Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2354103 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6375 Dátum: 2010.08.02 13:38:03 »
...tavaly 7.5l körüli volt a vegyes, de akkor többet mentem országúton, így most a 8.3 nem olyan vészes talán.
Te jó ég, EKKORA eltérésről beszélünk  :eek: ? ... Ember  [rohog] ... Ha ezt előbb olvasom, el sem kezdek írni  ;) :D ... Ez az eltérés NULLA, érted, NULLA  :) !!!

A Starletem eddigi szélső fogyasztási értékei: 4.8 (nyár, országút, takarékos stílus) vs. 9.5 (tél, város, normál stílus). Az Avensiséi (hasonló körülményekkel): 5.4 vs. 11.2. Te meg azon agyalsz, hogy tavaly vegyesben 7.5-öt evett a kocsid, most meg csak városban 8.3-at eszik? Jááááájjjjj  :D :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.02 13:41:01 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6376 Dátum: 2010.08.02 13:43:35 »
Lehet, hogy a szervizbe azért elviszem.
A hibátlan autót - miért is  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

danielf77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6377 Dátum: 2010.08.02 15:04:12 »
Lehet, hogy a szervizbe azért elviszem.
A hibátlan autót - miért is  :hmmmm: ?

Mert 1-1,5 literrel többet fogyaszt az autóm mint tavaly és készülök egy 1800km-es útra, meg mert rég volt szervízben (még van kb 6000km a következő 15000km-kén esedékes szervizig). + úgyérzem, hogy a teljesítménye is gyengébb (ezt ugyan még eddig nem mondtam).  :tt2:
Toyota Corolla (Facelift)Hatchback 2001 | 1.4 VVT-i (E11)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6378 Dátum: 2010.08.02 15:08:51 »
Nálam is ez volt, hogy gyöszösen ment a kocsi, nyígtam miatta egy-két hónapja.
Két hete ment bele jófajta, minőségi 5W30 motorolaj, új olajszűrő, új légszűrő, új gyertyák és visszatért az ereje. ;)
Én lehet, hogy lecserélném a hosszabb út előtt ezeket.  :hmmmm:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6379 Dátum: 2010.08.02 15:21:50 »
Mert 1-1,5 literrel többet fogyaszt az autóm mint tavaly és készülök egy 1800km-es útra, meg mert rég volt szervízben (még van kb 6000km a következő 15000km-kén esedékes szervizig). + úgyérzem, hogy a teljesítménye is gyengébb (ezt ugyan még eddig nem mondtam).  :tt2:
1-1.5 literrel? Azt írtad, tavaly 7.5-öt evett vegyesben. Szerintem tökéletesek a fogyi-értékek, amiket írsz. Kis mértékű ("úgy érzem" kategóriájú) teljesítmény-csökkenést pedig simán okozhat pl. az is, hogy régebbi benne az olaj/gyertya/légszűrő (ahogy kleingy is írja), és/vagy sokat mentél vele az utóbbi időszakban rövid utakon, ilyesmik... Szóval én emiatt biztosan nem vinném szervízbe, hanem csak majd 15 ezernél, mikor amúgy is kell - dehát te tudod.

Légszűrőt pl. te magad is tudsz cserélni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6380 Dátum: 2010.08.02 15:41:09 »
...és/vagy sokat mentél vele az utóbbi időszakban rövid utakon, ilyesmik...

Ha ez a helyzet, akkor én az 1800km-es út előtt mennék vele egy kb 200-250km-t (hosszabb távon, országúton), ott aztán egy kicsit ki lehet égetni a kipuffot, meg az egyéb lerakódásokat. Egy két kövérebb gyorsítás még nem befolyásolja számottevően a fogyasztást, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy jobb értéket kapsz de legalább olyat, mint a tavalyi. Ha sokat használod rövid távon, természetes a nagyobb fogyasztás. Ez városi - és akkor kicsit közelebbről: boltba menős-lámpánál várós, mondjuk 3-4 jelzőlámpa, tartva az 50km/h-t, vagy gyerekért suliba-oviba menős, 10 percet járó motorral várakozós - használat mellett simán lehet 2-3 literrel magasabb. Ne tévesszen ez meg!
Ezért javaslom, hogy vidd el az autót, ha teheted, egy fent említett kisebb útra, akkor majd kiderül, hogy szükséges-e a szerviz, vagy sem...

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

légtömegmérő

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6381 Dátum: 2010.08.03 14:34:07 »
Sziasztok!

Egy 1988-as évjáratú gyönyörű twincam-es TOYOTA COROLLA 1.6 GTi büszke tulajdonosa vagyok (részletes adatokat lásd alább).
Légtömegmérőt keresek a kicsibe, eddig nem találtam egy bontóban sem. A légtömegmérő cikkszáma: 22250-16060.

Tud esetleg valaki segíteni?

adatok: 92 kW, LIFTBACK, 1988-as évjárat, motorszam: 4A1433551, model szám: AE92L-ALMVFW, alvazszam: JT1L0AE9207045468

Köszi előre is!
Szabolcs

Üdv, a fórumon, arra kérlek, hogy legközelebb ne floodoljál, hanem csak linkeld az alap HSZ-edet, ha nagyobb körben akarod azt közzétenni. Megértésedet köszönöm. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.03 20:16:07 írta Trotter66 »

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6382 Dátum: 2010.08.07 20:07:55 »
Üdv!
Tegnap lehúzott ablakkal közlekedtem a faluban, és egy csilingelő hangra lettem figyelmes.Alacsony sebességnél lehet hallani, alacsony fordulaton.Olyan, mintha a gumiba beszorult volna egy kis kavics.Megnéztem az nincs.Ilyen kevés információból esetleg valakinek beugrik valami?Amúgy egy 99'-es Ave-ról van szó!
Köszi a válaszokat előre is!
99' Avensis 1.6 4A-FE

fonaktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6383 Dátum: 2010.08.09 13:06:17 »

Köszi Palaczk!

A betétek voltak, így igaz. Időközben ottragadtam a dobrésznél  :)
Megyek futóműbeállításra és egyúttal megnézetem a kerekeket is, remélem nem lesz több gondom.

Üdv, T
2003 Corolla Sedan 1.6 VVT-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6384 Dátum: 2010.08.09 15:46:25 »
Üdv!
Tegnap lehúzott ablakkal közlekedtem a faluban, és egy csilingelő hangra lettem figyelmes.Alacsony sebességnél lehet hallani, alacsony fordulaton.Olyan, mintha a gumiba beszorult volna egy kis kavics.Megnéztem az nincs.Ilyen kevés információból esetleg valakinek beugrik valami?
Annyit legalább meg kéne figyelni, hogy milyen időközönként szól a hang. Tehát mindig ugyanolyan tempóban, mert akkor nem kerék. Ha a sebesség változásával arányosan gyorsul-lassul a zörej tempója, akkor összefüggésbe hozható a kerékkel.
Ha csörgő hangot hallasz és csak alacsony fordulaton erősebb gázadásnál, akkor az viszont nagy valószínűséggel a benzin miatt van, karburátoros kocsinál azt mondták rá, hogy túl nagy az utógyújtása, injektorosnál nem tudom, hogy van-e ilyen.
music     

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Avensis Taviranyito gond
« Válasz #6385 Dátum: 2010.08.10 19:15:03 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6386 Dátum: 2010.08.12 20:35:38 »
Beszereztem egy olcsó ELM327 klónt. Egész jól működik.-)

Az érvényes tagságival rendelkező klubtársaknak felajánlom, hogy szabadidőmben a Campona környékén díjmentesen hibakód olvasást, törlést vállalok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis Taviranyito gond
« Válasz #6387 Dátum: 2010.08.14 13:18:43 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?
Meg kéne próbálni a vevőhöz minél közelebb tartott kulccsal nyitni. Hátha úgy sikerül. A vevő elvileg valahol a bal A-oszlop tető felőli, vagy a műszerfal felőli (erre nem emlékszem sajnos) végének a közelében van, ha jól rémlik. Ott kellene ide-oda mozgatni a távirányítót (kb. közvetlenül a lemezhez tartva), és úgy nyomogatni a gombot. A miénk is csinált egyszer ilyet, és így sikerült kinyitni. Vannak helyek, ahol interferencia lehet más elektromágneses sugárzásokkal és az okozhat ilyesmit.

Ha ez sem segít, akkor passz  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

y_armany

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6388 Dátum: 2010.08.15 17:35:45 »
Vennék 1 avensis 2.0d soul 2003/10 havit 127000km-el ami a napokban lesz leellenöürizve hogy valós e... Merjek belevágni? Eddig vw volt és unom hogy havonta elromlott rajta vmi.... Ezért gondoltam erre a kocsira na meg ez lesz az első dieselem is segitsetek tippekkel tanácsokkal... köszönöm

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6389 Dátum: 2010.08.15 17:56:34 »
Vennék 1 avensis 2.0d soul 2003/10 havit 127000km-el ami a napokban lesz leellenöürizve hogy valós e... Merjek belevágni? Eddig vw volt és unom hogy havonta elromlott rajta vmi.... Ezért gondoltam erre a kocsira na meg ez lesz az első dieselem is segitsetek tippekkel tanácsokkal... köszönöm
Komolyan úgy gondolod, hogy egy kétliteres dízelt évi 18 ezer km-re vesznek? ;) :whistling:

Hogy gondolod, hogy jársz utána, hogy valós-e a km?

Van szervizkönyve? Járj utána, valóban járt-e a szervizeknél, amik szerepelnek a könyvben. Aztán meg ha tényleg végig vezetett szervizkönyves, akkor a Toyota online rendszerében fenn kell lennie, ezt is csekkold (telefonon/élőben kérdezz rá). Mennyire kopott a kormány, a váltó, a pedálok. Ennyi km-rel gyakorlatilag újnak kell kinézzen a belseje. Gondolom, ez az az Ave. Rendszám alapján utána lehetne járni a rendszerben.

Megjegyzés:
Fekete a kocsi, képről nem sok látszik törés szempontjából, de a bal hátuljánál a csomagtartó és a lámpa találkozásánál gyanús az illesztés, ez lehet akár törés, akár rossz fotó.
Vonóhorog, fix telefontartó, kihangosító... ebben az autóban sokat utaztak... Kizártnak tartom a 127 ezer km valódiságát. Esetleg kérd el az előző tulaj(ok) elérhetőségeit és beszélj velük is.

A D-4D motor esetleges típushibáira keress itt rá vagy a D-4D topicban.