Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759661 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #405 Dátum: 2011.01.29 10:56:20 »
A 200-al száguldozók közveszélyes barmok, de ha tehetnéd te is mennél annyival, de mivel sötétben közlekedsz, ezért Te nem teheted.Érzek némi ellentmondást ::)
átlagban valamivel 12 óra felett teljesítjük az 1400km-t. kevesebb, mint 120-as átlaggal, miközben végig rendesen toljuk neki (Belgium 130-140, Németország 160 vagy amennyi a korlát, Ausztria, Magyarország 140 körül) és egyszer sem állunk meg a tankolásokat leszámítva. a nagyot lépés nálam nem azt jelenti, hogy néhány másodpercre felgyorsulunk. hanem pl azt, hogy van egy háromórás etap két tankolás között 160-ra állított tempomattal. németországban van egy hosszú szakasz passau és mannheim között, ahol meg lehet csinálni. világosban talán a 180-at is kipróbálnám. sehol máshol nincs erre mód szabályosan, pedig átjárkálunk pár országon...otthon meg aki kétszázzal megy, hát...ritkán üres eléggé ehhez a sztráda...

Nem kell hogy üres legyen a sztráda! Én ültem már olyan 5-ös BMW-ben aminek tök mindegy volt. Hozzáteszem, nem én vezettem. Igaz ilyenkor a dolgok nagyon gyorsan történnek...
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #406 Dátum: 2011.01.29 16:24:32 »
ma megtudtam, mennyit fogyaszt ilyenkor az autóm. Legutóbb egy meredek utcában parkoltam, ezért induláskor nullázott a fedcomp, és mivel hegytetőn voltam, elég szép átlagom lett hazafelé (6 km alatt 6,6, a legszebb átlag 4,6 volt...), még azzal együtt is, hogy az utolsó 1 km-t hegynek fölfelé jöttem. Ma el kellett mennem úgy, hogy 1,2 km múlva megálltam, igaz fölfelé vitt az út, de nem nagy hegy, ötösben simán járható. Na, a megállásra már 9,6-ot mutatott a fedcomp, azaz ezt a bő km-t egy majdnem megállással hozzávetőleg 25 literes fogyival abszolváltam (és ebből leszámoltam a parkolóhelytől az utcáig tartó részt, az még 3 litert dobna az 1 km-res átlagon). És ma +1 fok volt, hol van még a -10 :eek:
Nem tudom, leszilaci hogy képes még ilyenkor is 3-mal kezdődő átlagokat összehozni. :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.29 16:26:10 írta music »
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #407 Dátum: 2011.01.29 18:41:33 »
A dimbek-dombok hiánya. Na meg mínusz jópár mázsa...
Gabe 254.

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #408 Dátum: 2011.01.29 19:31:22 »
Maradjunk annyiban, hogy aki sötétben száguld 200-zal, az közveszélyes.
Ez egészben az a szomorú,hogy akinek van sok pénze bárhol,bármikor,bármennyivel mehet.Kifizeti a bírságot és kész .Semmi további következmény.Akár naponta többször is megteheti és lefényképezhetik.A sebességkorlát 100%-al való meghaladását bűncselekményként kéne kezelni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #409 Dátum: 2011.01.29 19:44:56 »
A 200-al száguldók bátrak,vagy van ***a lézerblokkolójuk :yes:
vagy közveszélyes barmok. ausztriában az ilyesmiért simán bevonják a jogsit, a bírságon felül...sajnos mi éjszaka utazunk, ezért nem tudom kipróbálni, milyen igazán nagyot lépni...160-nál gyorsabban nem tudok menni úgy, hogy a biztonságérzetem megmaradjon. már az is inkább csak reflektorral oké...
Nem neveznék közveszélyes baromnak senkit sem, olyasvalamiért, ami Németországban legális. Nade ezt már sokszor, sokakkal leragoztuk itt. Hogy kifogjam előre a szelet a vitorlából: igen, szerintem is veszélyesebb 200-al menni olyan országban, ahol ez nem legális, ergo elvileg a többi közlekedőnek nem kell rá számítania. De "közveszélyes barom"? Á... Maximum, ha szigorú akarok lenni, egy kicsit felelőtlen. Én is mentem már az Avéval 200-al, többször is. Kis forgalmú autópályán, abszolút nem egy extra dolog.

Mindezt persze nappalra, száraz útra, jó látási viszonyokra értem. Éjjel én is paráznék ennyivel menni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #410 Dátum: 2011.01.29 19:47:27 »
...otthon meg aki kétszázzal megy, hát...ritkán üres eléggé ehhez a sztráda...
Jártál már az M6-oson  ;) ? Az MINDIG eléggé üres ehhez.

De az M7 is gyakran eléggé szellős, úgy kb. Siófoktól nyugatra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #411 Dátum: 2011.01.29 19:50:03 »
A dimbek-dombok hiánya. Na meg mínusz jópár mázsa...
Főleg az előbbi. Emelkedőn nem lehet spórolni. Illetve persze ott sem mindegy, hogy hogyan vezetsz; de ott kajálni fog az autó, akármit is csinálsz. Ezért eszik nekem is 8-at a Yaris, ha csak az otthonom és a melóhely között autózok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #412 Dátum: 2011.01.29 19:52:07 »
Nem tudom, leszilaci hogy képes még ilyenkor is 3-mal kezdődő átlagokat összehozni. :ph34r:
Úgy, hogy nem mászik hegyet  :)

Tegnapelőtt, ahogy kijöttünk Drezdából és az autópályán megcéloztuk a cseh határt, végig emelkedett a terep. Nem hirtelen, de folyamatosan. Úgy kb. 30 km után már 7-et mutatott a Prius átlagfogyi-mérője is  :sorcerer: :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #413 Dátum: 2011.01.29 19:54:27 »
Egyébként, ha már itt tartunk: azért le a kalappal az 1.8-as Ave II gazdaságossága előtt  :yes: ... squiddyvel menet közben folyamatosan hasonlítgattuk össze a Prius és az Ave fogyasztását, és általában csak kb. 1 literrel evett többet az utóbbi - max 1.2-1.3-al. Odafelé is valami 6.5-el abszolváltuk a távot, pedig a háromnegyede autópálya volt, 130 körüli tempóval. Mondogattam is, hogy a mi kétliteresünk ennél egy literrel többet tutira benyelt volna.

(Városban persze nyilván máshogy nézne ki a dolog a Prius és az Ave között.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #414 Dátum: 2011.01.29 19:55:47 »
Maradjunk annyiban, hogy aki sötétben száguld 200-zal, az közveszélyes.
Ez egészben az a szomorú,hogy akinek van sok pénze bárhol,bármikor,bármennyivel mehet.Kifizeti a bírságot és kész .Semmi további következmény.Akár naponta többször is megteheti és lefényképezhetik.A sebességkorlát 100%-al való meghaladását bűncselekményként kéne kezelni.
Óra szerint 200-ért nálunk talán 60 ezret fognak kiosztani, de az is lehet, hogy csak 45-öt, ha sokat csal a kocsi órája... Ez meg tényleg nem egy megfizethetetlen összeg; olyasvalaki számára, aki sok százezres, vagy pláne milliós nagyságrendben keres, nem fog jelentős visszatartó erőt jelenteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #415 Dátum: 2011.01.29 21:23:26 »
na jó az M6-ost aláírom :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #416 Dátum: 2011.01.29 22:00:24 »
Én egyébként nem értem ezt az M6-dolgot  :?: ... Amíg nem volt, sírt mindenkinek a szája, hogy milyen szar a régi 6-os (tényleg az), mennyire kéne az autópálya stb... Most aztán, hogy megvan, nem használja a kutya sem  ::) ... Én eddig már vagy két tucatszor biztos mentem rajta, és soha nincs forgalom. Akárhányszor nem is lehet autót látni se az ember előtt, se mögötte... Értetlenül állok ez előtt. Ennyire azért nem drága a matrica, és hát összehasonlíthatatlanul kulturáltabban, nyugisabban lehet így közlekedni. Általában még az erdélyi útjaimra is bevállalom azt a plusz 1600 Ft-ot, pedig így csak 60-valahány km-t megyek a pályán, Pécstől Bátaszékig ill. vissza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26331
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #417 Dátum: 2011.01.30 00:13:44 »
Egyébként, ha már itt tartunk: azért le a kalappal az 1.8-as Ave II gazdaságossága előtt  :yes: ... squiddyvel menet közben folyamatosan hasonlítgattuk össze a Prius és az Ave fogyasztását, és általában csak kb. 1 literrel evett többet az utóbbi - max 1.2-1.3-al. Odafelé is valami 6.5-el abszolváltuk a távot, pedig a háromnegyede autópálya volt, 130 körüli tempóval. Mondogattam is, hogy a mi kétliteresünk ennél egy literrel többet tutira benyelt volna. (Városban persze nyilván máshogy nézne ki a dolog a Prius és az Ave között.)
Minden teszt dicsérte eme tulajdonságát. ;)
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #418 Dátum: 2011.01.30 09:10:16 »
Én egyébként nem értem ezt az M6-dolgot  :?: ... Amíg nem volt, sírt mindenkinek a szája, hogy milyen szar a régi 6-os (tényleg az), mennyire kéne az autópálya stb... Most aztán, hogy megvan, nem használja a kutya sem  ::) ... Én eddig már vagy két tucatszor biztos mentem rajta, és soha nincs forgalom. Akárhányszor nem is lehet autót látni se az ember előtt, se mögötte... Értetlenül állok ez előtt. Ennyire azért nem drága a matrica, és hát összehasonlíthatatlanul kulturáltabban, nyugisabban lehet így közlekedni. Általában még az erdélyi útjaimra is bevállalom azt a plusz 1600 Ft-ot, pedig így csak 60-valahány km-t megyek a pályán, Pécstől Bátaszékig ill. vissza.
Kamionok se mennek rajta? Mármint mondjuk Dújv és Bátaszék között. Merthogy gondolom azok miatt voltak a régi 6oson is veszélyes helyzetek (előzések, stb)
Mert azt tudom, hogy a Bátaszék Pécs vonalon szinte 0 a kihasználtsága. (bár ennek csak örülni szoktam :D )
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #419 Dátum: 2011.01.30 14:04:09 »
húha, új rekord: 140 km, csak város (=dugó), rövid távok, 17km/h átlag, végig 0 fok körül, 21,5 liter benya köllött hozzá... :eek: