyok olyan pofátlan, hogy le merjem írni: szerintem aki kitalálta, hogy a szervízt i-vel kéne írni, az hibázott  :tt2: ... Akkor miért nem írjuk i-vel mondjuk a víziót is? Ha a vision-ból származó vízió szót, helyesen (a magyar kiejtésnek megfelelően!) í-vel írjuk, akkor nem látom be, hogy a service-ből származó, szervíznek ejtett szót ugyan miért kell(ene) i-vel írni. Mert valaki ezt így kitalálta? Tojok rá  :D

Ami az országutat illeti: nem jogi kifejezés ugyan, de mutass nekem valakit, aki "országút" kifejezés alatt várost, vagy autópályát ért  :szemez: ... Az országút, az az, ami: olyan, lakott területen kívüli fő- vagy mellékút, amely nem autópálya. Szerintem "országút" alatt mindenki erre gondol  :)

(Na persze, erre ugyanígy mondhatja bárki, hogy tojik rá  :lol: ...)

Viszont a közútnak van egy nagyon is pontosan meghatározott jelentése, és ez bizony bullshit, hogy néhány éve egyre többen hívják az országutat közútnak  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #557 Dátum: 2011.04.11 23:42:23 »
Nade, hogy ne csak offoljak.

Ma volt egy BP-i utunk. Bakker, ezek a nyári gumik  ::) ... eszik velük rendesen a kocsi.

Odafelé mondjuk durva szembeszél volt... Így lett, felerészben 140-es, felerészben 135-ös tempomatos utazóval, az átlagfogyi 9.2 liter - 117 kmh átlagsebesség mellett. A szél "munkája" jól látszott a pill. fogyin, mert a szokásos néhány deci helyett 3-4 litereket is ingadozott, úgy kb. 8-12 liter között.

BP-n belül autóztam kb. 40 km-t, ezalatt az átlag lement 8.8-ra  :sorcerer:

Utána Szekszárdig, 120-as tempomat mellett, 8.3-ra ereszkedett az átlag.

Szekszárdon rátankoltam, nullázódott a fedkomp; továbbra is tempomat 120-al mentem - hazaérkezéskor 7.6-on állt az átlagfogyi, és 108-on az átlagsebesség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #558 Dátum: 2011.04.12 07:12:28 »
Viszont a közútnak van egy nagyon is pontosan meghatározott jelentése, és ez bizony bullshit, hogy néhány éve egyre többen hívják az országutat közútnak  :nonono:
Lakott települések közötti út?  ;) :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #559 Dátum: 2011.04.12 07:17:49 »
Ami az országutat illeti: nem jogi kifejezés ugyan, de mutass nekem valakit, aki "országút" kifejezés alatt várost, vagy autópályát ért  :szemez: ... Az országút, az az, ami: olyan, lakott területen kívüli fő- vagy mellékút, amely nem autópálya. Szerintem "országút" alatt mindenki erre gondol  :)
Miert? Te nem ertetted meg a kollega mire gondolt? En pl kapasbol, ahogyan Te is  ;)
Hogy ON is legyek. Sztem nem olyan rettenetes ez a fogyi egy ket literes autotol ekkora szelben.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #560 Dátum: 2011.04.12 10:21:31 »
Ma volt egy BP-i utunk. Bakker, ezek a nyári gumik  ::) ... eszik velük rendesen a kocsi.
Odafelé mondjuk durva szembeszél volt... Így lett, felerészben 140-es, felerészben 135-ös tempomatos utazóval, az átlagfogyi 9.2 liter - 117 kmh átlagsebesség mellett. A szél "munkája" jól látszott a pill. fogyin, mert a szokásos néhány deci helyett 3-4 litereket is ingadozott, úgy kb. 8-12 liter között.
BP-n belül autóztam kb. 40 km-t, ezalatt az átlag lement 8.8-ra  :sorcerer:
Utána Szekszárdig, 120-as tempomat mellett, 8.3-ra ereszkedett az átlag.
Szekszárdon rátankoltam, nullázódott a fedkomp; továbbra is tempomat 120-al mentem - hazaérkezéskor 7.6-on állt az átlagfogyi, és 108-on az átlagsebesség.
milyen autó?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.12 10:23:38 írta kleingy »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #561 Dátum: 2011.04.12 10:55:29 »
milyen autó?
2004-es, 2.0 benzines, kézi váltós Avensis. Ahogy azt már nagyon sokszor leírtam  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #562 Dátum: 2011.04.12 11:22:52 »
bocs. nem olvastam őket  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #563 Dátum: 2011.04.12 12:06:15 »
Hogy ON is legyek. Sztem nem olyan rettenetes ez a fogyi egy ket literes autotol ekkora szelben.
Nem, persze hogy nem az. Csak jelentősen magasabb, mint a téli gumikkal. Mindig mellbevág, hogy gumicsere után 120-al többet eszik, mint előtte 130-al  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #564 Dátum: 2011.04.12 12:55:17 »
Ahogy ismerem magam, ez engem is nagyon nagyon zavarna  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #565 Dátum: 2011.04.12 15:27:04 »
Ugye? ... Megletősen idegesítő. Nézd meg, milyen fogyasztásokról számoltam be a március 27.-ei pesti utam során (akkor még a téli gumikkal mentem) - és hasonlítsd össze a mostanival.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #566 Dátum: 2011.04.12 15:30:53 »
Nekem mostanában egyre csökkennek a fogyasztásaim, tankolásról tankolásra. A legutóbbi 5,9(bc:6,1) vegyesbe minden, túlnyomó részt autópálya 130-150 között. Legutóbbi tankolás óta 5,2, de csak közút és város(úgy tűnik a tempósabb autópálya jobban emeli a fogyasztást, mint a városi). Mindezt osztrák 350 Ft-os gázolajból. Ahhoz képest, hogy ugyanazzal a vezetési stílussal 6,8-ról indultunk a legelején...Erre már nem panaszkodhatok.
Az autópálya nem közút? A város nem közút?  ;) :D
Az első kérdésre a válasz: De!
A másodikra: Nem! Az önkormányzati út abban az esetben, ha nem egy országos közút átkelési szakaszáról van szó.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #567 Dátum: 2011.04.12 18:32:45 »
Az autópálya nem közút? A város nem közút?  ;) :D
Az első kérdésre a válasz: De!
A másodikra: Nem! Az önkormányzati út abban az esetben, ha nem egy országos közút átkelési szakaszáról van szó.  ;)
Válasz az Általános/KRESZ topikban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #568 Dátum: 2011.04.14 18:29:02 »
Ave ma megviccelt: kifogyott belőle a benzin  :ph34r: ... Szerencsére pont úgy, hogy még épp be tudtam gurulni (már álló motorral) egy kúthoz.

Az esetből két tanulság van. Az egyik triviális: nem szabad ennyire kiszámítani  :nonono: ... Sajnos jóapámnak is rossz szokása, hogy 10 literenként tankol, és olyankor megy megint tankolni, amikor -a fedkomp átlagfogyi és a megtett km alapján- ez a mennyiség már gyakorlatilag elfogyott.

És itt jön a másik tanulság: a fedkomp átlagfogyi bizony tényleg nem halálpontos ebben az autóban  :wacko: ... Ahhoz épp eléggé pontatlan, hogy ne lehessen rá mondjuk úgy hagyatkozni, hogy néhány km-es pontossággal kiszámítod, mennyit mehetsz még.

Történt, hogy hétfőn volt egy pesti utunk - erről már írtam. Na mármost, mikor induláskor beálltam tankolni, már jó ideje nullán volt a range és a mutató egyaránt. Na sebaj, tankoltam 45 litert. És megtettem utána 548.1 km-t, fedkomp szerint 8.2-es átlagfogyasztással. Magyarul, elvileg, épp elfogyott volna a 45 liter. De nem, több fogyott, mert az autó ugye megállt  ::)

Szóval, csak óvatosan ezzel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #569 Dátum: 2011.04.14 21:04:30 »
Arra azért lehet hagyatkozni, hogy a lámpa mindig ugyanakkor kezd folyamatosan égni.
A másik dolog, hogy a pumpának nem igazán tesz jót a szárazított tank...
music