Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771390 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5625 Dátum: 2012.12.09 00:02:58 »
Ha ez ránézésre nem egyértelmű, akkor vidd el szervízbe. Lökhárítót is bontani kell, a végén még széttörsz vmit...
Miért kell kivenni?

A lökhárító már lenn volt. Azt láttam korábban, mikor leszedik.

Közben megoldottam egyébként. Nem is kellett lehúzogatni a csatikat. A kábelköteg bőven engedett annyit, hogy félre lehessen tenni a lámpát, míg az ablakmosó tartályt kiveszem egy tisztogatás erejéig. Valami törmelék került ugyanis a tartályba, feltehetően ablakmosó folyadék flakonjából, ami kinyírta az ablakmosó motort. Úgyhogy biztosra mentem, jól kiatakarítottam a tartályt, mielőtt megkapott volna egy másik motort.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5626 Dátum: 2012.12.14 20:42:08 »
Sziasztok!

Van egy 2007-es Yaris-unk. Az ABS lámpa fagypont alatt világít folyamatosan, de + fokban nem. Mi lehet a gond?

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5627 Dátum: 2012.12.15 09:21:03 »
Sziasztok!


Egy 2001-es benzines, 998 cm3, 50 kw-os Yarisom van. Jelenleg 150 e km van benne. Amiket kellett én cseréltem olaj castrol légszűrő gyertya stb , stb.

Olyan problémám van , hogy az autó aktív gázadásnál megtorpan ,majd pár másodperc elteltével meglódul. Arról nem is beszélve , hogy elkaparni nem tud akárhogy próbálom, se vizes talajon se szárazon, tudom nem egy izomgép de akkor is, valami nem stimmel szerintem.  Illetve van egy kisebb csörgő hang a motortérben nem tudom, hogy ez lehet szelephang?! Találkozott már valaki ilyen problémával?


Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.15 09:22:50 írta tiktak »

bogyo112

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5628 Dátum: 2012.12.15 12:40:34 »
Olyan problémám van , hogy az autó aktív gázadásnál megtorpan ,majd pár másodperc elteltével meglódul.

Első körben a légtömegmérő tisztításával próbálkoznék, valahol van is részletes leírás itt a fórumon, bár most hirtelen nem találtam. Ugyanilyen évjáratú, teljesítményű, csak többet futott kocsim van, az enyémmel nincs ilyen probléma szerencsére. Pici lánchangot én is hallok "félmeleg" állapotban, de szerelő szerint semmi gond, majd ha állandósul akkor jön a csere (vélhetően csak évek múlva)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5629 Dátum: 2012.12.15 13:46:04 »
Első körben a légtömegmérő tisztításával próbálkoznék, valahol van is részletes leírás itt a fórumon, bár most hirtelen nem találtam.
Így van  :yes: ... azzal kéne kezdeni. Nem egy különösebben nehéz művelet. Ha jól emlékszem, én tettem fel anno róla képeket is, a munkamenet egyes lépéseiről; Xanyi leírása segített abban, hogy hogyan kell csinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5630 Dátum: 2012.12.15 16:58:52 »
A torpanás 100%, hogy légtömegmérő miatt van. Megfelelően kitisztítva meg fog oldódni a probléma!

A csörgő hangot hallani kellene...
Szelephang egyáltalán nem jellemző, az nem jön elő a Yarisoknál. Ellenben lehet valami amit az ékszíj hajt, vagy a akár a vezérműlánc is. Ezek a jellemzőbbek.
Xanyi

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5631 Dátum: 2012.12.15 18:34:26 »
Az ABS-re valaki?

(egy tippet kaptam már, de hátha van még valakinek tapasztalata)

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5632 Dátum: 2012.12.15 19:04:50 »
A torpanás 100%, hogy légtömegmérő miatt van. Megfelelően kitisztítva meg fog oldódni a probléma!

A csörgő hangot hallani kellene...
Szelephang egyáltalán nem jellemző, az nem jön elő a Yarisoknál. Ellenben lehet valami amit az ékszíj hajt, vagy a akár a vezérműlánc is. Ezek a jellemzőbbek.


A vezérműlánc?Azon nem lehet húzni vagy cserélni kell? Ékszíjat és az ott lévő görgőket már cseréltem de én úgy tudtam, lehet tévesen, hogy nem kell cserélni.


Köszönöm a válaszokat, megkeresem itt a légtömegmérőről írt részeket....aztán takarítom.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5633 Dátum: 2012.12.15 20:05:52 »

A vezérműlánc?Azon nem lehet húzni vagy cserélni kell? Ékszíjat és az ott lévő görgőket már cseréltem de én úgy tudtam, lehet tévesen, hogy nem kell cserélni.


Köszönöm a válaszokat, megkeresem itt a légtömegmérőről írt részeket....aztán takarítom.

Vezérműlánc feszítője autómata. Annyira megnyúli,, hogy már nem tud tovább feszíteni, így cserélni kell.
Ékszíjat 105 ezrenként kell cserélni, a görgőket előírásszerűen nem, de ettől még tönkremehet.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5634 Dátum: 2012.12.15 20:06:17 »
Az ABS-re valaki?

(egy tippet kaptam már, de hátha van még valakinek tapasztalata)

Tipp: valamelyik hátsó szenzor csatlakozója.
Xanyi

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5635 Dátum: 2012.12.15 21:05:37 »
Első körben a légtömegmérő tisztításával próbálkoznék, valahol van is részletes leírás itt a fórumon, bár most hirtelen nem találtam. Ugyanilyen évjáratú, teljesítményű, csak többet futott kocsim van, az enyémmel nincs ilyen probléma szerencsére. Pici lánchangot én is hallok "félmeleg" állapotban, de szerelő szerint semmi gond, majd ha állandósul akkor jön a csere (vélhetően csak évek múlva)


Megtaláltam a képeket és szerelési leírást is, profi nagyon!! :clap:

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5636 Dátum: 2012.12.19 14:11:27 »
Sikerült rendbe rakni a légtömegmérőt. :clap:


Viszont ami nekem még fura ,hogy az alapjárat fordulatszám 600. Ez normál? Nem magasabbnak kellene lennie?

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5637 Dátum: 2012.12.19 15:48:59 »
Miután ki lett takarítva a légtömegmérő ,kattogás hallani a légtömegmérő-levegőszűrő környékéről olyan hang mint valami relé.
Ez mi lehet? A légszűrőház mögött jobbra a falra felerősítve van egy feket doboz lehet onnan jönne?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5638 Dátum: 2012.12.19 18:21:48 »
600 normális. Van úgy hogy még 500-ra is lemegy, ilyenkor beleremeg a kasztni. Nem jó, de ilyen.

A légszűrőház oldalán van egy kék szabályzószelep. Az kattog.
Xanyi

tiktak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5639 Dátum: 2012.12.19 19:49:59 »
Értem, köszönöm! Akkor normál.

Viszont ma lett egy újabb probléma, hogy a bal oldali ajtónak a zára nem működik.
 A lényeg,hogy már beszéltem lakatossal és meg is csinálná de ki kell, hogy vegyen a zárszerkezetet.
 Le is venném az ajtó kárpitját de elakadtam és ebben kérném a segítségeteket,hogy tudom levenni?


1.-es számmal jelölt a patentok helye ami épen el is lett távolítva.

2.-es számmal jelölt ajtózár gomb, nincs eltávolítva.

3.-as számmal jelölt csavarok helyek, nincs eltávolítva.

4.-es számmal jelölt ajtó kilincs, nincs eltávolítva.

5.-ös számmal jelölt ablaktekerő, nincs eltávolítva.




Üdv. tiktak

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.19 19:56:06 írta tiktak »