Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4087227 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13815 Dátum: 2011.02.04 20:56:12 »
Édesanyám pl. nagyon keveset megy évente, de egy olyan kis zsákfaluban lakik, ahol az egyetlen út, ami a külvilággal jelenti a kapcsolatot, igen rossz minőségű, eleve negyedrendű, és a falut egy 12%-os, S kanyarral kombinált lejtővel éri el, ami utána rögtön átcsap egy 8%-os emelkedőbe. Na, neki pl. tényleg muszáj a téligumi.

Megkerdezhetem melyik ez a falu? Bodonyra illik a leiras :)

Nem akarom szét offolni a topikot, de oda már pár éve, egy elég jó minőségű, sima út vezet. De a domborzati viszonyok kb. megfelelnek a leírásnak.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 20:58:41 írta Maxim »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13816 Dátum: 2011.02.04 21:09:21 »
Már többször is írtam, hogy egyetlen bajom van azokkal a Pirelli P7-esekkel, amik tavaly tavasszal kerültek az Avéra: hogy nagy a gördülési ellenállásuk, megdobják a fogyasztást, visszafogják az autót. (Amúgy kb. minden másban szuperek.) Utánanéztem itt - a legtöbb teszt-összegzésben ezt említik is.

Tényleg alig van közük a valósághoz  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13817 Dátum: 2011.02.04 21:47:51 »
Megkerdezhetem melyik ez a falu? Bodonyra illik a leiras :)
Nem az. ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13818 Dátum: 2011.02.04 21:56:10 »
Erről Ákos2004 fórumtársunk tudna beszélni, nem olyan rég írta hogy a felesége autójával indultak valahova amin Firestone téligumik voltak és nem bírtak kimenni az utcájukból a hó miatt, majd átcuccoltak a Corollájába amin GoodYear UG7+ van és mint a tank úgy mentek ki az utcából ugyanott :hug: Kb. ennyit számít. Részemről téma lezárva.
Kb. 2-3 hete, amikor az előző hó már jegessé fagyott, valamelyik reggel vittem a gyereket a bölcsibe, ami elég meredek utcában van. Nem tudtam kiállni. Orral lefelé volt az autó, és sajnos beállt elém valaki, így tolatnom kellett volna egy jó métert, de 20-30 centi után elakadtam. Már kezdtem bosszankodni, hogy miért nem voltam okosabb 4évszakos gumival szerelt autóval, mikor látom, hogy tőlem 3 autónyira egy astrás szintén nem tud kiállni, pedig neki párhetes Barum Brillantis volt az autóján, nekem meg a kétéves Vectorok. Sőt, ő meg se tudott moccani, én legalább egy kicsit mentem feljebb. Aztán úgy szabadultunk ki mind2-n, hogy a bölcsiből a gondnok hozott egy kis homokot...
music     

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13819 Dátum: 2011.02.04 22:02:37 »
Persze hogy nem tudott moccanni az Astrás Barum Brillantissal, az nyárigumi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13820 Dátum: 2011.02.04 22:06:28 »
Persze hogy nem tudott moccanni az Astrás Barum Brillantissal, az nyárigumi
Akkor nem a brillantis volt (csak a Barummal kapcsolatban ez jutott eszembe... :innocent:), nem vagyok otthon a nevekben, Barum volt és téli, az biztos. Direkt megnéztem a mintázatát.
music     

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13821 Dátum: 2011.02.04 22:08:24 »
Barum Polaris... az a téli...jó gagyi... :(
Józsi vagyok :-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13822 Dátum: 2011.02.04 22:10:25 »
Azért van annál rosszabb bőven, és egy új gagyi még mindig jobb, mint egy legalább közepesen használt jó!
music     

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13823 Dátum: 2011.02.04 22:20:47 »
Nem értek hozzá :)
Ami most van az überkirály, eddig 1x forgott csak el, de az eléggé várható volt :)
Hóba meg mégjobb :) Emellé használt gumi....Barumot felraktam a Celica-ra, és halál volt 160LE-vel közlekedni... :(
Az a gumi épp, hogy arra jó, hogy van télim, legalábbis nekem...
Józsi vagyok :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13824 Dátum: 2011.02.04 22:43:31 »
Barum Polaris... az a téli...jó gagyi... :(
Volt több autónkon is... Amíg fiatal, semmi gond nincs vele. Egy átlagos téli gumi. Csak korán felkeményedik. De fiatalon okés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13825 Dátum: 2011.02.04 22:47:33 »
Érdekes egyébként, hogy akik itt kifogásokat hoztok fel a négyévszakos gumik ellen, mind azt feltételezitek, hogy főleg hóban/jégen nem állja meg a helyét... Pedig fordított a helyzet: pont hogy nyáron vannak messzebb az optimálistól (értem ez alatt egy top nyári gumi képességeit), mint télen. Mivel hogy lamellázott a futófelületük, és a gumikeverékük is aránylag puha.

És én pont emiatt is merném egyébként nyugodt szívvel feltenni őket - mert nyáron tágabbak a határok, eszetlenebbül kell menni ahhoz, hogy baj legyen - főleg száraz úton. Szóval amikor gázosabb a helyzet (télen), akkor inkább elemükben vannak. Amikor egy kis ész is elég hozzá, hogy ne legyen baj (nyáron), akkor teljesítenek kevésbé jól. Hát ez így teljesen vállalható szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13826 Dátum: 2011.02.05 15:21:39 »
Köszönöm a hozzászólásokat!
Majd még kitaláljuk. Zoli jól tudja, hogy arrafelé milyen domborzati és kanyar viszonyok vannak, viszont a szüleim eléggé félnek a havas jeges úttól, tehát ha egy kicsit is kétséges, akkor inkább nem mennek sehova. Egyébként az Alton évekig Dayton D500 téligumi volt, ami az első évben jó volt, aztán meg gondolom el tudjátok képzelni. (apukámnak mindegy, bement a gumishoz, ezt adták, és az sem tűnt fel neki, amikor már nagyon szar volt. Mikor eladtam a swiftet annak a 2 szezon futott GT Radial Champiro téligumikat átraktuk, hát volt különbség a Daytonhoz képest).
Lehet, hogy az lesz, hogy a minősíthetetlen téli felniket eladom olcsóért, aztán nézek rá valami rendes felnigarnitúrát, és akkor mehet a téli-nyári szett. Még van 2 hónap eldönteni, mi lesz, majd beszámolok.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13827 Dátum: 2011.02.05 20:36:49 »
Érdekes egyébként, hogy akik itt kifogásokat hoztok fel a négyévszakos gumik ellen, mind azt feltételezitek, hogy főleg hóban/jégen nem állja meg a helyét... Pedig fordított a helyzet: pont hogy nyáron vannak messzebb az optimálistól (értem ez alatt egy top nyári gumi képességeit), mint télen. Mivel hogy lamellázott a futófelületük, és a gumikeverékük is aránylag puha.

És én pont emiatt is merném egyébként nyugodt szívvel feltenni őket - mert nyáron tágabbak a határok, eszetlenebbül kell menni ahhoz, hogy baj legyen - főleg száraz úton. Szóval amikor gázosabb a helyzet (télen), akkor inkább elemükben vannak. Amikor egy kis ész is elég hozzá, hogy ne legyen baj (nyáron), akkor teljesítenek kevésbé jól. Hát ez így teljesen vállalható szerintem.
Palaczk, olvastál valahol olyan tesztet ahol a 4 évszakosokat (főleg a GY Vectorra lennék kíváncsi) tesztelték nyári gumikkal, nyári körülmények között?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13828 Dátum: 2011.02.05 20:42:57 »
Hömm... Jó kérdés, inkább téli gumikkal szokták őket tesztelni.

Mondjuk logikus, hisz nyáron nehezen tudnák őket téli útviszonyok között vizsgálni  ;) ... De amúgy, elnézegetve a képeket, amiket az ilyen tesztekhez mellékelni szoktak, a száraz & vizes utas képességek megállapítására javában plusz fokokban szokott sor kerülni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.05 20:49:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13829 Dátum: 2011.02.05 20:54:08 »
Igen, a téli gumi tesztekben rendre szerepelnek, de nyáriban még nem láttam, pedig megnéztem párat.
A nyári körülmények között a 30 fok körüli hőmérsékleten lenne érdekes, mennyire válik nyúlóssá, hogyan alakul a fékút a nyári gumikhoz képest.
Ha esetleg belebotlasz ilyenbe valahol, gondolj rám! ;)