Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1577037 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4065 Dátum: 2008.08.06 15:10:04 »
Ma reggel a ceglédi Tesco benzinkútnál szabványos 5 literes benzineskannába 6,25 litert sikerült beleereszteni!
hogyan-mivel mérted le,h az a 6,25liter=5l?
az 5 literes kannába simán bele lehet tölteni 6 litert...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4066 Dátum: 2008.08.06 17:47:51 »
hogyan-mivel mérted le,h az a 6,25liter=5l?
az 5 literes kannába simán bele lehet tölteni 6 litert...
Épp a múlt héten mértem le, egy 5 literes kannába 5.4 litert lehetett tölteni, de akkor már igencsak tele volt.
Mondjuk nem naftás kanna, hanem desztvizes, de az a szabványos tejfehér, kannaforma.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4067 Dátum: 2008.08.06 18:18:11 »
Úgy mértem le,hogy a kanna oldalán van a szintjelző,és az 5 litert jelző vonalnál volt benzinszint.Szupermarketekben kapható benzineskanna volt,mondjuk pont Tescos,és lehet,hogy kicsit részlehajló volt :innocent:
'93 Carina Xli 1.6

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4068 Dátum: 2008.08.06 21:27:32 »
Úgy mértem le,hogy a kanna oldalán van a szintjelző,és az 5 litert jelző vonalnál volt benzinszint.Szupermarketekben kapható benzineskanna volt,mondjuk pont Tescos,és lehet,hogy kicsit részlehajló volt :innocent:
Hat azert ha ez tenyleg igaz (marmint nem elnezes a dolog) akkor ezek tenyleg megerdemelnenek egy fogyasztovedelmet  :whistling:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4069 Dátum: 2008.08.06 22:01:04 »
Úgy mértem le,hogy a kanna oldalán van a szintjelző,és az 5 litert jelző vonalnál volt benzinszint.Szupermarketekben kapható benzineskanna volt,mondjuk pont Tescos,és lehet,hogy kicsit részlehajló volt :innocent:
Egyszerűen ellenőrizhető: ha kiürült, mérj bele 5 lityi vizet valami megközelítőleg pontos csetresszel (pl konyhai mérőkübli).  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4070 Dátum: 2008.08.07 01:21:55 »

Egyszerűen ellenőrizhető: ha kiürült, mérj bele 5 lityi vizet valami megközelítőleg pontos csetresszel (pl konyhai mérőkübli).  ::)

-Söröskorsó :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4071 Dátum: 2008.08.07 01:23:09 »
Ma reggel a ceglédi Tesco benzinkútnál szabványos 5 literes benzineskannába 6,25 litert sikerült beleereszteni!

Előtte nem kellett volna az üres kannába berobantani a benzingőzt  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4072 Dátum: 2008.08.07 08:56:12 »
-Söröskorsó :D
:offtopic:
A rendőr találkozik a jótündérrel, aki teljesíti 2 kívánságát.
Az első kívánságom, hogy kérek egy olyan söröskorsót, amiből soha nem fogy ki a sör. A tündér teljesíti, erre a rendőr:
- Hú, ez nagyon jó! Ebből kérek még egyet!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4073 Dátum: 2008.08.07 23:13:54 »
Csak hogy cukkoljam a benzines kollegákat, ma tankoltam - gondoltam, hogy gavallér leszek, és 98-ast töltöttem. Literjét 300-ért...
Persze nemcsak gavallér vagyok, kíváncsi is, hogy kevesebbet eszik-e vele.

Ja, és részidős rekordnál vagyok: tankolás után 55 km-rel 6.3-at mutat a fedcomp úgy, hogy ebből kb. 3-4 km volt lakott területen kívül.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.08 07:53:05 írta music »
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4074 Dátum: 2008.08.08 12:26:14 »
Csak hogy cukkoljam a benzines kollegákat, ma tankoltam - gondoltam, hogy gavallér leszek, és 98-ast töltöttem. Literjét 300-ért...
Persze nemcsak gavallér vagyok, kíváncsi is, hogy kevesebbet eszik-e vele.

Ja, és részidős rekordnál vagyok: tankolás után 55 km-rel 6.3-at mutat a fedcomp úgy, hogy ebből kb. 3-4 km volt lakott területen kívül.
Hol vetted ennyiért?
Én ma megyek tankolni, igaz a Range reggel óta már nullán áll, de számításom szerint kb 52 liternyi fogyott el az uccsó töltés óta, tehát még lennie kell benne ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4075 Dátum: 2008.08.08 16:40:22 »
Hol vetted ennyiért?
Auchan Solymár.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4076 Dátum: 2008.08.08 23:42:13 »
Megejtettem a tankolást, 965 km-re. A számítottnál kicsit több nafta ment bele. A fedcomp 5.4-et mondott, számolva 5.8, ez 4 deci diffi. A németeknél tankolva 2 deci difi volt. Majd kipróbálok egy másik kútfejet is ezen a helyen. Még mindig jobb, mint a kagylósoknál, ahol már közel 7 deci volt a difi a comp és a számolt között.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4077 Dátum: 2008.08.09 08:44:19 »
Megejtettem a tankolást, 965 km-re. A számítottnál kicsit több nafta ment bele. A fedcomp 5.4-et mondott, számolva 5.8, ez 4 deci diffi. A németeknél tankolva 2 deci difi volt.
Na várjál egy kicsit. Ha most 4 tized volt a diffi, akkor az még az előző, kinti tankolás "eredménye", (hiszen a fedcomp a már bennlévő nafta fogyását mutatja); amikor pedig kinn tankoltál, az pedig az utolsó itthoni eredménye, nem?
Mellesleg, akor 2 tizeddel kisebb az oda-, és visszaút "megmagyarázhatatlan" fogyikülönbsége. :online2long:
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.09 08:46:53 írta music »
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4078 Dátum: 2008.08.09 19:14:26 »
Megejtettem a tankolást, 965 km-re. A számítottnál kicsit több nafta ment bele. A fedcomp 5.4-et mondott, számolva 5.8, ez 4 deci diffi. A németeknél tankolva 2 deci difi volt.
Na várjál egy kicsit. Ha most 4 tized volt a diffi, akkor az még az előző, kinti tankolás "eredménye", (hiszen a fedcomp a már bennlévő nafta fogyását mutatja); amikor pedig kinn tankoltál, az pedig az utolsó itthoni eredménye, nem?
Mellesleg, akor 2 tizeddel kisebb az oda-, és visszaút "megmagyarázhatatlan" fogyikülönbsége. :online2long:
Ha csak a fedcomp adataira támaszkodom, akkor 3 deci. De a használati mód különbségéből adódóan a visszafelé úton kellett volna min. 3 decivel többnek lennie  ::)

Az más tészta, hogy a fedcomp és a valós érték miért más-más. Sajnos a magyar kutak egy részétől ennyit várhatunk, ott ügyeskednek, ahol lehet. De az is lehet, hogy ez csak csupa rosszindulat és a fedcomp sík hülye, mert össze-vissza mér  :single fuck:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4079 Dátum: 2008.08.10 10:50:25 »
Sajnos a magyar kutak egy részétől ennyit várhatunk, ott ügyeskednek, ahol lehet. De az is lehet, hogy ez csak csupa rosszindulat és a fedcomp sík hülye, mert össze-vissza mér  :single fuck:
A kettő közt az igazság. A fedcomp a mérési elve folytán nem mér tökéletesen, ha jól emlékszem, de ez a gépkönyvben is benne van, 2 mp-enként méri a pillanatnyi fogyit, és ezekből számolja az átlagot. Tehát ebbe, különösen, ha nem egyenletes sebességgel mész, belefér valamennyi hibahatár. Éppen ezért én a szokásosnál - nekem ez az esetek túlnyomórészében +/- 2 deci - jóval nagyobb eltérésnél szoktam csak gyanakodni.
music