Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6637485 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #360 Dátum: 2004.05.24 21:48:59 »
Idézetet írta: "Profy"
A hétvégén sikerült 61,5 L benzint betankolni a kocsiba.  :supz:
Vajon mennyi lehetett még a tankba? :huh:


Hát rettentően kevés , mert ugye maga a tank 60 literes  :shock:  ... Két-három-négy litereket persze bele lehet még efölött tenni , ha a betöltő csövet is színültig töltöd (én is tankoltam már 62 litert barátnőm szintén 60 literes tankkal szerelt Volvojába) - de tényleg baromi kevés lehetett már csak benne , pár kilométerre lehettél a leállástól  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Carina
« Válasz #361 Dátum: 2004.05.25 01:15:12 »
Idézetet írta: "Profy"
A hétvégén sikerült 61,5 L benzint betankolni a kocsiba.  :supz:
Vajon mennyi lehetett még a tankba? :huh:

és vajon mennyi ment bele valójában?
music     

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #362 Dátum: 2004.05.25 07:27:25 »
Idézetet írta: "squiddy"

Idézetet írta: "Palaczk"

Ami meglepett , az a számláló/sebességmér? nullán maradása gurulás közben . Eszerint a Carinában elektronikus , és nem mechanikus a km-számláló , illetve a sebességmér?  :o

Én is meglep?dtem, ezért írtam le. Vajon a ráncfelvarrás el?ttieknek is elektronikus lehet?

Hja, hogy Ti ezt nem tudtátok?!
Persze én könnyen beszélek, hisz mint emlékeztek nekem nem müxik a benyaszintjelzöm és emiatt többször ki lett kapva a müszerfal. Minden full elektronikus. :)
apropó:
Profy: ezekszerint cancel az ütlet?! Nem gáz, ha nem megy, csak tudjam. :) Vagy nem kaptad meg a mail-em?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #363 Dátum: 2004.05.25 07:59:06 »
Idézetet írta: "Profy"
Squiddy!

Olvastam hogy lett új lámpád és hűtőrácsod?
Esetleg ha a bal oldali lámpa a régiből jó akkor nem tudnánk elbótolni?

Attól tartok nem fog menni 2 ok miatt is. 1,A fényszórócserével nagy valószínűséggel jövő novemberig várok, mivel akkor jár le a gép műszakija és addig nem szándékozom az "újat" amortizálni. 2, Csere esetén állítólag egyik fényszórónak be kell törni az üvegét, a másikkal meg nem t'om mit kell csinálni, de úgy rémlik azt mondták, hogy művelet után nem lesz már az sem felhasználható állapotban.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #364 Dátum: 2004.05.25 08:03:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Azért , mert ez nem normális dolog . Nem olyasmi , amit a tervezők bekalkuláltak . Az , hogy a motor forog , de nincs rajta gyújtás , mindenképpen abnormális állapot . Elég bonyolult rendszer egy ilyen modern , injektoros , katalizátoros motor , amit nem kéne ilyen , teljesen rendhagyó módon "használni"  :idea:

Parancs, értettem :!:
 :wink:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #365 Dátum: 2004.05.25 08:09:08 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Profy"
Squiddy!

Olvastam hogy lett új lámpád és hűtőrácsod?
Esetleg ha a bal oldali lámpa a régiből jó akkor nem tudnánk elbótolni?

Attól tartok nem fog menni 2 ok miatt is. 1,A fényszórócserével nagy valószínűséggel jövő novemberig várok, mivel akkor jár le a gép műszakija és addig nem szándékozom az "újat" amortizálni. 2, Csere esetén állítólag egyik fényszórónak be kell törni az üvegét, a másikkal meg nem t'om mit kell csinálni, de úgy rémlik azt mondták, hogy művelet után nem lesz már az sem felhasználható állapotban.


Miért kéne a jó fényszóró üvegét betörni?
Másnak használható lenne. :D Ennek semmi értelme. :(


Kavarc!
A mail nem jött meg. :( Megnéztem a céges meg nem műxik valami miatt.
De a megbeszélt dolgok még állnak.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Carina
« Válasz #366 Dátum: 2004.05.25 08:23:03 »
Profy:
Azért, mert az "új" lámpa egyik fülecskéje elég frankón le van törve és ha a  jelenlegi lámpám hátsó részét szándékozom használni az "új"búrával, akkor  az csak úgy lehetséges, hogy a mostani búrát beverik, az üveg és a hátsó műanyag között lévű gumi(?) tömítést lekaparják, újat tesznek a helyére, arra pedig az mehet az "új" üveg.
Vagy valami ilyesmi. Őszintén szólva annyira nem is figyeltem a dologra, mert még nagyon nem aktuális a projekt. Annyit azért meg tudok ígérni, ha addig még aktuális lesz neked a dolog igyexem úgy intéztetni a műtétet, hogy a kecske is jól lakjon & a káposzta is megmaradjon. Hm?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #367 Dátum: 2004.05.25 08:30:39 »
Idézetet írta: "squiddy"
Profy:
Azért, mert az "új" lámpa egyik fülecskéje elég frankón le van törve és ha a  jelenlegi lámpám hátsó részét szándékozom használni az "új"búrával, akkor  az csak úgy lehetséges, hogy a mostani búrát beverik, az üveg és a hátsó műanyag között lévű gumi(?) tömítést lekaparják, újat tesznek a helyére, arra pedig az mehet az "új" üveg.
Vagy valami ilyesmi. Őszintén szólva annyira nem is figyeltem a dologra, mert még nagyon nem aktuális a projekt. Annyit azért meg tudok ígérni, ha addig még aktuális lesz neked a dolog igyexem úgy intéztetni a műtétet, hogy a kecske is jól lakjon & a káposzta is megmaradjon. Hm?


Áhá így már világos! :D
De akkorra már várhatóan megoldom akkorra. :)

Ja elindultam a Gl felszereltség felé. :D
Beépítettem tegnap a térképlámpát előre. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #368 Dátum: 2004.05.25 08:55:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
A hétvégén sikerült 61,5 L benzint betankolni a kocsiba.  :supz:
Vajon mennyi lehetett még a tankba? :huh:

Hát rettent?en kevés , mert ugye maga a tank 60 literes  :shock:  ... Két-három-négy litereket persze bele lehet még efölött tenni , ha a betölt? csövet is színültig töltöd (én is tankoltam már 62 litert barátn?m szintén 60 literes tankkal szerelt Volvojába) - de tényleg baromi kevés lehetett már csak benne , pár kilométerre lehettél a leállástól  :?

Idézetet írta: "music"

és vajon mennyi ment bele valójában?

Szerintem music rátapintott a lényegre! Merthogy - szintjelzö hiján-, csak a kis sárga lámpa után tudom a mynniséget; DE 2-3-szor elöfordult már, hogy 50 km-t is mentem a sárga lámpa folyamatos világítása mellett és ekkor sem tudtam 53 L-nél többet nyomni a kocsiba. Pedig én mindig csurig tankolok. Soxor még a benya is kifolyik a nyílásból...  :oops:
Nekem elöször az fordult meg a fejemben, hogy kicsit atvágtak azzal a tankolással. :(
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Carina
« Válasz #369 Dátum: 2004.05.25 09:01:48 »
Idézetet írta: "Profy"

Kavarc!
A mail nem jött meg. :( Megnéztem a céges meg nem m?xik valami miatt.
De a megbeszélt dolgok még állnak.

Azér megprószálom még1szer elküldeni, de biztos, ami biztos elnyomom a forumra is privátban. :)
Idézetet írta: "Profy"

Ja elindultam a Gl felszereltség felé. :D
Beépítettem tegnap a térképlámpát el?re. :D

Az meg milyen? Egyébként nálatok is 2 lámpa van az utastérben, mármint a tetökárpitban?
Ha már itt tartunk miben más a GL felszereltség, mint az XL? Ezek szerint a térképlámpa biztos :) , szerintem az ülésfütés... és még?
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #370 Dátum: 2004.05.25 09:10:50 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Profy"

Kavarc!
A mail nem jött meg. :( Megnéztem a céges meg nem m?xik valami miatt.
De a megbeszélt dolgok még állnak.

Azér megprószálom még1szer elküldeni, de biztos, ami biztos elnyomom a forumra is privátban. :)
Idézetet írta: "Profy"

Ja elindultam a Gl felszereltség felé. :D
Beépítettem tegnap a térképlámpát el?re. :D

Az meg milyen? Egyébként nálatok is 2 lámpa van az utastérben, mármint a tetökárpitban?
Ha már itt tartunk miben más a GL felszereltség, mint az XL? Ezek szerint a térképlámpa biztos :) , szerintem az ülésfütés... és még?


Most már igen.  :D
A tükörnél 1 db (térkép lámpa) 2 különálló lámpával és szemüveg tartóval,és egy utastéri lámpácska.

Első ülések alatti tároló rekesz,ülésfűtés,elektromos fűthető tükör,kartámlás osztott hátsóülés,ajtóban lámpa,ködlámpa,hátsó spoiler.
Most több nem jut az eszembe.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #371 Dátum: 2004.05.25 10:27:39 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "squiddy"

Idézetet írta: "Palaczk"

Ami meglepett , az a számláló/sebességmér? nullán maradása gurulás közben . Eszerint a Carinában elektronikus , és nem mechanikus a km-számláló , illetve a sebességmér?  :o

Én is meglep?dtem, ezért írtam le. Vajon a ráncfelvarrás el?ttieknek is elektronikus lehet?

Hja, hogy Ti ezt nem tudtátok?!
Persze én könnyen beszélek, hisz mint emlékeztek nekem nem müxik a benyaszintjelzöm és emiatt többször ki lett kapva a müszerfal. Minden full elektronikus. :)


Nem , nekem erről fogalmam sem volt  :o  ... Mondjuk , ez megmagyarázza , hogy miért nem pontos százalékban csal a Carina sebességmérője ;) ... Már kezdett is gyanús lenni , hogy mintha mindig nagyjából ugyanannyit csalna . Ja , ami meg pláne gyanús volt , hogy a km-számláló NEM csal , csak a sebességmérő  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #372 Dátum: 2004.05.25 10:33:53 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Profy"
A hétvégén sikerült 61,5 L benzint betankolni a kocsiba.  :supz:
Vajon mennyi lehetett még a tankba? :huh:

Hát rettent?en kevés , mert ugye maga a tank 60 literes  :shock:  ... Két-három-négy litereket persze bele lehet még efölött tenni , ha a betölt? csövet is színültig töltöd (én is tankoltam már 62 litert barátn?m szintén 60 literes tankkal szerelt Volvojába) - de tényleg baromi kevés lehetett már csak benne , pár kilométerre lehettél a leállástól  :?

Idézetet írta: "music"

és vajon mennyi ment bele valójában?

Szerintem music rátapintott a lényegre! Merthogy - szintjelzö hiján-, csak a kis sárga lámpa után tudom a mynniséget; DE 2-3-szor elöfordult már, hogy 50 km-t is mentem a sárga lámpa folyamatos világítása mellett és ekkor sem tudtam 53 L-nél többet nyomni a kocsiba. Pedig én mindig csurig tankolok. Soxor még a benya is kifolyik a nyílásból...  :oops:
Nekem elöször az fordult meg a fejemben, hogy kicsit atvágtak azzal a tankolással. :(


Korántsem biztos , hogy átvágták . Sőt , ez a kevésbé valószínű ! Ahogy már írtam : nekem többször is sikerült autókba a tank megadott méreténél TÖBB üzemanyagot tankolni (az említett 60 literes tankos Volvoba 62 litert , apám ex-Audijának a 80 literes tankjába pedig 83 litert) - és BIZTOSAN nem átvágásról volt szó egyik esetben sem . A megoldás : a tankhoz vezető betöltő cső vastag és hosszú , meglehetősen sok üzemanyag fér bele ; ha úgy állsz be tankolni , hogy gyakorlatilag száraz a tank , és ezek után csurig , de tényleg CSURIG töltesz , akkor simán bemehet több , mint amekkora a tank  :idea:  ... És ilyenkor kezdenek gyanakvóbb természetűek csalás után szimatolni , pedig 2-3 literes eltérésekre ez tényleg lehet magyarázat  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #373 Dátum: 2004.05.25 10:37:05 »
Idézetet írta: "kavarc"
Merthogy - szintjelzö hiján-, csak a kis sárga lámpa után tudom a mynniséget; DE 2-3-szor elöfordult már, hogy 50 km-t is mentem a sárga lámpa folyamatos világítása mellett és ekkor sem tudtam 53 L-nél többet nyomni a kocsiba. Pedig én mindig csurig tankolok. Soxor még a benya is kifolyik a nyílásból...  :oops:
Nekem elöször az fordult meg a fejemben, hogy kicsit atvágtak azzal a tankolással. :(


Szintjelzőről meg annyit , hogy a mi Carinánkban még kb. 7 liter üzemanyag van , amikor a szintjelző eléri a nulla állást - tehát városban még 75-80 , országúton akár 115-120 kilométert is lehet még menni vele . És ilyenkor a sárga LED már régen FOLYAMATOSAN világít  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #374 Dátum: 2004.05.25 10:48:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "kavarc"
Merthogy - szintjelzö hiján-, csak a kis sárga lámpa után tudom a mynniséget; DE 2-3-szor elöfordult már, hogy 50 km-t is mentem a sárga lámpa folyamatos világítása mellett és ekkor sem tudtam 53 L-nél többet nyomni a kocsiba. Pedig én mindig csurig tankolok. Soxor még a benya is kifolyik a nyílásból...  :oops:
Nekem elöször az fordult meg a fejemben, hogy kicsit atvágtak azzal a tankolással. :(


Szintjelzőről meg annyit , hogy a mi Carinánkban még kb. 7 liter üzemanyag van , amikor a szintjelző eléri a nulla állást - tehát városban még 75-80 , országúton akár 115-120 kilométert is lehet még menni vele . És ilyenkor a sárga LED már régen FOLYAMATOSAN világít  :idea:


Nekem 0 után még 100 km-ert lehetett megtenni! :D
A csurig tankolás a beöntő nyillásig volt!De szerintem még volt benne 2-3 L még hiszen a csőbe elfér tényleg olyan 2 L. :)
Ja hogy tényleg tele menjen ahoz mozgatni kell a kocsit a levegő kimozgatása miatt.Ukrajnába láttam hogy egyferde rámpára állnak fel a kocsival hogy a kiömlő nyillás legyen a leg magasabban kb+ 5L üzemanyag. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16