Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1582935 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4035 Dátum: 2008.07.29 23:42:08 »
Viszont ha már ez szóba került, nekem is van egy visszatérő furcsa esetem: viszonylag sokszor megtettem már az M7-nek Törökbálinttól Balatonszentgyörgyig tartó szakaszát, és minden egyes alkalommal azt tapasztaltam, hogy a Balaton-parti részen kb. fél literrel többet eszik a fedcomp szerint, mint a Siófok-Bp. közti részen - bármelyik irányban és bármilyen időjárásban.
Na, erre varrjatok gombot...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4036 Dátum: 2008.07.30 00:41:44 »
Azt ugye tudod, hogy odafele végig "felfele" méssz, aztán visszafele meg "lefele"? :surrender: :excl: :excl: :excl: :excl:
Gondoltam, hogy ez lesz az első reakció. Nos, ha 740 km-en elosztjuk a ~ 400 m szintkülönbséget, akkor km-enként van mondjuk 0.5 méter emelkedés.
Egyéb érv?  :tt2:

Egyéb érv: írtad, hogy odafelé esőben mentél. Az pedig megdobja a fogyit, ha víz van az úton. Nagyobb lesz a gördülési ellenállás. Elég jelentős eltéréseket tud okozni. Ennél jóval kisebb, de azért többszáz km-en már észlelhető eltérést okoz az ablaktörlő (mint plusz elektromos fogyasztó) működtetése is.

Amúgy pedig az a sokszáz méter szintkülönbség számít, nagyon is. Sokszor jártam a Bécs-Passau távon, mindig megfigyeltem, hogy odafelé közel literrel (!) eszik többet a kocsi, mint visszafelé.

Ezzel együtt, a különbség szerintem is nagyon nagy. Pár napja írtam, hogy most az ausztriai nyaralásunkból hazafelé a Camry olyan mértékben kevesebbet evett az osztrák benzinnel, amit nem igazán tudok a domborzati viszonyokkal meg egyebekkel megmagyarázni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4037 Dátum: 2008.07.30 00:44:04 »
Viszont ha már ez szóba került, nekem is van egy visszatérő furcsa esetem: viszonylag sokszor megtettem már az M7-nek Törökbálinttól Balatonszentgyörgyig tartó szakaszát, és minden egyes alkalommal azt tapasztaltam, hogy a Balaton-parti részen kb. fél literrel többet eszik a fedcomp szerint, mint a Siófok-Bp. közti részen - bármelyik irányban és bármilyen időjárásban.
Na, erre varrjatok gombot...

Más anyagú útburkolat, eltérő gördülési ellenállás. A Siófok utáni rész ugye máskor készült, mint a Siófok és BP közötti. Ezzel együtt, ekkora eltérés azért elég meglepő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4038 Dátum: 2008.07.30 08:56:35 »
Viszont ha már ez szóba került, nekem is van egy visszatérő furcsa esetem: viszonylag sokszor megtettem már az M7-nek Törökbálinttól Balatonszentgyörgyig tartó szakaszát, és minden egyes alkalommal azt tapasztaltam, hogy a Balaton-parti részen kb. fél literrel többet eszik a fedcomp szerint, mint a Siófok-Bp. közti részen - bármelyik irányban és bármilyen időjárásban.
Na, erre varrjatok gombot...

Más anyagú útburkolat, eltérő gördülési ellenállás. A Siófok utáni rész ugye máskor készült, mint a Siófok és BP közötti. Ezzel együtt, ekkora eltérés azért elég meglepő.
balaton északi partján olyan faxán lehet fogyi-rekordokat döntögetni,h élmény az autózás :sorcerer:
"fehérebbek" is az utak, más összetételű az aszfalt.
mikor építkeztünk balcsin, nem is lehetett sódert venni (vagy csak arany-áron), hanem murvával kellett dolgozni.
más kérdés, h ne nagyon essen eső,m akkor sokkal jobban csúszik a világosabb színű útburkolat :shifty:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4039 Dátum: 2008.07.30 09:19:49 »
balaton északi partján olyan faxán lehet fogyi-rekordokat döntögetni,h élmény az autózás :sorcerer:
Gyerekkel hátul már nehezebb. Így is, hogy 160 km-t autópályán megyünk, a normál esetben 3 órás útból 4 lett, most gondold el ugyanezt az északi part felé (tudom, nem ezért írtad)...
Hogy mennyit jelent az autópálya, amikor tavaly átadták azt a kb. 20 km-t, ami még hiányzott, bő negyedórával rövidült a menetidő, (és másfél decivel megnőtt az átlagfogyi).
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4040 Dátum: 2008.07.30 16:48:18 »
Egyéb érv: írtad, hogy odafelé esőben mentél. Az pedig megdobja a fogyit, ha víz van az úton. Nagyobb lesz a gördülési ellenállás. Elég jelentős eltéréseket tud okozni. Ennél jóval kisebb, de azért többszáz km-en már észlelhető eltérést okoz az ablaktörlő (mint plusz elektromos fogyasztó) működtetése is.
Az eső okés, viszont a sebesség emiatt alacsonyabb volt, amit a dízel Ave 5 alatti pillanatnyival honorál. Ugyanakkor a visszafelé úton 30-40 km/h-val nagyobb volt a sebesség, ami jelentős differencia még a dízelnél is.

Musicnak válaszolva, a tankolás utáni mérés azért nem lesz mérvadó, mert megérkezés után még 300+ volt a range, ezért nem tankoltam, és ezt a maradék távot városi forgalomban fogom lezavarni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

marc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4041 Dátum: 2008.07.30 17:15:29 »
Volt már téma, hogy a magyar és a külföldi üzemanyagok között van-e különbség vagy sincs. Ehhez egy saját adat:

2 eset:
1. Szlovénia, hasonló időjárás, sok kitérő, de hasonló útvonal oda-vissza: magyar benzinnel (oda) szokásos módon 750 km-nél tankolok, fogy.: 7.75
Visszafelé (szlovén benzinnel) nem akartam hinni a szememnek: 740-nél kezdett világítani, hazaérés után még használtam (városban is!), összesen 810 km!  :laugh: Akárhogy is számolok, ez 7.3-as fogyasztás!
Igaz, nagyon nyugisan mentem (90 körül) és azóta sem sikerült ennyit produkálni, de most nyáron, (2. eset) Horvátországból hazafelé is 7.5 körül alakult a fogyasztás, amíg magyar benzinnel 7.7-nél nyáron, autóúton sem éri be kevesebbel.
Hozzáteszem, hogy OMV-nél és Shellnél tankolok.
'98 Avensis 1.6

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4042 Dátum: 2008.07.30 21:44:08 »
Én isten az atyám lejjebb akarom vinni a fogyimat kissé, de egész egyszerűen képtelen vagyok megtenni azt a néhány km-t naponta oda-vissza 90 km/h-val megtenni. 100 minimum.  :no:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4043 Dátum: 2008.07.30 21:59:16 »
Én isten az atyám lejjebb akarom vinni a fogyimat kissé, de egész egyszerűen képtelen vagyok megtenni azt a néhány km-t naponta oda-vissza 90 km/h-val megtenni. 100 minimum.  :no:

Így vagyok vele én is. Van egy alsó határ, ami alatt csak egészen ritkán vagyok képes menni (nagyon speciális hangulat kell hozzá, de akkor sem bírom túl sokáig), és ez nekem is nagyjából az óra szerint 95-100. De, mondom, ez az alsó határ. Igazából 110-120 környékén érzem jól magam, föltéve ha adottak a feltételek. Múltkor is, voltam lent a Balatonon, eltökéltem, hogy na most aztán hazafelé adunk az econo-nak, 80!!! Aha... Elindultam 80-al, és olyan érzésem volt, mintha állnék  :wacko: ... Nem ment, pár km után felhúztam 90-re, aztán, igazából anélkül hogy észrevettem volna, beálltam 95-100-ra. Nem megy a 80, túl lassan fut az autó mellett a táj, nem történik semmi, hiányzik a haladás érzése, nem vagyok rá képes  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4044 Dátum: 2008.07.30 22:18:20 »
Így vagyok vele én is. Van egy alsó határ, ami alatt csak egészen ritkán vagyok képes menni (nagyon speciális hangulat kell hozzá, de akkor sem bírom túl sokáig), és ez nekem is nagyjából az óra szerint 95-100. De, mondom, ez az alsó határ. Igazából 110-120 környékén érzem jól magam, föltéve ha adottak a feltételek. Múltkor is, voltam lent a Balatonon, eltökéltem, hogy na most aztán hazafelé adunk az econo-nak, 80!!! Aha... Elindultam 80-al, és olyan érzésem volt, mintha állnék  :wacko: ... Nem ment, pár km után felhúztam 90-re, aztán, igazából anélkül hogy észrevettem volna, beálltam 95-100-ra. Nem megy a 80, túl lassan fut az autó mellett a táj, nem történik semmi, hiányzik a haladás érzése, nem vagyok rá képes  ::) ...
Hat en is hasonloan bar en arra jottem ra, hogy nalam ez a sebessghatarokkal fugg ossze. Azaz ha tudom, hogy itt 90el mehetek akkor az 95-110 palyan meg 140. Pedig igazan nem vagyok egy szaguldozos tipus na de 80...  :no: :no: :no:
Persze ha nagyritkan valamiert osszejon akkor buszke vagyok  :clap:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4045 Dátum: 2008.07.30 22:34:01 »
Én isten az atyám lejjebb akarom vinni a fogyimat kissé, de egész egyszerűen képtelen vagyok megtenni azt a néhány km-t naponta oda-vissza 90 km/h-val megtenni. 100 minimum.  :no:

No igen ma én is mérsékelten hajtottam, végülis este már sehova nem siettem.  - Hazaérkezéskor megnéztem az iGO összesítőjét, végülis a GPS 145 maxot írt  :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4046 Dátum: 2008.07.31 08:24:42 »
Musicnak válaszolva, a tankolás utáni mérés azért nem lesz mérvadó, mert megérkezés után még 300+ volt a range, ezért nem tankoltam, és ezt a maradék távot városi forgalomban fogom lezavarni.
Az viszont valamennyire mérvadó lehet így is, hogy mennyit mutatott a fedcomp a városozás előtt, és tankolásnál.

Más. Olvasom, hogy a MOL Ausztriában újabb kutakat vett meg. Érdemes lenne egyszer kipróbálni azoknak, akiknek ekkora fogyi  eltérésük van, hogy mi történik akkor, ha osztrák MOL-kútnál tankol meg. :online2long:
music     

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4047 Dátum: 2008.07.31 08:37:58 »
Én isten az atyám lejjebb akarom vinni a fogyimat kissé, de egész egyszerűen képtelen vagyok megtenni azt a néhány km-t naponta oda-vissza 90 km/h-val megtenni. 100 minimum.  :no:
rakj téglát a gázpedál ALÁ  :devil:

mostanában a 65-68km/h-ra állok rá. 68-nál ugrik el 2000RPM-re :clap:
amíg autópályáztam sokat a yarissal, akkor a 96 volt az, amit odafigyelés nélkül-fülre tartani tudtam.

pedig sokat lehetne nyerni, ha nem gyorsulnál 90-re :yes:
hány km-t kell megtenned ilyen óóóóóriási sebességgel?
nálam minden nap a 2/A(2/B)-n van kb. 16-18km(8-9km oda, és ennyi vissza) kellemes, lájtos, város- és lámpamentes eco-etap :clap: a 42km-ből

tegnap este tankoltam 294ft/liter áron ósan-kúton.
(sajnos tegnap előtt is kellett picit rátankolnom, akkor horribilis 300-ért tankoltam  :hammer: :laugh:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4048 Dátum: 2008.07.31 08:52:30 »
Összesen max 2*3 km a pálya, de inkább 2*2 km. Csak nincs kedvem +10 percet Törökbálinton csalinkázni reggelente, amikor a reggeli kávém epedezve vár.  :tt2: Meg amikor lassan megyek és még a Trabis is furcsán néz rám előzéskor.  :ph34r:
Kéne egy fedcomp a kocsimba, hátha amikor látnám is a fogyi difit a saját szememmel , megesne a szívem a pénztárcámon.  :laugh:
(Amúgy mi nem műxik, ha berakok a buborékban a magnó helyére egy fedcompot? Ha off, jöhet válasz a Cori topicba is)
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4049 Dátum: 2008.07.31 09:37:30 »
Összesen max 2*3 km a pálya, de inkább 2*2 km. Csak nincs kedvem +10 percet Törökbálinton csalinkázni reggelente, amikor a reggeli kávém epedezve vár.  :tt2: Meg amikor lassan megyek és még a Trabis is furcsán néz rám előzéskor.  :ph34r:
Kéne egy fedcomp a kocsimba, hátha amikor látnám is a fogyi difit a saját szememmel , megesne a szívem a pénztárcámon.  :laugh:
(Amúgy mi nem műxik, ha berakok a buborékban a magnó helyére egy fedcompot? Ha off, jöhet válasz a Cori topicba is)
3km?
hmmm....
ha 60km/h-val mész, akkor 3perc.
ha 120-szal, akkor másfél. ha 90, akkor 2 perc.

ha 10perccel korábban felkelsz, akkor a kávéd sem fog kihülni :whistling:

barkas és zuk is előzött már meg :ph34r: és akkor mivan? ::) nem versenypálya ez

szerintem egy fed comp beszerelése elég komoly átalakítást igényel :no: