Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1577057 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4755 Dátum: 2009.02.28 12:51:05 »
Azokon az OMV kutakon, ahol én járok, mindenhol jól láthatóan ki van írva, hogy nem fogadják el az AmExet.

Csak tudod, mi a gáz? Hogy az OTP-nél direkt megnéztem az Amex elfogadóhelyek listáját, és az OMV is köztük van.

Amúgy megbántam már ezt az Amex kártyát emiatt, hogy ilyen sok helyen nem fogadják el  ::) ... De ez már egy másik történet.

Nekem is kiküldték az AmEx kártyát, kérés nélkül is az OTP-sek. Bent van a tárcámban, de nem aktiváltattam. A brifkóban jól elfér, elvan. Van sima bankkártyám, meg dombornyomott is, külföldre. Azon van hitelkeret, ha valamiért szükség lenne rá.
Pá, AmEx! :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4756 Dátum: 2009.02.28 13:02:41 »
Na, ezt a kocsiban eldugott 10 ezrest lehet, hogy én is be fogom vezetni  ::) ...
Haveromtól tanultam, szerintem hatalmas ötlet (gumijavítás-szélvédőjavítás, tankolásos bakik, esőbe elfogy az ablakmosó, vagy bármit elbambul az ember....  :police: :punk: ) de a történethez hozzátartozik, hogy mikor eladta az előző autóját, akkor benne is felejtette [rohog]  [rohog] [rohog]
a kocsi helyett inkább a jogsiba rakom, csak vigyázzatok , hogy ellenőrzéskor ne járjatok úgy, mint, én, amikor a  :police: megkérdezi, hogy ez mire is van  ;)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4757 Dátum: 2009.02.28 14:07:43 »
Amex fogyóban van eléggé, ha jól emlékszem jan1-től nálunk is megszűnt az AmEx Hu kapcsolat (banki informatikaban dolgozom)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4758 Dátum: 2009.02.28 14:13:27 »
Amex fogyóban van eléggé, ha jól emlékszem jan1-től nálunk is megszűnt az AmEx Hu kapcsolat (banki informatikaban dolgozom)

Ejj, de jó hír  :ph34r: ! Szóval tökéletesen időzítettem, hogy pont idén januárban döntöttem egy ilyen mellett :wacko: ?!  :cry:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4759 Dátum: 2009.02.28 14:36:05 »
Ejj, de jó hír  :ph34r: ! Szóval tökéletesen időzítettem, hogy pont idén januárban döntöttem egy ilyen mellett :wacko: ?!  :cry:
Jaja :) De egyébként miért választottál ilyet? MC / Visával mindent meglehet csinálni nem ?
Milyen előnye van ezekkel szemben?
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4760 Dátum: 2009.02.28 14:50:15 »
Jaja :) De egyébként miért választottál ilyet? MC / Visával mindent meglehet csinálni nem ?
Milyen előnye van ezekkel szemben?

Őszinte legyek? Nem hasonlítottam össze őket  ::) ... Az OTP-ben ajánlották, hogy ha akarom, rendelhetek Amex kártyát. Odaadták a feltételeket, átnéztem, szimpinek tűnt - megrendeltem. Bevallom, lövésem nem volt róla, hogy nem mindenhol lehet mindenfajta (ismert, elterjedt) hitelkártyával fizetni  :wacko: ... Ők meg persze elfelejtették megemlíteni ezt az "apróságot"  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4761 Dátum: 2009.02.28 17:19:20 »
Az OTP-ben ajánlották, hogy ha akarom, rendelhetek Amex kártyát. Odaadták a feltételeket, átnéztem, szimpinek tűnt - megrendeltem. Bevallom, lövésem nem volt róla, hogy nem mindenhol lehet mindenfajta (ismert, elterjedt) hitelkártyával fizetni  :wacko: ... Ők meg persze elfelejtették megemlíteni ezt az "apróságot"  :nonono:
Az ügyintézőnek ezzel szereztél pár bónuszpontot, amit majd hóvégén némi plusz jövedelemmel honorálnak neki.  ;)
Engem hetente hínak fel különböző bankoktól jobbnál-jobb (-nak tűnő) hitelkártya, számlahitel és befektetési ajánlatokkal. Mindegyik kidomborítja az ajánlata összes pozitívumát, csak az apróbetűs szopacsokat felejtik el ecsetelni.  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4762 Dátum: 2009.02.28 22:50:29 »
Őszinte legyek? Nem hasonlítottam össze őket  ::) ... Az OTP-ben ajánlották, hogy ha akarom, rendelhetek Amex kártyát. Odaadták a feltételeket, átnéztem, szimpinek tűnt - megrendeltem. Bevallom, lövésem nem volt róla, hogy nem mindenhol lehet mindenfajta (ismert, elterjedt) hitelkártyával fizetni  :wacko: ... Ők meg persze elfelejtették megemlíteni ezt az "apróságot"  :nonono:
Most épp melózok, megkerestem a levelet. Az Euronet dec31-ével felbontotta a szerződést az Amexxel (korabban is nagyon keves tranzakcionk volt amex-es. Ebből az kovetkezik, hogy ha jól sejtem, az altalunk menedzselt ATMek nem fogadjak el az Amex kártyát. (BB, Rafi, CTB). ezeket kerüld :)
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4763 Dátum: 2009.02.28 22:56:08 »
Az OMV par honapja dontott ugy, hogy nem fogadja el az AMEX-et, gonodolom azert volt meg rajta az OTPs listan.
Ketlem, hogy sokan kovetnek a peldat, mert gyakorlatilag az osszes nagyobb multi ezt adja mint ceges kartyat. Az OMV-n kivul az osszes kut ahol en megfordulok elfogadja.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4764 Dátum: 2009.03.01 00:31:48 »
Csak a Homárt tudom idézni, aki az OTP-vel üzletel, az sikeres ember nem lehet... :helpsmilie:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4765 Dátum: 2009.03.01 00:48:50 »
Csak a Homárt tudom idézni, aki az OTP-vel üzletel, az sikeres ember nem lehet... :helpsmilie:

Nekem 95 óta van náluk számlám, és még nem volt velük semmi bajom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4766 Dátum: 2009.03.01 00:57:38 »
Nem is erre gondoltam.
Ha végeznél - vagy akárki más - egy összehasonlítást, hogy mennyi szolgáltatást nyújtanak milyen áron, és ezzel szemben tőled mennyit akasztanak le milyen jogcímeken, abból nagyon rosszul jönnének ki.
Csak hát a fiókhálozatuk akkora, amekkora.
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4767 Dátum: 2009.03.01 01:25:57 »

az utóbbi pár hónap üzemanyagszámláit kell összeadatni a könyvelővel, és meg is van, körvonalakba, hogy mennyi időnként mennyi pénzt kell utalni a kártyaszámlára...

Nálam 29 autó van, országszerte meg több ezer. Ha érted mire célzok.  :1eye:

Ezt az elméletet bármekkora flottára lehet használni :flowers:
Továbbá ha ez nem nyeri el a tetszést, akkor még mindig ott van az arany/ezüst kártya, ott az üzletkötővel kell megállapodni, de őt is informálni kell előre (hány jármű, kártya, ember lesz a rendszerbe, és amit akkor bediktálsz előrelátható fogyasztást, annak függvényében lehet egyezkedni, hogy hány százalék kedvezményt kap a cég; akár a Shellnél ::)
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4768 Dátum: 2009.03.01 09:50:29 »
Ha végeznél - vagy akárki más - egy összehasonlítást, hogy mennyi szolgáltatást nyújtanak milyen áron, és ezzel szemben tőled mennyit akasztanak le milyen jogcímeken, abból nagyon rosszul jönnének ki.
Így van. Ezért jött el sok ismerősöm a régen egyetlen OTP-től. Iszonyat ára van a folyószámlavezetésnek, a bankkártyának évente (én a felét fizetem most a BB-nél), minden kpfelvétel fizetős (BB-nél havi kettő nem), internetbank is több mint máshol, stb, stb. Anyuék is eljöttek onnan, mert a megtakarított lóvét le akarták kötni, az otp 5-6%-ot adott volna asszem, BB meg adott nekik 13%-ot...
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4769 Dátum: 2009.03.01 15:13:53 »
Nem is erre gondoltam.
Ha végeznél - vagy akárki más - egy összehasonlítást, hogy mennyi szolgáltatást nyújtanak milyen áron, és ezzel szemben tőled mennyit akasztanak le milyen jogcímeken, abból nagyon rosszul jönnének ki.
Csak hát a fiókhálozatuk akkora, amekkora.
Valamiből csak összejött tavaly a 300 milliárdos eredmény  :yes:
Nagy előnye, hogy a fiók-  és automatahálózat eléggé lefedi az országot. Ezért főleg vidéken szinte egyeduralkodók. Senki nem szeret 60-80 km-t utazni, hogy találjon egy BB, Rai, CIB vagy Uni fiókot/automatát.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety