Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771278 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3030 Dátum: 2008.10.23 18:09:30 »
A Yarisommal van egy kis probléma: néha, nem mindig az elindulásnál mikor gyújtást adok rá, van egy sivitó, nyikorgó hangja. aztán amikor "bejáratodik"akkor ez megszünik. csak amikor korán reggel elindulok, az egész környék az én kicsi yarisom sívitásátol hangos   :clap:
szerintetek ez mi lehet?

Az valószínűleg az ékszíj lesz, szilikonspray-t neki!!

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3031 Dátum: 2008.10.24 08:59:18 »
azt mondta végül egy szerelő, hogy vízpumpat kell cserélni.  :hammer:

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3032 Dátum: 2008.10.24 11:17:37 »
azt mondta végül egy szerelő, hogy vízpumpat kell cserélni.  :hammer:

Én azért előbb megpróbálnám a szilikonos megoldást, max buksz 600forintot :flowers:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3033 Dátum: 2008.10.25 23:05:20 »
már nem emlékszem valamelyik topicban olvastam,hogy másnál is előjött a műanyag nyekergése a biztonsági őv feszítője alatti fekete műanyagnál...talán valaki valami megoldást is tudott rá...ha igen kérem irja meg megint mert eléggé idegesítő. :censored:
Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3034 Dátum: 2008.10.25 23:07:14 »
Végigböngésztem a hozzászólásokat, hátha valakinek volt már ötlete a szélvédő felőli nyiszogásra / a szélvédő csinálhat ilyet? /
Az egyik ismerősöm fél év alatt jött rá, hogy a kormányállításnál a szorítókengyel cirippel, miután őrületbe kergette saját magát
és a márkaszervizet is.
Ki hogy fogja fel.

A-oszlop borító műanyag szokott zizegni a hideg idő beálltával(ez orvosolható, ha leszeded, majd"kiékeled" valamivel és visszarakod)
meg a bal oldali szellőző rostélyt kell néha megbillegtetnem, erre nem találtam még megoldást, csak annyit,h jóóól megmozgatom, és akkor abbahagyja ::)

meg is találtam... szóval ez a leszedésről kiékelésről tudnál írni bővebben!/meg tudom-e én egyedül ezt oldani,milyen eszközök kellenek stb)köszi!
Yaris Ts 05'

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3035 Dátum: 2008.10.26 10:25:26 »
A Yarisommal van egy kis probléma: néha, nem mindig az elindulásnál mikor gyújtást adok rá, van egy sivitó, nyikorgó hangja. aztán amikor "bejáratodik"akkor ez megszünik. csak amikor korán reggel elindulok, az egész környék az én kicsi yarisom sívitásátol hangos   :clap:
szerintetek ez mi lehet?


Nehogy szilikononnal próbálkozz attól csak jobban fog csúszni a szíj!
Lehet kapni külön ékszíjápolót, azt fújd rá az is ápolja a gumit meg mindent de a szilikonnal ellentétben ez ragad!
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3036 Dátum: 2008.10.26 12:16:48 »
Ha egy szíj már megcsúszott, akkor érdemesebb kicserélni, a különféle szerekkel való kezelés csak átmenetileg megoldás.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3037 Dátum: 2008.10.26 14:22:39 »
Üdv
Van egy kis problémám. Reggel az első indításnál inditás után zörgő hangot hallok,2-3 másodpercig.Du hazainduláskor ugyanez ált reggel 7 órától, töbször indította,3-4szer a4.-nél már nem csinálta.
Én a bendixre gondolok.Telefonon a szervíz azt mondta lánc nem szokott lenni.
Valami tapasztalat?  1.3 as 3 éves 38000km.
üdv

A lánc csak és kizárólag hidegindításkor az első alkalommal csörög, amíg nincs olajnyomás a feszítőjénél. Úgyhogy ha 3-4x is csinálta, akkor lehet önindító, de így távolról ezt nem lehet megmondani. Hallani kellene. Told be egy szervízbe a vasat!

Megjegyzem, nekem cseréltek láncot láncfeszítőt, mert kerregett, aztán minden indítánál jó volt utána. Aztán nem sokkal később cseréltem olajat, azóta nekem is úgy van, hogy első indításnál kerreg. Nem tetszik, elvileg nem szabadna. De hogy hogy lehet, hogy jó volt aztán meg egyszercsak nem én nem értem. De már vagy 10 ezer km van benn azóta. Yaris l 2001-es 78 ezer km.
Köszönöm a választ én majdnem biztos vagyok az öninditóban, az más kérdés hol van egy normális villamosságis , netán újpesten.
üdv

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3038 Dátum: 2008.10.27 07:57:29 »
Végigböngésztem a hozzászólásokat, hátha valakinek volt már ötlete a szélvédő felőli nyiszogásra / a szélvédő csinálhat ilyet? /
Az egyik ismerősöm fél év alatt jött rá, hogy a kormányállításnál a szorítókengyel cirippel, miután őrületbe kergette saját magát
és a márkaszervizet is.
Ki hogy fogja fel.

A-oszlop borító műanyag szokott zizegni a hideg idő beálltával(ez orvosolható, ha leszeded, majd"kiékeled" valamivel és visszarakod)
meg a bal oldali szellőző rostélyt kell néha megbillegtetnem, erre nem találtam még megoldást, csak annyit,h jóóól megmozgatom, és akkor abbahagyja ::)

meg is találtam... szóval ez a leszedésről kiékelésről tudnál írni bővebben!/meg tudom-e én egyedül ezt oldani,milyen eszközök kellenek stb)köszi!
biztonsági öv a "B"-oszlopon van.
B-oszlopborítás megbontását nem tudom :no:
az "A"-oszlopot takaró műanyag leszedéséhez csak kéz kell, más szerszám nem (ha jól emlékszem....)

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3039 Dátum: 2008.10.27 08:02:10 »
A Yarisommal van egy kis probléma: néha, nem mindig az elindulásnál mikor gyújtást adok rá, van egy sivitó, nyikorgó hangja. aztán amikor "bejáratodik"akkor ez megszünik. csak amikor korán reggel elindulok, az egész környék az én kicsi yarisom sívitásátol hangos   :clap:
szerintetek ez mi lehet?

Az valószínűleg az ékszíj lesz, szilikonspray-t neki!!
szerintem ez is önindító-hang...

ékszíj-fújkálás csak a terheléskor (1200-1500 fordulat között) jelentkező konstans-állandóan hallható zörgő,nyávogó hangnál szokott megoldás lenni, egy próbát viszont tényleg megér,h jól beáztatod szilikonsprével 2-3 alkalommal.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3040 Dátum: 2008.10.27 11:20:51 »
Végigböngésztem a hozzászólásokat, hátha valakinek volt már ötlete a szélvédő felőli nyiszogásra / a szélvédő csinálhat ilyet? /
Az egyik ismerősöm fél év alatt jött rá, hogy a kormányállításnál a szorítókengyel cirippel, miután őrületbe kergette saját magát
és a márkaszervizet is.
Ki hogy fogja fel.

A-oszlop borító műanyag szokott zizegni a hideg idő beálltával(ez orvosolható, ha leszeded, majd"kiékeled" valamivel és visszarakod)
meg a bal oldali szellőző rostélyt kell néha megbillegtetnem, erre nem találtam még megoldást, csak annyit,h jóóól megmozgatom, és akkor abbahagyja ::)

meg is találtam... szóval ez a leszedésről kiékelésről tudnál írni bővebben!/meg tudom-e én egyedül ezt oldani,milyen eszközök kellenek stb)köszi!
biztonsági öv a "B"-oszlopon van.
B-oszlopborítás megbontását nem tudom :no:
az "A"-oszlopot takaró műanyag leszedéséhez csak kéz kell, más szerszám nem (ha jól emlékszem....)

ahogy nézem ide is elég a kéz,legalábbis addig elég ami be nem rakok oda valamit.a kérdés csak az inkább hogy mit lehet oda berakni???mivel lehetne "kitömni" erre várnék ötleteket!
Yaris Ts 05'

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3041 Dátum: 2008.10.28 12:23:54 »
Olyannal találkozott már valaki, hogyha tekerem a kormányt parkoláskor akkor kattan egyet-kettőt-hármat?
Akkor van ez amikor erőlködik helyettem lassú tempónál. Nem tudom mi lehet, a működésén nem érezni semmit.
Yaris II d4d 2006

Peti

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3042 Dátum: 2008.10.28 19:35:10 »
Olyannal találkozott már valaki, hogyha tekerem a kormányt parkoláskor akkor kattan egyet-kettőt-hármat?
Akkor van ez amikor erőlködik helyettem lassú tempónál. Nem tudom mi lehet, a működésén nem érezni semmit.

Nekünk a megvétel óta csinálja, nekem is feltűnt, de nem foglalkozok vele :ph34r:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3043 Dátum: 2008.10.28 20:34:57 »
Olyannal találkozott már valaki, hogyha tekerem a kormányt parkoláskor akkor kattan egyet-kettőt-hármat?
Akkor van ez amikor erőlködik helyettem lassú tempónál. Nem tudom mi lehet, a működésén nem érezni semmit.
Sztem az indexnek a visszatérítő pöcke röcög...
Gabe 254.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3044 Dátum: 2008.10.29 10:16:53 »
Üdv minden Yaris tulajnak.
Face Lift utáni I. szériás 1,0-es Sol autómnál régóta küzdök 3 db zajforrással, de egyiket sem tudtam kiküszöbölni:

1. Ez a legzavaróbb: A bal hátsó kerékdobnál a csomagtartónál zörren meg valami rossz úton, vagy ha kátyúba hajtok a bal hátsó kerékkel. Valószínűsíthetően a hátsó biztonsági öv visszahúzó autómatája zörög, mert a burkolatát is levettem és semmit nem találtam a környékén. Az autómatát azonban nem szeretném szétszedni mert szétugrik a visszahúzó rugója (egyébként 2 db van a bal hátsó és középső ülés öv autómatája).

2. Télen amíg az utastér felmelegszik a kesztyűtartó mögül hallatszik valami rezgő hang kb. 1500-2500 motorfordulatig. Néztem már a pollenszűrőt és a motor ECU rögzítést is de nem szűnt meg.

3. Nyáron melegben amikor átmelegszik a kipufogórendszer alapjáraton a hátsó kipufogódobtól zörgés, olykor nyikorgás hallatszik. Szervíz nézte és a hátsó dob előtti "gömb" csatlakozónál igazítottak valamit, de nem változott.

Érdekelne, hogy jelentkezett-e másnál is hasonló probléma és hogy javították?