Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6621742 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33795 Dátum: 2016.07.12 17:10:00 »
Közben rájöttem, ha maxon megy a belső venti, akkor nem kapcsol ki.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Carina
« Válasz #33796 Dátum: 2016.07.12 18:11:35 »
Közben rájöttem, ha maxon megy a belső venti, akkor nem kapcsol ki.

100 % "friss" (külső) levegő hozzáadása mellett?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33797 Dátum: 2016.07.13 04:48:55 »
Igen!!

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33798 Dátum: 2016.07.13 10:43:50 »
Sziasztok!

Most, hogy itt a nyár, szabi, stb. kicsit foglalkoznék a géppel (a klímaügy még lebeg), így lenne pár kérdésem:
a levegőbefújó-szellőző járatokat ki lehetne valahogy tisztítani? Műszerfal szanaszétszedés nélkül, persze... Iszonyat por, dzsuva van/lehet benne, nem csak a "tudatomnak lenne jó", de gyanítom a rendszernek, és az egészségünknek is....

Motormosás/tisztítás.
Netet olvasgatva, megint a végletek (áááh, tilos, pláne régi autónál vs. ááh, zacsi az elosztóra, aztán brigéciol aztán nagynyomás neki, semmi gond).
Ti szoktátok?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33799 Dátum: 2016.07.13 21:51:40 »
üdv!
Klímánál ki kellene venni a befúvómotort és kitakarítani a faleveleket, szemetet, ugyanis a Carinákon nincs közvetlen védelem, rács az esőcsatornában, így egy szabad nyíláson be tud jutni bármi!Ha ki van szedve a motor, megcsinálhatod a külső levegő elzáró csappantyúk szivacs szétmálását is, illetve a klíma párologtatóhoz is szépen odaférni.
Porszívó, kis kefe és kitartás kell! Beszívóra pedig kívülről rács!!

Motormosás saját  felelősségre!
Trafót a tüzfalról érdemes levenni és elosztót takarni, drótozni!
Ha japán, akkor a komplett elosztót, esetleg hermetikusan fóliázni!
Gáz Potméter, és bármilyen csati, jeladó beázhat, levegővel lehetőleg széthúzva ki kell fújni, nem árt a kontakt spray sem összerakásnál!

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33800 Dátum: 2016.07.15 11:16:51 »
Nincs klíma, ennyivel "sajnos" könnyebb a helyzet...
De így se tudom hol-hogy álljak neki, ki kell csavarozni az ablaktörlőlapátok alatti rácsot?
A "beszívóra kívülről rács" mit jelent? Ha eljutk odáig, mókoljak rá valami rácsszerűséget?

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #33801 Dátum: 2016.07.15 14:56:40 »
A beszívó helye engem is érdekelne, mondjuk szúnyoghálót rá?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33802 Dátum: 2016.07.15 16:53:48 »
Sűrű osztású hálót javaslok, én olyat tettem rá, mint egy szűrő.
Kicsit nehéz, mert közvetlen a tűzfalnál van, de megoldható!

Ablaktörlő karokat le kell venni, majd óvatosan az esőcsatorna takaró műanyagokat, patentokra vigyázva.
Belül pedig kesztyűtartó -> motorvezérlő ECU (bal oldali), meg ami útban van sallang, szőnyeget félre kell hajtani, így épp ki fog férni, de olyan helyen is van csavar, amit elég nehezen hozzáférhető.
Egyszóval nem egy hobbifeladat...

Vagy

Baloldalon a pollenszűrő felől egy hosszú porszívócsővel próbálkozol.. ami befér oda.

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33803 Dátum: 2016.07.17 10:30:49 »
Sziasztok!

Az olvasólámpa izzócseréjéhez mit kell szétszedni/kipattintani, azt az egy csavart kicsavarni és kiszedni az egész műanyag részt (gombokkal mindennel, illetve nem tudom, hogy a gombok bentmaradnak-e vagy jönnek a burkolattal együtt), vagy csak az átlátszó műanyagot ami az izzó "körül" van, kipattintani?
Kicsavartam, meg próbáltam csak az átlátszót is, de nem mertem jobban eröltetni egyiket sem, inkább megkérdezem, semmint feleslegesen pattanjon el valami.

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33804 Dátum: 2016.07.17 10:35:16 »
Elértem a bűvös számot  :clap:

Scoville

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Carina
« Válasz #33805 Dátum: 2016.07.18 16:05:58 »
Sziasztok!

Valaki jártas T16-os (fordulatszámmérő nélküli) óracsoport cserejében T18-asra? Sajnos a csatlakozók típusa és a vezetékek száma sem egyezik. Mennyire körülményes a szükséges vezetékeket behozni?

http://i.imgur.com/c6DfEUM.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.18 16:13:31 írta Scoville »

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33806 Dátum: 2016.07.19 12:44:29 »
Sziasztok!
Nappali menetfényt szeretnék beszerelni, viszont hiányos a tudásom hozzá:
nem megyek el ezeken a 15-ös, 87a reléláb (?) fogalmakon, most akkor mit és hova kell kötni? Amik fellelhetők mindenféle kapcsolási rajzok a neten, számomra nem teljesen világosak, úgyanígy a hozzáadott leírés se, viszont szeretném érteni-tudni.
A vásárolt menetfény egyszerű kivitel, 3 kábel jön ki, piros-fekete-fehér, ahol a fehéret a helyzetjelző +ra kell kötni (amenetfény vezérlőelektronikás). NAde a pirosat, feketét hova? A feketét az akku (-)-ra. A pirosat meg a 87a lábra?? De hol? Minek a 87a lábára?  :wacko:
Azt mondja a leírás, hogy a fuel pump relay-re. De hol van a benzinpumpa relé/biztosíték, vagymifene...?
Mindenhol csak ezeket a 87a meg 87, meg 15, meg 31, meg 30 számokat látni. Dde ezek hol vannak? :helpsmilie:

+kérdés (vagyis inkább érdekesség):
Sikerült kiszednem az olvasólámpa izzóját, autósboltban (kettőben is) megmutattam, és néztek rám tágra nyílt szemmel, hogy ez hol van (merthogy 10W-os ilyenben nincs, honnan szedtem én ezt...)
.... Menjek retroautósboltba ott talán. Meg itthon ilyen sose nem is volt forgalomban....  :eek:

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Carina
« Válasz #33807 Dátum: 2016.07.19 20:32:00 »
+kérdés (vagyis inkább érdekesség):
Sikerült kiszednem az olvasólámpa izzóját, autósboltban (kettőben is) megmutattam, és néztek rám tágra nyílt szemmel, hogy ez hol van (merthogy 10W-os ilyenben nincs, honnan szedtem én ezt...)
.... Menjek retroautósboltba ott talán. Meg itthon ilyen sose nem is volt forgalomban....  :eek:
Mert valami japán szabvány...
Toyotánál lehet rendelni, kb 2-3e / db. Vagy bontó. Vagy e-bay, vagy kicserélni LED-re. kulcsszó: festoon xx mm. (xx: a hosszát kell lemérni a két csúcs között.)
Vagy LED panel:

https://postimg.org/image/qy87q5wcb/


https://postimg.org/image/6lr0o6rjv/

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33808 Dátum: 2016.07.21 08:06:48 »
Es ha barhova ilyen ledekkel akarnam helyettesiteni az izzokat (barhova alatt leginkabb a belso vilagitasokra gondolok) eleg csak ugy "natur" pl. egy x db-os smd ledsort ramokolni? Nem kell hozza semmi elektronika (tulfeszvedelem miegymas)?

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33809 Dátum: 2016.07.21 10:48:55 »
Rapid randi  ::) avagy elmosolyodsz amikor parkolás közbe veszed észre hogy egy teso parkol melletted  :D