Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771383 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6390 Dátum: 2015.08.17 10:31:31 »
Yaris II 2008-as. Tapasztal már valaki olyat, hogy az FM rádiót nem lehet bekapcsolni? AZ AM rádió és a CD működik, de az FM gombot hiába is nyomkodom érzéketlen rá. Nem hinném, hogy a nyomógomb hullott szét, nem érezni rajta, hogy más lenne nyomásra mint a másik kettő.. Minden más működik.
Valami tipp??

Jófogáson 15ezerért kapsz gyári rádiót, ugyanilyet.
Vaterán 5ezerért láttam a másik gyári fajtát (lapos kijelzős) - ami jobban is tetszik mint ez amid van.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.17 10:44:53 írta robi (Robi) »

kiefermiska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6391 Dátum: 2015.08.18 21:20:17 »
Köszi,az enyém nem a kettes? Középen van a müszerfal.Nemrég vettem még nem készültem fel belöle.Nagyon jó kis autó. 2011-es,35ezer  km,motor 1,33-as,sötét metál,5 ajtós. Még le sem fényképeztem. A kormányon van telefon kezelő gomb,csak a müködésre nem jövök rá. A telcsim nokia lumia ha az számit. Mégegyszer köszi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6392 Dátum: 2015.08.18 21:53:54 »
Ha középen van a műszerfal, akkor kettes.
music     

kiefermiska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6393 Dátum: 2015.08.22 08:27:27 »
Akkor kettes. A kormányon van telefon kezelő gomb,de nem tudom hogy kell csatlakozni. Vagy lehet hogy csak elökészités?

Batka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6394 Dátum: 2015.08.22 19:04:50 »
Jófogáson 15ezerért kapsz gyári rádiót, ugyanilyet.
Vaterán 5ezerért láttam a másik gyári fajtát (lapos kijelzős) - ami jobban is tetszik mint ez amid van.

Köszi!
Érdekes módon két nap múlva magától megjavult és azóta is minden rendben vele...
Gombnyomásra pöccre indul az FM rádió és az adókat is szépen hozza..
Én ezt nem értem...  :wacko:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6395 Dátum: 2015.08.22 19:44:47 »
Valami kontakthiba van benne.

ngyk90

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6396 Dátum: 2015.08.31 18:46:08 »
Sziasztok!

Van nekem egy 2003-as 5 ajtós Toyota Yaris 1.4 D4D-m. Jó állapotban van, amennyire tudtam vigyáztam rá, jelenleg 163e km van az órájában, ami valós, mert új korától nálunk van az autó. 1 éve kb jelentkezett egy olyan probléma nála, hogy olyan 2500-as fordulaton elkezd csattogni a motor. Fémes hangja van, ha elveszem a lábam a gázról akkor abba marad, majd megszűnik. Ha gázt adok akkor 3000 felett valahol kisimul. Teljesítménye nem csökkent. Alapjáraton és ettől eltekintve nagyon szépen jár. Néha csinálja csak, néha nem. Független attól, hogy hideg vagy meleg e a motor. Van, hogy hetekig nem hallom és gyönyörűen megy, húz, szépen jár a motor. Ha picit jobban sietek vele akkor szokott általában jelentkezni. Minden kötelezőt időben megkapott megbízható szerelőtől. 10e km-ként olaj, olajszűrő, levegő, pollen és üzemanyagszűrőt kapott. Az olajcserék alkalmával semmit sem találtunk az olajban, szép színe volt, viszkozitása is kielégítőnek tűnt. Csak Castrol olajat kapott, az elmúlt 2 alkalommal már 10W 40-et. Lehet ez bármilyen összefüggésben a csattogással? Más fórumon olvastam hasonló problémát, ott azzal indokolták, hogy nincs meg a megfelelő olajnyomás, ha nem jó az olaj benne, vagy ha sokat megy egy olajjal akkor eltömődik a láncfeszítő, amely olajnyomásra működik és attól is csattoghat. Ezt el is hiszem meg nem is. A feszítő cserélhető komolyabb bontás nélkül? Van valakinek bármi más ötlete? Tudnátok segíteni? Check lámpa nem világít, nincs benne hiba, indítás után elalszik szinte egyből az összes visszajelző lámpa. Eddig 2 szerelő látta, hallotta mindkettő mást mondott. Hengerfejet nem szívesen vetetném le. Hátha találkozott már valaki hasonlóval és tud itt segíteni?!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6397 Dátum: 2015.08.31 22:29:27 »
Sziasztok!

Van nekem egy 2003-as 5 ajtós Toyota Yaris 1.4 D4D-m. Jó állapotban van, amennyire tudtam vigyáztam rá, jelenleg 163e km van az órájában, ami valós, mert új korától nálunk van az autó. 1 éve kb jelentkezett egy olyan probléma nála, hogy olyan 2500-as fordulaton elkezd csattogni a motor. Fémes hangja van, ha elveszem a lábam a gázról akkor abba marad, majd megszűnik. Ha gázt adok akkor 3000 felett valahol kisimul. Teljesítménye nem csökkent. Alapjáraton és ettől eltekintve nagyon szépen jár. Néha csinálja csak, néha nem. Független attól, hogy hideg vagy meleg e a motor. Van, hogy hetekig nem hallom és gyönyörűen megy, húz, szépen jár a motor. Ha picit jobban sietek vele akkor szokott általában jelentkezni. Minden kötelezőt időben megkapott megbízható szerelőtől. 10e km-ként olaj, olajszűrő, levegő, pollen és üzemanyagszűrőt kapott. Az olajcserék alkalmával semmit sem találtunk az olajban, szép színe volt, viszkozitása is kielégítőnek tűnt. Csak Castrol olajat kapott, az elmúlt 2 alkalommal már 10W 40-et. Lehet ez bármilyen összefüggésben a csattogással? Más fórumon olvastam hasonló problémát, ott azzal indokolták, hogy nincs meg a megfelelő olajnyomás, ha nem jó az olaj benne, vagy ha sokat megy egy olajjal akkor eltömődik a láncfeszítő, amely olajnyomásra működik és attól is csattoghat. Ezt el is hiszem meg nem is. A feszítő cserélhető komolyabb bontás nélkül? Van valakinek bármi más ötlete? Tudnátok segíteni? Check lámpa nem világít, nincs benne hiba, indítás után elalszik szinte egyből az összes visszajelző lámpa. Eddig 2 szerelő látta, hallotta mindkettő mást mondott. Hengerfejet nem szívesen vetetném le. Hátha találkozott már valaki hasonlóval és tud itt segíteni?!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Tudtommal a 10w-40-es olajat nem kellene ebbe a motorba erőltetni.

juha

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6398 Dátum: 2015.09.06 07:49:31 »
Sziasztok ,
Regebben mar kerdeztem sajnos nem jott valasz.
1.0as 2006-os yaris2.

Kb 15-20e km elott volt mar kuplung cseren.

Most egyesbol kettesbe valtva kicsit olyan recsegos vagy akadozos a valto, foleg ha picit gyorsabban huzom at. Ha olyan kamionosan csinalom, varok a ketto kozott akkor jo.

Kerdesem:
- lehet ezekben allitani a kuplungon vagy onbeallito?
- vagy egyaltalan mitol lehet ez?

Elore is koszi!

kiefermiska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6399 Dátum: 2015.09.16 08:07:39 »
A toyotánál megoldották. Simán összehangolták a telefonnal 5 perc alatt ingyen.  :clap:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6400 Dátum: 2015.09.25 20:51:11 »
Édesapám 1.4 d4d yarisa még mindig vacakol. 2013augusztusi, 105ezer km van benne. Motorhibajelző régóta ég, DPF-re ír hibát. 2-3deci olajat eszik 1000km-enként. Volt már két márkaszervizbe, meg egy függetlenbe. Vakaróznak csak. Valakinek van ötlete? Kétszer előfordult, hogy melegen nem indult be a kocsi, miután kihűlt, lehetett használni. A Hiace-be 440ezer km van, az nem eszi az olajat. (Nekem se a vw :tt2: )
Volt másik három 1.4d4d a családba, azokkal nem volt ilyen gond, de azokba még a 190nm-es elektronika volt.
kisa
born to ride

Danszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6401 Dátum: 2015.10.16 12:14:33 »
Sziasztok,

a kijelzőn, ha átváltok a 'Range' funkcióra (~hány km-t tehet még meg), 0-t ír. Pedig tele a tank :( :).

Próbáltam már:

- rátankoltam
- gyújtást többször ráadtam

Egyébként pont menet közben ment le 0-ra! :) Autópályán mentem és eléggé lassan csökkent a megtehető km-ek száma. Vicces volt amikor 130-nál "elfogyott a km-em" :).

Valaki esetleg tudna segíteni légy szíves?

Üdv,

Dani
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.16 12:16:12 írta Danszter »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6402 Dátum: 2015.10.16 12:22:11 »
A T22-t úgy lehet "alaphelyzetbe állítani, hogy hosszan nyomod a funkcióváltó gombot.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Danszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6403 Dátum: 2015.10.16 20:05:10 »
Holnap kipróbálom, köszönöm András! :cool2:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6404 Dátum: 2015.10.16 23:50:27 »
Én még egyik autómnál sem használtam a range funkciót. Látom, hogy hol áll a benzinszint mutató, és abból legrosszabb esetben 2 liter pontossággal tudom, mennyi van még benne. Nekem ez elég.
music