Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1577056 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6435 Dátum: 2011.06.15 09:47:23 »
. Nyertem... :devil: :D Igaz, még a Lágymányosin is dolgozott az adrenalin, mert akkor már utána végig toltam a hídig.  :whistling:[/size]
vesztettél. súlyos deciket :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6436 Dátum: 2011.06.15 09:49:45 »
Képzeld, akkor milyen átlagom lehetett volna, ha azokat a deciket bent hagyom. :devil: :tt2:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6437 Dátum: 2011.06.15 10:12:22 »
Képzeld, akkor milyen átlagom lehetett volna, ha azokat a deciket bent hagyom. :devil: :tt2:
5,65  :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6438 Dátum: 2011.06.15 16:37:39 »
...emelkedőn ugyan nem lassulok vissza, de igyekszem nem nyomni jobban a gázt...
Emelkedőn, ha nem nyomod jobban a gázt, visszalassulsz  ;) ... Pont ez a trükk: változatlan gázpedál-állással menni föl, nem törődve azzal, hogy a kocsi lassul.

Meg sokat tudok gurulni és régen főleg üresben gurultam, most már inkább ötödikben motorfékkel és csak akkor megyek üresbe, ha nagyon lelassul az autó.
Ez teljesen helyzetfüggő, hogy melyik a jobb. Sík terepen kedvezőbb az üresben gurítás, hisz így adott lendülettel messzebbre jutsz, mint motorfékkel. A motorfék csak meredekebb lejtőkön jó (ahol nem lassul tőle az autó), és/vagy akkor, ha tudod, hogy a gurulás végén úgyis meg kéne állnod vagy legalábbis le kéne erősen fékezned. Szóval a cél mindig az, hogy a lendületet minél jobban kihasználd. Ehhez pedig sok esetben az üresben gurulás a megfelelő módszer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6439 Dátum: 2011.06.15 16:41:49 »
...elég forgalmas úton járok és utálom a mögöttem jövőket idegesíteni (ahol ezzel lehetne játszani, ott nem tudnak sehol megelőzni). Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ha magam mögött mennék, mennyire lennék ideges.  :whistling: Szóval igyekszem toleránsan fogyibuzizni.  :szemez:
Respect  :yes: !


Ne is mondd... Asszem tán múlt pénteken vagy előtte volt, mikrotaliról hazafele nyugisan állok a pirosnál a Hungárián és vmi öreg, hulladék Bömöst nekiállt túráztatni mellettem a tulaja. Nyertem...
Tényleg elég hulladék lehetett az a Bömös  ;) ... Mert alapban nem sok olyan van köztük, amit a Corollával le lehetne gyorsulni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6440 Dátum: 2011.06.15 16:45:56 »
Nyertem... :devil: :D
vesztettél. súlyos deciket :flowers:
Nem (mindig) csak az számít  :flowers: :D ... Nekem eközben a spórolósdi közben rettentően hiányoznak a korábbi győzelmek (értsd: a sok leelőzött egyéb autó). Ezt a részét tudom a legnehezebben megszokni: hogy ne keltsen bennem rossz érzést, hogy a fél világ engem előz. Jó, persze, a kis fogyi kárpótol... valamennyire  ::) . Mondjuk, a kanyarokban azért továbbra is tudok venni némi elégtételt  :devil: ... Imádom, amikor az addig a s...emben lihegő autó "leesik" mögülem a kanyar végére  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6441 Dátum: 2011.06.15 18:26:23 »
Ne is mondd... Asszem tán múlt pénteken vagy előtte volt, mikrotaliról hazafele nyugisan állok a pirosnál a Hungárián és vmi öreg, hulladék Bömöst nekiállt túráztatni mellettem a tulaja. Nyertem...
Tényleg elég hulladék lehetett az a Bömös  ;) ... Mert alapban nem sok olyan van köztük, amit a Corollával le lehetne gyorsulni.

Azért a régi dízelek, pl. 95 előttiek vagy  a benzinesek között a 316-asok sose voltak gyorsak. :)


Nem rég tankoltam, 90%-os városban használt kocsi, közel sem takarékos vezetéssel, 9,61 literre jött ki, igaz lehet, hogy kevesebb lenne, ha nyári gumik lennének fent.   :D

Következő autóm 15 liter alatt nem fog megállni, minél drágább a benzin, annál nagyobb fogyasztású kocsit kell venni, nem szabad hagyni, hogy ők nyerjenek.   :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.15 18:33:11 írta Machado »
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6442 Dátum: 2011.06.15 23:19:09 »
Azért a régi dízelek, pl. 95 előttiek vagy  a benzinesek között a 316-asok sose voltak gyorsak. :)
Válasz az Egyéb autók topikban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6443 Dátum: 2011.06.16 08:29:26 »
Nem (mindig) csak az számít  :flowers: :D ... Nekem eközben a spórolósdi közben rettentően hiányoznak a korábbi győzelmek (értsd: a sok leelőzött egyéb autó). Ezt a részét tudom a legnehezebben megszokni: hogy ne keltsen bennem rossz érzést, hogy a fél világ engem előz. Jó, persze, a kis fogyi kárpótol... valamennyire  ::) .
nekem meg (már) egyáltalán nem okoz örömet,h végigelőzöm a fél világot :) és csak egy-egy a8 tud lehagyni.
bár, soha nem úgy éltem meg az előzéseket,h most legyőztem vkit, vagy engem vertek el.
egy idő után befásulsz (unalmas lesz) a -személyautóval történő- rohanásba.
esetleg rájössz,h felesleges sietni; nem éri meg a gyorshajtással járó -egészség, és anyagi- kockázatot  felvállalni.
kérdés,h kinek mikor, milyen apropóból jön el ez az állapot, vagy egyáltalán eljön-e :D

Mondjuk, a kanyarokban azért továbbra is tudok venni némi elégtételt  :devil: ... Imádom, amikor az addig a s...emben lihegő autó "leesik" mögülem a kanyar végére  :D
szerintem ez rettentően idegesítheti a másik autóst :)
olyan mintha szívatnád.
ezért kellett volna Neked a 145 gumi; azzal nem fittipaldiskodnál kanyarokban sem :devil: :D

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6444 Dátum: 2011.06.16 12:21:11 »

ezért kellett volna Neked a 145 gumi; azzal nem fittipaldiskodnál kanyarokban sem :devil: :D

Esetleg ha valakit érdekel szívesen tudok adni bicikli gumit ami akár autóra is felhelyezhetö. Nagyon praktikus, kisebb súrlódás kisebb tapadás, nagyobb fékút, kisebb biztonság :) Érdekel valakit? :flowers:
Just drive for fun

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6445 Dátum: 2011.06.16 12:24:35 »
Én tüzet tudok adni, csak álljatok a falhoz :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6446 Dátum: 2011.06.16 13:22:52 »

ezért kellett volna Neked a 145 gumi; azzal nem fittipaldiskodnál kanyarokban sem :devil: :D

Esetleg ha valakit érdekel szívesen tudok adni bicikli gumit ami akár autóra is felhelyezhetö. Nagyon praktikus, kisebb súrlódás kisebb tapadás, nagyobb fékút, kisebb biztonság :) Érdekel valakit? :flowers:
:D
Amúgy a leszilaci/zénóka sebességéhez bőven elég széles a 145-ös gumi is, gyakorlatilag 0% az esélye, hogy ők ketten elszállnak egy kanyarban...  :devil: :yes:
És fékútban sincs sok különbség a vékony és a vastag gumi között 40km/h-nál, és egy érdekesség, hogy zénóka méréei szerint 4bar guminyomással rövidebb a fékút, mint normállal...  :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.16 13:24:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6447 Dátum: 2011.06.16 14:15:18 »
És Palaczk is így közlekedik? :?:
Just drive for fun

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6448 Dátum: 2011.06.16 14:36:37 »
Még nem... ;)
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6449 Dátum: 2011.06.16 14:43:55 »
Múltkor mikor találkoztam vele, már enyhe tudathasadásos tüneteket produkált.  :tt2: