Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 759712 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #210 Dátum: 2010.11.28 19:31:47 »
Bár vezettem már autómata kocsikat,jó is az, de hogy az legyen a legeslegfontosabb szempont, azt nem gondoltam volna :hmmmm:
Hát ha valakinek tetszik az automata, és egyszer hozzászokott, akkor megértem, hogy többet nem akar mást. Én sem akarnék, ha tehetném. Váltogatna, kuplungolgatna az ördög  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #211 Dátum: 2010.11.28 19:34:33 »
Pedig éppen a városban fogyaszt az automata többet. Gondolom azért mondják, mert állandoan fékez az ember ha nem ad gázt :D
Igen, városban eszik többet az automata. A működési elvéből adódóan: a hidrodinamikus nyomatékváltóban (ami a kuplung szerepét tölti be) az indulások, gyorsítások, váltogatások során "elvész" némi teljesítmény, magyarul rosszabb hatásfokkal dolgozik az egész erőátvitel. (Tehát nem az okozza, hogy álló helyzetben a féken kell állni, mert a motor akkor úgyis csak alapjáraton dolgozik.) De ennyit bőven megér a plusz komfort - szerintem pont hogy városban lehet a leginkább kihasználni egy automata előnyeit, hisz itt kellene amúgy a legtöbbet váltanod, kuplungolnod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #212 Dátum: 2010.11.28 19:37:19 »
Egy dupla kuplungos automata váltó és egy nyomatékos csendes járású dízel motor. Ez lenne az én világom is.
Hááát  :hmmmm: ... A DSG váltók működése nagyon finom dolog - az a gyorsaság, amivel váltanak, más szerkezetekkel utol nem érhető... De kényes gépezetek ezek is, kényesebbek, mint egy hagyományos automata. Én továbbra is úgy vagyok vele, hogy ha automata, akkor hagyományos  :yes: ... Tehát Wandler (hidrodinamikus nyomatékváltó) plusz bolygóműves váltó - vagy esetleg CVT.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #213 Dátum: 2010.11.29 11:38:51 »
Lehet ha opcióként kínálták volna a kisebbik 2 literes dízelhez is az Aut váltót (és már a II. generációnál is), akkor sokkal több vásárlót csábított volna el az Avensis.  :hmmmm:
Lehet a CVT váltóban a jövő, de eddig még 1 olyan szerkezettel sem találkoztam, amit jobban preferálnék a hagyományos Aut váltóval szemben.
Nekem is egy ketliteres dizel automata fekudne legjobban Avensisbol, kombiban  :yes:  :tt1:
Most CVT-t csak 1,8-ashoz lehet venni es csak sedan valtozatban, vagy 2,2 literes dizellel, jol felszerelve majdnem 9 millioert  :fuck-8:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #214 Dátum: 2010.11.29 13:09:11 »
Lehet ha opcióként kínálták volna a kisebbik 2 literes dízelhez is az Aut váltót (és már a II. generációnál is), akkor sokkal több vásárlót csábított volna el az Avensis.  :hmmmm:
Lehet a CVT váltóban a jövő, de eddig még 1 olyan szerkezettel sem találkoztam, amit jobban preferálnék a hagyományos Aut váltóval szemben.
Nekem is egy ketliteres dizel automata fekudne legjobban Avensisbol, kombiban  :yes:  :tt1:
Most CVT-t csak 1,8-ashoz lehet venni es csak sedan valtozatban, vagy 2,2 literes dizellel, jol felszerelve majdnem 9 millioert  :fuck-8:

nekem is egy automata kombi Avensis fekszik a legjobban  :lol:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #215 Dátum: 2010.11.29 22:26:10 »
Ne fájjon a szívetek a Toyota automata váltója után.
A megjelenés után nem sokkal kaptam egy 2,4-es Avet. Kb. 2 évig használtam, és nem a lassú közlekedésért fizettek. A gáz-fék-gáz digitális üzemmódot egyáltalán nem bírta a váltó (egyébként a futómű és fék sem hajtásra lett tervezve, csak lassú túrákra). A váltó folyamatosan melegedett, a fed.komp hibát jelzett. A márkaszerviz olajcserét javasolt, megcsináltattuk, nem változott semmi, erre azt mondták ne menjünk vele gyorsan. :lol: A kocsi szerencsére máshoz került, azóta többet láttam a javítás alatt, mint üzemben. Pénztemető volt, úgyhogy gyorsan el is adták.

A DSG váltókat viszont nagyon szeretem. Lehet őket rendesen küldeni, nincs gondolkozás- tötyörgés holtidő, amikor hiába taposom a gázpedált és a váltó nem tudja eldönteni mi legyen.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensisek fogyasztása
« Válasz #216 Dátum: 2010.11.29 23:47:50 »
Egy autó miatt nem szabad általánosítani.  ;)

Édesapám is ilyet hajt, elég sok külföldi pályázás (full utas és csomagtérrel), no meg tőlünk keletre is igen gyakran megfordult az autó (Kijev, és azok a borzalmas utak...   :no: ).
87500 km-rel is teszi a dolgát, eddig 1x kellett fékbetétet cserélni, illetve a már ismert gyári hibás Xenon az egyedüli bosszankodásra okot adó hibája.
Az meg, hogy "alacsony növésű" ez elég sok mai autónak felróható, nem kell a járdaszegély és a padka alá parkolni vele, és kész.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #217 Dátum: 2010.11.30 02:13:31 »
Ne fájjon a szívetek a Toyota automata váltója után.
A megjelenés után nem sokkal kaptam egy 2,4-es Avet. Kb. 2 évig használtam, és nem a lassú közlekedésért fizettek. A gáz-fék-gáz digitális üzemmódot egyáltalán nem bírta a váltó (egyébként a futómű és fék sem hajtásra lett tervezve, csak lassú túrákra). A váltó folyamatosan melegedett, a fed.komp hibát jelzett. A márkaszerviz olajcserét javasolt, megcsináltattuk, nem változott semmi, erre azt mondták ne menjünk vele gyorsan. :lol: A kocsi szerencsére máshoz került, azóta többet láttam a javítás alatt, mint üzemben. Pénztemető volt, úgyhogy gyorsan el is adták.
Biztos vagyok benne, hogy ez kirívó eset és nem lehet belőle általános következtetéseket levonni. És/vagy a használat lehetett olyan szinten extrém (nemtom milyen keretek között történhetett), hogy egész egyszerűen nem arra tervezték a kocsit. Minden technikát ki lehet nyírni kellően durva használattal. Ebből én semmiképp sem vonnám le az első mondatodban megfogalmazott következtetést. A Toyota hagyományos automatái éppenséggel a problémamentességükről és tartósságukról híresek. De ezeket az autókat ill. váltókat valóban nem a leírt használati módra tervezik, méretezik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #218 Dátum: 2010.11.30 10:15:32 »
az enyém is jól működik. egyébként azt hallottam, hogy a magyarországi automata avensisekben nincsen olajhűtő. érdekes felvetés, sajna nem tudom ellenőrizni. ugyanez a srác mondta, hogy neki is cserés volt az automata váltó. egyetértek abban, hogy a kedves autóhasználó egyszerűen széttaposta, minden automata kifingik előbb-utóbb, ha digitális üzemben vezetik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #219 Dátum: 2010.12.16 17:11:14 »
Azért csodák nincsenek ...
Hetek óta ki sem mozdultam a városból, előtte tankoltam tele és nulláztam a fogyimérőt, ami 210 km után 8,1 literen áll. Ez ugye mind 12 km-nél rövidebb városi utak, több jégkaparós, hótakarítós helybenjárást és havas úton autózást takar és szinte mindig erős hideget. Nem szép látvány, de nem meglepő.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26332
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #220 Dátum: 2010.12.16 22:33:53 »
Ne is mondd, nekem 60 km után még 10 felett van - ebben csak városi rövid utak vannak, kisebb dugókkal... VÖ: még sosem volt 9 feletti fogyasztásom. Először azt hittem, hogy valamit elállítottak a szervizben, mert elindulás után alig akart 7-8 liter alatti pillanatnyi fogyit mutatni. Aztán ránéztem a hőmérőre - ja, tél van.  :innocent:
music     

HUN337

  • Vendég
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #221 Dátum: 2010.12.17 14:02:56 »
Azért csodák nincsenek ...
Hetek óta ki sem mozdultam a városból, előtte tankoltam tele és nulláztam a fogyimérőt, ami 210 km után 8,1 literen áll. Ez ugye mind 12 km-nél rövidebb városi utak, több jégkaparós, hótakarítós helybenjárást és havas úton autózást takar és szinte mindig erős hideget. Nem szép látvány, de nem meglepő.

nekem meg 10,9 :)
csak város, igen nagy tempóval...

És vitorlázni tényleg jó - söt - a legjobb!!!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #222 Dátum: 2010.12.17 14:45:48 »
És vitorlázni tényleg jó - söt - a legjobb!!!
A fene sem gondolta volna a nic nevedből  :D ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #223 Dátum: 2010.12.17 20:20:47 »
Azért csodák nincsenek ...
Hetek óta ki sem mozdultam a városból, előtte tankoltam tele és nulláztam a fogyimérőt, ami 210 km után 8,1 literen áll. Ez ugye mind 12 km-nél rövidebb városi utak, több jégkaparós, hótakarítós helybenjárást és havas úton autózást takar és szinte mindig erős hideget. Nem szép látvány, de nem meglepő.

az enyém pont annyival fogyaszt többet, amennyivel nagyobb. plusz az automata :D ti fogyasztásbanjokok vazzzzzzz :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10690
Avensisek fogyasztása
« Válasz #224 Dátum: 2010.12.18 13:25:13 »
88 km csak városi használat után 13,7L-es fogyit ír a fed számítógép.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61