Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1577127 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5055 Dátum: 2009.11.17 10:23:23 »
Hétfőn sosem szabad tankolni a koradélutáni órákig. ;)
:eek: ezt most nem értem, bocsi...
Akkor derül ki, hogy lesz-e árváltozás azon a héten.
music     

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5056 Dátum: 2009.11.17 16:20:08 »
Idézet
Kinek mi a véleménye, inkább személyes tapasztalataaz E85-ről?
Én is felesben nyomom már vagy 5-6 tankolás óta, semmi említésre méltó negatívumot nem tudok felhozni, max. a fogyasztást ha pár decivel nőtt, de ez akár lehet a hidegebb időre is fogni. Pozitívum,hogy talán a legolcsóbb E85-ös kútnál tudok tankolni / 195 Ft/liter / ,és, hogy most csont nélkül ment át a zöldkártyán, tavaly meg csak"okosba" tudtuk átlökni.
'93 Carina Xli 1.6

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5057 Dátum: 2009.11.17 20:04:36 »
Kicsit számolgattam E85 ügyben. Az én kocsim esetében:
Mai árakon számolva 210ft E85, 295ft 95-ös.
Fogyasztáskülönbséget is beleszámolva 4ft/km-et lehetne spórolni tisztán E85-el.
A 60/40-es szerint pedig 1,5ft-ot.
Namost ezért nem fogok 26km-et utazni a legközelebbi E85 kútig ;)
Ez csak annak éri meg, aki tuningol, vagy 20-30ezer km-et megy saját kontóra 1 évben, és a kút amúgy is útba esik.
 
Laco 73 :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5058 Dátum: 2009.11.17 20:30:31 »
Na, pont ez az... tavaly nekem is necces volt a zk, kíváncsi vagyok, idén mit mutat majd. A másik, a spórolás; én majdnem napra pontosan két hetente tankolok, átlag 44 litert; így egy év alatt, havi 80 l-rel (60% E85, 40 % benzin, 290 (Szhb MOL) és 199 Ft-tal(Érd)) számolva is 52000-t spórolok; kút lényegében útba esik, hazafelé Érdre teszek egy két perces kitérőt, vagy ha épp bevásárolni megyek akkor pont útba esik...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5059 Dátum: 2009.11.17 22:49:48 »
Na, pont ez az... tavaly nekem is necces volt a zk, kíváncsi vagyok, idén mit mutat majd. A másik, a spórolás; én majdnem napra pontosan két hetente tankolok, átlag 44 litert; így egy év alatt, havi 80 l-rel (60% E85, 40 % benzin, 290 (Szhb MOL) és 199 Ft-tal(Érd)) számolva is 52000-t spórolok; kút lényegében útba esik, hazafelé Érdre teszek egy két perces kitérőt, vagy ha épp bevásárolni megyek akkor pont útba esik...
Átszámolva a te adataiddal valóban 41000ft/év. Azt nem számoltad bele, hogy az E85-el tuti többet fogyaszt az autó 1 picivel, és emiatt 1el többször kell tankolnod 1 év alatt ;)
Laco 73 :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5060 Dátum: 2009.11.18 08:01:12 »
Na, pont ez az... tavaly nekem is necces volt a zk, kíváncsi vagyok, idén mit mutat majd. A másik, a spórolás; én majdnem napra pontosan két hetente tankolok, átlag 44 litert; így egy év alatt, havi 80 l-rel (60% E85, 40 % benzin, 290 (Szhb MOL) és 199 Ft-tal(Érd)) számolva is 52000-t spórolok; kút lényegében útba esik, hazafelé Érdre teszek egy két perces kitérőt, vagy ha épp bevásárolni megyek akkor pont útba esik...
Átszámolva a te adataiddal valóban 41000ft/év. Azt nem számoltad bele, hogy az E85-el tuti többet fogyaszt az autó 1 picivel, és emiatt 1el többször kell tankolnod 1 év alatt ;)
...ahogy Besenyő Pista bácsi mondta: "igazam van, nem? DE!"  :D Eddigi eredmény fél liter, de inkább 4 dl többletfogyasztás... Mindenesetre még kísérletezek, aztán vagy marad ez, vagy mittudomén...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5061 Dátum: 2009.11.18 08:14:55 »
Azért azt irigylem, hogy decire meg tudjátok mondani az esetleges fogyasztáskülönbséget. Nekem egy liter difi simán összejön bármikor, holott ugyanúgy vezetek, és többnyire ugyanazon az útvonalakon, nagyjából azonos forgalom mellett. Eddigi megfigyeléseim alapján az évszakok miatti különbség sem igen játszik, mert vagy hideg van, vagy légkondizni kell.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5062 Dátum: 2009.11.18 08:25:04 »
Azért azt irigylem, hogy decire meg tudjátok mondani az esetleges fogyasztáskülönbséget. Nekem egy liter difi simán összejön bármikor, holott ugyanúgy vezetek, és többnyire ugyanazon az útvonalakon, nagyjából azonos forgalom mellett. Eddigi megfigyeléseim alapján az évszakok miatti különbség sem igen játszik, mert vagy hideg van, vagy légkondizni kell.
Azt gondolom, ha mindig ugyanott tankolok, ugyanannál a kútoszlopnál, mindig plusz három kattanást, az lehet mérvadó. Mindemellett igyekszem ugyanabban a stílusban vezetni, lehetőség szerint mindig betartva a sebességhatárokat, Mo-n általában ugyanannyi ideig "csorgok", rendszerint, ha este 6-ra megyek dolgozni; klímám nincs, tehát nem befolyásol, nem építkezek, tehát nem terhelem időnként sem agyon az autót; amiket számolok, illetve emlegetek, az jelen esetben az utolsó egész tankos "mérések" eredménye; persze ha megnézem, mennyi volt a fogyasztás, mikor megvettem (dízel Uno után...), volt, hogy 8 l alatt  nem állt meg, de ezen már túl vagyok... Szerintem ezen nincs semmi irigylésre méltó  :flowers:  
Szerk.: pontosítva előbbieket: eddigi legjobb fogyasztásomhoz képest tényleg nőtt 1,16 l-t, az még szeptember volt  :D előzőhöz képest 5,5-t, azt megelőzőhöz képest 4,4-t, ez átlag 4,95 l növekedés. Centiliterre pontosan  :D (érzek ám némi iróniát az irigységedben  ;))
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.18 08:55:59 írta MFerenc »

Peti

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5063 Dátum: 2009.11.18 09:51:19 »
Eddigi megfigyeléseim alapján az évszakok miatti különbség sem igen játszik, mert vagy hideg van, vagy légkondizni kell.

Nálam a tél +3-4-5deci, mondjuk én keveset klímázom, könnyen lehet télen még többet is megy a klíma, 1-1 hardcore párásodáskor :ph34r:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5064 Dátum: 2009.11.18 21:07:16 »
Anno Corollánál viszonylag kicsi volt a szórás, fél literen belül, de az Avensisnél simán megeshet az, hogy két egymást követő fogyi közt egy liter van.
Ezt csak azért vetettem fel, hogy honnan tudjátok, mennyivel eszik többet E85-tel a kocsi?
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5065 Dátum: 2009.11.18 21:38:02 »
Hosszú távon pl a Yaris fogyasztása 3-4deci ingadozást mutat ugyanazon körülmények között használva. Ennek titka, hogy nem megyünk vele dugóban.
Amikor a Corollával dugóztam, akkor 6-8deci ingadozás volt. Most ez is beállt 3-4decire, csak éppen elég változatos körülmények között használom.
De 40ezer km alatt már a mutató esése alapján meg tudom mondani 3/4-ed, és 1/2 tanknál is, hogy mennyi lesz a fogyiátlag ;)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5066 Dátum: 2009.11.18 22:06:43 »
De 40ezer km alatt már a mutató esése alapján meg tudom mondani 3/4-ed, és 1/2 tanknál is, hogy mennyi lesz a fogyiátlag ;)
Azt én is, már ha közben nem váltok úttípust...
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5067 Dátum: 2009.11.19 19:49:13 »
Anno Corollánál viszonylag kicsi volt a szórás, fél literen belül, de az Avensisnél simán megeshet az, hogy két egymást követő fogyi közt egy liter van.
Ezt csak azért vetettem fel, hogy honnan tudjátok, mennyivel eszik többet E85-tel a kocsi?
Bocsánat, szóval ahogy elsőre írtam, ahhoz annyit teszek hozzá, hogy az eddig eltelt időszak alatt kb. 4 dl-t nőtt a fogyasztás (de inkább kicsit többet). Szóval eddig úgy néz ki, kb. 4 és 8 dl között nőtt, 40% E85-t tankolva. Most 80 % van benne; az világosan látszik, hogy a mostani hőmérsékletet annyira nem kedveli... egyes helyeken kb. 20% fogyasztásnövekedésről számoltak be; majd meglátjuk...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5068 Dátum: 2009.11.20 12:28:51 »
Anno Corollánál viszonylag kicsi volt a szórás, fél literen belül, de az Avensisnél simán megeshet az, hogy két egymást követő fogyi közt egy liter van.
Ezt csak azért vetettem fel, hogy honnan tudjátok, mennyivel eszik többet E85-tel a kocsi?
Bocsánat, szóval ahogy elsőre írtam, ahhoz annyit teszek hozzá, hogy az eddig eltelt időszak alatt kb. 4 dl-t nőtt a fogyasztás (de inkább kicsit többet). Szóval eddig úgy néz ki, kb. 4 és 8 dl között nőtt, 40% E85-t tankolva. Most 80 % van benne; az világosan látszik, hogy a mostani hőmérsékletet annyira nem kedveli... egyes helyeken kb. 20% fogyasztásnövekedésről számoltak be; majd meglátjuk...
Azon a hunflex, vagy mi a csudán nem gondolkodtál? 25000 pénz, a hidegindítást segítős meg 35. Akkor lehetne szinte tisztán E85. Sztem neked behozná az árát ;)
Laco 73 :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5069 Dátum: 2009.11.22 20:11:56 »
Azon a hunflex, vagy mi a csudán nem gondolkodtál? 25000 pénz, a hidegindítást segítős meg 35. Akkor lehetne szinte tisztán E85. Sztem neked behozná az árát ;)
Úgy néz ki, tavasszal fel lesz teljesen újítva a motor, addig semmiképp (utána meg már nem biztos :) ); néztem egyébként, hunflexet is, Bioetunt is; érdekesnek tűnnek, nem elképzelhetetlen, hogy egyik bekerül...
Szerk.: ma (nov. 23.) tankoltam, 479 km-re 37-et, ez ~7,7 l/km, most 80% E85 volt benne... de ez már nem normális dolog  :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.23 15:02:28 írta MFerenc »